vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

430 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz, Jorge

Twitter

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:16 »
Ναι βρε Ribot και εγω σε ευθυμη διαθεση βρισκομαι. Σαφως και πρεπει να το δουμε πρωτα και υστερα να μιλησουμε, αλλα να μαστε που μιλαμε και οι δυο (και οι υπολοιποι) πριν βγει λεγοντας το αντιθετο απο αυτο που κανουμε, πλακα δεν εχει; Και εγω βεβαια υπερ Mamas and Papas  O0 , με την υποσημειωση πως ο,τι και αν αντιπαρεθετες απενατι στην Παολα μαλλον θα το επελεγα  :laugh1: .

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:18 »
+1 Mamas & The Papas

Η σύγκριση Apple με ProVape είναι όντως σουρεαλιστική.
Ρε παιδιά, να οργανωθούμε ρε παιδιά! -αν θυμάστε την ατάκα...  :D

136 απαντήσεις με ένα βίντεο 20 δευτερολέπτων και σχεδόν χωρίς κανένα στοιχείο !!! Αυτό και μόνο προμηνύει κάτι....
Και αρκετές φωτογραφίες και ήδη κάποιες επιβεβαιωμένες πληροφορίες. Μήπως δεν ξεφύλλισες το νήμα;

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:25 »
Μια και είμαστε offtopic εγώ είμαι υπέρ των dead kennedys και των κλώνων και των eGo  αλλά στο συγκεκριμένο θρεντ βρίσκομαι για τα σχόλια αγκαλιά με τα ποπκορν μου. Η σύγκριση provari-apple δεν είναι σουρεαλιστική. Με το ίδιο πάθος υπερασπίζονται κι οι δύο τη μαμά εταιρία

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:29 »
Φίλε  BigSur , τo διάβασα όλο, αλλά πέρα από εικόνες και κάποια για το χρώμα, καμμία "επίσημη" πληροφορία. Αυτό που θέλω να πω είναι πως το marketing της provape έπιασε! Όσο για τα χαρακτηριστικά, καμία πληροφορία, ούτε καν για το αν θα έχει TC ή όχι (αναφέρονται ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες στο νήμα πως δεν θα έχει). Αλλά νομίζω ότι και με το Ρ3 στις αρχές κάπως έτσι δεν ήταν?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:30 »
+1 Mamas & The Papas

Η σύγκριση Apple με ProVape είναι όντως σουρεαλιστική.
Ρε παιδιά, να οργανωθούμε ρε παιδιά! -αν θυμάστε την ατάκα...  :D
Και αρκετές φωτογραφίες και ήδη κάποιες επιβεβαιωμένες πληροφορίες. Μήπως δεν ξεφύλλισες το νήμα;

Αν το ξεφυλλισα λεει; Το ξεκοκαλησα! Υπαρχει κατι καλυτερο απο το να πινεις το καφεδακι σου Σαββατο πρωι, ατμιζοντας και διαβαζοντας τετοια νηματα; Εμενα μου φτιαχνουν τη διαθεση. Και ευτυχως που δεν ξεφυγε η κατασταση ωστε να διαγραφουν μηνυματα απο τους διαχειριστες, γεγονος που παντα με ξενερωνει οταν συμβαινει αν δεν εχω προλαβει να τα διαβασω. Μια προταση προς τους διαχειριστες : τα διαγραμμενα μυνηματα να αποθηκευονται σε ενα ξεχωριστο νημα ωστε να μας κρατουν συντροφια τις κρυες νυχτες του χειμωνα που ερχεται (δε νομιζω να περασει η προταση αλλα ηθελα να τη ριξω ετσι να υπαρχει) 8) .

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:39 »
Μου άρεσε. Ιδιαίτερα η επιλογή των χρωμάτων. Ως αξιοπιστία, μέχρις αποδείξεως του εναντίου, ξερουμε!


Δεν μου άρεσε η έλλειψη TC, αν και θα συμφωνήσω με πολλούς ότι το TC έχει δρόμο ακόμη εμπρός του.


Αααν υποθέσουμε οτι θα αγοράσω το VW Radius, θα παρηγορούμαι απο το γεγονός των τόσο λάθος επιλογών στα κράμματα συρμάτων που συναντάμε στα πιο πολλά box (Ni200/Ti), πάντα κατά την άποψη μου. Για μένα αυτό είναι σημαντικότερο απο αυτή καθ'αυτή την ύπαρξη TC* ..


Επίσης, δεν μου αρέσει η προοπτική να βγάλει στο καπάκι η Provape TC box mod μετά απο λίγους μήνες, πράγμα που θα εξανάγκαζε κάποιο κόσμο σε αλλαγές, πάλι, ενώ ίσως θα ήταν και σαν να ακύρωνε την συγκεκριμένη πρόταση  …  :dontknow:




Περι του ακριβό/φτηνό, Κίνα/ΗΠΑ κλπ, σε ένα κόσμο τόσο ανισόρροπο όσο ο παρών, με οτι σημαίνει αυτό για το εμπόριο και το μαρκετινγκ και τους καταναλωτές, συνεπάγεται και οτι κανένας χρήστης δεν είναι ελεύθερος να αποφασίσει τι πραγματικά έχει ανάγκη και τι όχι. Όλοι κολυμπάμε, όπως μπορεί ο καθένας μας …


Θα μου συγχωρεθεί άραγε ένα off topic σχετικού :laugh1: :laugh1:









* Προς το παρόν, με τις περιορισμένες ως ανύπαρκτες γνώσεις μου στο αντικείμενο, θα προτιμούσα οποιοδήποτε αξιόπιστο μικρό box θα λειτουργούσε με σύρμα SS ….


Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 14:47 »
Ξέρουμε διαστάσεις ??

Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:20 »


Οταν το ειδα ορθιο στις πρωτες φωτο φαινοταν μια ροδελα απο κατω..υπεθεσα οτι απο εκει θα ξεβιδωνει και θα μπαινει η μπαταρια..Στην φωτο ομως αυτη που ειναι απο κατω βλεπω δυο ροδελες  :confused1: σε τι να χρησιμευουν και τελικα απο που θα μπαινει η μπαταρια;  :hmmm:

http://e-kapnisma.gr/index.php?action=dlattach;topic=27088.0;attach=44402;image
 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:32 »
Φίλε  BigSur , τo διάβασα όλο, αλλά πέρα από εικόνες και κάποια για το χρώμα, καμμία "επίσημη" πληροφορία. Αυτό που θέλω να πω είναι πως το marketing της provape έπιασε! Όσο για τα χαρακτηριστικά, καμία πληροφορία, ούτε καν για το αν θα έχει TC ή όχι (αναφέρονται ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες στο νήμα πως δεν θα έχει). Αλλά νομίζω ότι και με το Ρ3 στις αρχές κάπως έτσι δεν ήταν?
Φίλε το μάρκετινγκ έχει πιάσει μόνο όταν φέρει χρήμα! Κάποιες σελίδες με κυρίως απογοητευμένα σχόλια δεν το θεωρώ στόχο καμίας εταιρίας. Τα Ρ2 και Ρ2.5 ήταν το όνειρο των μισών ατμιστών. Με το Ρ3 ασχολήθηκαν συγκριτικά πολύ λίγοι.
Οι πληροφορίες περί TC αναφέρθηκαν και από τον εδώ αντιπρόσωπο σύμφωνα με πληροφορίες από την μαμά εταιρία. Τώρα αν υπαναχωρήσει η ProVape θα το δούμε αλλά δεν είναι απλή φήμη. Το ντηζάιν το είδαμε, την μικρή οθόνη επίσης. Ε, κάτι έχουμε στα χέρια μας.

Θα μου συγχωρεθεί άραγε ένα off topic σχετικού :laugh1: :laugh1:
:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 01:39 »
Πληροφορίες για το RADIUS.

1) Τελείως διαφορετικό board(chip) απο το Provari P3
2) Passthrough
3) Maximun mah on charging = 0.8A
4) Boost Function
5) Η διαδικασία αλλαγής μπαταρίας,παίρνει γύρω στα 35 δευτερόλεπτα,το πως αλλάζει,άγνωστο ακόμη.
6) ΔΕΝ θα έχει TC


Ότι άλλο διαβάσω,θα ενημερώσω...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:10 »
Ενδιαφέρον θα είχε νομίζω, να γράφαμε το ποια πιστεύουμε ότι θα είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του επερχόμενου Radius.  ;)

Οι δικές μου εκτιμήσεις:
Ισχύς εξόδου: 5W-50W
Εύρος αντιστάσεων: 0.4Ω-3Ω
Τάση εξόδου: 1V-9V
Μέγιστο ρεύμα εξόδου: 10Α

Μπορούμε να συμφωνήσουμε όποιος πέσει πιο κοντά στα τελικά τεχνικά χαρακτηριστικά του Radius, να κερδίσει ένα μικρό δωράκι: έναν ατμοποιητή, ένα μπουκαλάκι καλό υγρό, ένα ζευγάρι μπαταρίες ή κάτι άλλο...  :)

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:14 »
.. ένα Radius!  :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:24 »
Ισως λεω ΙΣΩΣ πολλοι απο μας μπορει να αντιδρασουμε καπως ετσι οταν θα δουμε τα πληρη χαρακτηριστικα του Radius




http://i.giphy.com/jv0TnQE80z8wU.gif






Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:25 »
Ενδιαφέρον θα είχε νομίζω, να γράφαμε το ποια πιστεύουμε ότι θα είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του επερχόμενου Radius.  ;)

Οι δικές μου εκτιμήσεις:
Ισχύς εξόδου: 5W-50W
Εύρος αντιστάσεων: 0.4Ω-3Ω
Τάση εξόδου: 1V-9V
Μέγιστο ρεύμα εξόδου: 10Α

Μπορούμε να συμφωνήσουμε όποιος πέσει πιο κοντά στα τελικά τεχνικά χαρακτηριστικά του Radius, να κερδίσει ένα μικρό δωράκι: έναν ατμοποιητή, ένα μπουκαλάκι καλό υγρό, ένα ζευγάρι μπαταρίες ή κάτι άλλο...  :)




Εχασες ηδη........ :))
Θελεις 11Amps για 0.4Ωμ με 50Watts....... :laugh1:


(Asteiaki)

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:47 »
Ούτως ή άλλως, απ' τη στιγμή που θα 'χει μέσα Samsung 25R, το μέγιστο ρεύμα εξόδου δεν θα 'ναι 20Α; Ή θα το καθορίσει η πλακέτα αυτό;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem