vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, e-akapnos, lagoudakis

Twitter

Eleaf iStick TC 100W

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 31, 2016, 10:59 »
Βασικά η ανησυχία μου είναι να μην κουνιέται ο ατμοποιητής όπως γίνεται στο vtc όπου αναγκαστικά βάζω φλαντζούλα.

spyros1

Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 31, 2016, 12:43 »
Τελικά δεν το άντεξα πολύ ,το έδωσα πίσω  και ξαναπήρα άλλο ένα ακόμη mod του παλιού μοντέλου...
Από το πρώτο  24ωρο που το είχα τα  καπάκια του άρχισαν να έχουν "τζόγο".Τα πλήκτρα του κουδουνίζουν ( λιγότερο βέβαια απο το παλιό μοντέλο αλλά κάνουν θόρυβο).
Ενα ακόμη που διαπίστωσα ειναι πως είναι "ανισόροπο". Δεν εχω δει πιο ασταθές mod απο όσα έχουν περάσει απο τα χέρια μου - λίγο να κουνηθεί και έπεσε...
Αυτό συμβαίνει γιατί στη βάση του στο κάτω μέρος εχουν κατασκευάσει ενα εξόγκωμα περιμετρικά αυτής, που όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να καταλάβω σε τι χρησιμεύει....
Στο σημείο του πόλου του σαν σχεδίαση ,το συγκεκριμενο σημειο δεν εχει καμια σχεση με το παλιό μοντέλο θα τον χαρακτήριζα πρόχειρο και φτηνιάρικο. Αφού ούτε υγρά θα κρατήσει σε περίπτωση διαροών του άτμο όπως έχει κατασκευαστεί, αλλά διάβάζω και διάφορα σχετικά με τις εφαρμογές των άτμο σε αυτό το mod εδώ από αρκετούς.
Το μενού του παλιού mod δεν συγκρίνεται σε ανταπόκριση -ταχύτητα σε σχέση με το μενού  του καινούργιου mod.  
Παιδιά όχι εγώ "δεν θα πάρω" τελικά...σβύστε με απο την παρέα των κατόχων.
Για εμένα προσωπικά το χειρώτερο και με διαφορά μοντέλο της eleaf.
Καλύτερα με το παλιό και ας μην έχει tc
Μπορεί να κανουν και σε αυτό θόρυβο τα πλήκτρα όταν το κουνάς αλλά είναι φανερά πιο αξιόπιστο για μένα και πιο καλή και στιβαρή κατασκευή από το καινούργιο.... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 18:57 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 31, 2016, 21:51 »
Eσύ ρε Σπύρο το έβγαλες άχρηστο το μοντάκι... :laugh1:

Ούτε ένα καλό σημείο δεν βρήκες; :dontknow:

spyros1

Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:24 »
Yπάρχει και ενα καλό:το "new look" :))


Kαι αλλο ενα : Η αυτονομια του που ειναι ικανοποιητικη... :)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2016, 07:48 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #109 στις: Απριλίου 03, 2016, 14:38 »
H συμβιωση μου με το Istick 100W TC  ηταν αρκετη για να μπορω να εκφέρω γνώμη για τον κύριο αυτον , που στο παρελθόν είχα κακή παρέα με τον ξάδερφο του αυτόν τον σκέτο νέτο Istick 100W


Τώρα ειχα μια πιο άνετη και ομαλή παρεϊτσα και πιστεύω οτι θα κάνει καλη παρέα σε πολλούς εδω μεσα με το νεο Istick 100w TC



H Παρουσιαση του




Για ότι ερωτήσεις ή απορίες έχετε για το Istick 100W TC ή για την ερώτηση του βίντεο παρακαλώ γράψτε το κάτω από τα σχόλια (youtube)




Η κατασκευή του ειναι σαφώς ανώτερη απο το παλιό στικακι και αυτό θα αρεσει σε αρκετούς που ζητάνε μια πιο όμορφη και αξιόπιστη συσκευή απο eleaf





Ακομα και οταν ανοιξετε την συσκευασια θα διαπιστωσετε αυτο που λεω ... Μια ομορφη και στιβαρη συσκευη
 και στην χρηση του θα επιβεβαιωθείτε  .



ειναι αναβαθμίσιμο και με πολύ καλή πλακέτα χωρίς να αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με λάθος διαβάσματα αντίστασης και missfire

ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΑΘΗΤΟΣ  εχει τα ψεγαδια του που απλα τα ζυγιζεις με τα υπερ του






τα υπερ και τα κατα τα δειχνω με επιχειρήματα στη παρουσίαση αλλα για αυτους που θελουν να μαθουν στα γρηγορα την πληροφορια ειναι ενα μοντακι που δεν θα πεις τσαμπα αγορα εκανα παλι

καλα ατμισματα !!!!!


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #110 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:05 »
Θα συμφωνήσω σε όλα τα θετικά και αρνητικά που βρίσκεις στο συγκεκριμένο μοντ. To the point όπως πάντα!  :thumpup:
Αυτά που θέλω να τονίσω εγώ είναι πως η ποιότητα κατασκευής του είναι πράγματι εξαιρετική, η αυτονομία του είναι μεγαλύτερη από όσο περίμενα, και το γεγονός πως παίζει και με μία μπαταρία μόνο σου δίνει πολλά περιθώρια backup αλλά και βάρους ;)

Τα δύο πρώτα (ας τα πούμε) "αρνητικά" που βρίσκεις, στην ουσία αναιρούν το ένα τ' άλλο, καθώς η καθυστέρηση απόκρισης στο τρίτο κουμπί των επιλογών οφείλεται και στο ότι δεν κλειδώνει μαζί με τα άλλα. Εξαιρετικό το μηχανικό κλείδωμα του fire button, που εκτός από το μοντ που ανέφερες το έχει και το Wismec Presa (70W και 100W) στο οποίο επίσης ολόκληρη η πλευρά του είναι fire button, και άρα απαιτείται μια τέτοια ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:09 »
ναι ουσιαστικα εβαλα στα αρνητικα αυτα τα 2 γιατι ηθελα οπως ειπα στο βιντεο να τα αναιρεσω και να δειξω οτι γιατι κατι τετοιο μπορει στην πραγματικοτητα να ειναι θετικο .. αλλα δεν παυουν να ειναι λιγο θεματακι αν τα δεις σαν μοναδες το ενα απο το αλλο... και η εμπειρια μου με το παλιο 100αρι ηταν λιγο θεμα και δεν μου γεμισε ποτε το ματι σαν μοντακι με ασφαλειες

μεσα στη μερα ετοιμαζω και εκπληξη !!!!  θα εσκαγα αν δεν το ελεγα χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:26 »
Τί; Τί; Τί;;;
Θα μας το χαρίσεις;;;;;;  :thumbsup_move_1: :dance2: :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #113 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:43 »
kostas44 καλημερα  και απο μενα ολα καλα με το μοντακι μετα απο 1 μηνα μου εφυγαν τα μαγνητακια απο το σωμα οχι τα καπακια αλα τα κολησα με καλητερη κολα και ολα οκ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:55 »
Δημο αυτο δεν το ειδα ακομα αλλα το εχω απο αλλα μοντακια με τους μαγνητες και οπως εκανες εσυ εχω κανει και εγω σε αλλα μου παλαιότερα μοντακια και δεν εκπλήσσομαι αν και σε αυτο το δω μετα απο ενα μηνα χρησης ...  μαλλον θα γινει το ιδιο .. κατα τα αλλα και εγω θα επανελθω μετα απο καιρο και θα πω οσα δω ακομα και ελπιζω να μην βρω πραγματα που δεν μου αρεσαν αλλα μεχρι τωρα ειναι οκ :yes:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 03, 2016, 15:59 »
ολα τα αλα οκ Κωστα δεν το γονατιζη τιποτα και αυτονομια τουμπανο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 03, 2016, 16:12 »
Κωστάκη, θάβεις την αρχική μου παρουσίαση τώρα ή μου φαίνεται;;;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Παίδες, κι εγώ το έχω λατρέψει το μοντ από τη μέρα που το έχω! Το μόνο ουσιαστικό "θέμα" που είχα, είναι μόνο ότι όταν έκανα update στην 1.10 (120W), στη λειτουργία SS μου έβγαζε συνέχεια σφάλμα "atomizer short" και δεν έδινε ρεύμα για fire.
Το γύρισα όμως στην 1.00 (100W) και έφτιαξε αμέσως...

(Άλλωστε και τα 120W μου είναι περιττά και δεν έχουν και κάποια διαφορά από τα 100W, καθώς δεν έχει και άλλη διαφορά η 1.10 από την 1.00 πέρα από τα παραπάνω watt...)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 03, 2016, 16:30 »
Χρηστο γιατι σου εβγαζε αυτο?  επειδη το εκανα και να σου πω το εκανα και τωρα για να το τσεκαρω αλλα δεν μου βγαζει θεμα σε ss  και με την καινουρια αναβαθμηση .. ενδιαφερον ειναι να το δουμε αυτο .. αλλα τουλαχιστον σε αυτο που εχω εγω δεν το εκανε να μου βγαζει βραχυκλωμα ... θα το δω  αυτο παλι με αλλους ατμο μπας και εχει θεμα οπως το λες .. αλλα με καιφον με αβοκαντο με moonshot  με magma  δεν ειχα θεμα .. εκει το δοκιμασα με ss  επειδη προσπαθω να μην ατμιζω με ελενχο θερμοκρασιας με νικελιο και μονο με ss

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 03, 2016, 16:32 »
Δεν ξέρω γιατί το έκανε. Ειλικρινά. Κι εμένα μου είχε φανεί πολύ περίεργο...

Με το downgrade έφτιαξε αμέσως πάντως...

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 03, 2016, 16:52 »
και εγω με την 1.10 δεν εχω θεμα απο την πρωτη μερα την περασα
δεν το κανεισ αλη μια δοκιμη να την περασησ :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246337 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios