vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

436 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Tesla Nano 60W TC

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:00 »
Όλα καλά...αλλά βρε παιδιά step 0.5 watt??

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ποσο χρησιμα ειναι αραγες τα δεκαδικα περαν του 0.5? 
Ατμιζει κανεις π.χ. στα 16.6 watt? στα 10.3 ? στα 15.7 ? 

Ποσο εξω να πεσεις στο "sweet" spot ?  

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 03, 2016, 03:41 »
Γεια σας και παλι να σας ζαλιζω με τις αποριες και ερωτησεις μου  :D  
Διαβαζω το review του Mod,το εχω βαλει στο ματι,ειμαι νεος ατμιστης και θελω να εχω μια καβα σε Mod.
Ειδα οτι λετε οτι εχει χαλκινο πολο και οτι αυτο απο οτι καταλαβα ειναι αρνητικο,χαλαει ευκολα δε καταλαβα...
Εχω εναν ατμοποιητη  GS Tank της Eleaf,συντομα θα παρω τον Subtank Mini V.2 Silver της Kanger (λογικα αχρειαστη πληροφορια)...  :tongue_smilie:
Ακομα κατι αλλο το Mod  Joyetech VTC Mini 75 Watt (το οποιο ειναι και αυτο υποψηφιο) και μου το εχουν προτεινει ατμιστες εδω εχει χαλκινο πολο και αυτο ?
Το Tesla μαρεσει και για το design,μεγεθος του εχει και αυτο αυτονομια καλη και σκαλωσα με το πολο...
Οποτε τα φωτα σας φιλοι ατμιστες 
Σας Μερσω 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 03, 2016, 03:53 »
Συμφωνώ, έπρεπε να είναι 1 watt. ;D


Συμφωνώ απολύτως. Να πηγαίνει 5,5 - 6,5 - 7,5 - 8,5 - 9,5 - 10,5 - ... - 199,5.
Αυτό δεν εννοείτε;...




Fucking OCD's.


Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:41 »
Γεια σας και παλι να σας ζαλιζω με τις αποριες και ερωτησεις μου  :D 
Διαβαζω το review του Mod,το εχω βαλει στο ματι,ειμαι νεος ατμιστης και θελω να εχω μια καβα σε Mod.
Ειδα οτι λετε οτι εχει χαλκινο πολο και οτι αυτο απο οτι καταλαβα ειναι αρνητικο,χαλαει ευκολα δε καταλαβα...
Εχω εναν ατμοποιητη  GS Tank της Eleaf,συντομα θα παρω τον Subtank Mini V.2 Silver της Kanger (λογικα αχρειαστη πληροφορια)...  :tongue_smilie:
Ακομα κατι αλλο το Mod  Joyetech VTC Mini 75 Watt (το οποιο ειναι και αυτο υποψηφιο) και μου το εχουν προτεινει ατμιστες εδω εχει χαλκινο πολο και αυτο ?
Το Tesla μαρεσει και για το design,μεγεθος του εχει και αυτο αυτονομια καλη και σκαλωσα με το πολο...
Οποτε τα φωτα σας φιλοι ατμιστες
Σας Μερσω
Συγκρίνεις δύο διαφορετικής κατηγορίας μοντακια. Θα σου είναι αρνητικός ο χάλκινος πόλος αν αλλάζεις δύο κ τρεις ατμοποιητες την μέρα. ..
Ρίξε μια ματιά και στο e leaf pico Που συνδιαζει χαρακτηριστικά κ απο τα δύο.18650 μπαταρία σαν το vtc Και μικρό μέγεθος σαν το nano. ..

Δύσκολη η επιλογή συσκευής με τόσες επιλογές εκεί έξω. ..

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 03, 2016, 21:43 »
Ποσο χρησιμα ειναι αραγες τα δεκαδικα περαν του 0.5?
Ατμιζει κανεις π.χ. στα 16.6 watt? στα 10.3 ? στα 15.7 ?

Ποσο εξω να πεσεις στο "sweet" spot ? 
Εύκολα παίζω στα 16.6 16.7...

Sent from my SM-T320 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 04, 2016, 00:19 »
Θα σου είναι αρνητικός ο χάλκινος πόλος αν αλλάζεις δύο κ τρεις ατμοποιητες την μέρα. ..

Προσωπικά δεν το νομίζω.
Θα ήθελες να μας το εξηγήσεις λίγο αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 04, 2016, 00:24 »
Το πρόβλημα δεν είναι στους brass πόλους, αλλά στις brass σπείρες.
Το Provari μου απο το 2013 και με χιλιάδες αλλαγές, έχει brass πόλο που είναι σαν καινούργιος.

Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 04, 2016, 00:27 »
Από τα γραφόμενα τον πιο έμπειρων εδώ μέσα συμπεραίνω ότι ο χάλκινος πόλος δεν είναι το ίδιο ανθεκτικός όπως των υπολοίπων. ..
Αν εσύ δεν το πιστεύεις τότε το μόνος δίλημμα είναι με ενσωματωμένη μπαταρία ή εξωτερική

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:23 »
Ψήθηκα κι εγώ. Το ερωτεύτηκα με τη 1η ματιά :love_hearts: Φοβερό ντιζάϊν και τεράστια αυτονομία για το μέγεθός του!!! Επίσης στα θετικά η γρήγορη φόρτιση και το εργονομικά τοποθετημένο κουμπί στην ιδανική θέση. Θα είναι σίγουρα η επόμενη μπαταρία μου  :thumpup:

Τώρα, όσον αφορά το ζήτημα του πόλου (που έγινε τόσο θέμα) θεωρώ πως μάλλον είναι στα θετικά του Tesla! Ο χαλκός δεν είναι ευτελές μέταλλο. Αντιθέτως, έχει μοναδικές ιδιότητες (πολύ καλός αγωγός θερμότητας και ηλεκτρισμού και δεν οξειδώνεται) γι' αυτό και η βιομηχανία και η τεχνολογία τον χρησιμοποιεί συστηματικά και κατά κόρον στα ηλεκτρονικά εξαρτήματα (πχ πλακέτες, μπαταρίες και φυσικά σε όλα τα καλώδια). Απόδειξη όλων των παραπάνω το γεγονός ότι είναι περιζήτητος στην αγορά και μετά τον χρυσό και το ασήμι, είναι το υπ' αριθμ. 3 μέταλλο αξίας. Εν κατακλείδι, θεωρώ πως η εταιρία δεν το επέλεξε τυχαία, αλλά σίγουρα θα έχει κάποιο πλεονέκτημα στη συγκεκριμένη θέση. Ούτε θεωρώ πως "τσιγκουνεύτηκε" να χρησιμοποιήσει κάποιο άλλο υλικό, μιας και αφενός δεν είναι ένα προϊόν της πλάκας κι αφετέρου δεν θα έκανε κάποια διαφορά στην τελική του τιμή. Άλλωστε αυτό που εδώ πιθανολογείται ως μειονέκτημα (το ότι είναι μαλακό μέταλλο και πιθανόν να φθείρεται εύκολα) ξεπερνιέται από το ότι δεν πρόκειται για καθαρό χαλκό, αλλά για ορείχαλκο που είναι σκληρότερος και έχει μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο.

Τέλος, όσον αφορά στη τιμή του, δεδομένου ότι πρόκειται και για ένα καινούργιο προϊόν, τα ελληνικά καταστήματα το έχουν λίγο τσιμπημένο και συγκεκριμένα από 59 € στο e-cig έως 69 € στο e-tsigaro. Δε ξέρω για το σάϊτ του εξωτερικού που παρέθεσε φίλος παραπάνω (49 $) την αντιστοιχία σε Ευρώ κι αν αξίζει τον κόπο η διαφορά, συνυπολογίζοντας και τα έξοδα αποστολής.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 15:33 από vimana »

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:51 »
Μετά από χρήση δύο βδομάδων και διαπίστωσα ότι σε ένα σημείο θέλει προσοχη. Αν είναι σε TC και ανεβάσεις τα βαττς στα 60 και πατήσεις άλλη μία φορά το up τότε πηγαίνει σε μηχανικό. Με ότι αυτό συνεπάγεται αν ξεμείνει απο υγρό.
Πάντως για τον πόλο όπως έχω πει, δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα. Τρεις ατμοποιητές αλλάζω κάθε μέρα. Να ήταν από χαλκό οι σπείρες το καταλαβαίνω. (Θυμήθηκα πριν 4 χρόνια ένα LAVA που είχα ή κάπως έτσι). 
Η μπαταρία του άψογη ακόμα και σε TC και η φόρτισή της με 1 Α σε λιγότερο από μία ώρα και 30 λεπτά.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 08, 2016, 02:35 »
με φοβιζει ο πολος ο οποιος ειναι βιδα.για παραδειγμα στο ipv d2 που και εκει ειναι βιδα οταν βαζω πανω τον squape βιδα με βιδα μπλεκονται και γυρνανε παρεα.αυτο με φοβιζει.δεν ξερω!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 08, 2016, 07:02 »
Διάβασα ότι ζυγίζει 210 γραμ.
Ετσι είναι , η , κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 08, 2016, 08:24 »
με φοβιζει ο πολος ο οποιος ειναι βιδα.για παραδειγμα στο ipv d2 που και εκει ειναι βιδα οταν βαζω πανω τον squape βιδα με βιδα μπλεκονται και γυρνανε παρεα.αυτο με φοβιζει.δεν ξερω!!!!!

Μοίαζει βίδα, αλλά δεν γυρίζει. Αν το γυρίσεις με ζόρι, έσπασε. Τουλάχιστον έτσι με ενημέρωσε ο φίλος απ΄όπου το προμηθεύτηκα. Κάτι παραπάνω ξέρει. Η ρύθμιση, γίνεται με ελατήριο. 

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:09 »
Γυρίζει η βίδα. Δεν την έστριψα πολύ βέβαια.
Είναι αρκετά σφιχτή πάντως και πολύ δύσκολο να περιστραφεί. Μόλις δοκίμασα 5-6 φορές με το Squape και με Kayfun 4 και δεν άλλαξε γωνία.

Διάβασα ότι ζυγίζει 210 γραμ.
Ετσι είναι , η , κάνω λάθος?


Ζυγίζει ακριβώς 215 γραμμάρια.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:41 »
βαρύ είναι.... τα αναλογα μοντ είναι 120 εως 160 γραμμαρια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios