vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Tem, Milarepa, gfilip, mathimatikos1966

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #165 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:15 »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #166 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 21:27 »
Τελική αποτίμηση
Μετά από 1 εβδομάδα με κατανάλωση περίπου 25 ml αντικατέστησα την 1 ohm. Δεν μου έβγαλε καμένο αλλά έχω την αίσθηση ότι την τελευταία μέρα δεν μου απέδιδε τη γεύση σωστά. Καταλήγω ότι η καλύτερη επιλογή για μένα η 1.5 Clapton χωρίς και αυτή με τη σειρά της να με εντυπωσιάσει. Υποτονική στη γεύση αλλά από παραγωγή ατμού πολύ καλή. Η 1 ohm έχω την αίσθηση ότι αποδίδει λιγότερο τη γεύση ακόμη και απο την 1.5. Η 0.5 έγινε χρήση για πολύ λίγο, αλλά όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα είναι μόνο για πνευμονικές και δεν είναι το φόρτε μου. Η άποψή μου είναι ότι είναι ένας μέτριος ατμοποιητής που είναι καλός για δεύτερος αλλά σε καμία περίπτωση για πρώτος. Παραμένει για μένα πρώτος με διαφορά ο Aerotank Mega με τις Vocc 1.5.

Υ.Γ. Δοκιμάζω τις Clapton κεφαλές της Nobacco. Είναι σε μαύρο πλαστικό και νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερη από αυτή που είχε το πακέτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:04 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #167 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 01:33 »
Η φιλοσοφια ειναι καλη , τωρα λογικο ειναι σε υγρα με high vg  ο οποιοδηποτε ατμο θα ηθελε ωρα για να ποτισει και λιγοτερα watt αφου ειναι πιο συμπηκνομενο το υγρο . Και ωρα μεταξυ τζουρας !!
Βασικα χαρτοπετσετα χρειαζεται το συμπαν τον ατμο .
Οταν βγει rba ο cubis θα ειναι must have .
Τελος λογω κατασκευης προοριζετε για diy υγρα οπου ριχνεις λιγο περισσοτερο αρωμα για γευση .
Το ζητημα της joytech ειναι οι διαρροες και το πετυχε .
Η σωστη χρηση επιβαλλει ενειμερωση απο τον χρηστη !!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #168 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 18:28 »
εγώ αντιθέτως δεν άντεξα την 1,5 πάνω από δύο μέρες. μηδέν γεύση όσο και αν έπαιξα σε όλο το φάσμα των βατ. πήγα και πήρα την 1,00 και ξαναγλύκανα. την 0,5 ακόμα δεν την έχω χρησιμοποιήσει, έχω τον ατλάντις με 0,5 και προς το παρόν μου φτάνει μια ρουφηχτρα δεν χρειάζομαι δύο  :))

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:02 »
Καλησπερα σε ολουσ εχω ενα θεματακι με το cubis τα φωτα σασ


οταν το σφιγγο απο πανω για να ατμισω μου δινη μονο καμενο αποτελεσμα οτι δεν εχει τροφοδοσια και αναγγαζομε να το βιδονο ελαχιστα για να λειτουργη


την γνωμη σασ διοτι ειμε ετοιμοσ να τον φουνταρο


ευχαριστο :wall:

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #170 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 18:34 »
dimos1967

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Η μόνη λύση να μη σφίγγουμε πολύ το πάνω μέρος όταν βιδώνουμε. Δες και το post που έγραψα πριν 3 σελίδες.
thomasprevere

Τείνω να καταλήξω ότι είναι πρόβλημα κατασκευαστικό των κεφαλών. Θα εξηγήσω τι κάνω και ελπίζω να γίνει κατανοητό. Όταν ξεβιδώνουμε το πάνω μέρος του τανκ για να γεμίσουμε κλείνει ο αέρας και μετά ξεβιδώνει το τανκ. Αφου το βγάλω κατεβάζω λίγο τον πόλο της κεφαλής δηλ. το μεταλικό κομάτι που είναι κάτω από το άσπρο λαστιχάκι. Το κατεβάζω πολύ λίγο όσο περίπου το πάχος του νυχιού. Αφού γεμίσω το τανκ αρχίζω να βιδώνω σε κάποια στιγμή αντιλαμβάνομαι ότι η κεφαλή αρχίζει να πατάει στο κάτω μέρος του τανκ, συνεχίζω να βιδώνω μέχρι να σφίξει λίγο, το πόσο το καταλαβαίνω από το γεγονός ότι γυρνάει το δαχτυλίδι του αέρα από τερμα κλειστό σε τέρμα ανοιχτό, και σε αυτό το σημείο το γυρίζω πολύ λίγο ακόμη έτσι ώστε με μαλακές κινήσεις να μπορεί να ανοίγει και να κλείνει η εισαγωγή αέρα χωρίς να ξεβιδώνει το τανκ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν τερματίζω το βίδωμα. Ελπίζω τώρα να έγινε πιο κατανοητό. Πάντως αν μη τι άλλο είναι περίεργο σε σένα να μην έχει υπερτροφοδοσία ή υποτροφοδοσία και σε μένα και κάποιους άλλους να έχει.Το πρόβλημα καταλήγω να πιστεύω ότι το δημιουργεί το άσπρο λαστιχάκι που όταν τερματίζεις το βίδωμα, πιέζεται και κλέινει τις τρύπες εισαγωγής του υγρού με αποτέλεσμα την υπο-υπερτροφοδοσία. Στο κάτω κάτω της γραφής δεν μιλάμε για ανώτερα μαθηματικά αλλά για μια κεφαλή που απλά τη βιδώνεις και μετά βιδώνεις στο τανκ και τελέιωσες. Μάλλον πρέπει είναι θέμα κατασκευαστικής αστοχίας ή ομαλοποίησης της παραγωγής όπως έγραψε και σε προηγούμενο μήνυμα ο stepeha και σίγουρα κάτι που διορθώνεται στην παραγωγή. Ελπίζω στις καινούργες κεφαλές που περιμένω το πρόβλημα να έχει λυθεί αλλά μέχρι τότε τουλάχιστον βρήκα για μένα μια μεσοβέζικη λύση που μου δουλεύει και δεν σπάνε τα νεύρα μου.

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #171 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 20:21 »
απο οτι καταλαβα δεν ειμαι ο μονος και μαλλον κατασκευαστικο λαθος ειναι ας δουμε στο μελον τι θα κανουν
οι κατασκευαστες :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #172 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 20:56 »
dimos1967

Διόρθωσε τα γράμματά σου είναι πολύ μικρά και δεν διαβάζονται.
Ήρθε η επισκευάσιμη του Cubis
http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/joyetech-cubis-bf-rba.html
στα 5€.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis78

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #173 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:31 »
Καλησπέρα παιδια εχω κι εγώ τον cubis 2 βδομάδες τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια εμένα με βόλεψε ο 0.5 και τον δουλεύω στα 28 wt και το 1.00 στους 230 c στα 60 wt όμως.τον δουλεύω με τον cuboit όσο για διαρροές και μπουρμπουλήθρες τίποτα .οι κεφαλές οι επισκευασιμες έχουν έρθει Ελλάδα ξέρει κανείς που θα τις βρούμε;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #174 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:37 »
Διάβασε το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #175 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:56 »
έχω μια απορία, μπορεί να δουλέψει απροβλημάτιστα η ss316 αντίσταση του cubis στο istick 40tc?
ρωτάω γιατί το στικάκι στον έλεγχο θερμοκρασιας γράφει μόνο Ni χωρίς άλλη επιλογή, όπως π.χ. ο cuboid

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #176 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:58 »
Η 0.5 δουλεύει μια χαρά σε power mode. Δεν έχω δοκιμάσει την 1.0 που σ' αυτήν η Joyetech συνιστά λειτουργία με TC

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:04 »
για χρήση tc ρωτάω στην 1,00ohm,  προφανώς στο power mode δεν υφίσταται ερώτημα. ευχαριστώ για την απάντηση πάντως :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tasos_mojo

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #178 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:33 »
Από τα λίγα που ξέρω όχι δεν μπορείς το ςς θέλει επιλογή ςς η tcr ....
Στο tcr αν είχες θα μπορούσες να δουλέψεις και Ni200 και όλους τους τύπους του ςς...

Αποσυνδεδεμένος makisperama

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #179 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:39 »
Καλημέρα παιδιά
Είχα τον Nautilus και πήγα στον vaporesso target tank για αλλαγή το θέμα είναι ότι δεν με βολεψε καθόλου ο vaporesso πάρα πολύ αερατος για τα γούστα μου
Και σκέφτομαι η να ξαναγυρισω στον Nautilus η να πάω στο.cubis! Τι μυαλό προτείνεται ?να πω ότι με τον Nautilus ήμουν υπέρ ευχαριστημένος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325014 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510162 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570566 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios