vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, petra, Sergios

Twitter

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #525 στις: Απριλίου 11, 2016, 13:23 »
Προσφορά EasyVape - Μέρος Βου

Πληροφορίες που αλίευσα σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα:

  • Η προσφορά πράγματι αφορά μόνο τις σειρές Premium και Classic Kiss.
  • Θα κρατήσει μέχρι το τέλος του μήνα αλλά όπως τον 'έκοψα' (από το τηλέφωνο βέβαια...) μάλλον θα το τραβήξουν. Μη με κυνηγάτε όμως αν δεν - ο Sherlock είμαι, όχι η Πυθία...
  • Για αγορές πάνω από €30 δεν χρεώνουν μεταφορικά, χρεώνουν όμως €2 για την αντικαταβολή.

@ χαράλαμπος
Όχι μόνο δεν απαγορεύεται βάσει των κανονισμών αλλά (με βάση τους άγραφους κανόνες) θα έλεγα πως επιβάλλεται να μοιράζεσαι ότι καλό βρίσκεις από δω κι από κει. Καλημέρα και σε σένα. ;)


Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #526 στις: Απριλίου 22, 2016, 02:44 »
Παρήγγειλά και εγώ απο easy vape, όλα καλά.
Πάμε να πω πρώτα κάποια πράγματα για κάποια απο αυτά τα υγρά.
Το supreme σωστά είναι απο τα κορυφαία. Δεν θα πω πολλά. Έγινε στανταράκι για εμένα.
Το Relax... λοιπόν είναι κορυφή το άρωμα αλλά δεν είναι για συνέχεια. Ωραία η γεύση του καφέ αλλά για εμένα το υγρό αυτό όσο με ενθουσίασε στη άρχη τόσο με απογοήτευσε στη συνέχεια και έχει φάει άκυρο. Ο λόγος τα κατάλοιπα :o ....ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑΣ αντστάσεων! Πραγματικά είναι κρίμα γιατί αν και βαρύ (προσωπικα το αραίωσα 1:1) αν και μπορώ να κάνω στραβα μάτια στις μπουρμπουλήθρες και στο υγρό που ανεβαίνει συνέχεια στο drip tip δεν μπορώ να βλέπω αυτη τη μαυρίλα στις αντιστάσεις. Δεν είναι ότι τις καίει ή ότι χαλάει η γεύση. Απλά δεν μου κάθεται καλά να βάζω λίγο χαρτάκι μεσα και όταν το βγάζω να είναι λες και το βούτηξα σε πισσα και να μυρίζει καμμένος βρωμοκαφές. Δεν το εμπιστεύομαι.
Το classic kiss.... αν κάποιος θέλει φρουτο-μπανανοφάση απλα καλύτερα να πάει στο chopin. Το πρώτο είναι μια απλή μπανάνα που ένω είναι ωραίο δεν το ξαναπαίρνω απλά γιατί δεν θέλω τσιχλόφουσκα με γεύση μπανάνας στο ατμισμα. Το chopin όμως έχει κάτι το ιδιαίτερο....το ατμίζεις και σκας χαμόγελο. Κατά τα άλλα είναι δύο υγρά που φαντάζομαι είναι ότι πρέπει για αυτούς που ψάχνουν κάτι τέτοιο αλλά όχι για όσους θέλουν καπνικά.
Απο αρωματικά καθαρά θεωρώ το Enjoy κορυφή. Ακόμα και έγω που θέλω καπνικά με φαντάζομαι να παίρνω ένα μπουκαλάκι για το καλοκαίρι. Όποιος θέλει κατι δροσερο καλοκαιρινό πάει εκεί.
Το Jet Fresh.... αφού είχα δοκιμάσει το enjoy σε κατάστημα (δεν έιχε jet fresh) είπα να παραγγείλω jet fresh και στην αρχή το μετάνιωσα. Απλά για αυτό που έψαχνα το enjoy είναι σαφώς καλύτερο γιατί παρόλο που είναι δροσερό, το jet fresh είναι φαντάζομαι ότι πρέπει μόνο για αυτούς που τους αρέσει η μενθόλη. Το υγρό όποτε το κάνω είναι σαν να παίρνω εισπνοή απο εκείνα τα σπρέη που ήταν για δροσερή αναπνοή. Το κάνεις και μετά παίρνεις ανάσα και έιναι λες και έχεις φάει καραμέλες halls. Το άρωμα τοσο δυνατο που τα άλλα μπουκαλάκια που ήταν στην παραγγελία απ'έξω μύριζαν jet fresh. Μέχρι και το δωμάτιο μυρίζει μόνο και μόνο απο την παρουσία του μπουκαλιού! Πάντως το κάνω μόνο και μόνο επειδή μου αρεσει να δοκιμάζω φιαφορετικά πράγματα και αυτό είναι κάτι εντελώς διαφορετικό απο όσα είχα δοκιμάσει.

.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 06:43 από lageor7 »

Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #527 στις: Απριλίου 22, 2016, 06:21 »
sweet cream No32 εδω κ ενα 3ημερο για μενα. Ειναι οτι πρεπει αν θες να μην τρως γλυκα. 
Μου θυμιζει πολυ τη γευση που εχει η σαντυγι με αμυγδαλο φιλε σε τουρτες/παστες. Λεω να το επιχειρησω κ σε diy να δω τι θα βγαλω.  
Μεχρι στιγμης και αυτο και τα chopin και supreme μου φανηκαν υπεροχα. Το relax μονο δεν μου πηγε. 
Επομενη αγορα ή το Νο9 ή το classic kiss

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #528 στις: Απριλίου 22, 2016, 08:46 »
Έχεις καμιά καλή συνταγή για το 32???

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #529 στις: Απριλίου 22, 2016, 19:22 »
Αρχιζουν να κυκλοφορουν σε υψηλη vg σε 50μλ ειδα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #530 στις: Απριλίου 22, 2016, 20:09 »
Και σύντομα θα γίνουν "συλλεκτικά" τεμάχια...  ;D

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #531 στις: Απριλίου 22, 2016, 21:55 »
Να ρωτήσω... γίνονται μίξεις σε έτοιμα υγρά ή μήπως δεν είναι καλή ιδέα?...Σκέφτομαι να "παντρέψω" Classic kiss με Jet fresh μπας και τα κάνω γιατί μόνα τους δεν με συναρπάζουν. Τι λένε οι έχοντες εμπειρία και γνώση?

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #532 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:08 »
Λένε ότι καλό είναι να ρίξεις μια καλή ματιά πρώτα σε όλα τα θέμα του forum.

http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=19462.15

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #533 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:39 »
Να ρωτήσω... γίνονται μίξεις σε έτοιμα υγρά ή μήπως δεν είναι καλή ιδέα?...Σκέφτομαι να "παντρέψω" Classic kiss με Jet fresh μπας και τα κάνω γιατί μόνα τους δεν με συναρπάζουν. Τι λένε οι έχοντες εμπειρία και γνώση?

Γίνονται μίξεις και σε έτοιμα υγρά. Το αν το αποτέλεσμα θα σου αρέσει όμως, δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Γι' αυτό καλύτερα κάνε μια μικρή ποσότητα, άσε την 2 μέρες να ομογενοποιηθεί και δοκίμασε. Πρόσεξε τα υγρά να έχουν την ίδια νικοτίνη ώστε να μην τροποποιηθεί με την ανάμιξη, εκτός αν είναι κι αυτό επιθυμητό.

Καλή επιτυχία ;)

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #534 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:49 »
@modivin εντάξει ρε φίλος...δεν μπορώ κάθε φορά που θέλω να γράψω κάτι να περνώ όλο το φόρουμ από την αρχή. Έχουμε και περιορισμένο ελεύθερο χρόνο. :) Έκανα ψαχτική πριν 2,5 μήνες όταν το πρωτοβρήκα. Δεν σημαίνει ότι θυμάμαι όλα τα νήματα, μην ειρωνεύεσαι  :( . Το είχα δει το θέμα απλά είπα να το γράψω εδώ που είμαι ήδη στη συζήτηση και μιας  και τα δύο υγρά είναι E-liquid France να πάρω μια δεύτερη και πιο συγκεκριμένη άποψη, Μια ερώτηση μπορεί να ταιριάζει σε 2-3 νήματα όπως ο φίλος που ρώτησε συνταγή για το 32....μη βαράς  :) .  Μη με παρεξηγήσεις.... χαλαρά τα λέω και φιλικά :)
Ευχαριστώ πάντως  :thumpup: . Τώρα όσον αφορά τη μίξη θα δοκιμάσω λίγο δειλά δειλά και αν προκύψει κάτι καλό θα το γράψω στο άλλο θέμα μιας και ταιριάζει πιο πολύ να μη με μαλώσεις :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
@Sensk3. ίδια νικοτίνη είναι τα υγρά. Πάω να ξεκινήσω το πάντρεμα με μικρή ποσότητα. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #535 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:04 »
Αν δεν σου αρέσει ένα υγρό,το πιο πιθανό είναι να χαλάσεις και το άλλο με τη μίξη και τότε φεύγει για νεροχύτη.Σε μονοδιάστατα υγρά κυρίως φρουτενια ,μπορείς να κάνεις κάποιες δοκιμές.Το κλασικ κισ είναι λιπαρό υγρό και δεν ξέρω κατά πόσο θα ταιριάξει η βανίλια και το ρούμι με το τζετ φρες.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #536 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:12 »
Λογικότατος ο προβληματισμός σου συν το ότι το Jet Fresh που φαίνεται πεντακάθαρο παρ'όλα αυτά είναι πολύ δυνατό σαν άρωμα και θα είναι θέμα η αναλογία. Όμως για αυτό θα κάνω λίγη ποσότητα πρώτα και αν δω κάτι τότε θα το φτιάξω όλο και το αφήσω για λίγη ωρίμανση. Έτσι κι αλλιώς και τα δύο δεν με βλέπω να τα κάνω μόνα τους. Το καλό είναι πως δεν είναι κάποιο που σιχαίνομαι για να πω πως θα χαλάσει το άλλο όποτε ελπίζω απλά επειδή είναι ίδιας εταιρίας και άρα ίδια βάση, ίδια όλα, να βγει περίπου σε αυτό που φαντάζομαι και όχι καμία δυσάρεστη έκπληξη. Νέοπας είμαι δεν έχω ξανακάνει πειράματα. Ίδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος fafalos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #537 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:13 »
Να ρωτήσω... γίνονται μίξεις σε έτοιμα υγρά ή μήπως δεν είναι καλή ιδέα?.

RY4 με λίγο μπανάνα ότι μάρκες να ναι και γίνεται σούπερ για τα δικά μου γούστα. Νομίζω επίσης δε χρειάζεται να περιμένεις να ομογενοποιηθεί για να δεις τι έκανες, μια καλή εικόνα την παίρνεις και αν αναμίξεις μικρές ποσότητες κατευθείαν στο τανκ.  (Σορρυ για το οφ τοπικ)

Όσο αφορά το θέμα, κάνω Relax με μανία και σα να μου έχει αλλάξει τις γεύσεις των άλλων υγρών.   

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #538 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:30 »
Έχουμε και περιορισμένο ελεύθερο χρόνο.

Όπως οι περισσότεροι, άρα όσες λιγότερες απαντήσεις στα ίδια ερωτήματα, τόσο καλύτερα για όλους.

μη βαράς

Ούτε βάρεσα ούτε μάλωσα και κυρίως δεν ειρωνεύτηκα. Απλά προέτρεψα.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #539 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:33 »
Εγω  στα νεανικα μου χρονια στο ατμισμα, :laugh1:ειχα την φαεινη ιδεα να αναμηξω το relax με το supreme.To αποτελεσμα ηταν να ευωδιασει ο νεροχυτης για μερικες στιγμες :D
Βεβαιως ακολουθησαν και αλλες συγκινητικες στιγμες ροης 10ευρων και 20ευρων στο εν λογω σιφονι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826807 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios