vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, razen, Parolos, Milarepa

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #480 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 11:20 »
Για να μην αφήνονται ερωτήματα του τύπου όπως ο Τηλέμαχος καταπίνει  επειδή έχω ασχοληθεί  με την κατανάλωση  με κάποιους  ατμό και έχω κανει κάποιες σχετικές μέτρησης καταναλώσεις υγρού εγώ των βρίσκω στα ίδια επίπεδα με όλους τουσ ατμό στην κατηγορία του Τηλέμαχου ..με άνοιγμα καμπάνας 2 στροφές σε υγρά 70 vg 30 pg η καταναλώσει των 3ων έμελ έγινε   σε 3.5 ώρες ακριβός όσο μου διαρκή και η κατανάλωση σε άλλους πχ

 lemo 2   
subtank mini
billow V2 nano
kayfun lp
kayfun monster V2
Calix
Όλα αυτά παιζουν φυσικά μεγαλο ρολο η ωμική αντίσταση που έχουμε με συναρτηση των βατ και ποσο παχύρευστο είναι το εκάστοτε υγρό  που δουλεύει ο κάθε ένας..ναι αν των κανει κάποιος σύγκριση με κάποιων εργοστασιακό ναι τοτε μαζί σασ
 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #481 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:39 »

Mπορεί κάποιος που έχει τον συγκεκριμένο κλώνο της Fasttech να μετρήσει με παχύμετρο το ακριβές μήκος του μανίσιου ντριπ τιπ που έρχεται μαζί με τον ατμοποιητή;

Εννοώ το ολικό μήκος.

Α, και το πάχος - φάρδος του αν είναι εύκολο.

Τhanks

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #482 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:57 »
 Όλα έχουν απαντηθεί κατά καιρούς,
Αν μπαινατε στον κόπο απλά να ρίξετε μια ματιά...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27317.msg938154.html#msg938154

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #483 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:14 »
Το αν μπαίνω στον κόπο να διαβάσω 20 σελίδες είναι δικό μου θέμα.

Σε πληροφορώ όμως ότι διάβασα και τα δύο νήματα γνήσιου και κλώνου αλλά ακόμη δεν κατάλαβα αν για το ντριπ τιπ που έβαλες διαστάσεις στο νήμα του κλώνου, είναι το γνήσιο ή του κλώνου.

Τις διαστάσεις τις ποστάρισες στο νήμα του κλώνου και στο νήμα του γνήσιου που ρώτησα για τις διαστάσεις του ντριπ τιπ του γνήσιου με παραπέμπεις πάλι στο νήμα του κλώνου.

Μήπως δεν διαβάζεις καλά; :dontknow:

Έκανα μία ερώτηση γιατί βιάζομαι να πάρω μία απόφαση για αγορά ντριπ τιπ διαφορετικού στυλ αλλά ίδιου μήκους και πλάτους.

Και ήθελα να κάνω σύγκριση ανάμεσα στα δύο ντριπ τιπς, γνήσιο και κλώνου.

Αν σου κάνει κόπο να απαντήσεις απλά μην το κάνεις.

Και εσύ χάνεις χρόνο με τις παρατηρήσεις σου και λερώνουμε τα νήματα με ανούσια ποσταρίσματα.

Δεν έχω καμμία όρεξη για αντιπαράθεση μαζί σου και το κλείνω εδώ. :)

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #484 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:26 »
Παιδια ιταν λετε 1,5 στροφη ξεβιδωμα η καμπανα εννοειτε 1,5 κυκλο;Ειναι λιγο χαζο αυτο που ρωταω απλα μερικες φιρες περνω λιγο καμενο και μετα παλι ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #485 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:47 »
Ναι σωστά τα λες.

Τώρα αν στην 1,5 στροφή έχεις έστω και λίγο υποψία καμένου έχεις υποτροφοδοσία υγρού, οπότε ξεβιδώνεις μισή στροφή ακόμη και βλέπεις πως θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #486 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 19:40 »
Αλέξη ανάλογα ποσο παχύρευστο είναι το υγρό ανοίγεισ και καμπάνα  σαν μπουσουλα για να βρεί ακριβώς πόσες στροφές χρειάζεται το πανω καπάκι του Τηλέμαχου κανει 2 εγκοπές κάνε μια κουκίδα με ενα μαρκαδόρο και όταν κάνεις μια πληρη περιστροφή απο την εγκοπη που άρχισεσ έχεις κανει 1στροφη δεσ εδώ στη φωτο 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #487 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:21 »
Γιώργο το ντριπ τιπ αυτό στην φωτό είναι του κλώνου όπως σου ήρθε από FT;

Γυρνάει η καμπάνα κανονικά με αυτό το ντριπ τιπ ή σπινάρει;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #488 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:26 »
Μάκη είναι του Κλώνου με μονο ορινκ αλλά το θέμα σπιναρισματοσ το έλυσα για το λογο οτι έσφιξα το πανω καπάκι με περίσσια δυναμη και ειχε αποτέλεσμα να πρεσαρη το ορινκ την καμπάνα και να μην γυρνά με άνεση ..έτσι τώρα δουλεύει άψογα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #489 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:35 »
Γιώργο θα παραγγείλω κανα δύο ντριπτιπάκια με διπλό ορινγκ, αλλά καλό Μάρτιο θα τα έχω στα χέρια μου. :))

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #490 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:43 »
Μακη αν το βιαζεσαι  απο εδω http://www.esmokeguru.com/store_closed.html πέρνεισ   το γνήσιο και ησυχάζεισ έχω βάλει στο μάτι εκτός του λευκού 2 μικρά σε ss όλα τα λεφτά   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #491 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:46 »
Μάκη είναι του Κλώνου με μονο ορινκ αλλά το θέμα σπιναρισματοσ το έλυσα για το λογο οτι έσφιξα το πανω καπάκι με περίσσια δυναμη και ειχε αποτέλεσμα να πρεσαρη το ορινκ την καμπάνα και να μην γυρνά με άνεση ..έτσι τώρα δουλεύει άψογα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να καταλάβω , έσφιξες το πάνω μεταλλικό δαχτυλίδι πάνω στο τάνκ  ???? δεν υπάρχει φόβος να σπάσει το τάνκ μιας και είναι πλαστικό ????

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #492 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:53 »
Φίλε μου όχι δεν έσπασε ακόμα και με τόσο πολύ σφιχτά που το είχα κατάλαβα φυσικά τι επαιζε και τώρα απλα έχω δει ποσο θέλει και όλα καλά 2ρη μέρασ συνυπάρξεισ είναι με των Μάχο να κάνω και εγώ κανά λάθος   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:53 »
Μακη αν το βιαζεσαι  απο εδω http://www.esmokeguru.com/store_closed.html πέρνεισ   το γνήσιο και ησυχάζεισ έχω βάλει στο μάτι εκτός του λευκού 2 μικρά σε ss όλα τα λεφτά   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Γιώργο δεν συμφέρει ρε φίλε να πληρώσω για ένα ντριπ τιπ μεταφορικά από Αθήνα.

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπρόσωπος εδώ Θεσσαλονίκη.

Αν γνωρίζει κανένας γείτονας ας μας πει. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:57 »
Γιατί βρε Μάκη συμφέρει εμένα απο Κρήτη ..μονο  αν θέλω και αλλά πραγματα θα τα πάρω αλλιώς για ενα τριπ τιπ να μου παει το μισο απο οτι πήρα των ατμό δεν λέει... 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597880 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios