vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, dimitris1167, arispat, Barbapaidi, NikolaosKZ, Tem, lagoudakis, ZoeM

Twitter

Hurricane v1.3 by E-Phoenix

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 10:10 »
Εγώ μιλάω για 2 γέμισματα απανωτά και καταστράφηκε. Τι να πω είσαι τυχερός

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 10:11 »
Μιλάμε για τον γνήσιο σαφώς έτσι;

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 10:12 »
Προφανώς δεν το έκανα καν θέμα για τον κλώνο αγοράζεις 5 τανκ με 5 ευρώ τι να λέμε τώρα

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 02:59 »
Εχω κανει καμια 10αρια τανκ με μαφιν με το τανκ των steamtuners.κανενα απολύτως προβλημα.το μαμα ειναι απλα τραγικό. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 08:19 »
Παρόλο που ειμαι και εγω off topic θα το γράψω εδω μιας και το συζητάτε. Με αυτα τα σχόλια παρόλο που δεν θα επερνα το muffin αλλα το my man στα 180 τσαντιστηκα και προτίμησα να δωσω τα λεφτά αυτα για τα 100 ml στο orangz. Συν το οτι εχω πάρει το my man σε 20 μελό και δεν βλέπω να ειναι τοσο ωραίο όσο άκουγα. Εκτός και αν θελει οριμανση. Πάντως κακώς που δεν προειδοποιεί η εταιρεία αν και παίζει μόνο το muffin man να εχει το θέμα και όχι ολα της σειράς.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 05:29 »
Κατοχος και εγω hurricane απο την VB του Γιαννη Αρτοπουλου απο οπου εμεινα απολυτα ευχαριστημενος τοσο απο τον ιδιο ,οσο και απο τα δυο παιδια τον Παναγιωτη και τον Γιωργο για την αντιμετωπιση , την προθυμια , την ευγενεια και τις γνωσεις τους. Ο ανθρωπινος παραγοντας ειναι πολυ σημαντικος για μενα , και ειδικα οταν ασχολουμαστε με προιοντα high end ιδιαιτερα εξειδικευμενα.

Μου τον εστησε ο Γιαννης για να δω πως στηνεται και πως αποδιδει με το υγρο που ξερω καλα και ειχα μαζι μου. Εξαιρετικος ατμοποιητης και τοτε αλλά και στη συνεχεια που τον ξαναστησα αρκετες φορες.

Υπερ (κατα τη γνωμη μου)
Κραταει σταθερη αντισταση στο νικελ οσο ελαχιστοι ,εχει αριστης εφαρμογης επιχρυσες επαφες και πολο που δινουν τη βελτιστη αγωγιμοτητα  , αριστα σπειρωματα και ατσαλι 316 , ευκολια στο στησιμο, ωραιο ανετο και γρηγορο ατμισμα, ωραια γευση και ευκολια στη ρυθμιση του αερα με τους πολλους συνδυασμους οπων που προσφερει.Δεν εχει διαρροες η γουργουρισματα. Αφοβα μπαινει στην τσεπη η στο καθισμα .

Κατα
Τιμη που θα ηθελα να περιλαμβανονται το μεταλλικο τανκ με το πυρεξ.
Οδηγιες χρησης και στησιματος απο τον κατασκευαστη μεσα στο κουτακι οπως και ενδειξη της version πχ 1,2  1,3 .
Δεν εχει αριθμο σειρας .Θα ηταν σωστο να ειχει ετσι ωστε να ηταν μεγαλυτερη η διασφαλιση της αυθεντικοτητας ,οσο ειναι αυτο δυνατον με τοσους 1:1 κλωνους που εχουν εμφανιστει και θα εμφανιζονται στην αγορα.


Οταν δινεις ενα αξιοσεβαστο ποσο για ενα αυθεντικο κομματι ,πως να το κανουμε, θελεις να εχει τα παραπανω., ετσι ωστε να αισθανεσαι πιο ασφαλης και να αποφευγονται παρεξηγησεις.
 
Ψαχνομαι ακομα στα στησιματα γιατι το απλο στανταρντ στησιμο με το φυτιλι κατευθειαν εξω συριζα κομμενο δεν με ικανοποιησε ως προς την τροφοδοσια και τον παραγωγη ατμου. Καποια αλλα λιγο διαφορετικα στησιματα αλλαζαν τη γευση και εδιναν λιγο περισσοτερο ατμο αλλά δεν ηταν , παντα για εμενα, τοσο ικανοποιητικα για το επιπεδο του ατμο. Θα δοκιμασω αυριο το στησιμο του Γιωργου οπως αψογα το παρουσιασε στην πρωτη σελιδα , με τις εξτρα ενισχυσεις τμηματων βαμβακιου στο υπαρχον ,που μου αρεσει σαν ιδεα παρα πολυ.
Πιστευω οτι με πιο πλουσια τροφοδοσια θα δωσει ακομα πιο πλουσια γευση, οπως γινεται  με τον Taifun GLS και GT2 που επισης χρησιμοποιω και απολαμβανω.

Να ειστε καλα να ατμιζετε και να απολαμβανετε τον Hurricane .


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 05:58 »
ongakos, άμα μπορείς γράψε τι στήσιμο (σύρμα/άξονας/σπείρες) σου κάναν στο VB
(έγραψε και άλλος γι' αυτό, αλλά δεν θυμάμαι να το ανέλυσε), καθώς και αν κάποιο
δικό σου στήσιμο σε βόλεψε πιο πολύ. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 22:49 »
Επειδή και εμένα τη πρώτη φορά μου έκανε στήσιμο ο αρτόπουλος μου έιχε φτιάξει 6 σπείρες 26αρι 1 ohm περιίπου micro coil. Και έπαιζε μια χαρά. Το βαμβάκι το έκανε σε ένα σχήμα S μέσα στο deck που έιναι πολύ καλό αλλά το στήσιμο του Γιώργου για μένα παίζει πολύ καλύτερα ειδικά με έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #158 στις: Μαρτίου 02, 2016, 17:49 »
Επειδή το σκέφτομαι να τον παρω καποια στιγμή πείτε μου χωρίς υπερβολές και ενθουσιασμόυς ειναι όντως ενα κλικ πάνω σε γευςη απο τους πιο γευσατους ελληνικούς; Και το δευτερο που με απασχολεί ειναι να μην εχει διαροες εύκολα τουλαχιςτον με ενα σχετικά καλο στήσιμο. Υπάρχει δυνατότητα δοκιμής στο vapers boutique?


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:00 »
Έχω στη κατοχή μου φαινόμενο zest τηλεμαχο v2 plus cloud one. Χώρις καμία δόση υπερβολης και αν θες με πιστεύεις ότι ειναι μακράν καλύτερος, υγρά που τα είχα θεοποιηση στους προηγούμενος τα γεύτηκα σαν καινούργια με αυτόν. Πχ sugar drizzle. Όσο για δοκιμή ναι τη τελευταία φορά που πήγα είχε στημενο έναν ο αρτοπουλος για να τον δεις.επισης τις διαρροές ξέχνα τες δεν γίνεται ότι και αν κάνεις.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:10 »
Μονο φαινομενα εχω (lite,zest,momentus,και το μικρο καμπαναριο).Ειναι ενα κλικ καλυτερος, ακομη και το grandmaster που δενει με φαινομενα ,στον hurricane ειναι αρκετα καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 03, 2016, 18:41 »
μετα απο πολλες δόκιμες μαζι του μπορω να πω με σιγουριά οτι οι επίχρυσοι δεκτες κανουν τρομερή δουλεια.ακομη και σε πολυ χαμηλά volts.
απο γευση ειναι πολυ καλος...γενικα πολυ απροβληματιστος ατμοποιητης....αν και απο την πρωτη στιγμή δεν τον ειδα με ενθουσιασμο μπορω να πω οτι ειναι απο τους καλύτερους που κυκλοφορούν αυτη την στιγμη. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 06, 2016, 04:25 »
Ok, διαβασα ολο το νημα, ειδα ολα τα reviews!
Ψηνομαι τρελα!
Η μονη μου ενσταση στον συγκεκριμενο ατμοποιητη που δεν εχει αναφερθει απο κανεναν σαν προβλημα, ειναι η χωρητικοτητα υγρου!
Προφανος σας αρεσει περισσοτερο ετσι, γιατι ειναι πιο μικρος κτλ...
3.5ml για καποιους μπορει να ειναι μια χαρα.
Εγω θα ηθελα 5ml.
Εχει βρει καποιος ταγκακι που να του δινει 5ml χωρητικοτητα?
Κανονιστε να μου βρειτε, γιατι θα παρω τον firebird που παιρνει 5ml  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2016, 09:38 από periptero »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 06, 2016, 10:13 »
Από Ελλάδα δεν υπάρχει, μόνο 3 (steamtuners) και 3.5 (τα γνήσια).
..στο εξωτερικό υπάρχουν από αυτά που φτιάχνουν για τους κλώνους, όπως πχ στην σελίδα που παραθέτω παρακάτω (..αλλά δεν ξέρω τι ποιότητας είναι)

http://www.vapvip.com/tienda/gb/replacement-tanks/697-hurricane-rta-acrylic-top-cap.html

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 06, 2016, 11:56 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825055 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9060 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1904 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4136 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem