vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, e-akapnos, manoslykos, paiktaras, Parolos

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #150 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 22:20 »
και εγω του πινω το αιμα απο χθες και ολα καλα μεχρι στιγμης. ;D
οπως τα αναφερουν τα παιδια πιο πανω :D

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #151 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 22:22 »
Απο οτι ειδα και στο πρωτο σου post το τσιγαρο το πηρες  απο την Nobacco και μαλιστα προχτες! Καλο θα ηταν να τους παρεις να τους ενημερωσεις για να σου δωσουν καποια λυση!


Και έτσι έγινε, πήγα σήμερα απο την εταιρεία και με εξυπηρέτησαν πλήρως, μου άλλαξαν και την ελαττωματική μπαταρία και το cartomizer!   Πάντως σήμερα, τρίτη πλέον μέρα με τον dual coil παρατηρώ να έχει ανοδική πορεία με πολύ ντουμάνι αλλά ελάχιστο χτύπημα, φταίει λέτε ο carto ή τα mg νικοτίνης? Χρησιμοποιώ 9mg All senses να πάω στα 11??

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #152 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 22:27 »
με τα 24αρια τα υγρα παντως απο χτυπημα ολο λοξυγκες δινει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #153 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 22:35 »
Να πας σε 11mg θα είσαι καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #154 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 19:21 »
Εχω μια απορία σχετικά με τα carto, αυτή την στιγμή στον πρώτο εχω βάλει All senses στον δευτερο Virginia των 6mg και σήμερα πήρα 11mg Apple της Nobacco. Απ΄οτι έχω καταλάβει δεν μπορείς να καθαρίσεις το εσωτερικό φίλτρο ώστε να αλλάξεις γευση και μου κάνει κάπως να ανοίξω και τον τρίτο carto. Γίνεται να το κάνω Mix με τον Virginia? Θα μου δώσει κάποια στιγμή 100% την γευση μήλου? Τι προτείνετε? :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 19:31 από Vision »

Αποσυνδεδεμένος Αλιζαρίν

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γειά χαρά, Είμαι η Αφροδίτη, εικαστικός κατ’ επάγγ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #155 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 20:18 »
Μάλλον δύσκολα. Αυτό που είναι πιο εύκολο είναι το αντίθετο. Δηλαδή μια φρουτένια γεύση επιρρεάζεται πιο εύκολα απο μια πιο βαρειά. Αλλά μπορεί να μην ταιριάζουν μεταξύ τους. Αν το τολμήσεις φύσα πρώτα πολύ δυνατά απ την επάνω μερια μέχρι να φύγει όση πιο περισσότερη απ την πρώτη γεύση :)

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #156 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 20:37 »
Μάλλον δύσκολα. Αυτό που είναι πιο εύκολο είναι το αντίθετο. Δηλαδή μια φρουτένια γεύση επιρρεάζεται πιο εύκολα απο μια πιο βαρειά. Αλλά μπορεί να μην ταιριάζουν μεταξύ τους. Αν το τολμήσεις φύσα πρώτα πολύ δυνατά απ την επάνω μερια μέχρι να φύγει όση πιο περισσότερη απ την πρώτη γεύση :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Νόμιζα πώς θα γίνεται μιας και o virginia ειναι αγευστος  ενώ ο All senses πολύ έντονος... πολύ μανούρα μέχρι να βρείς την γευση που σου πάει ... πφφφ! Πάω να δοκιμάσω το βιρτζινόμηλο και ότι βγει!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #157 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 06:50 »
και φαντασου να φτιαξεις καμια μιξη και να σου αρεσει ;D
αντε μετα να το ξαναπετυχεις :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #158 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 20:04 »
και φαντασου να φτιαξεις καμια μιξη και να σου αρεσει ;D
αντε μετα να το ξαναπετυχεις :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και έτσι και έγινε!!  ;D  Πολύς καπνός και γεμάτη γευση μήλου, αυτήν την στιγμή έχει καθαρίσει η γευση και έρχεται πιο πολύ το μήλο...  μια χαρά, θα το ξαναεπιχειρήσω!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #159 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:02 »
Πήρα κι εγώ σήμερα τα Giant για δοκιμή και απογοητεύτηκα.
Δεν ξέρω τι συμβαίνει ρε παιδιά, μπορεί να έχω τελικά πρόβλημα με τα carto γενικώς αλλά
θα ήθελα τη βοήθεια σας. Τα giant που δοκίμασα σήμερα μου έφεραν υγρό στο στόμα.
Επίσης όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να βγάλω ένα ντουμάνι της προκοπής σε
αντίθεση με τον LR atomizer του ego-t που είναι ατμομηχανή. Όσο για τη γεύση δεν με ικανοποιούν
ούτε τα giant. Το χειρότερο απ' όλα όμως είναι το υγρό που μου ήρθε στο στόμα. Γενικά το μεγάλο επιστόμιο
του giant μαζεύει πολύ υγρό εσωτερικά, και ίσως αυτό να ευθύνεται. Επίσης η μεγάλη τρούπα του
με αναγκάζει να ρουφάω πολύ αέρα και τελικά δεν ξέρω τι στο διάκο συμβαίνει.

Τα έχω πάρει με τα ρημάδια. Καμιά συμβουλή να με βοηθήσετε ρε παιδιά?
Μήπως κάνω κάτι λάθος τελικά? :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #160 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:04 »
με τι μπαταρία το δοκίμασες?ηταν φορτισμένη καλά?

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #161 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:08 »
Πήρα κι εγώ σήμερα τα Giant για δοκιμή και απογοητεύτηκα.
Δεν ξέρω τι συμβαίνει ρε παιδιά, μπορεί να έχω τελικά πρόβλημα με τα carto γενικώς αλλά
θα ήθελα τη βοήθεια σας. Τα giant που δοκίμασα σήμερα μου έφεραν υγρό στο στόμα.
Επίσης όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να βγάλω ένα ντουμάνι της προκοπής σε
αντίθεση με τον LR atomizer του ego-t που είναι ατμομηχανή. Όσο για τη γεύση δεν με ικανοποιούν
ούτε τα giant. Το χειρότερο απ' όλα όμως είναι το υγρό που μου ήρθε στο στόμα. Γενικά το μεγάλο επιστόμιο
του giant μαζεύει πολύ υγρό εσωτερικά, και ίσως αυτό να ευθύνεται. Επίσης η μεγάλη τρούπα του
με αναγκάζει να ρουφάω πολύ αέρα και τελικά δεν ξέρω τι στο διάκο συμβαίνει.

Τα έχω πάρει με τα ρημάδια. Καμιά συμβουλή να με βοηθήσετε ρε παιδιά?
Μήπως κάνω κάτι λάθος τελικά? :eyesplash:
Το γέμισες κανονικά περιμετρικά από το καλαμάκι?Αφησες να περάσει λίγη ώρα να κατέβει το υγρό?οπως τα λες μάλλον σε προβληματικό έπεσες.Δεν είναι αυτή η συμπεριφορά του Giant.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #162 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:10 »
με τι μπαταρία το δοκίμασες?ηταν φορτισμένη καλά?

Φίλε Βασίλη,
Το δοκίμασα με μία 650άρα. Την ίδια χρησιμοποιώ και για τον atmo LR χωρίς κανένα πρόβλημα.
Πάντως και με φουλ φορτισμένη που δοκίμασα τώρα, μια από τα ίδια..

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 09:04
Το γέμισες κανονικά περιμετρικά από το καλαμάκι?Αφησες να περάσει λίγη ώρα να κατέβει το υγρό?οπως τα λες μάλλον σε προβληματικό έπεσες.Δεν είναι αυτή η συμπεριφορά του Giant.

Κυρ Φάνη, κανονικά το γέμισα περιμετρικά με 3ml περίπου υγρό.
Το έχω αφήσει εδώ και μια ώρα κάθετα αλλά μια από τα ίδια..
Αυτό που με προβληματίζει όμως περισσότερο είναι το υγρό που συσσωρεύεται εσωτερικά στο επιστόμιο,
και που όπως είπα και πριν μου ήρθε στο στόμα.. :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 09:04 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #163 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:21 »
Επειδή τα δούλεψα αρκετά τα giant, όπως σου είπα δεν είναι η συμπεριφορά τους αυτή.Κυριολεκτικά τα ξέσκισα κ δεν είχα τέεοια προβλήματα.Και μόνο που λες ότι δεν έχει ντουμάνι κάτι παίζει.Μάλλον έτυχες σε ελλατωματικό. :yes:

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #164 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:23 »
για βγαλε το επιστομιο και φυσα τον μια καλη...γιατι ετσι οπως τα λες μου φαινεται οτι εχει παρει υγρο στο καλαμακι...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499164 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy