vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, pngtszs1976, Jorge, maprix, mathimatikos1966

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2685 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 18:31 »
μια χαρα,θα τα χωσουμε παλι....ευλογησον

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2686 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 22:23 »
Μέχρι τέλος του μήνα......μιλάμε για του.....χρόνου!

Οπότε βγήκα στην γύρα και ευτυχώς βρήκα έναν μεταχείρω σε άριστη κατάσταση και μπήκα επίσημα στο club  :dance2:

Μου τον έδωσε ο φίλος έτοιμο με ζουμάκι και μας έκανε ζημιά.....ψάχνω να βρω ποιο είναι γιατί από το απόγευμα που τον πήρα,το έχω πιει!
Θα αφήσω ένα δείγμα μέσα.....για να γίνει ανάλυση το πρωί  ;D


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2687 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 12:20 »
Χρόνια πολλά κι από δω. Κάτι στα γρήγορα. Είχα Cloud και Prime, πριν από λίγο, έσκασαν από ύψος περίπου 2 μέτρων, σε πλακάκια. Μετράω απώλειες και όταν μπορέσω θα επανέλθω.  :(

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2688 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 15:05 »
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά αγαπητέ Joe!!
Ποιός σου έκανε ποδαρικό αδερφέ μου???

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2689 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 15:09 »
χρονια πολλα στα παιδια,πιστευω joe να μην εγινε μεγαλη ζημια,ξερω τι ειναι να σου σκαει ζημια σε κατι που αγαπας αλλα εσυ να εισαι καλα και ολα θα φτιαξουν

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2690 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 17:10 »
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Αν και σε μας....μπήκε με καψούλι που δεν θυμάμαι κι εγώ από πότε είχα να φάω  ;D

Έκανα το πρώτο στήσιμο στον ν3 με ss316, ως συνήθως με 0,32 με 6 σπείρες σε 2,5 πυρήνα και το έβαλα στο καινούργιο μου sxmini με tc.
Μετά από λίγο η γεύση άρχισε να αλλοιώνεται,έδωσα άλλη μια βόλτα από τις 2 που είχα ήδη στα υγρά,αλλά δεν.....την πέταξα την αντίσταση κατευθείαν!
 Σκέφτηκα πως κάτι δεν έχω σετάρει καλά στο sxmini που δεν το έχω μελετήσει και καλά,ας στήσω κανθαλάκι σε power mode,σταθερή αξία.
0,32 σε 2,5 πάλι,5 σπείρες και χαμηλά 9 watt.....μετά από λίγο πάλι τα ίδια,στεγνώνει το βαμβάκι; και καψούλι ξανά!
Στον ν1 αν και κλώνος δεν το έχω πάθει ποτέ 6 μήνες τώρα....εκεί μέσα στα λούκια που έχει ο ν3 θέλει μπόλικο βαμβάκι να υποθέσω και στούμπωμα;
Βάζω μια φωτο με το κανθαλ-καμένο για να μου πείτε την γνώμη σας.
Και μια ακόμα,με ένα τρίτο στήσιμο με περισσότερο βαμβάκι και ss αυτή την φορά(νομίζω είναι καλύτερο έτσι; ),στο οποίο δεν έχω τολμήσω να το βιδώσω στο μοντ και δεν έχω αποφασίσει αν θα το παίξω tc ή watt.  :-\

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2691 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 17:20 »
προσωπικα βλεπω πολυ ψηλα την αντισταση σου,κατεβα λιγο και απλωσε το βαμβακι περιμετρικα σε ολο το ντεκ,να ειναι δηλαδη κατι σαν μπαλα και να πατησει καλα στις υποδοχες του ντεκ γιατι ετσι οπως σε βλεπω μπορει να το παρει μαζι το βαμβακι η καμπανα στο βιδωμα και να ειναι στον αερα,καλη χρονια να εχεις

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2692 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 17:30 »
εντελως λαθος στησιμο κατα τα δικα μου προτυπα.
καταρχην εχεις πολυ, μα πααααρα πολυ ψηλα την αντισταση.
κανε καμμια σπειρα λιγοτερη, κ ανοιξε-απλωσε το βαμβακι στο χωρο που καθεται. ομοιομορφα κ κυκλικα να μην κινδυνευει να το παρασυρει η καμπανα.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2693 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 17:44 »
Οκ την κατέβασα και άπλωσα καλύτερα το βαμβάκι.
Βγήκε 0,7 και την έβαλα με έλεγχο στους 190 βαθμούς και 13 βατάκια να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2694 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 17:47 »
δοκιμαζοντας θα βρεις τη θερμοκρασια που σου αρεσει.
θα σου συνιστουσα 16-20 βατ κ 200C

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2695 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 20:23 »
[justify]@Γιάννης1964, [member=6701]lagoudakis[/member], καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία και αγάπη. Ευχαριστώ για το κουράγιο, τελικά μάλλον στάθηκα τυχερός μέσα στην ατυχία μου. Λοιπόν. Πώς είχε η ιστορία. Τους είχα τοποθετήσει ψηλά επίτηδες, για να μη γίνει ζημιά..., πέρασε ένα, ΈΝΑ, λεπτό και προσπαθούσα να φτάσω ένα καλώδιο. Τους δίνω μία καλή κι έφυγαν από αρκετά μεγάλο ύψος, σφαίρα για τα κρύα πλακάκια. Απώλειες: α) Cloud (v3), έγινε χίλια κομμάτια το clear tank (frosted), κυριολεκτικά πολλά πλαστικά κομμάτια χαμένα δεξιά κι αριστερά, ίσως γιατί ήταν γεμάτο με υγρό; δεν ξέρω, ίσως το κακό το μάτι..., πάντως μαζεύτηκαν με ηλεκ. σκούπα, (ξένο σπίτι + μικρά παιδιά πέρα δώθε). Όλα τα υπόλοιπα μέρη του v3 είναι άθικτα (!).[/justify]
[justify] β) Prime. Εδώ τώρα, έσπασε το γυαλί, και μάλιστα δεν έσπασε σε κομμάτια αλλά πρώτα ράγισε άσχημα και κατά το λύσιμο έφυγαν μικρότερα κομμάτια γυαλιού. Αρχικά, είχε εσωτερικά στο τανκ σπασμένα πολύ πολύ μικρά κομμάτια γυαλιού. Η μεγαλύτερη ζημιά έγινε στο άνω μεταλλικό δακτύλιο θαλάμου. Απέκτησε ένα μικρό τσάκισμα (περίπου 2mm) στην άκρη του όπου είναι και το πιο λεπτό τμήμα. Χρειάστηκε να τοποθετήσω εσωτερικά (εκεί όπου τοποθετείται το o-ring) ένα κυρτό μικρό κομμάτι λάμας ώστε να επαναφέρω την κυκλική ομοιομορφία του. Όλα τα υπόλοιπα μέρη του είναι άθικτα (!).[/justify]

[justify]Παρακάμερα: Αντικατέστησα άμεσα το clear tank στον v3 και τον έκλεισα ερμητικά στο κουτί του. Τον Prime, αν και δεν έχει σημαντική ζημιά, (δύσκολα πλέον θα δει κάποιος το μικρό τσάκισμα), κι εδώ, αντικατέστησα άμεσα το γυάλινο τανκ, έκλεισα, σφράγισα, τον καληνύχτισα. / επιστροφή στον v2, και σε ένα ακόμα κομμάτι βασιλόπιτας.[/justify]




[justify][member=6173]cantona[/member], καλησπέρα κι από μένα, καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία. Αν μου επιτρέπεις, να πω κι εγώ κάτι ελάχιστο για τον v3. Πρώτα απ’ όλα, από τη στιγμή που προέρχεσαι απ’ τον v1, είσαι ήδη έτοιμος στα πάντα, απλώς να πω κάτι όσο αφορά τη μεταξύ τους διαφορά. Εδώ (v3), είδες ήδη πως η κεντρική εισαγωγή είναι διαφορετική, οι εισπνοές άνετες και αρκετά ελεύθερες, είτε σε διάρκεια είτε σε ένταση, αυτό κάνει και τη ροή υγρών διαφορετική, γι’ αυτό ακούμε και συχνά “στον Cloud δεν χρειάζεται να παίζεις με τον αέρα, μισό κλικ, μισή μία στροφή, μπλα μπλα, και είσαι μια χαρά”. Μέχρι να συνηθίσουμε τις πρώτες μας επαφές με τον v3, ένα καταπληκτικό βοήθημα είναι και τι βαμβάκι θα επιλέξουμε, και η λύση είναι μία: Cotton Bacon. Ειλικρινά, αν έχεις τώρα λίγο CB, δοκίμασε, στήσε όπως θες, βάλε σχεδόν όπως θέλεις το βαμβάκι, δεν θα δεις το παραμικρό πρόβλημα, είτε για υπο- είτε υπερ- στην τροφοδοσία του. Κάποιες σελίδες πίσω, είχα δει σε ανύποπτους χρόνους, και καμένο και μικρές διαρροές, και τελικά; ξεκάθαρα έφταιγα εγώ. Απλώς έπρεπε να τον μάθω στα βασικά του βήματα, τίποτε άλλο δεν αντιμετώπισα. / Όπως κι αν έχει, και οι 3 Cloud είναι καταπληκτικό σχολείο, ίσως το καλύτερο. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2696 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 22:12 »
Χρόνια πολλά Joe.
Εγώ τα προβλήματα βαμβακωματος που είχα με τον Cloudone V3 τα έλυσα χρησιμοποιώντας Native Wicks. 
Το ίδιο μου συνέβη και με τον GT3, οπότε τείνω προς την άποψη ότι η λύση έρχεται χρησιμοποιώντας βαμβάκι που μας ταιριάζει στο τρόπο που θέλουμε να βαμβακωνουμε.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2697 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 22:26 »
Το κοτομπεικον ήταν το βασικό μου τα τελευταία 2-3 χρόνια και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος!
Αλλά εδώ και κανένα 8μηνο πήρα native wicks γιατί είχα ξεμείνει και..... κόλλησα!
Έχω την εντύπωση πως η διαφορά τους σε μένα, είναι ανεπαίσθητη. Εκεί που κερδίζει όμως το native είναι σε διάρκεια!
Για να μην βγαίνω κι εκτός θέματος όμως,στο θέμα  μου όλα καλά.
Από την στιγμή που κατέβασα την αντίσταση και άπλωσα λίγο καλύτερα το βαμβάκι....... απολαμβάνω γεύση από το απόγευμα!
Σας ευχαριστώ!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2698 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 10:54 »
[justify][member=20529]TheMadGreek[/member], καλημέρα, καλή χρονιά με υγεία και αγάπη! Ναι ναι, εσύ το είπες πολύ πιο σωστά από μένα, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, στην ουσία, πως δεν χρειάζεται να απομονώνουμε π.χ. ένα μόνο βαμβάκι ως το ιδανικό, η κάθε λύση έρχεται από το αρμονικό κάθε φορά στήσιμο, (πού, πώς, γιατί κ.ο.κ.). / Στο τελευταίο παράδειγμα του φίλου, π.χ. τόσο ψηλά η αντίσταση θα ήταν φάουλ για v1, v2. Για τον v3 όμως, πιστεύω πως είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα, έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον, έχει τύχει να σηκώσω την αντίσταση στον Θεό, ή και να έχω επιλέξει και 3mm πυρήνα, με τα πάντα όλα ανοικτά. / Όπως κι αν έχει, αγαπάμε τρελά Cloud. Έρωτας.  :_love_heart:[/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2699 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 22:04 »
μια χαρα φιλαρακι joe αφου ειχες τις λιγοτερες απωλειες,δωστου τωρα να μαθει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 126 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247548 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8877 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298497 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140