vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kostapapa8971, petra, Sergios

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:01 »
Παίδες, ψάχνω για ατμοποιητή για τσιγαρίσιες με TC... θα με καλύψει ο Κουμπής (έστω στη μικρότερη ρύθμιση αέρα) ή να πάω σε Ναυτίλο;  ::)


Παρεμπιπτόντως στο site της η Joyetech έχει και κεφαλές Ni/Ti. Εντάξει, ίσως με τις SS316 να μη χρειάζονται, αλλά καλό είναι να υπάρχουν επιλογές  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:50 »
Παιδια υπαρχουν επισκευασιμες για τον cubis και αν ναι στειλτε μου ενα link οπου μπορω να προμηθευτω.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 09:32 »
giorgosmc
Όχι ακόμη αλλά αναμένονται σύντομα.

Γράφω σ'αυτό το μήνυμα και αφορά όλους όσους έχουν τον "κουμπή". Γράψτε δυο γραμμές για τη συμπεριφορά του με τις κεφαλες που τον δοκιμάσατε. Μόνο 2-3 άτομα έχουν γράψει. Καλό θα ήταν να έχουμε ένα μεγαλύτερο δείγμα συμπεριφοράς του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2016, 11:17 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 09:40 »
Toν πηρα και εγω με την λογικη οτι θα βγουνε επισκευασιμες οπως ego one-tron-s ,για να δουμε..

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 13:23 »
Πριν 2 μέρες τον αγόρασα και γω.Είμαι κάτοχος και του subtank mini για αυτό θα κάνω και μια μικρή σύγκριση για όποιον ενδιαφέρει.Αρχικά οι κεφαλές έχουν θεματάκια.Κάθε φορά που γεμίζεις υπάρχει υπερτροφοδοσία σε βαθμό που την πρώτη μέρα ήθελα να τον πετάξω.Το ''κόλπο'' είναι στις πρώτες 2-3 τζούρες να ανεβάζεις πολυ τα Watt και να πατάς άπλα το κουμπί για κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να ατμοποιηθεί το πλεονάζον υγρό.Στην clapton είχα ένα φόβο μη καεί το βαμβάκι αλλά μέχρι τα 18 watt  κανένα πρόβλημα.Mε την ss 0.5 ohm  τα πράγματα πολύ πιο εύκολα γεμίζεις ανεβάζεις πολύ τους βαθμούς πχ 270 c 25watt και για περίπου 10 δευτερόλεπτα έχεις μια ωραιότατη καμινάδα στο χέρι.Μόλις ανάψει το temp protection είσαι έτοιμος για ατμισμα. Μετά απο αυτή την αρχική 'ταλαιπωρία' δουλεύει απροβλημάτιστα.Η Clapton πολύ καλή για τσιγαρίσιες και η 0.5 ίσως λίγο πιο σφιχτή τζούρα σε σχέση με subtank.Απο γεύση ίδιο επίπεδο με subtank τις εργοστασιακές.Αυτό που με εντυπωσίασε είναι η 0.5 ohm πόσο ωραία σου στέλνει τον ατμό στο στόμα  με ελάχιστο ρούφηγμα . Εν κατακλείδι είναι ένας αρκετά καλός ατμοποιητής που με προσθήκη επισκευάσημης κεφαλής είναι οτι καλύτερο για απροβλημάτιστο άτμισμα πχ σε μια βόλτα για καφέ.Για τους κυνηγούς της γεύσης είναι μέτριο αλλά ικανοποιητικο .

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 14:17 »
Όσοι κάτοχοι δοκιμάστε να ταπώνετε το επιστόμιο με το δάχτυλο βιδώνετε στο τανκ όλο το σύστημα.
Το δοκίμασα 2-3  φορές και  πέτυχα να εξαλείψω σχεδόν τελείως την υπερτοφοδοσία.
Δυστυχώς δεν τον έχω πλέον στα χέρια μου για να διαπιστώσω να ήταν τύχη ή λειτουργεί όλες τις φορές.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:43 »
Εμενα δεν μου αρεσε και τοσο ο Cubis. Βεβαια, εχω δοκιμασει μονο την 0.5, αλλα αυτην ηθελα εξ αρχης να δοκιμασω. Κατω απο τα 25W πιστευω δεν αποδιδει καλα. Οπως επισης, και με TC δεν παιζει σωστα. Οπως λεει και η Joyetech φυσικα. Θα του δωσω μερικες ευκαιριες ακομα και βλεπουμε!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:29 »
Κάθε φορά που γεμίζεις υπάρχει υπερτροφοδοσία σε βαθμό που την πρώτη μέρα ήθελα να τον πετάξω.Το ''κόλπο'' είναι στις πρώτες 2-3 τζούρες να ανεβάζεις πολυ τα Watt και να πατάς άπλα το κουμπί για κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να ατμοποιηθεί το πλεονάζον υγρό.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να εξαλείψεις την υπερτροφοδοσία μετά το γέμισμα. Για μένα ο πιο απλός και λιγότερο ψυχοφθόρος να αφήνεις 1-2 λεπτά τον ατμοποιητή στην ησυχία του. Φεύγει από μόνο του το πλεονάζον υγρό και μετά ατμίζεις κανονικά από την 1η τζούρα. Τουλάχιστον στην 1.5 clapton που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος chris vs chris

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 05:58 »
Λοιπόν, πηρα σήμερα τον cubis. Κανω την 0,5. Το πρώτο τεταρτο απιστευτος ατμος και γεύση. Μετα ξαφνικα άρχισε να κανει μπουρμπουληθρες,  ο κοφτης θερμοκρασίας στους 220 εμπαινε στο ενα δευτερόλεπτο και τελος.  Εδω και δεκα ωρες ειμαι να τον πεταξω. Δεν έφτιαξε τιποτα και με κανέναν τροπο

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 15:18 »
Ναι, ειναι λιγο παραξενος ο Cubis. H 0.5 την κανεις καλυτερα σε Power Mode παρα σε TC.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 08:33 »
Κεφαλές για τον Cubis έχει φέρει κάποιο ελληνικό κατάστημα μέχρι στιγμής;
Πάντως εδώ και μια βδομάδα που τον έχω στα χέρια μου η 0.5 δείχνει να μην μασάει μία ακόμα, δεν τον χρησιμοποιώ και όλη μέρα βέβαια.

Καλό ατμοποιητάκι θα έλεγα, ότι πρέπει για να τον κουβαλάς στα δύσκολα και να είσαι ξέγνοιαστος για διαρροές. Δεν απογειώνει τη γεύση, κάτι σε ego one και tron θα έλεγα ότι φέρνει. Τουλάχιστον για την 0.5 που δοκίμασα μέχρι σήμερα τα παραπάνω.. κατά τ'άλλα δίνει αρκετά καθαρά τους τόνους του υγρού χωρίς "παρεμβολές" από άλλα πράγματα (σύρμα, βαμβάκι, μονωτικά υλικά.. ), σίγουρα ευθύνεται και το 316ss γι'αυτό. Στην τιμή που δίνεται είναι σούπερ το πακέτο πιστεύω, αρκεί και οι κεφαλές του να έχουν μια λογική τιμή για χρήση και μετά το τέλος αυτών που συνοδεύουν το πακέτο αγοράς.

Πολύ βολικό και με μεγάλο εύρος το airflow του, τα κομμάτια δένουν άψογα μεταξύ τους, λίγο με χαλάει εκείνο το κενό μεταξύ του "κοφτερού" σημείου και του δαχτυλιδιού ρύθμισης του αέρα αλλά οκ, παραβλέπεται κι εύκολα αυτό. Πολύ ωραία τα drip tips του επίσης..

Για την καινοτομία με το τανκ δεν το συζητώ, όσοι βλέπουν να γεμίζω με υγρό παθαίνουν πλάκα! :laugh1:


Edit: Μόλις είδα ότι η ecig έφερε τις κεφαλές του στα 2.85 ευρώ και κατεβαίνουν στα 2.60 αν κάποιος επιλέξει την 5άδα, άψογη τιμή! :)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 09:47 »
Την πρωτη ωρα με την Clapton 1.5om κεφαλη όλα καλα. Μετα όμως αρχισε να εχει υπερτροφοδοσια και μπουμπουληθρες.
Τα ιδια και με την 1.0 ΩΜ κεφαλη :confused1:

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 22:09 »
Από χθες το έχω κι εγώ το Cubis μαζί με το Cuboid.Ταιριάζουν άριστα τα 2 τους.Αρχικά του έχω βάλει την 1.5Ω και πάει πολύ καλά,στα 11-12W είμαι και μάλλον αυτήν την αντίσταση θα χρησιμοποιώ μια και δεν με ενδιαφέρει το TC και ούτε τα υψηλά watt.Θα τις δοκιμάσω βέβαια και τις άλλες 2 αντιστάσεις που έχει το κουτί.
Είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος το 1ο 24ωρο με το συνδιασμό Cubis+Cuboid,ότι πρέπει για μένα.
Μάλλον βρήκα το...αραξοβόλι μου! :))

Αποσυνδεδεμένος Bill Geo

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 04:22 »
WOW, μολις ειδα τα reviews για αυτο το tank!

Μ' αρεσει πολυ η πατεντα στον τροπο γεμισματος και τροφοδοσιας του βαμβακιου,
και επεσε αρκετη δουλεια απο αποψης σχεδιασμου και κατασκευης για να γινει!
Και αφου τα αποτελεσματα που ακουω ειναι μεχρι τωρα πολυ θετικα... μπραβο τους!!!

Θα παρακολουθω τις αποψεις τον κατοχων.
Οποιος το εχει ας γραψει δυο λογια γιατι ψηνομαι αρκετα!


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 04:29 »
Τι τζουρες κανεις;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 272 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510448 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios