vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, ZoeM, maprix, pngtszs1976

Twitter

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας

και εγώ αυτό σκέφτηκα αρχικά για έλλειψη οξυγόνου... αλλα δεν νομίζω πως έπαθα κάτι τέτοιο μια χαρά μπορούσα να πάρω ανάσα... με πνευμονική εισπνοή  έμενε μια αίσθηση ελαφριά καψίματος στο λαιμό η οποια έφευγε αρκετά γρήγορα... δεν μου φάνηκε πως είχε νικοτίνη το υγρό... εξάλλου το αναφέρει.. και πάνω... το υγρό είναι το Apple Delight - El Greco Platinum



σήμερα δεν θα ατμισο καθόλου για να δω πως θα πάει η κατάσταση για να σιγουρευτώ ότι είναι όντως από το ηλεκτρονικό  τσιγάρο... που κατά 90% από αυτό είναι...


επίσης μια ερώτηση.. το υγρό που είναη μέσα στην δεξαμενή  μπορεί να μείνει εκεί πάνω από 1 μηνα? η θα χαλάσει κάτι?

Nai_Ego

Καλύτερα να το αδειάσεις και να πλύνεις τον ατμοποιητή, για πόσο μιλάμε, 1-2ml; Δεν έχει νόημα.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
θα σκουραίνει και θα σου χαλάσει την αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Μου είχε τύχει πριν κάποιους μήνες να ενδιαφερθεί για το ηλεκτρονικό τσιγάρο (βλέποντας εμένα να ατμίζω) ένας ειδικευόμενος γιατρός ο οποίος δεν είχε καπνίσει ποτέ του, ούτε καν είχε μπει στον πειρασμό.
Τον ρώτησα ποιό ήταν το κίνητρο του για κάτι τέτοιο και η απάντηση ήταν "για να τρώω λιγότερο και να χάσω βάρος". Είχε όντως περιττά κιλά, 15...ίσως και 20.
Η απάντηση μου ήταν απλά "όχι, δεν ενδείκνυται για μη καπνιστές".
Δεν ξέρω αν έδωσε βάση σε αυτό που του είπα ή αν το σκέφτηκε καλύτερα το θέμα, πάντως δεν το ξεκίνησε και τα κιλά τα έχει ακόμα.
Το αναφέρω απλά σαν εμπειρία.
έρρωσθε & ευδαιμονείτε :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Η μόνη περίπτωση να χάσει βάρος είναι με χρήση νικοτίνης. Το οποίο δεν είναι και εγγυημένο, ούτε συμβαίνει σε όλους. Το οποίο, επίσης, είναι πολύ ασαφές αν παίζει και με το ΗΤ ή αν είναι αποτέλεσμα του καπνίσματος και όχι ακριβώς της ίδιας της νικοτίνης.
Έχω ακούσει να το συζητάνε κάτι αμερικάνοι πιτσιρικάδες και κοπελίτσες που ελπίζουν να γίνουν λεπτές σαν μοντέλα αλλά ασκούμενος γιατρός;! Να εθιστεί σε κάτι για να χάσει τι;  2-3 κιλά στην ιδανική περίπτωση;
 :o

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
παιδιά πήρα καινούρια αντίσταση ατμοποιητή αυτό που παρατήρησα είναι ότι βγάζει απίστευτο ατμό ντουμάνι να πούμε...!! ευχάριστη γεύση του υγρού αλλα είναι κάπως ζεστός ο ατμός σε σχέση με πριν το αλλάξω...είναι φυσιολογικό αυτό?




Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
παιδιά πήρα καινούρια αντίσταση ατμοποιητή αυτό που παρατήρησα είναι ότι βγάζει απίστευτο ατμό ντουμάνι να πούμε...!! ευχάριστη γεύση του υγρού αλλα είναι κάπως ζεστός ο ατμός σε σχέση με πριν το αλλάξω...είναι φυσιολογικό αυτό?
Το πολύ ντουμάνι είναι δείγμα ότι η αντίσταση δουλεύει σωστά και αρπάζει γρήγορα. Με βάση αυτό είναι φυσιολογικό να έχεις πιο ζεστό ατμό αλλά και να ζεσταίνετε και ο ατμοποιητης σου σε απανωτές τζούρες.
Μην μασάς και ευχαριστήσου την αντίσταση αφου δυστυχώς στις έτοιμες δεν είναι όλες 100% επιτυχημένες

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Υπάρχουν κι άλλα νήματα να ποστάρεις. Η ερωτήσεις σου είναι τελείως οφτόπικ

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Το πολύ ντουμάνι είναι δείγμα ότι η αντίσταση δουλεύει σωστά και αρπάζει γρήγορα. Με βάση αυτό είναι φυσιολογικό να έχεις πιο ζεστό ατμό αλλά και να ζεσταίνετε και ο ατμοποιητης σου σε απανωτές τζούρες.
Μην μασάς και ευχαριστήσου την αντίσταση αφου δυστυχώς στις έτοιμες δεν είναι όλες 100% επιτυχημένες


απλά με άγχωσε να σου πω την αλήθεια....  επίσης στο alterego Α6 που έχω μπαίνει η αντίσταση κατευθείαν στην μπαταρία.. όταν το ξεβίδωσα παρατήρησα στο κάτω μέρος τις μπαταρίας πως είχε μερικές σταγόνες από το υγρό... δεν είμαι όμως απόλυτα σίγουρος... ίσος να ήτανε και υγρασία λόγο του ατμού?  όπως και να έχει το καθάρισα και το βίδωσα ξανά πάνω..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Υπάρχουν κι άλλα νήματα να ποστάρεις. Η ερωτήσεις σου είναι τελείως οφτόπικ



την επομενη φορα θα κάνω ερώτηση στο σωστό μέρος...! είμαι νέος στο forum...


ευχαριστώ για την συμβουλή πάντως..!  :)


Αποσυνδεδεμένος nozvi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα σας,
είμαι νεός στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι.Ήμουν καπνιστής 3 χρόνια μετά ατμιστής 1 χρόνο και εδώ και 9 μήνες έχω κόψει και το ηλεκτρονικό. Τώρα λόγω καλοκαιριού μου έχουν μπει κάποιες σκέψεις να το δοκιμάσω πάλι με 0 νικοτίνη βέβαια. Υπάρχει καποιος κίνδυνος με αυτό? Θέλω να πω χωρίς νικοτίνη είναι επιβλαβές για την υγεία μου?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Είναι σίγουρα χειρότερα από τον καθαρό αέρα, δεν έχεις λόγο να το κανείς. Λόγο καλοκαιριού, συνήθισε να έχεις μαζί σου ένα μπουκαλάκι νερό, σου καλύπτει τη κίνηση και κάνει καλό στην υγεία. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nozvi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Kαθαρό αέρα δεν τον λες αλλα τελος παντων...Σε ευχαριστω έχεις δίκιο απλά με τόσες νεες γεύσεις νεους εξοπλισμούς που κοίταζα με έβαλαν στον πειρασμό.Σαν ασχολία το εβλεπα να σου πω την αλήθεια στυλ χομπυ

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
"για να τρώω λιγότερο και να χάσω βάρος"

ΟΚ. Πες μας που εφημερεύει και ειδικότητα να μην πατήσουμε ποτέ. Αυτό με το τσιγάρο και το φαγητό πάντως είναι εν μέρει μύθος. Απλά όταν καπνίζαμε αντί να τρώμε πατατάκια φουντώναμε ένα τσιγάρο. Αλλά να αρχίσεις το κάπνισμα για να αδυνατίσεις... Προφανώς η γυμναστική είναι μια λέξη άγνωστη στον φίλο ειδικευόμενο

Αποσυνδεδεμένος nozvi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ανεφερα ποτέ ότι σκοπός μου είναι η απώλεια βάρους η κάτι...Ίσα ίσα πάω και 5 φορές την εβδομάδα στο γυμναστήριο δεν είναι εκεί το θέμα μου.Το θέμα μου είναι ότι θα μου άρεσε να ξανασχοληθώ απο άποψη αρωμάτων και γεύσεων με μηδενική νικοτίνη. Αυτό θα ήθελα να μάθω αν με τις ουσίες που περιέχουν τα υγρά χωρίς την νικοτίνη είναι επιβλαβες

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
ΟΚ. Πες μας που εφημερεύει και ειδικότητα να μην πατήσουμε ποτέ. Αυτό με το τσιγάρο και το φαγητό πάντως είναι εν μέρει μύθος. Απλά όταν καπνίζαμε αντί να τρώμε πατατάκια φουντώναμε ένα τσιγάρο. Αλλά να αρχίσεις το κάπνισμα για να αδυνατίσεις... Προφανώς η γυμναστική είναι μια λέξη άγνωστη στον φίλο ειδικευόμενο
Σε ηλεκτρονικό αναφέρομαι, το διευκρινίζω. Η παχυσαρκία δεν είναι ακίνδυνη, το άτμισμα μένει να αποδειχθεί. Ίσως αυτό να ήταν το σκεπτικό του.


Αυτό θα ήθελα να μάθω αν με τις ουσίες που περιέχουν τα υγρά χωρίς την νικοτίνη είναι επιβλαβες
Αυτό θέλουμε να μάθουμε κι εμείς και οι γιατροί και οι πολιτικοί ίσως.
Δυνητικά επιβλαβές λένε οι πνευμονολόγοι. Για να φύγει το "δυνητικά" και να ξέρουμε κάτι συγκεκριμένο θα περάσουν χρόνια, μπορεί και δεκαετίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499306 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy