vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 4 χρήστες
babis1993, patz, Tem, Jorge

Twitter

Καρδιολόγος (Κ. Φαρσαλινός) έναντι πνευμονολόγου (Μ. Τουμπής) ΝΕΤ 29/12/15

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:48 »
Παιδιά δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε φορά που κάποιος λέει κάτι κακό για το η/τ ορισμένοι αντιδρούν λες και τους σκότωσαν τη μάνα. Ριλαξ λίγο. Επίσης όπως πολλοί κατηγορούν κάποιους πως τα αρπάζουν από καπνοβιομηχανίες για να σαμποτάρουν το η/τ το ίδιο δε θα μπορούσαμε να πούμε και για τους υπερμάχους; ηρεμήστε λίγο. Είναι λες και ορισμένοι έχουν την ανάγκη να επιβεβαιωθουν από τρίτους, να ακούσουν τι καλό και ευεργετικο είναι το η/τ.



Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αγαπητέ φίλε, καλησπέρα.


Μία ερώτηση. Είσαι προσωρινός ατμιστής ή όχι;


Προσωπικά είμαι, και ελπίζω να είμαι, προσωρινός ατμιστής.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:51 »
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς προσωρινος ατμιστης. Από τον Ιούνιο ατμιζω.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:51 »
Joe, απλώς παίρνω την χειρότερη περίπτωση.
Φαντάζομαι ότι, σε βάθος χρόνου, το ΗΤ θα καθιερωθεί.
Προσωρινά.
Μέχρι/και μακάρι να έρθει ή μέρα που δεν θα χρειάζεται καν.


Συγγνώμη, δεν πρόσεξα την απάντηση.
Ναι, μακάρι. Εάν το η.τ. είναι η λύση για διακοπή τού καπνίσματος τότε πρέπει να στηρίζουμε φωνές όπως του αγαπητού γιατρού.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς προσωρινος ατμιστης. Από τον Ιούνιο ατμιζω.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θέλω να πω πως το η.τ. για μένα προσωπικά είναι μέρος μιας λύσης. Δεν έχω σκοπό να βαφτιστώ ατμιστής. Θέλω να έρθει η μέρα που θα το πετάξω, να έρθει η μέρα που ο επόμενος καπνιστής να μην χρειαστεί ποτέ μα ποτέ το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:56 »
Συμφωνώ απόλυτα,  κι εγώ αυτό επιθυμώ.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:01 »
Εγώ πάλι επιθυμώ να μην καπνίζω. Με το άτμισμα το έχω επιτύχει 100% και αν κάποτε το κόψω και αυτό έχει καλώς, αν όχι πάλι καλώς έχει.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Χθες βραδυ που πηγα στο καφενειο ο καφετζης μου ειπε οτι ειδε  μια εκπομπη της ΕΡΤ οπου μιλουσαν για το ηλεκτρονικο τσιγαρο,τον ρωτησα πια εκπομπη και δεν ηξερε,και τι ειπαν τον ρωταω και μου απανταει "ειπαν οτι και αυτο το πραγμα που κανεις ειναι το ιδιο βλαπτικο με το κανονικο τσιγαρο"!!!!!!!!
Αυτα φιλοι μου καταλαβαινουν ανθρωποι  που δεν εχουν ιδεα για το ηλεκτρονικο!!!!!!!
Την δουλεια του μια χαρα την εκανε ο γιατρος που καθοταν διπλα στο Φαρσαλινο,παρεμπιπτοντως ο καφετζης που καταλαβε αυτο που καταλαβε ειναι καπνιστης τριων πακετων την ημερα,και τον ειχα σχεδον ετοιμο μετα απο πολυ ψησιμο  να του παρω ενα κιτακι να ξεκινησει το ηλεκτρονικο,ηταν ετοιμος λοιπον  αλλα τωρα παει πεταξε το πουλακι,και   το καλυτερο μου  πεταξε και το ωραιοτατο "με τι μ@λακια θα με εμπλεκες φιλαρακι?"

Ο καφετζής κατάλαβε αυτό που ήθελε και τον συνέφερε να καταλάβει, δηλαδή να παραμείνει καπνιστής. Απλά πράγματα, οι αλλαγές σε εξαρτησιογόνες ουσίες δεν είναι ποτέ εύκολες.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:08 »
Σίγουρα ο ιατρικός τρόπος με τα διάφορα σκευάσματα, για την διακοπή του καπνίσματος, είναι πιο αποδεκτός απο κάποιον μη ενημερωμένο καπνιστή.  Το ηλεκτρονικο τσιγάρο, με την gadgetοποίηση την οποία έχει δεχθεί, έχασε πολλούς απο τους παραδοσιακούς καπνιστές, τους φοβίζει. Οτι και να πει ο Φαρσαλινός, δεν μπορει να ''πιάσει''  τόσο, όσο η ιατρική προσέγγιση του πνευμονολόγου. Βέβαια εμάς μας βολευεί το ότι  όσο το Η/Τ είναι κινέζικο gadget, είναι φτηνό και κάνουμε την δουλειά μας με μικρο κόστος. Απο εμας θα μυηθουν οσοι θέλουν και εχουν πάρει απόφαση να κοψουν το Κ/Τ. Τα gourmet υγρά και τα πολλά watt προκαλούν προβληματισμό και ανησυχία ενώ η απλότητα είναι αυτή που θα βοηθήσει όσους θέλουν να κοψουν το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:31 »
Δεν χρειάζετε να εισαι ατμιστης για να γελασεις με αυτες τις τοποθετησεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 02:10 »

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ο καφετζής κατάλαβε αυτό που ήθελε και τον συνέφερε να καταλάβει, δηλαδή να παραμείνει καπνιστής. Απλά πράγματα, οι αλλαγές σε εξαρτησιογόνες ουσίες δεν είναι ποτέ εύκολες.
Αυτο ακριβος λεω και'γω ,και τοποθετησεις σαν αυτες του  κ. Τούμπη ηταν  αυτα που ηθελε να ακουσει ο καφετζης για δικαιολογια!
Κακα τα ψεματα ειναι δυσκολη η αλλαγη απο το κανονικο τσιγαρο στο ηλεκτρονικο αν πραγματικα δεν το θελει καποιος,μολις τους δοσω να παρουν καμια τζουρα απο το ηλεκτρονικο ολοι  ψωφανε στον βηχα λογο της καταστασης των πνευμονων τους(ετσι την πατησα και'γω και πιστευω ολοι μας!)ερχεται και ο κ. Τούμπης  με τα λεγομενα του για να δεσει το γλυκο και σου λενε μετα  "μια χαρα ειμαι με το κ.τ"!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 02:35 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 10:02 »
απο το λιγο που παρακουλουθησα την πιο μεγαλη πλακα ειχε ο δημοσιογραφισκος που στο τελος παραδεχτηκε οτι καπνιζει σαν τζιμινιερα χρονια αλλα η σταση του δεν ηταν ουδετερη αλα φανερα υπερ του σχετικου (ασχετου πνευμονολογου)και παραδεχτηκε οτι οτι ωρα θελει το κοβει αλλα μεχρι να αναψει το επομενο αρε γελια........ ;D

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 11:26 »
Έβαλα χθες, δήθεν αδιάφορος, να παίζει το βίντεο και να ακούει ο αδελφός μου (δεν καπνίζει, αλλά ξέρω ότι έχει επηρεαστεί από την προπαγάνδα εναντίον του Η.Τ.). Ξέρετε τί του έμεινε από όλη τη συζήτηση; Οι βλακείες του πνευμονολόγου (το ίδιο επικίνδυνο με το τσιγάρο, βλαπτικότητα νικοτίνης, υγρά στον πνεύμονα κ.λπ. κ.λπ.). Τον Φαρσαλινό, είναι σαν μην τον άκουσε.

Είναι πολύ εύκολο να σπείρεις τον φόβο και την ανασφάλεια στον αδαή και πολύ πιο δύσκολο να τα ανατρέψεις αυτά.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 11:55 »
Δεν πα να λενε ότι θέλουν οι ιατρικοι συ΄λογοι και τα επιστημονικα περιοδικα.....
Ενα ξερω
4 χρονια εχω να βαλω τον καρκινο στο στομα μου!!
Το ΗΤ με έσωσε!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:02 »
Και να συμπληρωσω......δε πα να πιστευουν οτι θελουν οι καπνιστες και μη για το ΗΤ .
Προβλημα τους δεν με απασχολει καθολου .
Μακρια απο τον κωλο μου το κτ και ας ειναι δεκα μετρα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:10 »
Ξέρετε τί του έμεινε από όλη τη συζήτηση; Οι βλακείες του πνευμονολόγου (το ίδιο επικίνδυνο με το τσιγάρο, βλαπτικότητα νικοτίνης, υγρά στον πνεύμονα κ.λπ. κ.λπ.). Τον Φαρσαλινό, είναι σαν μην τον άκουσε.

Είναι πολύ εύκολο να σπείρεις τον φόβο και την ανασφάλεια στον αδαή και πολύ πιο δύσκολο να τα ανατρέψεις αυτά.

Εντάξει φίλε μου και στον άλλο του μένει η προπαγάνδα του Πρετεντέρη και του Πορτοσάλτε! Τι να κάνουμε τώρα?
Ο Φαρσαλινός είναι επιστήμονας-ερευνητής και προσπαθεί τεκμηριωμένα πάντα να ενημερώσει τον κόσμο με κάθε ευκαιρία.
Τι άλλο να κάνει δηλαδή? Μήπως να προσλάβει επικοινωνιολόγο, να του μάθει τεχνικές επικοινωνίας σε τηλεοπτικά πάνελ?
Η τελευταία σου πρόταση τα λέει όλα! Τρομολαγνεία και η χειραγώγηση του φόβου καλά κρατεί!!


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:14 »
Εχετε παρατηρησει οτι σχεδον ολοι τεινουν να πιστευουν τις αρνητικες και εναντιες δηλωσεις προς το ατμισμα παρολο που υπηρχαν τεκμηρια και στοιχεια απο μελετες-επιστημονικες ερευνες απο τον κυριο Φαρσαλινο;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:20 »
Πιστευουν αυτο που θελουν και τους "συμφερει" προς το παρων

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245940 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297636 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios