vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

398 επισκέπτες, 1 χρήστης
chkontog

Αλλαγή portal

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 04, 2011, 17:12 »
Ααααα!!  :fight_knuppel: :fight_knuppel:
Είσαι ο τρίτος.
Διάβσε και λίγο παραπάνω.  ::)

Θα το φτιάξω είπα.  :))

Αλήθεια πώς και είναι τόσο σημαντική;
Με κινητό μπαίνεις, Βαγγέλη;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 04, 2011, 17:19 »
Οχι Λευτέρη άλλα σε εικόνες με μεγάλη ανάλυση αν δεν το πατήσω κόβει την εικόνα στην μέση :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 04, 2011, 17:43 »
για καλύτερα αποτελέσματα εκτός από F5 υπάρχει και το Ctrl+F5 (ολική επαναφορά)
Για το shoutbox, δε νομίζω οτι είναι καλή ιδέα γιατί επιβαρύνει server-php-βάση δεδομένων αφάνταστα. Νομίζω οτι μια χαρά κάνει τη δουλειά του το ala Chat, ενώ υπάρχουν και chat servers εξωτερικοί αν θέλετε να στήσετε κανένα κανάλι (και δωρεάν)
Για τα Τελευταία θέματα, Atmos κοίτα στο Recent.php τις εντολές substr, strlen. Αν δεν βρίσκεις πουθενά το 25, πέτα τες τις εντολές τελείως εκτός για να έχεις full title (πρέπει να είναι μέσα σε if)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 04, 2011, 17:46 »
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, ArXoS.
Θα το κοιτάξω κάποια άλλη στιγμή, τώρα είμαι πτώμα.  :sleep35:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 04, 2011, 18:11 »
:laugh1: :laugh1:

F5

Το κουμπί για όλες τις ασθένειες.

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
εκτός από το να εμφανίζει όλα τα μη αναγνωσμένα ποστ πατώντας το "νέο" στα "τελευταία θέματα"   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 04, 2011, 19:47 »
Το Avatar αριστερά στο μενου του μελους έχει μικρυνει υπερβολικά και δε μπορώ να με θαυμάσω οπως παλιότερα...  :sad_eyes:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:01 »
Εγω παλι θα προτεινα κατω απο το καθε τελευταιο θεμα να αναφερετε και η ενοτητα που ανηκει το συγκεκριμενο θεμα. Οπως ηταν παλια δηλ ωστε να γνωριζουμε σε ποια κατηγορια ανηκει  ;)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:21 »
Χωρίς να είμαι ο ειδικότερος, σε σχέση με αυτό που γράφει ο arxos ότι θα βαραίνει η φόρτωση , νομίζω πως αν τοποθετηθεί πχ στο πορταλ και μόνο ή εντός κάποιας συγκεκριμένης σελίδας, δεν θα υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.
Επίσης αν δεν δουλεύει σωστά το ενσωματωμένο shoutbox υπάρχουν πάρα πολλά στο google ή άλλα τύπου chat.
Εφόσον το πόρταλ σου δίνει το δικαίωμα να τοποθετήσεις κάπου custom html είναι εύκολο.(και δεν βαραίνεις την βάση δεδομένων)
Βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος που λέει ότι ένα chat κάνει κακό, γιατί όλοι πλέον γράφουν εκεί και μειώνονται οι δημοσιεύσεις. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:27 »
Γιωργο συμφωνω με οσα λες, αλλα οσο για τις δημοσιευσεις θα ελεγα οτι εινε ενας τροπος περιορισμου του off topic. Γνωμη μου  :)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:40 »
Και εγώ την ίδια γνώμη έχω vrs5 ! ::)
Απλά ανέφερα και τον αντίλογο!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 06, 2011, 02:23 »
Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα και θα πω κάτι άσχετο με αυτο που λέτε... ίσως να ήταν καλύτερα στο "Τελευταία θέματα" οι τίτλοι να είναι μεγαλύτεροι κι όχι κομμένοι, αφού έχει πολύ χώρο ακόμη.  :)

Το έφτιαξα τελικά. Το έβαλα να παίρνει 100 χαρακτήρες.  ;)



Οχι Λευτέρη άλλα σε εικόνες με μεγάλη ανάλυση αν δεν το πατήσω κόβει την εικόνα στην μέση :dontknow:

Βαγγέλη, μέχρι να γίνει: Δεξί κλικ και "Προβολή εικόνας" (Firefox, κάτι ανάλογο έχουν και και οι άλλοι browsers).
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2011, 02:56 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 06, 2011, 04:59 »
Τελικά βρήκα και την τελίτσα σου, SEB.  :dance2:
Κάπου μου είχε πέσει κι έψαχνα τόσες μέρες!  :laugh1: :laugh1:

Μόνο που πάχυνε λίγο και έγινε κουτάκι τώρα.  ;D


Για να ξέρουν και οι υπόλοιποι για τι μιλάμε, πρόκειται για το μικρό τετραγωνάκι πάνω δεξιά στη σελίδα (αρκετά πιο κάτω από την κορυφή). Όταν πατάμε αυτό το τετραγωνάκι, το αριστερό πάνελ εξαφανίζεται. Είναι εξυπηρετικό για θέαση του φόρουμ σε συσκευές με μικρές οθόνες (π.χ. κινητά) αλλά και σε περίπτωση που μια φωτογραφία είναι πιο μεγάλη μέσα σε ένα μήνυμα και φεύγει έξω από το δεξί πλάι με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να τη δούμε ολόκληρη.

Σε ότι αφορά τη θέαση μεγάλων φωτογραφιών μέσα σε μηνύματα, συστήνω καλύτερα: Δεξί κλικ πάνω στην εικόνα και επιλέγουμε "Προβολή εικόνας". Στον Firefox όταν κάνουμε δεξί κλικ πάνω σε μια εικόνα, είναι πάνω, πρώτο πρώτο στο μενού που εμφανίζεται.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 06, 2011, 05:53 »
Wow, πολυ καλο αυτο με την "τελιτσα", δεν το χα παρει χαμπαρι ποτε!
Για μενα που χρησιμοποιω οθονες με αναλυση 1024x768 ειναι οτι πρεπει, αλλα υπαρχει καποιος τροπος να μενει μονιμα ετσι?


Edit: Επιτελους τα τελευταια θεματα δειχνουν ολοκληρο το περιεχομενο και παλι!  :laugh_wave: :laugh2:

Μια προταση θελω να κανω ακομα.. Απο ανεκαθεν αναρωτιομουν.. Γιατι ως φορουμ ατμισματος δεν εχουμε καμμια φατσουλα που να ατμιζει ή τεσπα κανα τρενακι στην τελικη που να βγαζει ατμους?  ::)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 06, 2011, 08:31 »
Τελικά βρήκα και την τελίτσα σου, SEB.  :dance2:
Κάπου μου είχε πέσει κι έψαχνα τόσες μέρες!  :laugh1: :laugh1:

Μόνο που πάχυνε λίγο και έγινε κουτάκι τώρα.  ;D


Γ
:respect: :respect: :))

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Αλλαγή portal
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:14 »
..
Για τα Τελευταία θέματα, Atmos κοίτα στο Recent.php τις εντολές substr, strlen. Αν δεν βρίσκεις πουθενά το 25, πέτα τες τις εντολές τελείως εκτός για να έχεις full title (πρέπει να είναι μέσα σε if)
Atmos, τελικά το έφτιαξες έτσι ή βρήκες ρύθμιση από το admin panel ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191111 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588831 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797092 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7204 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13123 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711