vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #465 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:37 »
Καλησπέρα ''allonoe''. Θα σου απαντήσω στο τρίτο ερώτημα. Εγώ αυτό που κάνω είναι να γεμίζω τη σύριγγα με αποσταγμένο νερό και ρίχνω με πίεση μέσα στις 3 τρύπες του ατμοποιητή. Μετά φυσάω από τις πλαϊνές τρυπούλες όπως κάνεις και συ μέχρι να στάξει λίγο υγρό από το φιτίλι.

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #466 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:42 »
Kατάλαβα! Θα το δοκιμάσω.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #467 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:11 »
..................
Αν έχετε χρόνο, θά 'θελα να σας ρωτήσω για τα εξής:
1) Είχατε και άλλοι το πρόβλημα διαρροής από την τρυπούλα; Μήπως κάνω κάτι λάθος στο βάλε-βγάλε;
Μήπως ξέρετε κάποιον καλύτερο τρόπο στεγανοποίησης;
2) Πού θα μπορούσα να βρώ οδηγίες για την αλλαγή του φυτιλιού του ατμοποιητή elips;
3) Είπατε για καθάρισμα του ατμοποιητή με νερό. Πρέπει να είναι απεσταγμένο; Κρύο/ζεστό; Τον ξεπλένω απλά ή τον βουλιάζω και τον αφήνω για ώρα;
....................
1. Είναι νομίζω λογικό να χαλαρώνει η τρύπα αν η κίνηση επαναλαμβάνεται πολλές φορές.
2. Ισχύουν ουσιαστικά όλα όσα έχουν αναφερθεί στο θέμα "Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-Τ". Με την επισήμανση βέβαια ότι στον ατμοποιητή elips η διαδικασία αλλαγής φιτιλιού είναι πιο εύκολη
3. Αρκεί και το πλύσιμο με κανονικό κρύο ή ζεστό νερό.

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #468 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:36 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :)

Αποσυνδεδεμένος obelix

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #469 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 17:16 »
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το φυτίλι του elips.Φυσάω και καθαρίζω τον ατμοποιητή,παρατήρησα οτι το φυτίλι έχει κάτσει.Ατμίζοντας δεν μου μυρίζει καμένο και το φυτίλι δεν επανέρχεται με βελόνα.Μήπως πρέπει να αλλάξω ατμοποιητή? Προκαταβολικά ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος mr. Tessera

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #470 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 06:18 »
Γειά κι απο μένα λοιπόν! :bye: Ξεκινάω απο εδώ και μετά πάω μια βόλτα και για τις συστάσεις...
Εγώ δέν θα αναφέρθώ πολύ στα προηγούμενα ΗΤ που έχω δοκιμάσει μιας και δεν εχω συγκρατήσει κάν τα ονόματά τους και μετά τα χάρισα και έχασα τα ίχνη τους. Θα πώ χοντρικά πως το πρώτο το παράγκειλα απο μια διαφήμηση που έσκασε μπροστά μου, το δεύτερο απο ένα περίπτερο και το τρίτο (για καλύτερα νόμιζα) απο ένα φαρμακείο. Με όλα είχα την ίδια κατάληξη: 1-2 μέρες χρήση, ταυτόχρονα ΚΤ και μετά πούλο! Πρόσφατα είδα όλο τον κόσμο να γεμίζει Ego-T και συγκεκριμένα της OVALE και έτυχε να το έχουν και κάπιοι γνωστοί μου απο τους οποίους δοκίμασα και πραγματικά εντυπωσιαστηκα!!! Είδα πως το ΗΤ έχει εξελιχθεί (όπως όλα τα τεχνολογικά προιόντα σιγά σιγά) και αποφάσισα να ψαχτώ λίγο παραπάνω. Είμαι υπέρ της άποψης (και δεν θέλω κριτική για αυτό) πως αν θες κάτι να δουλεύει σωστά παίρνεις "μάρκα" και όχι "μούφα" οπότε κατέληξα στο να κοιτάω τα μοντέλα της OVALE μιάς και ήταν η μάρκα που συναντουσα πιό πολύ, οι τιμές ήταν πιό υψηλές και μπορω να πώ πως τα υπόλοιπα μαγαζάκια που επισκέφτηκα μοιάζαν με ψιλικατζίδικα ενώ της OVALE με κατάστημα της APPLE. Με κέρδισε το marceting  :tongue_smilie: ! Τέλος πάντων ήμουν 70-30 υπέρ του ELIPS αντί του Ego-T κυριως λογω design αλλά εκεί που "πείστηκα" ήταν πως απο το Ego-T είχε τύχει να μου έρθει υγρό στο στόμα το οποίο με χάλασε πολύ και ο υπάλληλος μου εγγυήθηκε πως με το ELIPS αυτό δέν υπάρχει! Αφού λοιπόν ταλαιπόρησα τον ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ υπάλληλο αρκετές μέρες με τις ερωτήσεις μου, και αρκετές ώρες την μέρα που τελικά αγόρασα το ELIPS για να δοκιμάσω πάνω απο 30 γεύσεις και να καταλήξω στο Dark Vapure 18mg έχω να πώ τα εξής:
1: Το αγόρασα 100 ευρώ με 2 μπουκαλάκια δώρο, χωρίς απόδειξη, μέ εγγύηση. (καταλαβαίνετε πως δεν μπορώ να αναφέρω το κατάστημα για ευνόητους νομικούς λόγους)
2: Απο τη στιγμή που ξεκίνησα να ατμίζω δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου! Δοκίμασα να ανάψω ένα σαν πείραμα το ίδιο βράδυ και με αηδίασε στην δεύτερη τζούρα!!! Να σημειώσω πως καπνιζα (μ'αρέσει που χρησιμοποιώ παρελθοντικό χρονο!) για 10 χρόνια 2-3 πακέτα την ημέρα! Επίσης το πρότεινα και στον πατέρα μου και άλλους 2 φίλους οι οποίοι επίσης δεν ξανακάπνησαν!!
3: Ο υπάλληλος μου είπε και μένα να μην βγάζω την μπαταρία αλλα για να μήν χαλαρώσει το κούμπωμα και δεν κουμπώνει καλά μετά και τον άκουσα. Επίσης μου είπε πως αν χαλάσει είτε η μπαταρία είτε ο ατμοποιητής μέσα σε 60 μέρες μου τα αντικαθιστά επιτόπου αρκεί να φαίνεται καθαρά το serial number.
4: Διανύω την δεύτερη εβδομάδα και όλα λειτουργούν άψογα ακριβώς όπως την πρώτη μέρα. Κανένα παράπονο! ;D

Γενικά απότι έχω καταλάβει απο την λίγη εμπειρία μου είναι πως είνα ένα πολύ καλό μηχάνημα, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΑΤΟ για να κόψεις το κάπνισμα ΜΑΧΑΙΡΙ (πραγματικά αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα πως μπορώ να κόψω το κάπνισμα έτσι απλά σε μία μέρα, πολλοί λένε βέβαια πως βοηθάει και η γεύση που έχω διαλέξει) stylάτο (το ακουμπάω δίπλα στο iPhone και φαίνεται σαν να είναι κάποιο αξεσουάρ του) και αν το φροντίζεις σωστά (να μην το αφήσεις να στεγνώσει, φόρτιση της μπαταρίας όταν τελειώσει, σκούπισμα φύσημα) το έχεις για πολύ καιρό! Εγώ προσωπικά το φορτίζω 2 φορές την ημέρα και με κάθε φόρτιση γεμίζω και το tank το οποίο οταν έχει ξεφορτίσει τελείως η μπαταρία βρίσκεται να έχει 10-20% υπόλοιπο. Δεν νομιζω πως θέλω να πάω σε κάτι άλλο αν και μου αρέσουν τα χρωμματάκια σε κάτι κλώνους αλλα φοβάμαι πως δεν θα με ικανοποιήσουν το ίδιο... Την επόμενη βδομάδα σκοπεύω να πάρω έναν ατμοποιητή να τον έχω καβάτζα μην τύχει και ξεμείνω. Πάντως αν υπολογίσω έναν ατμοποιητή στις 60 μέρες και ένα μπουκαλάκι υγρό την εβδομάδα τα λευτά του τα αξίζει και με το παραπάνω... 8)

Αυτά απο μένα τον νέο περήφανο ατμιστή, πρώην φανατικο καπνιστή που πέρα απο την υγεία απολαμβάνω πως ατμίζω όπου μου καπνίσει, δεν ψάχνω αναπτήρα, δέν ψάχνω τασάκι και επιτέλους δεν καίω τα σεντόνια μου  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #471 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 15:38 »
SOS !! Μου εμεινε στο χερι!

Παιδια, πηγα να τρυπησω ενα καινουριο τανκ για να το εχω ετοιμο γεματο για ρεζερβα, και η βελονα του ατμοποιητη βγηκε εξω οταν τραβηξα πισω το τανκ, και φανηκαν και τα καλωδια απο μεσα.
Το ξαναεσπρωξα μεσα αλλά δεν κουμπωνει πλεον οπως πριν και καθε φορα που παω να βγαλω το τανκ για να το γεμισω ξανα, η βελονα ξαναβγαινει εξω.
Παντως, λειτουργει κανονικα χωρις προβλημα για την ωρα.
Ειναι προβλημα αυτο ή ειναι φυσιολογικο να βγαινει η βελονα?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #472 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 16:02 »
δοκιμασες να την βαλεισ στη θεση της και να τη στριψεις ωστε να σφηνωσει παλι?

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #473 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 16:11 »
εεεεε.... δεν ηξερα οτι ηθελε και στριψιμο  :-[ :eyesplash:
Τωρα ειναι ΟΚ, στριμενη και κουμπωμενη!  :))
Ευχαριστω πολυ!!

ΥΓ. Χρειαζεται καπου καπου και καθαρισμα? Αν ναι, πώς?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #474 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 16:11 »
παρακαλω :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #475 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 16:46 »
μηπως να το πας να στον αλλαξουν :hmmm: γιατι αυτο συνεβει και σε εμενα την πρωτη φορα και μετα απο κανα 2-3 γεμισματα βαλε-βγαλε μου εμεινε ολοκληρωτικα στο χερι  και μου το αλλξανε :))

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #476 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:05 »
Θα παω να ρωτησω. Στην Ξάνθη ολα ειναι δίπλα  :))

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #477 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:06 »
παντως και σε περιπτωση που θελεις να αλαξεις φυτιλι, κατι τετοιο κανεις :yes: εσχεμενα ομως :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #478 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:11 »
Δεν φταιω εγω ομως που μου δινεις πατημα για ερωτησεις και περαιτερω πρηξιμο!   :angel:

Το φυτιλι τι ειναι? Πώς αλλαζει? Και πού βρισκω ανταλλακτικο? Και γιατι να το αλλαξω? Πώς το καταλαβαινω οτι θελει αλλαγη? Και γιατι να μην παρω νεο ατμοποιητη? Ποιος ειμαι? Πού πηγαινω?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #479 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:19 »
το φυτιλι ειναι μεσα στο καρφι που λες, εαν καει απο λαθος χρηση(στεγνο) το αλαζεις και δεν δινεις 16 ευρω, ειναι ενας καλος λογος να μην παρεις αλλο ατμοποιητη εαν δουλευει ακομα αυτος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115909 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824372 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem