vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Sergios, lagoudakis

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #315 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 12:27 »
vaggos59, Το SS δουλεύει και χωρίς έλεγχο. Με σχετικά λεπτό SS και μια άντε δυο σπείρες παραπάνω, φτάνεις τα 0.8 ομ και είσαι οκ για να το δουλεύεις με μηχανικό μοντ. Αν τυχόν έχεις παλιές κεφαλές εργοστασιακές, έχεις και ανταλλακτικά σιλικονάκια. Με αντιστάσεις κοντά στο 1 ομ δεν είδα αλλοιώσεις στο σιλικονάκι της CLR μου. Εννοείται βέβαια ότι φτιάχνεις άνετα αντιστάσεις και με κανθαλ ή nichrome, που ίσως είναι καλύτερο για ηλεκτρονικά μοντ, λόγω παραπάνω ομ

Java, στα 60 βατ θα ρυθμίσεις το μοντ για λειτουργία Power, δηλαδή vw. Για λειτουργία tc, δεν υπάρχει λόγος να ρυθμίσεις πάνω από 30 βατ.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #316 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:12 »
Ναι Petra, έχω καλή συλλογή από σιλικονάκια μιας και έχουν παρόμοιο οι τρεις γυναίκες της παρέας που τις έχω μυήσει. Δεν τους άρεσαν Τιτάνιο και Νικέλιο και τα μάζεψα μαζί με τα πιν. Τώρα έχουν βολευτεί με την CLR και εγώ κάθε βδομάδα τους κάνω... σερβις.
Όταν λες λεπτό SS; Κάτω από 0,28;

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #317 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:13 »
Τον πηρα κι εγω στα χερια μου. Με την CL 1.0 που εχει μεσα, σχετικα απογοητευμενος. Καλυτερη γευση παιρνω με τον Κ1... Θα την κρατησω 2-3 μερες να δω μηπως στρωσει και θα κουμπωσω την CLR που ηδη πηρα, μιας και λετε οτι ειναι μακραν καλυτερη

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #318 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:24 »
Και θα στρώσει και σαφώς καλύτερη η clr. Απλά δοκίμασε και το πιν του Νικελίου, μήπως σου αρέσει η πιο αεράτη τζούρα. Και κράτα πιν και σιλικονάκι.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #319 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:25 »
εγω που την κράτησα 2-3 μλ την CL η γευση ηταν πολύ μετρια. Οντως ο κ1 ειναι καλυτερος.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #320 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:53 »
Λοιπόοοοον....


α) Ψήθηκα. Κυριολεκτικά. Θα το αγοράσω και μάλιστα άμεσα.
β) Χρειάζομαι κάποια βοήθεια από τους εμπειρότερους εδώ επιδή ψιλοχάθηκα με τόσες πληροφορίες:
Θέλω να κάνω τσιγαρίσιες τζούρες, δεν είμαι φαν των αεράτων και πνευμονικών.
Μου αρέσει να έχω αρκετό χτύπημα και γεύση.
Και κυρίως: δεν ΘΕΛΩ (επαναλαμβάνω: δεν θέλω) επισκευάσιμες αντιστάσεις. Δεν είμαι ακόμα σε φάση να ασχοληθώ με το σπορ.
Οπότε η ερώτηση είναι: Ποιές αντιστάσεις προτείνονται για την περίπτωσή μου; (ελπίζω να μην είναι ανίατη... η περίπτωση...)
 ;D


(για διευκρίνηση σας λέω πως προς το παρόν χρησιμοποιώ κυρίως τον Triton 2 της Aspire,
με αντίσταση στα 1,8Ω και ελάχιστα ανοιχτή την ρύθμιση του αέρα και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος)


Χίλια ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #321 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:55 »
Τα πιν απο τις νικελιου θα τα κρατησω για τις CLR σιγουρα γιατι τον περιμεν πιο αερατο, αλλα δεν ειναι τοσο. Με κακομαθε ο Melo  :)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #322 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 14:16 »
@stentor Τα πιν του Νικελίου, έχουν πιο ανοιχτές οπές. Καθαρά αεράτη η τζούρα.
@e-spy h cl με Κανθαλ,  της μαμάς με 1 Ωμ, είναι για τσιγαρίσες τζουρες. Το χτύπημα εξαρτάται από τα υγρά που χρησιμοποιείς. Περισσότερη PG πιο πολύ κτύπημα. Και φυσικά από την Νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #323 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 14:35 »
Λοιπόοοοον....
α) Ψήθηκα. Κυριολεκτικά. Θα το αγοράσω και μάλιστα άμεσα.
β) Χρειάζομαι κάποια βοήθεια από τους εμπειρότερους εδώ επιδή ψιλοχάθηκα με τόσες πληροφορίες:
Θέλω να κάνω τσιγαρίσιες τζούρες, δεν είμαι φαν των αεράτων και πνευμονικών.
Μου αρέσει να έχω αρκετό χτύπημα και γεύση.
Και κυρίως: δεν ΘΕΛΩ (επαναλαμβάνω: δεν θέλω) επισκευάσιμες αντιστάσεις. Δεν είμαι ακόμα σε φάση να ασχοληθώ με το σπορ.
Οπότε η ερώτηση είναι: Ποιές αντιστάσεις προτείνονται για την περίπτωσή μου; (ελπίζω να μην είναι ανίατη... η περίπτωση...)
 ;D
(για διευκρίνηση σας λέω πως προς το παρόν χρησιμοποιώ κυρίως τον Triton 2 της Aspire,
με αντίσταση στα 1,8Ω και ελάχιστα ανοιχτή την ρύθμιση του αέρα και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος)
Χίλια ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια!
Πιο πολύ για τον Cubis σε βλέπω

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #324 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 14:36 »
@e-spy Ακόμα και αν δεν τις επισκευάσεις ποτέ θεωρώ πως είναι καλύτερα να αγοράζεις τις επισκευάσιμες(CLR) καθώς ακόμα και με το "μαμά" στήσιμο τους τις θεωρώ καλύτερες από τις CL και έχουν την ίδια τιμή. Για τσιγαρίσιες τζούρες οι 1Ω θα σε καλύψουν πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #325 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 14:40 »
@vaggos59 Σε ευχαριστώ.
Με τα υγρά (και τις αναλογίες τους) όπως και με τη νικοτίνη που χρησιμοποιώ είμαι εντάξει.
Για αυτό και η ερώτηση είχε να κάνει μόνο με τις αντιστάσεις.
Για παράδειγμα στον Triton είδα ότι με 1,8Ω (και ανάλογες ρυθμίσεις στο mod) είμαι πιο ικανοποιημένος από ότι με μικρότερες αντιστάσεις.
Σε αυτόν εδώ δεν ισχύει το ίδιο;
Δηλαδή μια 1,8Ω σε σχέση με την 1Ω που προτείνεις τι διαφορά θα είχα; Αν μπορούμε να την περιγράψουμε κάπως...
Και επίσης, στη δική μου περίπτωση οι Νικελίου και Τιτανίου δεν συνιστώνται;

Χίλια ευχαριστώ και πάλι.  :thumpup:


@bendersteed: Ναι αυτό το διάβασα και σε προήγουμε σχόλια. Σε ευχαριστώ πολύ. Η ίδια ερώτηση παραπάνω ισχύει ακόμα. Ακόμα μία άποψη είναι πάντα ενδιαφέρουσα και την εκτιμώ.


@Doubt: Μη μου κάνεις χαλάστρα τώρα...  :tongue_smilie:  Αφού λέμε ψήθηκα (μη σου πω ξεροψήθηκα κιόλας...). Θα το ψάξω όμως  ;)

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #326 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:06 »
@e-spy

Να ξέρεις πως αν είσαι καλυμμένος με τον Triton ο tron θα σε απογοητεύσει, η 1.8 που κάνεις σε σχέση με την 1 ή 1.2 στον tron είναι λίγο νύχτα με μέρα.
Οι CLR (γιατί είναι αμαρτία να πάρεις CL μιας που έχουν ίδια λεφτά) έχουν καλύτερη γεύση και τις έχεις καβάτζα όποτε σου ξυπνήσει να τις κάνεις ένα service.

Τώρα να ξέρεις ότι ο τρον είναι περισσότερο να το πω ντουμανιού σε σχέση με τον Triton.
Αν με τον Triton κάνεις x ντουμάνι με τον tron θα κάνεις 3x, εκτός και φτιάχνεις τις CLR και τις πας στα 1.75 με 7 σπείρες σε Kanthal 32ρι που εκεί βάζει τα γυαλιά στον Triton.

Οπότε και θα μεγαλώσει λίγο το χτύπημα σου και θα σου φανεί λίγο υποτονική η γεύση αλλά και θα εκδικείσαι τους γύρω σου μιας που θα αχνίζει ο τόπος.

Επίσης θα σε εκνευρίσει η ρύθμιση αέρα μιας που θα το ψάχνεις στα τυφλά να δεις που σου αρέσει και σε κάθε γέμισμα θα ψάχνεις πάλι να δεις που θα παίζεις.
 
Αν επιμένεις να πάρεις Tron να ξέρεις πως έχει πλαστικό drip tip που εγώ το πέταξα στη πρώτη κιόλας τζούρα, βάλε του triton θα γίνει και μοδάτος.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #327 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 16:40 »
Προσωπική μου άποψη δοκίμασε τις κεφαλές που έχει μαζί ο ατμοποιητής και πάρε και μια CLR.

Έτσι έκανα εγώ και κατέληξα στη CLR που έμαθα να την επισκευάζω (πραγματικά αν δεις ένα videάκι είναι πανεύκολο, στο λέω εγώ που δε μπορώ να στήσω πουθενά αλλού, τα κατάφερα με τη πρώτη) και αν τύχει και ψήνομαι για εργοστασιακή παίρνω μια Ni200 και έχω φουλ ντουμάνια και γεύση.

Είναι καλός ατμοποιητής για κάθε στυλ εκτός αν έχεις σκοπό για πνευμονικές στα 80+ Watt και cloud chasing. Έχει αρκετές κακές κριτικές λόγω της CL κεφαλής, αλλά θα δεις τρελή διαφορά με τις άλλες αν τελικά τον αγοράσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #328 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:01 »
Πήρα και εγώ έναν τρον, έτσι για να αλλάζω την γεύση μέσα στην μέρα, αλλά για τα γούστα μου, είναι πολύ αεράτος ακόμα και με τελείως κλειστό τον αέρα.
Χρησιμοποιώ clr κεφαλή με το στενό pin.

Ο κανονικός μου ατμο είναι ο KL+ .
Είδα κάτι βιντεάκια με τον ego one που από όσο μπόρεσα να δω ο αέρας κλείνει περισσότερο.
Και έρχομαι να ρωτήσω τα εξής.
  • Ο αέρας του ego one κλείνει όντως περισσότερο από του τρον;
  • Η βάση το ego one μπαίνει στον τρον;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #329 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:22 »
Απανταω  στα εξης...
NAI
OXI
 ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507274 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem