vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 08, 2016, 22:51 »
!Επισήμανση....
Τα παιδιά στην λ να προσέξουν λίγο περισσότερο τα μπουκαλάκια... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 08, 2016, 23:03 »
Λερώνουν στο γρασίδι του γείτονα?

Γιατί δεν τους λες τι ακριβώς θεωρείς πως πρέπει να προσέξουν?

Να μαντέψουν θέλεις?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 09, 2016, 08:31 »
Άφιξη προ ολίγου.

Για να δούμε λέω να κρατηθώ καμία δεκαριά μέρες να τα αφήσω να ωριμάσουν ολίγον.
από που τα πήρες? Ρωτάω γιατί το reserve στο e-shop της Λ έχει εξανλτηθεί εδώ και μέρες.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 09, 2016, 09:04 »
Mιλώ  για τα μπουκαλάκια του Gandalf ,έχουν διαρροές εαν τύχη και σου γυρίσουν στα πλάγια ..δεν σφραγίζουν σωστά....  :dontknow:
Και όντως modivin αλλά οχι το γρασίδι αλλα την μοκέτα στου σαλονιού..εκεί να δείς γλέντια με την Σύζηγο ...Φυσικά το ευτύχημα ειναι οτι μυρίζει φανταστικά !!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #109 στις: Μαρτίου 09, 2016, 09:56 »
Περίεργο αυτό με τη διαρροή. Χτες παρέλαβα υγρά από τη Λ (και gandalf) και δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα ούτε σε παλιότερες παραγγελίες μου ούτε τώρα.
Μήπως ήταν αστοχία των συγκεκριμένων? Σου έχει τύχει σε πολλά μπουκάλια?

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #110 στις: Μαρτίου 09, 2016, 13:31 »
Τα reserve τα βρήκα στο κατάστημα στο νέο Ηράκλειο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να συμπληρώσω: τηλεφωνικώς με διαβεβαίωσαν πως έχουν απόθεμα και απο reserve και απο yayas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2016, 14:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #111 στις: Μαρτίου 16, 2016, 23:31 »
Crema e Gusto ή αλλιώς ένα από τα καλύτερα υγρά που έχω ατμίσει.

Παρέλαβα σήμερα την παραγγελία μου από το νέο υγρό της Λ, το crema e gusto.



Η εταιρεία το περιγράφει ως
"

Στο Crema e Gusto κυριαρχούν δύο βασικές νότες: Αρχικά μία τάρτα με γέμιση κρέμας η οποία όμως πλησιάζει περισσότερο στα αρώματα και τις γεύσεις της Μεσογείου όπου κυριαρχούν οι "γλυκόξινες" νότες. Στη συνέχεια, για τη γεύση της φράουλας χρησιμοποιήσαμε τρία διαφορετικά αρώματα ώστε να την φέρουμε όσο το δυνατόν πιο κοντά στην επίσης γλυκόξινη και σαρκώδη ποικιλία της Καμαρόσα που δεσπόζει και καλλιεργείται κατά κόρον στο νομό Ηλείας.
Το τελικό μείγμα ξεκουράζεται χωρίς καμία απολύτως κατεργασία ωρίμανσης για 60 τουλάχιστον ημέρες. Σκοπός της αναμονής είναι να ανοίξει η βεντάλια γεύσεων των συνολικά 12 διαφορετικών αρωμάτων που χρησιμοποιήσαμε στη συνταγή.
Το Crema e Gusto είναι διαθέσιμο σε συγκεντρώσεις νικοτίνης 3, 6 και 12mg/ml σε ένα χαρμάνι όπου επικρατεί η φυτική γλυκερίνη (VG) (25% PG / 75% VG)."
Η παραπάνω περιγραφή μου κίνησε την περιέργεια να το δοκιμάσω γιατί έχοντας ατμίσει και άλλα υγρά με κρέμα/φράουλα στα συστατικά τους, δεν είχα βρει κάποιο που να με ικανοποιεί για ολοήμερο.
Βουρ στον πατσά λοιπόν, καθαροστημένος phenomenon στα 1.1Ω με kanthal 0.32mm και apollo στο 1.3Ω με kanthal ribbon.
Οι δοκιμές έγιναν σε VW στα 14-20W και σε μηχανικό μοντάκι.
Γέμισα πρώτα τον phenomenon και άρχισα στα 14W. Μια απαλή γεύση κρέμας από τάρτα, ελαφριά και να γλυκίζει ακριβώς όσο πρέπει χωρίς να λιγώνει γέμισε το στόμα μου και έκλεισε με μια φράουλα πολύ διαφορετική από την συνηθισμένη γλυκιά ώριμη γεύση που συνήθως έπαιρνα από άλλα υγρά.  Πραγματικά είχε μια γλυκόξινη αίσθηση, με τα επιμέρους αρώματα να δένουν αρμονικά και να δίνουν ένα εξαιρετικό γευστικό αποτέλεσμα.
Τα ντουμάνια πλούσια, εξάλλου το υγρό είναι 75% VG οπότε δεν θα περίμενα κάτι λιγότερο.
Το χτύπημα ικανοποιητικό για φρουτώδες υγρό, ίσως να το ήθελα λίγο πιο έντονο, τόσο στο 6άρι όσο και στο 12άρι.
Συνέχισα τις δοκιμές στον apollo, στα 18W.
Η γεύση και η αίσθηση ακόμα πιο πλούσια, με τα ίδια όμως χαρακτηριστικά και φυσικά αυξημένο ντουμάνι. Ανεβηκα μέχρι τα 20W χωρίς να χάσω τίποτα σε γεύση. Το χτύπημα ήταν σαφώς ισχυρότερο από αυτό που έδωσε ο phenomenon.

Μάλλον θα το ήθελα λίγο πιο έντονο στο άρωμα συνολικά αλλά γενικά, όπως έχω ξαναπεί, αρέσκομαι σε υψηλές αναλογίες αρώματος.
Συνολικά είναι ένα εξαιρετικό υγρό, απίστευτα ακριβής αίσθηση στα αρώματα που υπόσχεται χωρίς να κουράζει ή να μπουχτίζει. Για τα δικά μου γούστα είναι μαζί με το CLR το καλύτερο υγρό που έχω ατμίσει έως σήμερα. Προβλέπω τα επιπλέον 4 μπουκάλια που παράγγειλα μετά τη δοκιμή να γίνονται ατμός πολύ πολύ γρήγορα.
Μπράβο και πάλι στον cef για την έμπνευσή του :thumpup:





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Να προσθέσω ότι σήμερα το πρωί το άτμισα και σε kl+ με kanthal 0.32 στο 1.5Ω, 15W
Πολύ πιο δεμένη η απόδοση της γεύσης, πιο έντονη και ξεκάθαρη απ' ότι στον phenomenon. Απ' ότι φαίνεται, ο kayfun του πάει περισσότερο :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2016, 08:46 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #112 στις: Μαρτίου 18, 2016, 18:43 »
Πριν από καιρό είχα πάρει μερικά υγρά από την Lamda. Σήμερα που παρέλαβα μερικά ακόμα, θυμήθηκα να κοιτάξω μήπως είχα γράψει, όπως είχα σκοπό, αλλά από ό,τι βλέπω, δεν το έχω κάνει.

Τα δύο NET καπνικά Reserve de Chateaux No 1 και 2 είναι πραγματικά δύο υγρά που παραπέμπουν σε εκχύλισμα φύλλων καπνού. Δεν έχουν τίποτε το υπερβολικό στη γεύση τους και μοιάζουν πολύ "φυσικά" και χωρίς προσπάθεια να θέλουν να δείξουν κραυγαλέα την καταγωγή τους. Οι διαφορές τους βρίσκονται μάλλον στις ποικιλίες που χρησιμοποιήθηκαν και όχι σε κάτι πρόσθετο. Τα θεωρώ πολύ σπέσιαλ υγρά και, αν και δεν είμαι των καπνικών, τα έχω για ειδικές περιπτώσεις.

Τα άλλα δύο καπνικά Gaucho και Vaguero έχουν κάποιες γλυκές νότες και νομίζω ότι οι λάτρεις των καπνικών θα τα βρουν πολύ καλά. Αυτά τα κρατάω για όταν θέλω κάτι καπνικό σε καθημερινές στιγμές, αν και έχουν περάσει ήδη κάτω από τη μέση του μπουκαλιού.  

Το 12 Monkeys το άφησα στην άκρη, δε θυμάμαι γιατί, για να του δώσω μια ευκαιρία αργότερα. Ακόμα δεν ήρθε η στιγμή. Το Tetraploid μου φάνηκε πάρα πολύ καλοκαιρινό για την εποχή και το άφησα επίσης στην άκρη γι' αργότερα.

Το ίδιο έκανα και με το Yaya Dream. Όμως το ξανάπιασα μετά από μερικές μέρες και από τότε έχω κολλήσει! Φρουτένιο, γλιφιτζουρένιο, γλυκόξινο, δροσιστικό και... αποχρεμπτικό! :)) Κάτι μέρες που είχα κρύωμα και μπόλικο "βράσιμο" στους βρόγχους, για μένα λειτούργησε  καλύτερα κι από Bisolvon κι από Trebon!  :tongue_smilie:  Με μερικές τζούρες άρχιζα ένα λυτρωτικό γκούχου γκούχου που μου ξεβούλωνε όλο το σύστημα! Περίεργο ε;  Βέβαια τώρα που πέρασε το κρύωμα, απλά το απολαμβάνω χωρίς... βηξήματα. Μου τελείωσε όμως και δεν υπήρχε σε 3άρι. Πάτησα "ειδοποίηση στο e-mail" για όταν το ξαναέχουν και προχτές μου ήρθε η ειδοποίηση. Παράγγειλα 3 μπουκαλάκια ακόμα και μαζί του μου ήρθε και ένα Gandalf. Με αυτή τη δεύτερη παρτίδα έγινα και ευκαιρία να γράψω γι' αυτά τα υγρά.

Τι είναι αυτό το Gandalf πάλι! Πολύ σύνθετο υγρό! Καπνικό με κάτι ανεπαίσθητο που ίσως είναι από φρούτα αλλά και μια πιπεράδα στη γεύση του καθώς και λίγη πίκρα. Δεν έχω ατμίσει παρόμοιό του. Για 3 mg έχει πάρα πολύ χτύπημα. Για δυνατές στιγμές (τσίπουρα, αλκοόλ), νομίζω ότι είναι ένα από τα καλύτερα συνοδευτικά για μένα. Για όλη μέρα μού είναι too much, γιατί είπαμε τα καπνικά τα έχω για ιδιαίτερες στιγμές ή όταν χρειάζομαι κάτι πιο "δυνατό".

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 18, 2016, 18:53 »
Λοιπόν για να μην αναγράφω ουσιαστικά ήδη πολύ καλές αναλύσεις θεωρώ ότι οι αναφορές του Cruiser79 όσο αφορά το RSV. de Chateaux N2, Gaucho Verano και Τetraploid αποτυπώνουν πλήρως το σύνολο των στοιχείων που αποκομίζεις από αυτά τα υγρά. Ειδικά το Tetraploid θα το τιμήσω δεόντως μόλις πιάσουν οι πρώτες ζέστες. Το Gaucho Verano προσωπικά αν και λάτρης του πεπονιού "κάπως δεν μου πολυέκατσε" το έχω αφήσει στην άκρη για δεύτερη ανάγνωση. Ευχάριστη έκπληξη το Gaucho που μπορεί να γίνει εύκολα ένα ολοήμερο υγρό χωρίς να κουράζει. Δεν θα το αναλύσω καθώς και αυτό περιμένει τον dripper το ΣΚ για να υποστεί μια πιο ενδελεχή εξέταση.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 18, 2016, 19:25 »
Πήρα και γώ 2 υγρά από λάμδα.Το Gaucho Verano μου άρεσε πάρα πολύ σαν γεύση και ειδικά στον ντρίπερ που το δοκίμασα εκτοξεύτηκε.Δεν είναι για όλη μέρα για τα δικα μου γούστα αλλα το βραδάκι νομίζω είναι ότι πρέπει.Το Yaya το δοκίμασα και μου φάνηκε πάρα πολύ καλοκαιρινό οπότε μπήε για λίγο στην άκρη.Σιγά σιγά θα δοκιμάσω το 12 Monkeys όπως και το Crema e Gusto
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2016, 19:31 από alldaynews »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #115 στις: Μαρτίου 19, 2016, 03:55 »
Mιλώ  για τα μπουκαλάκια του Gandalf ,έχουν διαρροές εαν τύχη και σου γυρίσουν στα πλάγια ..δεν σφραγίζουν σωστά....  :dontknow:
Και όντως modivin αλλά οχι το γρασίδι αλλα την μοκέτα στου σαλονιού..εκεί να δείς γλέντια με την Σύζηγο ...Φυσικά το ευτύχημα ειναι οτι μυρίζει φανταστικά !!! :laugh1:

Επιβεβαίωση. Ήρθε η παραγγελία την Πέμπτη και  μούσκεμα ο φάκελος. Έχασε σχεδόν 3 ml το μπουκαλάκι.

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 19, 2016, 21:00 »
Μου εχει συμβεί και μένα σε μπουκαλάκι gandalf. Αγορά απο κατάστημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 19, 2016, 21:57 »
Ατμιζω εδω και αρκετη ωραια το 12 Monkeys 6mg,

Οσφραινοντας απο την συσκευασια δεν ενοιωθα εντονα την παρουσια καποιου αρωματος ξεκαθαρα.
Σεταρα το φαινομενο με 0.25 σε 2mm 
ειχα ακριβως την ιδια αισθηση,

Στο βαθος επερνα μια μπανανα με μπισκοτο αλλα πολυ ατονη και αδυνατισμενη γευση,ενω φαινεται το υγρο να θελει να γινει εντονο και να εχει παρουσια αυτο χανεται στην πορεια.

Πολυ ατονο υγρο που δεν αφηνε να ξεδιπλωθουν τα αρωματα του μονο σε ατονια  καταλαβαινα την μπανανα και το μπισκοτο αλλα οχι σε σημειο να το απολαμβανω ατμιζοντας το.

Σεταροντας ξανα σε Le Magister Clone  με 0.28mm σε 2mm,
υποθετοντας οτι ισως το φαινομενο σε παιζει σωστα το υγρο,
ειχα ακριβως την ιδια αισθηση μονο το χτυπημα αυξηθηκε ελαφρος λογο της κατασκευης του LM.

Mε απογοητευσε οχι γιατι δεν μου αρεσε,αλλα λογο ατονιας των αρωματων του σε μεγαλο βαθμο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 19, 2016, 22:15 »
Σε kayfun δίνει ρέστα, στον phenomenon χάνει σε γεύση και γίνεται πολύ πιο απαλό.
Άτονο πάντως δεν το λες, το αντίθετο θα έλεγα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 19, 2016, 22:50 »
Ο λογος που δεν ξαναδοκιμασα ουτε τζουρα κανονικου τσιγαρου,ηταν αφενος η 18αρα νικοτινη,αφετερου τα υγρα συνθετων γευσεων.Τουλαχιστον ετσι λειτουργησα εγω! Τα υγρα λοιπον αυτης της εταιρειας -κατα τη γνωμη μου- ειναι τα μοναδικα που μπορουν να κανουν ανετα διεθνη καριερα,απο τα εγχωρια υγρα.Τα δυο ΝΕΤ καπνικα και το Gandalf ειναι απο αλλο πλανητη! Ειδικα το Gandalf ειναι μια ολοκληρη κατηγορια μονο του.Το πρωτοδοκιμασα πριν ακομη κυκλοφορησει και ειχα μεινει καγκελο. Το καινουριο παλι -Crema e Gusto- ειναι τοσο ραφινατο που μου θυμησε κατι ξεγυρισμενα milkshake που επινα παληα στο Iguana στην Ακτη Δηλαβερη,στον Πειραια! Απο τα υπολοιπα το μονο που δε μου ταιριαξε ηταν το Vaquero. Το αναφερω με πληρη επιγνωση οσων λεω. Μπορουν να σταθουν ανετα στο εξωτερικο. Εχουν ενα θεμα με τα καπακια απο τα μπουκαλια,που θα πρεπει να το προσεξουν και ολα καλα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154223 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293477 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762229 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios