vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsipi, JohnDag

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #300 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 16:22 »
Αξιζει τα λευτα του;

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #301 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 16:55 »
Ε ναι :))

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #302 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 17:24 »
Εγώ παρόπλισα πάντως v4, kl+ και Τηλέμαχο, αν και ο μάχος έχει την καλύτερη γεύση. Στον v3 μπορεί να τον γεμίζεις πιο γρήγορα (αν και με τον μάχο λόγω κατανάλωσης πάλι στα ίδια γεμίσματα ήμουν) αλλά η απλότητα του στο λύσιμο-πλύσιμο-στήσιμο και ότι πλέον δεν υπάρχει ούτε ένα δάκρυ να σε λερώνει, με κέρδισαν.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #303 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 17:37 »
Τίποτα, μακάρι να βγει και 22άρης. Είναι ο καλύτερος Kayfun.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #304 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 19:00 »
και στην γευση καλυτερος...με διαφορα..με χαλαει η διαμετρος του ομως...ειναι λες και το μοντ μου εχει κεραια... :))

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #305 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 19:37 »
Τεταρτη μερα συμβιωσης και μεχρι εδω ολα δουλευουν τελεια.Ιδια λογικη με το v4  χωρις τις αναποδιες του.Με βλεπω λογω διαστασεων να βαζω και τον συζυγο στους επισκευασιμους.Μακαρι ο v5 να βγει ετσι!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #306 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 19:40 »
Σούπερ και όμορφο με το κλουποράκι. Καλοάτμιστο να είναι.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #307 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 19:57 »
Μόλις μου έδωσε ο αδερφός μου και έχω στήσει και ατμίζω τον Phenomenon Lite...
Χμμμ... Πείτε με κομπλεξικό κάποιοι (πχ κάποιοι Έλληνες reviewer), πείτε με άσχετο, αλλά το ίδιο υγρό που ατμίζω, όταν το ατμίζω στον Kayfun Mini V3, το αισθάνομαι κλάσεις ΑΝΩΤΕΡΑ σε γεύση! ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πάντα! Να το ξεκαθαρίζουμε αυτό...
Άλλωστε και η γεύση είναι υποκειμενική, δε λέμε; Εεε;;;

(Κατα τα άλλα, μετριότατος σε γεύση ο Kayfun βάσει των λεγόμενων του Έλληνα reviewer που "ξέχασε" να αναφέρει τι γεύση έχει ο μικρούλης και συνομωτήσαμε όλοι εναντίον του...)  :))
Υ.Γ.: Θα πάει και το δικό μου σχόλιο σαν print screen στον εν λόγω κύριο για να το βγάλει στο επόμενο βίντεο του;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #308 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 20:33 »
Aμάν βρε συ!!!!
έβαλες πληθυντικό στην αρχή και νόμισα ότι τους εννοούσες όλους.... τους ριβιούερς. Καλά... μην τσουβαλιάζεις κιόλας (εδώ θα έμπαινε φατσούλα με γελάκι, αλλά μου κάνει κόλπα ο νέος κειμενογράφος)
Αν είναι μεμονωμένο το περιστατικό μη δίνεις σημασία. Ο ατμοποιητής αυτός πήρε πολύ καλές κριτικές. Εξάλλου και τον ΚΛ+ πολλοί τον έχουν κατηγορήσει, αλλά ακόμη και σήμερα τα ποσοστά των ατμιστών που κατέχουν τουλάχιστον έναν αυθεντικό ή κλώνο είναι συντριπτικά.

ΥΓ. Καλύτερη γεύση από τον Φαινόμενο;;; Με βάζεις σε πειρασμό να τον δοκιμάσω. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #309 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 20:45 »
Βούλα είναι φοβερός. Εγώ πριν λίγο καιρό είχα κατενθουσιαστεί (και ακόμα είμαι) με τον Τηλέμαχο και το springomizer update.  O V3 όμως δεν ξέρω, με έχει κάνει να σκέφτομαι  "Ρε λες; Λες να είναι όντως καλύτερος; Έτσι μου φαίνεται!"  Αλλά με πιάνει και το πατριωτικό μου και δεν το συνεχίζω... Έχω και τους 2 κι έχω κλείσει.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #310 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 20:55 »
Πάντως βρε παιδιά εμένα δεν μου έκατσε καλά  η γεύση του v3 και τον πούλησα στον φίλο Γιάννη από εδώ.
Αγόρασα χθες το φαινόμενο lite και εχω πάθει με την γεύση του. Προσωπική άποψη είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με τον v3.
Βέβαια γούστα είναι αυτά όποτε τι να λέμε. Αλλά μου κάνει εντύπωση που από ότι διαβάζω μόνο εμένα δεν ξετρέλανε η γεύση του v3.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #311 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 21:10 »
και ο φαινομενος δινει πολυ καλη γευση. Ισως λιγο πιο εντονη με αρκετα πιο σφιχτη τζουρα ομως. Αν τον προτιμας ειναι φυσικα σεβαστο αλλα επειδη τωρα ειδα το βιντεο... να κανει 7 λεπτα προλογο για να πει το εξης μοναδικο και ανεπαναληπτο:   "οι καυφουν στοχευουν στην ευχρηστία".   Δηλαδη το οτι θελεις 2 κατσαβιδακια για να ρυθμισεις τη τζουρα ειναι ευχρηστια! Ενταξει ΕΛΕΟΣ δεν μπορω να βαλω και smileys...

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #312 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 21:28 »
Από το πρωι που τον παρελαβα, ηταν ευχαριστη εκπληξη φιλε Golf150 (φιλε Γιαννη). Στησιμο 8 σπειρες με kanthal 0.25 και βαμβακι kah gen do, 1,1Ω 10,4w όπως και με τον kfl. Γευση σχεδον ιδια και ατμος λιγος πιο ζεστος αλλα τον συνηθισα. Εκει που υπερτερει όμως σε σχεση με τον lite, είναι στην ποιοτητα κατασκευης, ευχρηστια (λιγα κομματια), ευκολο γεμισμα και μηδεν διαρροες. Μειον η μικρη χωρητικοτητα, αλλα ελπιζω να βγει μεγαλυτερο γυαλινο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #313 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 22:19 »
Έκλεισα τρεις εβδομάδες αποκλειστική χρήση με τον V3 και δηλώνω υπερευχαριστημένος. Χρειάστηκε να ψάξω να βρω την ημερομηνία της αγοράς στα email μου γιατί δεν το πίστευα ότι έχουν περάσει πάνω από είκοσι μέρες, τόσο απροβλημάτιστα κύλισαν. Όμως από σύμπτωση το μεσημέρι είχα βάλει τη Φαίνια στους υπερήχους κι επειδή διάβασα πριν λίγο το μήνυμα του Thorin13 έκανα ένα στήσιμο με τα ίδια υγρά έτσι για να έχω άποψη. Δυσκολία δεν υπήρξε, όλα είναι υποκειμενικά φυσικά, θεωρώ όμως ότι ο V3 είναι λίγο πίσω και από τους δύο Ελληνικούς που έχω (Φαινόμενον και Cloud) σε γεύση. Ίσως εγώ να θέλω περισσότερη εξοικείωση με τον V3 ή ο φίλος Thorin13 με το Φαινόμενο μέχρι στιγμής όμως η άποψή μου  είναι αυτή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #314 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 23:25 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ στο ότι ο φαινόμενος έχει καλύτερη γεύση αλλά δεν θα παραλείψω να συμπληρώσω ότι κι ο "μικρός" εδώ δεν πάει πίσω.. ;)

Μπακαλίστικη επεξήγηση λοιπόν με την ελπίδα να γίνει κατανοητή από όλους.

Ο φαινόμενος δουλεύει στα όρια της υπερτροφοσοσίας. Αυτό κάνει το βαμβάκι στο deck του να κρατάει μπόλικη ποσότητα απ'το υγρό μας που -πάντα σε συνδυασμό- με την ελάχιστη ποσότητα βαμβακιού που τοποθετούμε επιτρέπει τη μεταφορά μιας απίθανα "υγρής" και φυσικά γευστικής τζούρας. Η καμπάνα φροντίζει για την απαλή μεταμόρφωσή της, το αποτέλεσμα μοναδικό.

Ο ν3 απ'την άλλη έχει πιο τραχιά λειτουργία. Παράλληλα όμως εχει και άλλη μια "ύπουλη" μαγκιά στο σύστημά του. Μικρό και στενό τανκ. Γεγονός που (όπως εγώ τουλάχιστον έχω αισθανθεί/διαπιστώσει ) δημιουργεί μεγαλύτερη πίεση στο υγρό μας κατά τη διάρκεια μιας τζούρας. Αυτή η πίεση λοιπόν τροφοδοτεί συνεχώς το βαμβάκι (καθ'όλη τη διάρκεια μιας τζούρας δηλαδή ) κι αυτό έχει ως αποτέλεσμα μια διαρκώς γεμάτη τζούρα με τα αρώματα του υγρού μας. Όχι τόσο υγρή όσο του φαινομένου, όχι τόσο "απαλή". Πιο "πιεστική" όμως, πιο τραχιά, με αίσθηση πολύ καλού "χτυπήματος" και τέλος, σίγουρα πιο γευστικής από τους kayfun που οι περισσότεροι δοκιμάσαμε μέχρι σήμερα (lite plus και v4 δηλαδή ).

Όχι δεν φτάνει τη γεύση του φαινομένου για μένα αλλά προσωπικά το σύνολο αυτό εδώ το προτιμώ για πολλούς άλλους λόγους.

Δεν ξέρω αν "μετέδωσα" το συναίσθημα, ούτε έκατσα να τα γράψω για να δημιουργήσω "στρατόπεδα" και "vs". Ο μικρός πάντως για μένα αξίζει πολλά, και οι μέρες "καινούργιο μου καλάθι" γι'αυτόν πέρασαν προ πολλού. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357803 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios