vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 7 χρήστες
PsykieG, maprix, Buliwyf, soulplayer, Tazz, manoslykos, bloodlessz

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #630 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:36 »
@vamaxin:
Μιλάμε για τρεις ατμοποιητές, που δουλεύουν καθημερινά, με διαφορετικά υγρά,
και μήνες χρήσης ο καθένας. Δεν είναι θέμα φθοράς κεφαλών.
Έχω αλλάξει πάνω από μια ντουζίνα στον καθένα, από διαφορετικούς προμηθευτές,
και ποτέ δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Γι αυτό είπα πως ίσως είμαι τυχερός.

Από την άλλη τόση τύχη σε τρία διαφορετικά τεμάχια (τα 2 από Ελλάδα, το 1 από Κίνα)... τί να πώ;
Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #631 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:09 »
Μεγάλο ρόλο στις έτοιμες αντιστασεις για την σωστή τροφοδοσια τους παίζει και η ποσότητα vg που περιεχει το υγρο καλο θα ειναι να ειναι κατω απο 70%  γιατι πολύ πιθανό ειναι να υπάρξει υποτροφοδοσια.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #632 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:17 »
@e-spy
Ισως δεν κάνουμε εμεις κατι καλά....η, πέφτουμε σε  όχι καλές οι κεφαλες....
Είναι γεγονός ότι η πρωτη παρτιδα παραγωγης και παραγγελιας απ εξω δεν ηταν και τοσο καλές....
Εμενα  με  τις 1.5 ohm καλα τα παει.... Δεν εχω προμηθευτεί  ακόμη χαμηλότερες σε ομ αντιστασεις να δω τι γινεται...
Με  ψήσατε και εμένα  για τον Kabuki kai  an ola ok me αυτόν δεν ξερω  ποσο θα ασχοληθώ με τον Cubis :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #633 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:20 »

Εμένα καλα μου δουλευει ο cubis με την 1.5 ομ κεφαλή .Όμως ο μεγάλος ναυτίλος με την 1.8 ομ  αντισταση εχει καλύτερο ντουμανι και γεύση... :hmmm:

Σε μένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.. Με την 1,5 στον cubis ειμαι σουπερ ενω με την 1,8 στον μεγάλο nautilus χάλια μαύρα καμια σχεση.. Με την 1,6 κατι γινεται αλλα αμα ηταν να διαλέξω έναν απο τους 2, cubis με κλειστά τα ματιά.. Μπουρμπουλιθρες,πιτσιλισματα κτλ δεν είδα ποτε μου 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #634 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:21 »
Χαίρομαι ειλικρινά για εσάς που δεν έχετε προβλήματα με τον Cubis!!!!
Εγώ αυτή τη στιγμή και μετά την εκσφενδόνισή του σε μάντρα, τον χρησιμοποιώ ως στόχο αεροβόλου Diana 54 airking!!!
Kαι αύριο, ελέω Αναστάσεως, θα ανατιναχθεί πανηγυρικώς!!!! :)) :)) :))

Καλή Ανάσταση σε όλες και όλους!!!!
Να είστε καλά!!

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #635 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:31 »
Αυτο που καταλαβαινω σαν νέος στο ητ και απο αλλα νήματα, ολα εχουν να κανουν με θεμα παρτίδας. Το ίδιο εξάρτημα σε άλλον μπορει να ειναι πολυ καλο σε άλλον σκαρτο. Ειναι να μην σου κάτσει που λενε..
Καλη ανάσταση σε όλους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #636 στις: Απριλίου 30, 2016, 18:50 »
οχι τοσο θεμα παρτιδας αλλα το πως θα σου κατσει εσενα προσωπικα ο καθε ατμο.τα σκουπιδια σου ειναι ο θυσαυρος μου που λεει κ η παρημοια.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #637 στις: Μαΐου 01, 2016, 14:46 »
Δε θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά έχω δύο Cubis (ss και μαύρο) συν έναν Cupa (που είναι ο ίδιος ατμοποιητής ακριβώς αλλά με το λογότυπο της Nobacco),
και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα από αυτά που περιγράφετε... ;D
Ούτε διαρροές, ούτε υπερτροφοδοσίες, ούτε υποτροφοδοσίες, ούτε καμμένα, ούτε χαλασμένα o-rings ούτε, ούτε, ούτε...

Τι διάολο;
Ή εγώ είμαι πολύ τυχερός ή ΟΛΟΙ εσείς πολύ γκαντέμηδες...  ;D ;D ;D

Ούτε εγώ έχω απολύτως ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με τον Cubis μου.
Ούτε το o-ring του αέρα έχει κοπεί ποτέ, ούτε τίποτα!
Αυτά τα μικρά πταίσματα με το υγρό στο επιστόμιο (που θέλει τίναγμα) συμβαίνουν καμια φορά, αλλά ΜΟΝΟ όταν ανοίγουμε το top cap και το ξανά βιδώνουμε (είτε συμπλήρωμα υγρού, είτε οτιδήποτε) και ΜΟΝΟ! Που λογικό είναι, γιατί κάνει εκτόνωση της πίεσης και ο σχεδιασμός για αυτό δεν είναι και ο καλύτερος (ατμοποιητής των €30 είναι, δεν είναι και SvoeMesto δα), αλλά δουλεύει.

Εδώ και 1,5 χρόνο περίπου είμαι μόνο με επισκευάσιμους. Έβλεπα που έλεγαν όλοι για το πόσο καλός είναι ο Cubis και είπα να του δώσω μια ευκαιρία -ποιος, εγώ(!) που ούτε να ακούω δεν ήθελα για εργοστασιακούς, ειδικά από την μέρα που πήρα τον πρώτο μου επισκευάσιμο- και πράγματι είναι τόσο καλός όσο λένε. Οι κεφαλές φθηνές, κρατάνε περισσότερο από άλλες άλλων εργοστασιακών και από γεύση είναι εφάμιλλος με κάποιον επισκευάσιμο! Επιλογές ΠΟΛΛΕΣ σε κεφαλές και ρύθμιση τζούρας. Τζούρα από τέρμα σφικτή έως ημι-πνευμονική στη ρύθμιση του air flow.

Έχει γίνει κι αυτός καθημερινός μου άτμο, μόνιμα βιδωμένος πάνω στο iStick TC 100W.
ΜΟΝΙΜΑ όμως...

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #638 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:09 »
Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα.Σημερα μου εφεραν το rba και τον cubis.Υπαεχει κανενα κολπακι η στριβω βαζω βαμβακι και τελος;Θα φτιαξω δικες μου αντιστασεις,οχι αυτες που εχει μεσα.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #639 στις: Μαΐου 03, 2016, 16:34 »
Το κολπάκι με το τίναγμα του ατμου όπως  ενα θερμομετρο ειναι όντως πολύ χρήσιμο!
Ξαναχρησιμοποίησα την 1.0 παλι και ειμαι πολύ ευχαρηστιμενος!
Επεισης εχω να πως οι αντιστασεις του cubis/aio σε σχέση με αντίστοιχες άλλον κατασκευαστών ειναι σίγουρα μια κλάση ανώτερες! 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #640 στις: Μαΐου 03, 2016, 16:56 »
Την ss 1.0  ομ ,στα πόσα wat?

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #641 στις: Μαΐου 03, 2016, 17:05 »
Στα 14 την δουλευω αλλα ακομα την τσεκαρω.

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #642 στις: Μαΐου 03, 2016, 17:34 »
...μεχρι τωρα εχω δοκιμασει 7 αντιστασεις...ΜΟΝΟ ΜΙΑ δεν μου εδωσε καμενο πριν απο την ωρα του...πηρα και αντιστασεις απο nobaco για cupa να δοκιμασω, αλλα τζιφος...
Και εχω κανει ολα τα κολπα...με το φυσημα επιστρεφει το καμενο σε μερικες ρουφηξιες...με το τιναγμα αργει καπως περισσοτερο...τελος παντων, υπομονη και βλεπουμε...

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #643 στις: Μαΐου 03, 2016, 18:09 »
Επεσες σε παρτιδα  ελττωματικη  φαίνεται.... Δοκιμασε και της joyetech , μπορει να είσαι πιο τυχερός 8)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #644 στις: Μαΐου 03, 2016, 19:19 »
Για τη γεύση του καμένου, έχει αναφερθεί και στο νήμα του ΑΙΟ που φοράνε τις ίδιες κεφαλές.
ΜΗΝ σφίγγετε υπερβολικά το καπάκι όταν κλείνετε τον ατμοποιητή!
Οι συγκεκριμένες κεφαλές έχουν δύο πολύ μικρές τρύπες στο κάτω μέρος (εκεί που εφάπτεται η κεφαλή με την βάση του ατμο) για τροφοδοσία, οι οποίες κλείνουν αν σφίξουμε πολύ το καπάκι, με αποτέλεσμα να μην τροφοδοτούνται σωστά και να παίρνουμε καμένο λόγω έλλειψης τροφοδοσίας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246189 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1918 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8621 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298002 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios