vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, thanos1071, treloneritis, zalaros, Sergios

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #210 στις: Μαΐου 14, 2016, 10:45 »
Aν είναι διαθεσιμο  έρχεται σε 2 εβδομάδες. Παραγγελια 1/5,την Δευτέρα παραλαβή.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2016, 11:42 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #211 στις: Μαΐου 14, 2016, 11:30 »
Σε ασημί χρώμα μπορείτε να τον βρείτε εδώ, και εδώ.
Και τα δύο μαγαζιά είναι αξιόπιστα και μπορείτε να πληρώσετε με PayPal.

Και τώρα ας επιστρέψουμε στο θέμας που είναι ο Triton Mini
και όχι γενικότερα οι αγορές από το εξωτερικό.
Υπάρχουν άλλα νήματα γι αυτό το θέμα.


:offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #212 στις: Μαΐου 14, 2016, 11:51 »
Σιγα - σιγα πρέπει να ξεχάσουμε στους εργοστ. ατμοποιητέςτα 8 και 10w.... Σχεδόν οι περισσότεροι με kanthal αντιστασεις είναι , όπως και ο μινι ναυτίλος από 13 w -16w.
Ο αναμενομενοςς ναυτίλος Χ με τις νεες κεφαλές kanthal 14---22w.
Πρέπει να προσαρμοζόμαστε στα νεα δεδόμενα :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2016, 12:15 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #213 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:11 »
Καλησπέρα,
Σήμερα αγόρασα και εγώ τον triton mini...Έχω δουλέψει στο παρελθόν πολλούς ατμοποιητές επισκευάσιμους και μη και για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα ήμουνα με τον nautilus mini οπότε έχω εμπειρία με αυτές τις κεφαλές...Πριν πάρω τον triton mini είχα το aio το οποίο δεν με βόλεψε και πολύ...Τέλος πάντων...η ερώτησή μου έχει να κάνει με την γεύση.Ενώ με εντυπωσίασε ο τριτονάκος και εμφανισιακά και με το ντουμάνι που βγάζει παρόλα αυτά δεν με ικανοποίησε με την γεύση του...Δουλεύω την 1.8 claptop αυτή την στιγμή...Η γεύση του είναι γενικά υποτονική ή στρώνει;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #214 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:28 »
Μην ξεχναςοτι εμεις οι χρόνιοι ατμιστές, χανουμε τη γευση στα αρώματα που χρησιμοποιούμε.
Τα yaeliq π.χ , sthn αρχή ειχα εντονη , τωρα πολύ λιγοτερο :)
Και εγω κλαπτον 1.8 του βαζω , αλλα θελει γκαζια  13 w- 16 w :D

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #215 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:50 »
Εκεί το δουλεύω...δεν λέω πως δεν έχει καθόλου γεύση αλλά νομίζω το aio είχε καλύτερη...σε κάθε περίπτωση όμως δεν συγκρίνονται το μεν aio μου έκανε υποτροφοδοσίες και καμμένα ενώ o δε triton mini παίζει τελείως απροβλημάτιστα...σαν το παλιό καλό καιρό με τον nautilo...plug n play!

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #216 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:56 »
Έκανα πατάτα και θέλω βοήθεια παίδες...
Έβαλα τον Τρίτωνα για μπανάκι με καυτό νερό και ξέχασα να βγάλω τα 2 μαύρα λαστιχακια-τσιμούχες και αυτά ξεχειλωσαν.
Τα έβαλα ψυγείο μετά και κάπως συνήλθαν αλλα καλύτερα να πάρω αλλα. Ξέρει κανεις αν μπορώ να τα βρω εδώ Ελλάδα;
Και σαν να μην έφτανε αυτό στην προσπάθεια μου να βίδωσω τα κομμάτια μαζί μου φεύγει το τζαμάκι από τα χέρια έπεσα κάτω και έγινε χίλια κομμάτια. Και όλα αυτά εχθές Παρασκευή κ 13


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #217 στις: Μαΐου 14, 2016, 17:55 »
Γειά σας παιδιά! Θέλω να τον πάρω κ εγω. Ξέρετε κανένα σαιτ από εξωτερικό γιατί gearbest δεν έχει κ fasttech δεν έρχεται με PayPal

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από cvapor πήρα εγώ ένα τη περασμένη βδομάδα. Πλήρωσα PayPal και σε 2 εργάσιμες έγινε shipped. Κοίτα το αν θες.

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit: ήθελα να ρωτήσω κάι κάτι. Οι κεφαλές που παίρνει είναι άλλες από αυτές του triton-melo III  κτλ. Είναι πιο μικρές δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #218 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:07 »
Είναι του ναυτίλου...οι άλλες που λες κάνουν στον μεγάλο triton

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #219 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:24 »
Εχει βγει με 510 - 2μλ και  ο Κ3. μήπως  και τον ξερει κάποιος απο εμας να μας δωσει πληροφορείς

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #220 στις: Μαΐου 14, 2016, 23:11 »
Από cvapor πήρα εγώ ένα τη περασμένη βδομάδα. Πλήρωσα PayPal και σε 2 εργάσιμες έγινε shipped. Κοίτα το αν θες.

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit: ήθελα να ρωτήσω κάι κάτι. Οι κεφαλές που παίρνει είναι άλλες από αυτές του triton-melo III  κτλ. Είναι πιο μικρές δηλαδή;
Τον πήρα τελικά από fasttech αλλά θα φύγει από εκεί σε 7 μέρες ουφ.. Μου είχαν στείλει gift certificate γιατί έκανα μια ακύρωση για κάτι

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #221 στις: Μαΐου 16, 2016, 02:22 »
Λοιπόν μετά από 1 μέρα συνύπαρξης με τον Triton mini δηλώνω κατα ενθουσιασμένος!!!!!Έχω να ευχαριστηθώ τόσο πολύ το άτμισμα από τον nautilus mini...
Τελευταία δαπάνησα πολλά χρήματα σε ατμοποιητές και η μια αγορά με απογοήτευε πιο πολύ από την άλλη...Πήρα τον bellus της ud και με πέθανε στην διαρροή...πήρα τον gs tank και βαρέθηκα να καίω τις αντιστάσεις...πήρα της joyetech το aio και πριν κάθε τζούρα έπρεπε να ξεβιδώνω το τανκ για να μην κάνει υποτροφοδοσία...Ε λοιπόν πήρα τον triton mini και δεν με κούρασε σε τίποτα,βάζεις πάνω την κεφαλή και ρουφάς...χωρίς πολλά πολλά!!!
Σε προηγούμενο ποστ είπα πως το μόνο που δεν με ικανοποιούσε τόσο ήταν η γεύση του...Λάθος μεγάλο!!!Τον έπλυνα καλά τον έδεσα βρήκα και την σωστή ρύθμιση του αέρα για τα δικά μου γούστα και η γεύση όχι μόνο με κάλυψε αλλά πραγματικά δεν έχει προηγούμενο!!!
Τον έσκισε τον nautilus mini στα ίσα ο triton mini...Ήρθε να διορθώσει όλα όσα έλειπαν από τον nautilus αλλά κρατάει και όλα του τα κλά ...Θες πνευμονική;Πάρε πνευμονική...Θες mtl;Παρε mtl...Θες γέμισμα από πάνω;Πάρε γέμισμα από πάνω;;;Τα κάνει όλα!!!Τελικά η aspire έχει το "know how"!!!
Η ρύθμιση αέρα ΤΡΟΜΕΡΗ!!!Η καμπάνα νομίζω κάνει την διαφορά...Δεν μπορώ να κρύψω τον ενθουσιασμό μου!!!Από ποιότητα Α+++ ... Aπό design σου δίνει την αίσθηση ακριβού επισκευάσιμου ατμοποιητή. Διαρροές μηδέν και κανένα απολύτως πρόβλημα κατα το γέμισμα από πάνω!!!
Δεκάρι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2016, 03:21 από NIKKAPS »

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 17, 2016, 00:48 »
Μία εβδομάδα με τον  Triton έχει ξεφύγει η κατάσταση....  ατμίζω φούλ έχοντας φτάσει σχεδόν τα 6ml (απο 3ml) την μέρα.

Είναι τόσο απροβλημάτιστος ,ευκολόχρηστος ,σε συνδυασμό με τον ποιοτικό ατμό και την γευση , που  το μόνο που κάνεις είναι να ατμίζεις..... συνέχεια...
Η αντίσταση δε(1.8κλαπτον), δεν έχει καταλάβει τίποτα .... σαν να την έβαλα εχτές, ουτε καν υποψία για αλλαγή.
Μοναδικό μειονέκτημα για εμένα ,το έγραψα και σε προηγούμενο ποστ , είναι τα 2ml. Δεν παίζει να φυγεις να πας κάπου χωρίς να πάρεις μαζι σου υγρά.
Τώρα κατάλαβα τι τράβαγα με το gs tank :wall: Μία ρούφαγα, μία έφτυνα, δύο καθάριζα, repeat.

O Τριτον τελικά αξίζει μεχρι το τελευταίο σεντ του και απο εμένα ,όπως και άλλοι εδώ, παίρνει άριστα :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 17, 2016, 00:56 »
Το μόνο ουσιαστικά αρνητικό είναι πως με τόσο απολαυστικό άτμισμα που προσφέρει ξεφεύγεις σε κατανάλωση!!!

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #224 στις: Μαΐου 17, 2016, 19:00 »
Πότε θα έχω καλύτερη γεύση με την 1.2 η με την 1.8?


Στάλθηκε από το SM-N910C μου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341667 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49862 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356886 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11231 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192583 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 590964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios