vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 3 χρήστες
MrGeneral, Sergios, mathimatikos1966

Twitter

Αρώματα Pink Mule...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:31 »
@burku318
Διάβασα χτές όλο το νήμα και θυμάμαι όλα σου τα μηνύματα και τις απορίες και τα αποτελέσματα.  ;) 
Γι αυτό και δεν ξέρω τι να κάνω.  :))

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:43 »
καλησπερα σε ολουσ. τελικα δεν εχω καταλαβει. κανοντασ μονοι μασ υγρα, φτανουμε στο επιπεδο υγρων εμποριου,η εχουμε διαφορα μεγαλη, γιατι εχω διαβασει γνωμεσ για τα αρωματα pinkmule,και γενικοσ για αρωματα, αλλα βλεπω οτι μαλλον υπαρχει διαφορα. αν δεν προσεγκιζουμε  τα υγρα, του εμποριου, ποιοσ ο λογοσ να δινουμε λεφτα για κατι που δεν αξιζει. 

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 01, 2016, 03:40 »
@burku318
Διάβασα χτές όλο το νήμα και θυμάμαι όλα σου τα μηνύματα και τις απορίες και τα αποτελέσματα.  ;)
Γι αυτό και δεν ξέρω τι να κάνω.  :))
Ξέρεις κάτι; Μπορεί να το φτιάξεις και να σου αρέσει. Εμένα δεν μου βγήκε βανίλια κρέμα. Το βρίσκω περισσότερο σαν βανίλια με κάτι άλλο που δεν μπορώ να το προσδιορισω.
Μη σε πάρω στο λαιμό μου βρες κανένα φίλο να το φτιάξετε μαζί να μοιραστείτε και τα έξοδα σε μία αποτυχία δεν θα σου φανεί τόσο. Εγώ αυτό έκανα. Είμαι και επαρχία και τα μεταφορικά και οι αντικαταβολες μας πονανε
καλησπερα σε ολουσ. τελικα δεν εχω καταλαβει. κανοντασ μονοι μασ υγρα, φτανουμε στο επιπεδο υγρων εμποριου,η εχουμε διαφορα μεγαλη, γιατι εχω διαβασει γνωμεσ για τα αρωματα pinkmule,και γενικοσ για αρωματα, αλλα βλεπω οτι μαλλον υπαρχει διαφορα. αν δεν προσεγκιζουμε  τα υγρα, του εμποριου, ποιοσ ο λογοσ να δινουμε λεφτα για κατι που δεν αξιζει.
Τα περισσότερα έρχονται πολύ κοντά. Έχω δοκιμάσει και κλώνους υγρών και diy από ecig. Δεν είναι όλα ίδια αλλά έρχονται κοντά και που ξέρεις μπορεί να σου αρέσουν και περισσότερο. Έτσι κάνεις τρελή οικονομία.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 01, 2016, 04:08 »
Το granny's δεν ήταν άσχημο αλλα όπως το έτοιμο δεν ήταν σίγουρα.  Το milky δεν το εχω δοκιμασει σε έτοιμο αλλα ήταν χαλί αυτο που βγήκε σε diy. Άφου οι περισοτεροι προτιμάτε granny's πάρτε μόνο αυτο πρώτα και βλέπετε μπορει να ετυχε καποια αποτυχημένη παρτίδα εγω τα ειχα αγοράσει μεσα Ιανουαρίου.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #139 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:09 »
Update για το vanilla custard,
παρασκευασμένο απο 15/3 με 10% αρωμα σε 50-50 pink mule μετα απο 14 ημέρες έβγαζε αυτο το καμμένο ψημένο μπροστά στην γεύση του. Ανοιχτό μπουκάλι για 8 ώρες (στις 15 ημέρες)  και 2 σταγόνες MTS (FA) (στις 20 ημέρες). Τώρα ατμίζω και είναι super :baby: . Κάμια σχεση όπως ήταν στισ 15 ήμερες Το ετοιμό δεν το έχω δοκιμάσει!

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:45 »
Το custard θεωρω οτι ειναι ετοιμο στον μηνα..
Απλα δημιουργει προβλημα και.... κουραστηκα να ετοιμαζω 200ml ωστε να ειναι ετοιμο...
Βεβαια στο 15% ειναι κατι σαν οργασμικο sok στον μηνα και απλα ο ατμο μενει κολημενος στο στομα..
Pipila...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:33 »
Μου κάνει εντύπωση που διαβάζω τόσο θετικά σχόλια για το Granny's Vanille Custard, και ουδέτερα προς αρνητικά για το Milky Way.
Η δική μου εμπειρία είναι άκρως αντίθετη.
Granny's Vanille Custard
10% άρωμα σε βάση 50-50, της ίδιας εταιρίας, 6mg, αυτόματη ωρίμανση με περιστασιακή ανάδευση.
Οι δοκιμές ξεκίνησαν μετά από μια εβδομάδα. Οι μυρωδιές πάντα πολλά υποσχόμενες.
Η γεύση, πάντα απογοήτευση. Έπαιρνα 10% custard, 90% κάτι το οποίο δε μπορώ να περιγράψω αλλά, μόνο να χαρακτηρίσω. Οι λέξεις που μου έρχονται είναι υπερβολή, χημεία και δυσάρεστη πικρίλα. Επισκίαζε πλήρως το κομμάτι custard.
 Μετά από ένα μήνα, τα πάντα μειώθηκαν. Γεύση σχεδόν ανύπαρκτη.

Milky Way
10% άρωμα σε βάση 50-50, της ίδιας εταιρίας, 6mg, αυτόματη ωρίμανση με περιστασιακή ανάδευση.
Μέτρια από την πρώτη εβδομάδα έως και τον ένα μήνα. Καλό αλλά, όχι αυτό που περίμενα. Έδινε την εντύπωση πως το 10% ήταν πολύ.
Μετά τον πρώτο μήνα, άρχισε ο κορεσμός της γεύσης, το οποίο έρχεται σε αντιπαράθεση με το παραπάνω.

Επίσης ετοίμασα και 15% άρωμα σε 85-15 vg/pg για λίγο παιχνίδι με 3mg.
Πάρα πολύ καλή και όσο περνάει ο καιρός γίνεται ακόμα καλύτερη. Όμως, δεν είμαι οπαδός της υψηλής vg.

Συμπερασματικά, τα δεδομένα που έχω δε με βοηθούν ώστε να συνεχίσω τις δοκιμές σε διαφορετικές αναλογίες.

Βέβαια, τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει αν έχω τύχει σε κακή "φουρνιά".

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:42 »
Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το Milky Way μου μιας και την custard της γιαγιάς την φοβήθηκα από όλα αυτά που διάβασα εδώ πέρα. :)) 
Έφτιαξα το μίγμα μου κι εγώ σε μώβ όμως βάση της Pink Mule (70/30 3mg). Έβαλα 11,5% ποσοστό αρώματος και θα περιμένω μια βδομαδούλα και μετά θα αρχίσω να δοκιμάζω. 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:12 »
Βρήκα πολύ καλή λύση για το DIY Grannys, που μόνο του δεν μου ταίριαξε. Το μιξάρω με κάτι παρόμοια αδιάφορα DIY After-8 (Ambrosia και Bite Me), που τα είχα στα αζήτητα. Στην αρχή 2 προς 1 υπέρ του Grannys, αλλά πλέον 1 προς 1 και βρήκαν χρησιμότητα τα εγκαταλελειμένα 100μελα :)

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 14, 2016, 20:41 »
Δεν άντεξα και δοκίμασα το granny's vanilla που έφτιαξα! Ωρίμασε για 12 μέρες και μπορώ να πω ότι ήταν ότι πρέπει,πολύ καλή γεύση! Έχω και ένα 50ml που θα το αφήσω για ένα μήνα να δω αν έχει κάτι περισσότερο να δώσει

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 14, 2016, 22:27 »
Το granny's και το milky way μου απέδωσαν 48 σταγόνες = 1ml

Παρόλα αυτά θα σου πρότεινα να μην κάνεις μετρήσεις με σταγόνες.

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 14, 2016, 23:53 »
Το λοιπόν είχα πάρει πριν κάνα μήνα σε άρωμα τα milky way,granny's συν ένα έτοιμο granny's γιατί δεν έφταναν τα χρήματα που είχα πάνω μου να πάρω και έτοιμο το milky!! :))Για να συγκρινω με αυτά που θα φτιαξω βέβαια...
Το granny's πάει ένας μήνας με 10% σε 50/50 της ιδιας εταιριας και δεν....Όχι πως δεν θα το ατμισω αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζει το έτοιμο...Να θέλει κι άλλο άρωμα;;;

Το milky way από την άλλη κι αυτό με 10% σε 50/50 από τις 15 μέρες,χωρίς να ξέρω πως είναι το έτοιμο βέβαια, με έχει αφήσει Φουλ ικανοποιημένο...
Πραγματικά ΠΙΠΙΛΑ, γευση πολυ ωραια και το αρωμα στο χωρο σουπερ!!Αφου έβγαλα από το σπίτι όλα τα αυτόματα αρωματικά φσουτ φσουτ που βρωμοκοπουσανε κανέλα και κατεβαζα καντήλια στη γυναίκα!!! :tongue_smile 
Σήμερα τσιμπησα κι εφτιαξα αλλα 500 ml να χω το καλοκαίρι στο νησί!!

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 15, 2016, 00:20 »
 Στην ιστοσελιδα της Pink Mule το προτεινομενο ποσοστο αρωματος για το granny's ειναι 17%. Αν ελεγε και ενδεικτικες ημερες ωριμανσης θα ηταν ακομη καλυτερα.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #148 στις: Απριλίου 15, 2016, 02:00 »
Έχεις δίκιο δεν ξέρω πως σκάλωσα ότι ήθελε 10%...
Θα βάλω άλλο ένα 3% κι αν είναι και δεν, θα ανέβω κι άλλο.Αν και το 10% μου φάνηκε ήδη αρκετά μεγάλο ποσοστό...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #149 στις: Απριλίου 15, 2016, 13:08 »
έχω βάλει για ωρίμανση το Secrets Grannys Vanille Custard Flavor 100ml από την κυριακή 10-4
λέτε μια δοκιμη σήμερα θα μου δώσει κάτι καλούτσικο η καλύτερα να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2016, 14:09 από kotsos75 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571372 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121001 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 605 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8459 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios