vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 0 χρήστες

Tesla Nano 60W TC

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 22, 2016, 12:57 »
Παιδες ξερει κανεις τι παιζει με τις μπαταριες LiPo;Εχω ακουσει οτι θελουν ιδιαιτερη προσοχη.Μου το ειπε καποιος γνωστος που τις δουλευει σε drones.Τις φορτιζει ξεχωριστα και σε συγκεκριμενη συσκευη.Δεν ξερω αν λεει παπατζες ομως,δεν ειναι δικια μου γνωμη.Μη παρεξηγηθουμε.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 22, 2016, 13:02 »
Φυσικά και θέλουν ειδικό φορτιστή για Lipo, όταν πρόκειται για τηλεκατευθυνόμενα..
Στα μοντ όμως, φορτίζουν πάνω σε αυτά. Ευνόητο.
Αντέχουν περισσότερους κύκλους φορτίσεων.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 22, 2016, 15:03 »
Και εφόσον φορτίζουν πάνω στο μοντ (που παρέχει και προστασίες),
ούτε να τις φορτίσεις λάθος γίνεται, ούτε κινδυνεύεις από κάτι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 22, 2016, 18:26 »
Παιδες δεν το σχολιασα αρνητικα.Απλα περνω γνωμες για την αγωρα του.Εχω το mini volt και λεω να το κανω τραμπα για να αγορασω το tesla.Αξιζει λετε;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 22, 2016, 18:39 »
Παραπάνω Watt (αν τα χρειάζεσαι) και τριπλή αυτονομία ο Tesla. Εσύ τι λες;  ;)
Πληροφοριακά κι εγώ την ίδια ακριβώς τράμπα θα κάνω σε λίγες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 22, 2016, 19:29 »
απο σημερα το εχω στα χερια μου, βασικα για την γυναικα το πηρα αλλα της επεφτε πολυ βαρη... γουστα ειναι αυτα....
το πηρα στο ασημι, πολυ ομορφο, πολυ ποιοτικο με την πρωτη ματια, και βολικο κουμπι εχει αν και με ξενισε στην αρχη.
δεν το εχω δουλεψει αρκετα για να πω περισοτερα, αλλα θα σταθω στην συγκριση με το mini volt,
περισοτερη μπαταρια ναι , βαρυτερο κατα πολυ δε, μεγαλυτερο και αρκετα φαρδυτερο απο το mini, ποιο πολλα ρευματα και μεγαλυτερη αυτονομια οκ....
αλλα το mini υπερτερει σε ποιοτητα ρευματων.....
κανω μηχανικα αποκλειστηκα για πανω απο 2 χρονια και μονο το mini volt πλησιασε την ποιοτητα των μηχανικων...
αντιθετα στο tesla ενιωσα παλι την επιθετικοτητα των ηλεκτρονικων, δεν λεω, προς Θεου, οτι ειναι χαλια τα ρευματα του η οτιδηποτε αλλο, απλα αυτο ενιωσα......
ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη και μονο!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 22, 2016, 19:54 »
αλλη μια προσωπική άποψη; να την πάρει το ποτάμι;

Αν το ζητούμενο ήταν μόνο η αυτονομία, θα κυκλοφορούσαμε όλοι με το wismec το 200ρι.

Εξαρτάται λοιπον ποιος και γιατί θέλει το μοντ.
Αν μου πει κάποιος νέος ατμιστής, θέλω να πάρω ένα, να έχω μόνο ένα για πολύ καιρό, θα του πω, οκ, πάρε το tesla.
Αν κάποιος όμως έχει ήδη ένα (και δυο και τρια) μοντ, θα του πω να πάρει το Mini volt.
 
Διότι αυτό είναι η καινοτομία σήμερα. Μικρό μέγεθος, πολλά βατ. Δίνει το συνδυασμό που δε δίνει κανένα άλλο.

Το τέσλα είναι ένα πιο κοντόχοντρο istick40. Ουσιαστικά τον ίδιο όγκο έχει, θα το έπαιρνα μόνο αν ήθελα ένα όμορφο γαλάζιο μοντ. Αλλιώς, δε μου δίνει κάτι που δεν έχω ήδη από τα άλλα μου μοντ, ούτε έχω διάθεση να γεμίζω τσέπες και επιφάνειες με μοντάκια. Οσο για το πλάτος του, που είναι το τίμημα για το μικρό μπόι, όχι, δε μου αρέσει. Θα το προτιμούσα πιο στενό κι ας είχε 1800mah.

Κοντολογής, σαν πρώτο μοντ,  tesla-minivolt: 1-0 για μένα.

Σαν δευτερότριτο μοντ; tesla-minivolt: 0-1

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 22, 2016, 20:13 »
Υπάρχουν κι αυτοί που απεχθάνονται το carbon look.  :tongue_smilie:
Εγώ. Καλύπτω/βάφω και τα αληθινά carbon fibers.  :D

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 22, 2016, 20:19 »
 :lotpot: :bravo_encouragements:  :idiot2:
    (μαζί σου κι εγώ)

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 22, 2016, 20:37 »
αλλη μια προσωπική άποψη; να την πάρει το ποτάμι;

Αν το ζητούμενο ήταν μόνο η αυτονομία, θα κυκλοφορούσαμε όλοι με το wismec το 200ρι.

Εξαρτάται λοιπον ποιος και γιατί θέλει το μοντ.
Αν μου πει κάποιος νέος ατμιστής, θέλω να πάρω ένα, να έχω μόνο ένα για πολύ καιρό, θα του πω, οκ, πάρε το tesla.
Αν κάποιος όμως έχει ήδη ένα (και δυο και τρια) μοντ, θα του πω να πάρει το Mini volt.
  
Διότι αυτό είναι η καινοτομία σήμερα. Μικρό μέγεθος, πολλά βατ. Δίνει το συνδυασμό που δε δίνει κανένα άλλο.

Το τέσλα είναι ένα πιο κοντόχοντρο istick40. Ουσιαστικά τον ίδιο όγκο έχει, θα το έπαιρνα μόνο αν ήθελα ένα όμορφο γαλάζιο μοντ. Αλλιώς, δε μου δίνει κάτι που δεν έχω ήδη από τα άλλα μου μοντ, ούτε έχω διάθεση να γεμίζω τσέπες και επιφάνειες με μοντάκια. Οσο για το πλάτος του, που είναι το τίμημα για το μικρό μπόι, όχι, δε μου αρέσει. Θα το προτιμούσα πιο στενό κι ας είχε 1800mah.

Κοντολογής, σαν πρώτο μοντ, tesla-minivolt: 1-0 για μένα.

Σαν δευτερότριτο μοντ; tesla-minivolt: 0-1

συμφωνω απολυτα, δεκα ατομα να ρωταγαμε και οι δεκα θα λεγανε σαν πρωτο mod το tesla.
το μελλον ομως θα ειναι σαν το mini volt  σχεδον ολες οι εταιριες πλεον εχουν καταλαβει οτι το ζητουμενο  ειναι το μικρο και δυνατο, και γιαυτο πλεον απο δω και περα θα δουμε μια εξαρση στα μικρα. Ελπιζω μονο να μην την πεσουν ολες στις lipo μπαταριες, αν και υπαρχουν σημερα ολες οι ασφαλειες οπως εχει και το tesla αλλωστε.
θα ηθελα να δω και αλλες προσπαθειες στις 18350 μπαταριες. (οπως το vamo25)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 23, 2016, 11:49 »
Ο καθένας, προσαρμόζει τις αγορές του και τον εξοπλισμό του, ανάλογα με τις ανάγκες του. Το κοινό σχεδόν με όλους είναι πως διαθέτουν ένα δεύτερο μοντ ως backup ή για κάποια άτυχη στιγμή. Και βέβαια, όλα σχετίζονται με το τι ατμίζει ο καθένας. 
Προσωπικά, ήθελα την ασφάλεια που δίνει ένα δεύτερο καλό μοντ, που να έχει σχετική αυτονομία. Το βασικό μου είναι το Evic vt, με αξιόλογη αυτονομία, σε αντιστάσεις Κανθάλ ή SS, κάπου στο 1 ωμ. Ως δεύτερο, είχα Vamo σχεδόν 3ετίας, το οποίο όμως ήθελε αντιστάσεις σχεδόν πάνω από 1,4 ωμ.
Το EVIC, με αντιστάσεις Νικελίου, ρουφάει κυριολεκτικά την μπαταρία, σε λιγότερο από 6 ώρες. 
Και με τη σκέψη ότι θέλω ένα δεύτερο που επίσης να έχει μεγάλη αυτονομία και να μπορεί να δεχθεί όλες τις αντιστάσεις, είχα να διαλέξω μεταξύ TESLA και ISTICK 100 TC, προκειμένου επιτέλους να δώσω σύνταξη στο VAMO και τις 3 μπαταρίες που το συνόδευαν.
Το ISTIC το είδα, και θεώρησα ότι ήταν υπερβολικά μεγάλο. Και επιπλέον σαν έξοδο θα ήταν μεγαλύτερο αφού θα έπρεπε να πάρω και δυο μπαταρίες. 
Το TESLA, μου άρεσε από την πρώτη στιγμή. Οικονομικό και επιπλέον δεν ήθελε το έξοδο της μπαταρίας. 
Οπότε, αβίαστα κατέληξα σε αυτό.
Με αυτονομία αρκούντως ικανοποιητική, αξιόπιστο, με καλά ρεύματα για μένα, και φυσικά πιο διακριτικό από το EVIC VT.
Τώρα μπορώ να πω, ότι νοιώθω ασφαλής, τόσο στο σπίτι που ενώ φορτίζει το ένα ατμίζω το άλλο και έξω, που αρκούμαι μόνο σε ένα από τα δυο μοντ και ένα μπουκαλάκι υγρό αναπλήρωσης. 

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 23, 2016, 12:05 »
Το σημαντικό ερώτημα είναι, ασημί ή γαλαζούλι; :tongue_smilie:
Μαύρα έχω.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 23, 2016, 12:13 »
Για ασημί πήγαινα, αλλά δεν μου έκατσε. Και το γαλαζούλι όμως δεν είναι κακό.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 23, 2016, 21:06 »
Στο review του συμπαθούς Tony μπορείτε να δείτε το 'γαλαζούλι' από κοντά. Δεν έχει βέβαια μετρήσεις σαν τον Busardo για να μάθουμε πόσο ακριβή ρεύματα έχει το Tesla Nano, λέει όμως σε κάποια στιγμή πως τα σπειρώματα του 510 κονέκτορα είναι από ανοξείδωτο ατσάλι (και επιβεβαιώνει τα λεγόμενα του vaggos59). Σημαντικό για κάποιον σαν και μένα που περνάει την μέρα του βιδώνοντας και ξεβιδώνοντας ατμοποιητές.






ΥΓ. Έχει και κλήρωση στο τέλος - όχι για το γαλάζιο δυστυχώς... ;)


Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Tesla Nano 60W TC
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 23, 2016, 21:25 »
Άλλαξα γνώμη, ασημούλι θέλω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206496 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357780 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193069 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios