vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 1 χρήστης
Mimhsdr

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1470 στις: Απριλίου 18, 2016, 11:15 »


Πάντως αν είχα μόνο τον μάχο δεν θα μου έφταναν 15ml την ημέρα :)) :))

Για το θέμα στο ποσο καταναλώνει ο κάθε ατμόποιητής έχω ξανά αναφερθεί και σε άλλο νήμα αλλά και εδώ,όπως σωστα λέει και ο φίλος και συνατμιστής γνωστός σε ολους ως   ( shadockan  ) το υγρό δεν το ρουφάει ο ατμόποιητής αλλά εμείς...
και να σου φέρω ενα δικο μου απλό παράδειγμα τέσσερις ατμοποιητεσ στο ράφι billwo V2 Nano με διπλές αντίστασης calix V2 Tilemahos V2 plus και  kayfun lp   με μονές αντίστασής τωρα και μια εβδομαδα χωρίς καμία παρενοχλείση   δεν έχουν  χασει   ουτε σταγόνα, θα γελάς και θα πεις σιγά την ανακαλύψει που έκανες...

Σε γενικές γραμμές τεστ στα παντα απο κατανάλωση μπαταρίας σε όλα τα μοντ έως και την κατανάλωση υγρού σε κάθε ατμόποιητή που είμαι κάτοχος, με puff και time  στο vtc mini  ακόμα και διαιρέσεις χρονου και στην ποσότητα  ml ...όλες αυτές η προσωπικές μέτρησής έγιναν  παντα σε ατμισμα  χωρίς καμία ενασχολήσεις και ως τελικο αποτέλεσμα είχαν σε ομοειδείς αντίστασης υγρό βαμβάκι  και συνθήκες,,των ίδιο χρονο κατανάλωσής σε ολους τους ατμοποιητεσ που έχω..
Μια ωρα ανα έμελ υγρού  εκτός του kayfun που είχε μια ωρα και πεντε λεπτα μιλάμε   για μηδαμινό χρόνο και όχι για τρελά νούμερα..       
αυτοι η χρόνοι κατανάλωσης αλλάζουν απο ατμιστή σε ατμιστή και δεν γίνεται να είναι παντα η ίδιοι ο κάθε ένας έχει το δικο του προσωπικό  ατμίστικό στυλ ακόμα και με ίδιο ατμόποιητή  υγρά η και ίδιο στήσιμο...

Αν λοιπών τώρα  η ρευστότητα υγρού το βαμβάκι το πάχος σύρματος η σπείρες τα ανάλογα βατ αν  όλα αυτά είναι σωστα σε ενα ατμόποιητή  η καταναλώσει απο προσωπική άποψη είναι η ίδια ... 
 


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1471 στις: Απριλίου 18, 2016, 14:14 »
Καλά εννοείται πως δεν φταίει ο άτμο αλλα το ρουφιάνικο υγρό που έφτιαξα.Ηταν μιλάμε ml και συγχώριο :)) :)) :)) :)).Εχω φτιάξει καμμιά 20αρια διαφορετικά αλλα 3-4 μιλάμε τα τσακίζω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εχω προσέξει πως όταν βάζω το βαμβάκι σε V μέσα στο ντεκ δεν κάνει τόσο θόρυβο όπως όταν είναι στην ευθεία με την αντίσταση το βαμβάκι
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2016, 12:25 από alldaynews »

Αποσυνδεδεμένος merixas

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1472 στις: Απριλίου 20, 2016, 08:43 »
Καλημέρα!!! Που μπορώ να βρω τον ατμοποιητη εδώ  στην Ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1473 στις: Απριλίου 20, 2016, 23:46 »
Eίπα να το δοκιμάσω, KanthalA1 0.25mm, 2mm άξονας, 6 σπείρες, KGD, κάθετα:



Πολύς ατμός, ζεστός και αβίαστος/αεράτος. Γεύση έτσι και έτσι, καμία σχέση με το κλασικό στήσιμο. Περίμενα να ήταν πιο δύσκολο αυτό το στήσιμο από το κλασικό, αλλά αν εξαιρέσουμε το βαμβάκι που μου πήρε 5 λεπτά για να το φτιάξω αντί για 1 λεπτό ήταν γελοία εύκολο. Ούτε ο ζεστός ατμός μ'αρέσει ούτε η τόσο εύκολη ρουφηξιά Πίσω στο all-time clasic.

Αποσυνδεδεμένος nick21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1474 στις: Απριλίου 21, 2016, 10:22 »
Πάντως ο ποιο εύκολος τρόπος για να γλιτωσω τις σταγόνες από το δαχτυλίδι του αέρα ήταν να γυρισω την καμπάνα με τον ατμοποιητη αναποδα. Από στήσιμο είναι πολύ εύκολος ποιο εύκολος από kayfun lite+ και τώρα περιμένω και phenomenon να δούμε ποιος έχει ποιο ωραία γεύση...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1475 στις: Απριλίου 21, 2016, 10:24 »
και οι 2 ειναι αριστοι ατμο..εγω πρωσοπικα εχω τον φαινο και περιμενω τον μαχο για να τους κατσω πανω στα μοντακια να τους παιζω εναλλαξ αναλογα τις ορεξεις μου!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1476 στις: Απριλίου 21, 2016, 10:59 »
Φίλε nick21 αν σε κάθε αλλαγή αντίστασης αν  πλένεις η και ακόμα σκουπίζεις εσωτερικά το husing και μετα απο νεο σεταπ και αναπλήρωση υγρού και βλέπεις σταγόνες στο δαχτυλίδι τις εισαγωγής  αέρα, τοτε εχεις θέμα με υπέρ τροφοδοσία απο έλειψη βαμβακιού στο σημείο U του  husing ... το υγρό για να κατέβει να περάσει απο το δαχτυλιδι ρύθμισης αέρα αν το μικρο o-ring  που πατάει στην βαση για την  στεγανώσει  δεν έχει θέμα πρεπει να γεμίσει το husing και να πέραση απο την εισαγωγή αέρα του πόλου   πράγμα που δεν νομίζω οτι  με τούμπες και σχετικα κόλπα λύνεις το θέμα διαρροης ...μετα απο 2.5 μηνες συμβίωσης με των Μάχο σε άπειρα στήσιματα που έχω δειξει επανειλημμένα και σε φωτο σφίγγω  καμπάνα βάζω το τανκ αναπλήρωση βιδωμα στο πανω  καπάκι άνοιγμα υγρών και τέλος ...

Δεν είμαι ουτε μάγος ουτε μαγικά κάνω στα στήσιματα μου   υπομονετικός είμαι και προσεκτικός παρατηρώντας προσεχτικά και την παραμικρή λεπτομέρεια σε όποια εργασία και αν κάνω  ...

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1477 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:18 »
Ερώτηση για να μην ξαναστήσω για 4η φορά σε μια μέρα.... Μετά την τζούρα η φυσαλίδα που σηματοδοτεί την σωστή τροφοδοσία πρέπει να ανεβαίνει και από τα δύο λούκια ή μόνο από το ένα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1478 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:51 »
Νικολα σε πολύ σπάνια περιπτώσει θα το δεις αυτό κατα 99.9 % παντα απο την μια πλευρα ανεβάζει φυσαλίδα ένδειξη καλής τροφοδοσίας ..αν δεν βλέπεις εχεις υπο αν βλέπεις ανα τζουρα απο μια έως 3 πάμε καλά αν βλέπεις χωρίς τζουρα να βγαίνουν φυσαλίδες εχεις υπέρ όλοι η ατμό γενικά σου δείχνουν απο τι θέλουν την συγκεκριμένη στιγμή στο ανάλογο στήσιμο...   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1479 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:09 »
Ουφ ευχαριστώ Γιώργη. Άμα κολλήσει το μυαλό...από την μια με ανεβάζει 1 φυσαλίδα ανά τζούρα συνήθως και με έπιασε σήμερα να δω γιατί όχι και από τις δύο :D Πάω να βράσω τον κλαουντ σε βότκα, να βάλω και μια ρακί να δούμε και αυτός τι πιάνει.

Αποσυνδεδεμένος merixas

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1480 στις: Απριλίου 21, 2016, 23:49 »
Το μόνο σίγουρο για μένα είναι οτι ο τηλεμαχος είναι απο τους καλύτερους ατμοποιητες και στο στήσιμο όσο και στην γεύση και όλα αυτά σε συνδυασμό με Μηδέν διαρροές και πανεύκολο γεμισμα!!! Τι άλλο θέλουμε απο ενα ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1481 στις: Απριλίου 22, 2016, 00:03 »
Να προσθέσω: πανέμορφος, και με υποδειγματική τροφοδοσία.
Τι άλλο θέλουμε απο ενα ατμοποιητη?
:tongue_smilie: Μάλλον να είναι made by xxxx, yyyy or zzzz και όχι φτιαγμένος από τον IMEO.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος merixas

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1482 στις: Απριλίου 22, 2016, 00:16 »
Έλα ντε!!! Χα χα χα!!!!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1483 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:29 »
ανοιγω παλι το θεμα γτ μετα απο περιπετειες παρελαβα καιγω επιτελους τον τηλεμαχο μου κ δεν κρατιομουν επρεπε να πω ετνυπωσεις..αφου πληθηκε βουρτσιστηκε και σενιαριστικε σχολαστικα του εκανα ενα στησιμο σε 2.5 πυρηνα με 0.32 mm κανθαλ και βαμβακι koh gen do.εβαλα μεσα αγρινιο απο ατμοςλαμπ ανοιξα καμπανα και τι να πω..??απιστευτος ατμο πραγματικα πολυ καλη γευση..διακρινεις καθε ιχνος του αρωματος ξεχωριστα.στο χτυπημα τον βρισκω ελαχιστα αδυνατο αλλα δεν με χαλαει μιας και με αποζημιωνει η γευση!!!τελειο δυδιμο θα γινει με τον φαινο μου...καλως σας βρηκα λοιπον gg-δες μου!!!!

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1484 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:35 »
Κωστακι ηρθε η ωρα να απολαμβανεις και μια πιο αερατη τζουρα !!!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190889 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152210 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11376 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346014 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147595 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8337 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545730 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed