vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

346 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

OVALE elips

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #525 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:42 »
Τέλος και πρακτικά γιά σήμερα το Elips....βαρέθηκα να πρέπει να του συμπεριφέρουμε σαν να είναι η μη μου άπτου γκόμενα...με ξενέρωσε εντελώς.
Εδω ατμίζουμε ,δεν φλερτάρουμε!!!

θα τα λέμε απο την κατηγορία Ovale Εgo C.....γειά σας.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #526 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 18:02 »
Ναι, το ειδαμε και το θρυλικο ego-T. Το πηρα σημερα. Ονομαστης εταιριας. Με 650 μπαταρια, μου φαινεται οτι ζυγιζει μισο τονο σε συγκριση με το elips. Η διπλασια μπαταρια απο το elips ηταν βεβαια και ο βασικος λογος που το πηρα (οπως και το οτι ηθελα καβαντζα ασφαλειας).

Στην αρχη ειπα να δοκιμασω με το πλαστικο καπακι του τανκ και σε λιγα λεπτα αδειασε το μισο καπου μεσα στον κωνο. Φαινοταν απο τις μπουρμπουληθρες που αισθανομουν οταν ρουφουσα.
Το καθαρισα καλα και μετα εβαλα το σιλικονενιο καπακι. Πολυ καλυτερα, σχεδον τελεια θα ελεγα, στο θεμα της διαρροης.

Το elips που εχει μονο πλαστικο καπακι στο τανκ, δεν ειχε ουτε κατα διανοια τετοα διαρροη, ουτε μετα απο μια βδομαδα βαλε/βγαλε και γεμιζε.

Δοκιμασα με το ιδιο υγρο (σκετη VG με 9 νικοτινη της Natura), και το ego-T ειχε φανερα πιο φτωχο ατμο απο το elips αλλά και μηδεν χτυπημα. Οχι οτι με τετοιο υγρο το elips ειχε κανενα σπουδαιο χτυπημα, αλλά τουλαχιστον κατι αισθανομουν.

Γευση μού δινει το elips αισθητα πολυ καλυτερη.

Ευτυχως το ego-T το πηρα με καλη εκπτωση και πηρα το κιτ με μονο ενα "τσιγαρο" και δεν κλαιω τα λεφτα μου.

Αυτα για την ωρα σαν πρωτες εντυπωσεις.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 06, 2011, 18:10
update.
Μετα απο κανα δυο αργες και βαθειες τζουρες, μπας και βγαλει λιγο παραπανω ατμο, αρχισε και η αισθηση του καμενου. Το κρατουσα καθετα και υπο γωνια για να μην παρει αερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 18:10 από bersekero »

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #527 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 18:49 »
Κάθε βράδυ στο elips,αφαιρώ επιστόμιο και το tank. Γεμίζω το tank, και έπειτα σκουπίζω τις οπές του ατμοποιητή απο τις όποιες υγροποιήσεις εχουν μαζευτεί. Έπειτα φυσάω 3-4 φορές δυνατά και κοφτά τις οπές του ατμοποιητή και το τμήμα του που περιέχει το φυτίλι. Σημειωτέον οτι ΠΟΤΕ δεν τον αφαιρώ κατα την διάρκεια αυτής της διαδικασίας. Άλλωστε δεν χρειάζεται καθότι στο πίσω ''κρυφό'' μέρος του, είναι οι επαφές που ενώνεται ο άτμο με την μπαταρία, οι οποίες δεν χρήζουν καθαρισμού. Το ερωτημά μου είναι το εξής. Το βράδυ θα  πρέπει να φουλάρω το tank, να το κουμπώνω, και ,και να βάζω το έτοιμο προς χρήση εlips, με ελαφριά κλίση προς τα κάτώ???(η μπαταρία προς τα κάτω για να κατεβαίνουν τα υγρά απο το tank προς τον άτμο για να μην στεγνώνει το φυτίλι---αυτό εφαρμόζω μια εβδομάδα τώρα-----)Η' όπως έχω τον άτμο κουμπωνένο στην μπαταρία (δίχως το tank και εννοείται πως ήδη τον έχω φυσήξει/σκουπίσει), τον γυρνάω τούμπα όλο το βράδυ για να αδειάσει απο τα υγρά και τον μοντάρω το πρωί που θα τον χρησιμοποιήσω?????

Εγώ κάνω το πρώτο διότι δεν πιστεύω οτι τα υγρά εάν με'ινουν μέσα ''πάγώνουν'' ή φράσουν τον άτμο, αλλά απεναντίας τον διατηρούν ενυδατωμένο.  Θα ήθελα να ακούσω τις ιδέες/προτάσεις των πιο έμπειρων στο συγκεκριμένο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #528 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:23 »
Μια διαπιστωση : στα τελειωματα της μπαταριας η γευση του ατμου ειναι εντονα υγρη και οχι τοσο χτυπητη οσο οταν ειναι εντελως φορτισμενη η μπαταρια....Να υποθεσω πως ειναι φυσιολογικο το φαινομενο  ;

Αποσυνδεδεμένος panosvrs

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #529 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:25 »
2η μέρα με το elips και μπορώ να πώ ότι είμαι ενθουσιασμένος. Σήμερα μέτρησα την μπαταρία και μου έβγαλε 12 ώρες με κατι λιγότερο απο 2,5 ml Maxboro με νικοτίνη 9mg. Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι, πάντος εμένα μου φτάνει και μου περισεύει.
Υ.Γ: Πολύς καπνός ρε παιδιά, σαν κανονικό τσιγάρο!!!!

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #530 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:38 »
Δεύτερη και παραπάνω ημέρες, το ίδιο ενθουσιασμένος ήμουν και εγω.
Τα 120 όμως ευρώ που δίνεις, δεν τα δίνεις γιά 5 και 10 ημέρες...σωστά;

Mακάρι να μας πείς το ίδιο μετά και απο ένα μήνα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:49 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #531 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:46 »
Εγω παντος πιαστικα μα.....ας με το ελιπς το σκυλομετανιωσα αγωρασα το ιταλικο, που στην ουσια ειναι κινεζικη
πατεντα, http://www.esco-e-cigarette.com/ ολοι απο αυτο το μαγαζι περνουν και παταν μια σταμπα οτι ναναι
με 120 επερνες ενα ελληνικο και εισαι Μάγκας τωρα που η αγορα παιρναει κριση ετσι για να ενισχύσουμε
και τα ελληνικα προιοντα ;D

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #532 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:49 »
αν πηρες αυτο που δειχνει το λινκ τοτε δεν πηρες το elips φιλε μου, το f6 πηρες με το χαρακτηριστικο μπλε φωτακι :yes:

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #533 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:51 »
Έχουν τοσο μεγαλη διαφορα οι ''μαιμουδες' ;;

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #534 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:54 »
μπορεις να δεις τις διαφορες και τις ομοιοτητες τους εδω  :yes:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3962.msg123432.html#msg123432

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #535 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 21:01 »
Γιατι εσυ εχεις δει που ειναι το εργοστασιο της ovale, να μου δείξεις και μενα  :bye:

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #536 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 21:04 »
Στις 10 μέρες καθάρισμα του άτμο με νερό υπό πίεση (και από τις τρεις τρύπες) φύσημα , σκούπισμα και το elips καλύτερο και από την πρώτη μέρα. Τέλεια γεύση , βελούδινος καπνός πυκνός και ευκολη τζούρα.
 Συμπτώματα που με.οδήγησαν σε αυτό:
Σφικτή τζούρα
Μειωμένη παραγωγή ατμού
και το σημαντικότερο μείωση/αλλοίωση της γεύσης.

Να σημειώσω ότι με προσεκτική χρήση το ίδιο τανκ βάλε βγάλε 10 μέρες δεν έχει παρουσιάσει διαρροή ούτε στο ελάχιστο.Με μιαμιση μπαταρία βγάζω μμια ολόκληρη μέρα καταναλώνοντας 2.5 ml―3ml αλλά με αργόσυρτες τζούρες και το μηχανάκι να ανάβει. Καμμένο.πλέον δε νιώθω γιατί το προλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #537 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 21:05 »
φιλε μου τι σχεση εχει το εργοστασιο της ovale  και το εργοστασιο του μπαρμπασταθη :hmmm: εγω πιο πανω σου εβαλα ενα λινκ να δεις τι διαφορες εχουν καθως μιλαμε για 2 διαφορετικα η.τ., δες τα και μπες και στο θεμα του f6 αν θελεις καθως υπαρχει και θεμα αποκλειστικα για το η.τ. που εχεις :)

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #538 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 21:11 »
Ναι τι μεγαλη διαφορα ενταξει παρτε μπαρμπασταθη  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #539 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 21:16 »
ειμαστε off topic πλεον φιλε μου, αν χρειαστεις ατμοποιητη και πας να παρεις αυτον του elips να τον βαλεις στο η.τ. που εχεις θα καταλαβεις και γιατι μιλαμε ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem