vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #330 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 01:00 »
Βασικα μαλλον αλλου εκανα την μ@##κία δεν εσφιγγα το πανω δαχτυλιδι της αναπληωσης! Τι να φταιει το βαμβακι ειναι συριζα σταωαυλακια πανω στο deck κι ακουνητο...

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #331 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 01:06 »
Σιγά τη μ@##κία, εγώ πήγα να γεμίσω από κάτω για δοκιμή ενώ είχα βγάλει τελείως το πάνω δαχτυλίδι κι αναρωτιόμουν γιατί βρέχω τα δάχτυλά μου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #332 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 02:17 »
Βαλτε αντιστασεις μεγαλης διαμετρου για να εχετε και μεγαλη ποσοτητα βαμβακιου.
Ετσι θα μπορειτε να εχετε πολυ βαμβακι και στο deck , με αποτελεσμα να καλυπτει ολο το μερος και ετσι οσο και να ανοιξετε την καμπανα , να ειναι ικανο να απορροφήσει και να συγκρατήσει το υγρο οσο κι αν ειναι......... ;)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #333 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 02:28 »
επισης προσοχη στην πανω ταπα refilling..το ζαγρε παει κατω και το καπως γυαλιστερό πανω.και απο εκει παιζει περίπτωση διαρροης η υπερτροφοδοσιας λογο αποσυμπίεσης .

για μενα παντως παιζει πολυ ωραια απο 2,5 διαμετρο μεχρι 2,2(τοσο ειναι τα πριτσινια  μου.)


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #334 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 02:36 »
Γιατι βρε παιδες πρεπει ντε και καλα να ειναι καποιος στρογγυλος αριθμος ή καποιο αριθμημένο αξονακι;;;


Παρτε ενα κατσαβιδι ή κατι το οτιδηποτε καπως μεγαλο και καντε μια αντ/ση.
Λεν λεω να βαλετε το κοπιδοκατσαβιδο , αλλα κατι που να ειναι μεγαλυτερο απο 2.5mm.........................

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #335 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 07:14 »
Καλα εγω μςχρι τωρα το σρηνω αναμεσα στις βιδες λογω φοβου διαρροων κ αναγκαστικα παιζω μεχει 2! Τωρα που το λετς θα ανεβω απο πανω κ θα παιζω στα 2.5! Σας κρατω ενημερους! Πανρως κ με κλειστη καμπανα κ σταξιμο γινεται ενας rda κουκλα...

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #336 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 10:26 »
Απλά τα πράγματα, παρέλαβα σήμερα, έστησα λάθος, πήρα τηλ,  έμαθα ότι θέλει πιο πολύ βαμβάκι και τώρα απολαμβάνω.

Πολύ μου άρεσε αλλά αυτό είναι υποκειμενικό γούστο.

Σήμερα αύριο θα βγει και βίντεο και όλα κομπλέ. Με ένα τηλ στα μαγαζιά μου λύθηκαν οι απορίες.

2 τιπς
1) Λίπανση των ορινκς γιατί έρχεται πεντακάθαρος και είναι όλα στεγνά.

2) αρκετό βαμβάκι στο πλάι που έχει διπλό κέρδος α ) μικρότερος χώρος ατμοποιησης άρα πιο καλή γεύση β ) ακόμη πιο smooth άτμισμα στο ήδη υπάρχον smooth άτμισμα.

Για όλα τα υπόλοιπα πρώτη μέρα είναι μετά από καμιά βδομάδα θα γράψω περισσότερα.  :)

Άλλα 3 γρήγορα τιπς που ανακάλυψα.

1) Δοκιμάστε στήσιμο με rayon τα πάει πολύ καλά με το rayon ο Cloud

2) Σηκώνει άνετα και παίζει καλύτερα έχω την εντύπωση και με 3mm διάμετρο αντίστασης

3) Για περισσότερο χτύπημα μή σηκώνετε πολύ την αντίσταση και να γεμίζουν με βαμβάκι τα πλαϊνά της καμπάνας.


Όχι ότι αλλιώς δε παίζει καλά αλλά είναι πολύ παιχνιδιάρης ο άτιμος και σου δίνει πολλές δυνατότητες :)


Τα κάνω quote γιατί βλέπω τα ίδια συζητάτε χωρίς να δίνετε σημασία το τί έχει γραφτεί στις πρώτες σελίδες του  τόπικ

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #337 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 11:26 »
Να λέμε και πάλι καλά που παρόλο την κατάσταση έχουμε Ελληνικές προσπάθειες.
 Δεν τον έχω ακόμα στα χέρια μου αλλά κρίνοντας από τις φωτο και βάση εμπειρίας, φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον ατμοποιητης για τα γούστα μου.
 
 Και μόνο ότι ατμιζω ελληνικό προϊόν τους τελευταίους 9-12 μήνες πετώντας στην άκρη μεγάλα ονόματα με κάνει υπερήφανο.
 
 Θα επανέλθω όταν τον δοκιμάσω.  :D

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #338 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:13 »
Τωρα σαν κατοχος και με σωας τα φρενας ας αρχιζω τις ηλιθιες ερωτησεις.πως διαολο ρε παιδια βγαινει το ντριπντιπακι;τοσο σφηνωμενο το εχουν στη καμπανα;;δεν εχω μπορεσει να το βγαλω.και το δευτερο ειναι ....βρε κεραταδες με ποσο ζουμ βγαζετε τις φωτος του ντεκ;;χαχα  οσο το βλεπω αυτο ειναι σε σμικρυνση.πως φτιαχνετε και χωρατε αντισταση εκει μεσα;;;;!!!!


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #339 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:16 »
τραβηχτά και ελαφρώς στριφογυριστά... αλλά γιατί να θέλεις να το αλλάξεις?

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #340 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:18 »
Κωστα απλα να το βγαλω θελω.επισης αυτο που οσο και αν διαβασα δεν καταλαβα ειναι οι στροφες για τη ρυθμιση του υγρου.γινονται ψηλα στο ντριπ τιπ αλλα με τι αφετηρια και τι τερμα;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #341 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:24 »
Κώστα, ακριβώς κάτω από το ντριπ-τιπ, πάνω στο μεταλικο έχει 2 εγκοπές... όταν κλείσεις την καμπάνα, αυτά τερματίζουν κάπου... οπότε σημαδεύεις (με το μάτι) το που είναι η εγκοπή και ανοίγεις καμπάνα στρίβοντας αριστερά... μόλις εμφανιστεί εγκοπή στο "σημάδι" που έβαλες, σημαίνει ότι άνοιξε μισή στροφή η καμπάνα σου, όταν ξαναεμφανισθεί άνοιξε μια στροφή κ.ο.κ.


Το πόσο ανοικτή το θες είναι θέμα γούστου, σ'εμένα με 70VG μου αρέσει 2μισυ ολόκληρες στροφές... 5 μισές δηλαδή
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2015, 13:16 από QS-Plan »

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #342 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:28 »
Θενκς.θα το βρω.αυτο ειναι το μαλλον ευκολο.κατσε να δω πως βγαινει το ντριπακι πρωτα(ντροπη ρε γμτ)


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #343 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:33 »
Κάτοχος
Κλείσε καμπάνα - άνοιξε καπάκι - κλείσε καπάκι - άνοιξε καμπάνα, κάθε λάθος στην σειρά και έχουμε απαγγελίες ευαγγελίων και άλλων βιβλικών κειμένων καθώς και επικλήσεις σε διάφορες θεότητες. Είναι θέμα μνήμης.
Γιατί δεν χάραζε κάτι στην καμπάνα να βλέπουμε άνετα τι στροφές παίρνει και να είναι και πιο όμορφος.
Για να βγάλεις το επιστόμιο πρέπει το "βουνό" του game of thrones να είναι φίλος σου, θα τον χρειαστείς και για να στρίψεις την καμπάνα χωρίς το drip tip.
'Eχει βάλει κανείς high VG; Έχω θέμα υποτροφοδοσίας εκεί. Η καμπάνα παίρνει 17 μισές στροφές για να ξεβιδώσει τελείως και την είχα στις 14 μισές αλλά δεν μου έκανε τη χάρη.
Με το δεύτερο υγρό που ατμίζει η γυναίκα 70 VG 30 PG δούλεψε τέλεια και σταθερά με απίστευτη γεύση και ατμό, κάτι σαν φαινόμενο.
Το κτύπημα καλό. Η καμπάνα στις 7 μισές.
Με το που το δοκίμασε η κυρία μου πέταξε το subtank κατάμουτρα και τον απαλλοτρίωσε  άμεσα, να δούμε κατά πόσο θα μπορέσει να τον χειριστεί.
Γενικά πολύ καλή κατασκευή. πολύ καλή απόδοση, εύκολο στήσιμο ακροβατικοί χειρισμοί.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2015, 13:05 από Deimos »

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #344 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:42 »
Θενκς.βασικα δεν το βγαζω κιολας μην κανω καμμια χαζομαρα.χαιρομαι για τα υγρα και τα δικα μου σαν της γυναικας σου ειναι!!! Μπορω να εχω ενα σλοου μοσιον τα περι στροφων καμπανας;


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem