vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, zalaros, azografos, Xxristos

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #405 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:08 »
Petra πας για αλλαγή βάσης του τρον... ;) Είχα πάθει τι ίδιο με έναν Ego One, μου άλλαξαν τη βάση του και όλα οκ...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #406 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:20 »
Λες, ε; Ο ολοκαίνουριος TRON; Δεν είχε καθόλου διαρροές τις πρώτες μέρες....
χμμμ... θα το σκεφτώ, μια και παραμένω κολλημένη με τον ego one mini μου.
Βέβαια, αλλαγή δεν πρόκειται να μου κάνουν, μια και είναι από εξωτερικό, μάλλον θα χρειαστεί να πάρω άλλη βάση αν είναι έτσι όπως τα λες.
Δλδ, κάτω από φυσιολογικές συνθήκες, με κεφαλή που δεδομένα είναι μια χαρά, διότι παίζει στον ΟΝΕ άψογα, οι διαρροές 1-2 φορές την ημέρα οφείλονται στάνταρ στη βάση;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #407 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:47 »
Πέτρα δεν έχει κενό αλλά θα αποκτήσει, έχει σφιχτό δαχτυλίδι αέρα όπως του ego one ή είναι βούτυρο;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #408 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 21:21 »
μέτριο προς το ... βουτυρωμενο.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #409 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 22:14 »
Petra αν δεν φταίει η κεφαλή CLR (αφού λες ότι "παίζει" καλά στον ego one), τότε από κάπου παίρνει αέρα και χάνει το τανκ την πίεσή του.

Δες λίγο και το ορινγκάκι της βάσης μήπως "άρπαξε".

Αν ήταν ραγισμένο το γυαλί θα φαινόταν.

Ένα τεστ που κάνω όταν είναι πλυμένος, δεμένος και άδειος ο ατμοποιητής είναι να κλείνω τις εισαγωγές αέρα και να προσπαθώ να ρουφήξω αέρα από το ντριπ τιπ.

Αν μπορώ να πάρω αέρα έστω και ελάχιστο πάει να πει ότι από κάπου μπάζει αέρα.

Άν έχεις δεύετρη CLR βάλτην στον TRON και δες μήπως τελικά φταίει η συγκεκριμένη κεφαλή. :)

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #410 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:16 »
Καλησπέρα μπερδεψα λίγο τα θέματα . Αύριο θα έχω στα χέρια μου τον ατμοποιητη μαζί με το μοντακι το evic vtc mini.
Το θέμα είναι ότι δεν θα προλαβω να πάρω clr κεφάλι και θα πρεπει να το δούλεψε για μια ημέρα με αυτές που έχει μεσα.
Τι προτεινετε;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #411 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:21 »
Να το δουλέψεις μ΄αυτές που έχει μέσα.
Μεθαύριο παίρνεις την clr

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #412 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:30 »
Καλησπέρα μπερδεψα λίγο τα θέματα . Αύριο θα έχω στα χέρια μου τον ατμοποιητη μαζί με το μοντακι το evic vtc mini.
Το θέμα είναι ότι δεν θα προλαβω να πάρω clr κεφάλι και θα πρεπει να το δούλεψε για μια ημέρα με αυτές που έχει μεσα.
Τι προτεινετε;

Πρόσεξε μόνο την κάθε κεφαλή που θα βρεις μέσα στο κιτ να την χρησιμοποιήσεις στο ανάλογο mode στο VTC mini.

Δηλαδή σε έλεγχο θερμοκρασίας (TC) την Νικελίου στο Ni και την Τιτανίου στο Ti

Tην CL την απλή σε power mode (λειτουργία ρύθμισης Watt).

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #413 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:37 »
Ευχαριστώ παιδιά απλά δεν ξερω ποια αποδίδει καλύτερα μέχρι τωρα σε watt έχω μάθει να παιζω με αυτό το Μόντ που είμαι τώρα και εργοστασιακές κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #414 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:48 »
Με ποιό μοντ είσαι τώρα;
Ξέρεις τί είναι έλεγχος θερμοκρασίας που εκεί δουλεύουν οι κεφαλές τιτανίου και νικελίου που έχει μέσα το κιτ;
Στον έλεγχο θερμοκρασίας (Temperature Control), ρυθμίζεις την θερμοκρτασία, συνήθως από 160 έως 250 βαθμούς. Ξεκινάς από χαμηλά και ανεβαίνεις μέχρι εκεί που σε ικανοποιεί.

Στις CL τις απλές όπως και στην CLR παίζεις σε Power mode δηλαδή μόνο σε Watt.
Ρυθμίζεις τα Watt όπως μάλλον ρυθμίζεις τα Watt με το απλό μοντ που έχεις τώρα υποθέτω.

Καλό θα ήταν αν δεν έχεις ιδέα για όλα τα παραπάνω και θα ασχοληθείς πρώτη φορά με έλεγχο θερμοκρασίας που υποστηρίζει αυτό το αξιόλογο μοντάκι (VTC mini) να πας σε κανένα κατάστημα και τους ζητήσεις να σου δείξουν τα βασικά.

Επίσης να ρίξεις και λίγο διάβασμα στα νήματα του φόρουμ που είναι θησαυρός γνώσεων για το Η.Τ.

Ότι χρειαστείς από βοήθεια εδώ είμαστε. :)

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #415 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 01:06 »
Γνωρίζω και έχω διαβάσει. Στην πράξη είναι το θέμα και θα πάω να ρωτησω. Θα βάλω την cl για αρχή.
Τώρα είμαι με ένα istick 40w
Έχω λιώσει στο διάβασμα και όντως έχω μάθει κάποια αλλά ή πράξη είναι αλλιώς. Και πάλι ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #416 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 11:24 »
Πέτρα αν πάει προς βούτυρο λυπάμαι, είναι η βάση, αν η αγορά σου έγινε απ το γνωστό κινέζικο οι 7 στους 10 είναι βούτυρο, η μόνη λύση το πιστολάκι που σου είπα.
Όταν έλεγα για το τζαμακι εννοούσα αν ξεκόλλησε οχι αν εσπασε.
Το πείραμα το δικό μου πέρα απ αυτό του Μάκη, ειναι να τον γεμίζω νερό χωρίς κεφαλή, να κλείνω τέρμα τον αέρα και να τον γυρνάω, αν δω ελάχιστες σταγόνες είμαι σε καλό σημείο, αλλιώς παίζει σέρβις.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 11:40 »
Παντως ο ego one εχει καλυτερη ρυθμιση αερα(ευρος) απο τον tron-s
Το ατμιστικο αποτελεσμα βεβαια με την clr ειναι το ιδιο καλο,παραειναι καλο θα λεγα κ στους δυο  8)
Διαρροες δεν εχω και με τους δυο κ καλυτερο αποτελεσμα με την clr με το μεγαλο πιν γτ και να σταξει καμια σταγονα δεν θα αρχισει τις μπουρμπουληθρες οπως με το μικρο πιν.
Στον ego one με clr με το πιν με την μεγαλη τρυπα,κανεις απο πνευμονκη μεχρι τελειως σφιχτη τζουρα ενω στον tron -s δεν σφιγγει παρα πολυ η τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 10:53 »
Εδώ και δύο ημέρες δουλεύω την cl που είχε επάνω του 1ωμ (την διαβάζει 1,11) στα 11.5-12watt κάποιες φορές μου φέρνει καμένο. Να ρίξω watt?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 11:05 »
Καλύτερα να ρίξεις τη cl στα σκουπίδια  :D  Είναι κρίμα να εισπνέεις το καμμένο. Μάλλον έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη...
Σε πόσο λιγότερα watt να παίξεις κεφαλή 1ohm?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294118 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem