vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, maprix, bloodlessz, Alexander20, manoslykos, gfilip, camber, Ribot, grag, ZoeM

Twitter

GRIFFIN RTA by GeekVape

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:54 »
Τον γέμισες και μετά είχες τη διαρροή? Ή έτσι στα καλά καθούμενα?  :confused1:

EDIT: Κοίτα αν το βαμβάκι ήταν λάθος θα είχες διαρροή επιτόπου. Αν το στήσιμό σου είναι το χτεσινό λογικά έγινε αυτό που σου πα με το γέμισμα.

EDIT 2: Όταν λες διαρροή εννοείς διαρροή διαρροή πλημμύρα  :laugh1: ή σου βγήκαν μερικές μικρές σταγονίτσες?  8)

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:54 »
Δεν εχω εικονα ποσο εχεις βαλει δοκιμασε να βαλεις λιγο περισσοτερο απο οσο εχεις βαλει 
και ξαναδοκιμασε μεχρι να βρεις την σωστη ποσοτητα  κανε και αυτο που σου λεει
και ο συνατμιστης Psilos x :)

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:55 »
Οχι, δεν ηταν μετά απο γέμισμα... Εκτος κι αν δεν το είχα καταλάβει και το είδα τώρα...
Σας ευχαριστω παιδια... Θα ελέγξω ολα όσα μου λέτε και ελπίζω να βρω άκρη... Σας ευχαριστω και πάλι! 
Πλημμύρα δεν το λες αλλά ειναι αρκετό... Έτρεξε και στο μοντακι... Ετςι το είδα....

Sent from my iPad using Tapatalk

Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2016, 21:02 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 17, 2016, 21:08 »
Όπως σου λέει κι ο φίλτατος Νικόλαος βάλε περισσότερο βαμβάκι. Να μην είναι πάρα πολύ σφιχτό μέσα στην αντίσταση σε σημείο που να μην μπορεί να κινηθεί καν δεξιά αριστερά, αλλά να έχει μια αντίσταση.
Προσωπικά το βαμβάκι το περνάω με βιδωμένο το μεταλλικό δαχτυλίδι του deck γιατί είναι πιο εύκολο για μένα και είναι και σίγουρο ότι με αυτόν τον τρόπο δεν θα έχεις ποτέ υποτροφοδοσία από στούμπωμα του βαμβακιού ανάμεσα στο δαχτυλίδι και τα λούκια, κάτι που μπορεί να συμβεί αλλιώς και να μην το καταλάβεις (δεν είναι το παρόν πρόβλημα σου, αλλά μιας και πιάσαμε το βαμβάκι να τα πούμε όλα ρε παιδί μου  ;D )

Πάμε στη συνέχεια λοιπόν (με βιδωμένο δαχτυλίδι) περνάς το βαμβάκι από τα coils σου και το έχεις τεντωμένο (τρόπον τινά) πιάνεις το ψαλιδάκι σου και το τοποθετείς στη βάση του deck και κόβεις περιμετρικά ότι βαμβακι πιάσει το ψαλιδάκι. Έτσι έχεις το τέλειο μήκος.
Μετά τοποθετείς το βαμβάκι σιγά σιγά και προσεκτικά στις τρύπες που έχουν δημιουργηθεί από το δαχτυλίδι. Αν νιώσεις ότι είναι πολύ στουμπωμένο (θα το καταλάβεις μη φοβάσαι) απλά ψαλίδισε τις άκρες από τη μία πλευρά λιγάκι ώστε να κάθεται πιο καλά στις τρύπες. Αν μετά την τοποθέτηση βλέπεις ότι οι τρύπες είναι γεμάτες με βαμβάκι είσαι μια χαρά!  :thumpup:

ΥΓ. Μόλις μου ήρθε η θεία φώτιση!  :peace1: Υπάρχει περίπτωση να έχεις διαρροή και αν το βαμβάκι σου ακουμπάει εσωτερικά της καμπάνας στις τρύπες εισαγωγής αέρα. Δεν νομίζω να έχεις πάθει αυτό, αλλά έχε το υπόψη. Αν ακουμπάει μετά έυκολα το υγρό θα στάζει μέσα στα airflow και πάνω στο μοντάκι σου.  ;)
Ελπίζω να ήμουν κατανοητός...

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 17, 2016, 21:13 »
Οχι απλά κατανοητός αλλά κατι πολυ παραπάνω...! :)  Σ´ευχαριστω παρά πολυ για την βοήθεια!! Θα κοιτάξω ολα αυτα που μου έγραψες και νομιζω πως θα το λύσω.. Ειναι και πολυ ωραίος ο άτιμος, δεν θελω να σταματήσω να ατμιζω...!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 17, 2016, 21:17 »
 :)) Είναι πολύ απλά τα πράγματα.  ;D Σε λίγο καιρό σε 5 λεπτά θα τον έχεις στημένο  ;)

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #186 στις: Μαΐου 15, 2016, 00:45 »
Ύστερα από πέσιμο....
Δεν έσπασε το πυρέξ αλλά στράβωσε η βάση, η οποία είναι πρεσαριστή.
Συνηστώ να μην επιχειρήσετε να βγάλετε τη βάση γιατί μπαίνει δύσκολα, θέλει υπομονή και ακρίβεια. Αλλιώς δεν βιδώνει το τανκ.
Άλλωστε τα 2 oring, που φαίνονται στη φωτογραφία χρησιμεύουν απλά για να μην παίζουν τα 2 δαχτυλίδια (του αέρα και του υγρού). Οπότε αν ψάχνει κάποιος για διαρροές εκεί, δεν υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #187 στις: Μαΐου 15, 2016, 07:20 »
Ιδια φιλοσοφια να μην σου πω ακριβως ιδια κατασκευη με τον gemini, δεν βλεπω διαφορα. Δεν ειναι δυσκολο να μπει αν εχεις μεγγενη.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #188 στις: Μαΐου 21, 2016, 15:59 »
 :bye: σε ολους
Να ρωτησω κατι χαζο....  :-[
Ο griffin rta ,δεχεται και 30mm/28ga (kanthal A1) συρμα κανονικα η ειναι μονο για χοντρες διατομες συρματος...?
Νομιζω οτι επειδη το καταστρομα του ειναι μεγαλο και οι τρυπες δεχεται και μεγαλες πχ clapton 
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #189 στις: Μαΐου 21, 2016, 16:16 »
Δεχεται οτι αρεσει σ'εσενα...
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αποδιδει πολυ καλυτερα με πιο χοντρα συρματα χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις λεπτα! 
Δοκιμασε το και αν σου αρεσει καλως...Δεν υπαρχει λαθος η σωστο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 05, 2016, 13:19 »
Ύστερα από πέσιμο....
Δεν έσπασε το πυρέξ αλλά στράβωσε η βάση, η οποία είναι πρεσαριστή.
Συνηστώ να μην επιχειρήσετε να βγάλετε τη βάση γιατί μπαίνει δύσκολα, θέλει υπομονή και ακρίβεια. Αλλιώς δεν βιδώνει το τανκ.
Άλλωστε τα 2 oring, που φαίνονται στη φωτογραφία χρησιμεύουν απλά για να μην παίζουν τα 2 δαχτυλίδια (του αέρα και του υγρού). Οπότε αν ψάχνει κάποιος για διαρροές εκεί, δεν υπάρχουν.

Παράθεση στον εαυτόν μου και Update:
Τελικά αν μπει ένα Oring στην πατούρα που δείχνω με το βέλος ο ατμοποιητής στεγανοποιείται πλήρως. Το Oring που έχει στη βάση (το μαύρο όπως φαίνεται στη φωτογραφία), που βιδώνει το tank είναι μια χαρά σε μέγεθος (υπάρχουν 2 όμοια στα spare parts).
Και όταν λέμε πλήρως, ούτε υγρασία δεν έχω δει στην εισαγωγή αέρα.

Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 05, 2016, 13:23 »
Θα το δοκιμασω οταν τον λυσω....................μεχρι στιγμης υγρασια βλεπω μονο οταν γεμιζω,εστω και αναποδα

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 05, 2016, 14:11 »

Παιδιά το κάτω μέρος από τον griffin πως λύνεται;; βγάζω την βίδα από κάτω στον 510, αλλά δεν βλέπω να ξεβιδώνει κάτι άλλο..

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 05, 2016, 14:43 »
Εγώ πάντως την λύση στην υγρασία την βρήκα με το στήσιμο μου. Scottish roll το βαμβάκι και όταν το φτιάχνω στα λουκια το πάω αρκετά πίσω προς τους πόλους για να μην υπάρχει χώρος να τρέξει υγρό προς το κέντρο του ντεκ και μετά μέσα στο airflow. Επίσης θέλει το βαμβάκι να μην ακουμπάει καθόλου τις τρύπες αέρα, βασικά να είναι αρκετά μακριά. Στήνω χωρίς δαχτυλίδι αρχικά για να μπορώ να φτιάξω το βαμβάκι όπως θέλω και μετά το βάζω στο τέλος. Με τον τρόπο αυτό δεν έχω καθόλου υγρασία πουθενά εξωτερικά στον ατμοποιητή χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω την βάση για να αλλάξω oring κτλ.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 05, 2016, 16:12 »
Βασικά δε λύνεται. Είναι πρεσαριστό.
Μου είχε πέσει κάτω και είχε στραβώσει η βάση και αναγκάστηκα να το ανοίξω με πολύ μεγάλη δυσκολία. Με την ίδια δυσκολία το έκλεισα.
Το ανάρτησα εδώ το όλο εγχείρημα γιατί δε βρήκα κάτι σχετικό γενικότερα στο internet.
Τη διόρθωση μετά την έκανα γιατί στο αρχικό post είχα αναφέρει ότι δε χρειάζεται oring κάπου.
Τέλος συμφωνώ απόλυτα με τον mindtrapper.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140