vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

352 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, maprix, camber, thanos1071

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #330 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:16 »
Τρία μπουκαλάκια που έχω αυτή τη στιγμή,δεν υπάρχει πουθενά η λέξη αλκοόλ.Και λόγω επαγγέλματος επειδή έχω πιεί ωκεανούς, υποψία να υπήρχε πιστεύω θα το καταλάβαινα και ας είμαι νιούφι στο ατμισμα.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #331 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 00:14 »
Πάντως ένας κατασκευαστής του εξωτερικού που του είχα στείλει mail παραπονούμενος γιατί τα υγρά του περιέχουν αιθανόλη και αν αυτή ευθύνεται για την απαίσια γεύση τους, μου απάντησε το παρακάτω:
"The ethanol is a obligatory substance in our liquid-base and for sure it's definitely safe for vaping. Ethanol is a perfect flavour-carrier and due to it's characteristics it normally can't be the reason for a bad taste."

Μετάφραση: Η αιθανόλη είναι υποχρεωτικό συστατικό στη βάση των υγρών μας (?) και σίγουρα είναι απολύτως ασφαλής να ατμιστεί. Η αιθανόλη είναι τέλειος μεταφορέας γεύσης-αρώματος και λόγω των χαρακτηριστικών της αποκλείεται σε κανονικές συνθήκες να ευθύνεται για την άσχημη γεύση ενός υγρού.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #332 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 01:07 »
Παιδες μεσα απ το site http://www.eliquid-france.com/en/production
Tα συστατικα των υγρων...




Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #333 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 01:30 »
Eνδιαφέρον. Έψαξα λίγο να δω τι είναι αλλά χάθηκα στη μετάφραση.
 Απ ότι λέει 5% δεν είναι και λίγο αν κατάλαβα καλά. Αλλά νομίζω δεν έχει να κάνει με την γεύση του αλκοόλ  όσο με την συντήρηση του υγρού και την ανάδειξη των στοιχειων του. Τώρα κατά πόσο είναι οκ να ατμίζεται αυτό δεν ξέρω.
EDit:τώρα είδα το ποστ του karmakoma. Πάντως τίποτα άσχημο δεν έχω γευτεί στα υγρα αυτά μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #334 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 01:58 »
Πολλοί αντί για WfI αραιώνουν την VG με vodka. Μερικά αρώματα επίσης περιέχουν οινόπνευμα, πολύ λίγα αλλά υπάρχουν. Κυρίως αν περιέχουν συστατικά που δεν είναι εύκολο να διαλυθούν στην PG και συχνά μπορεί να προκαλέσουν ίζημα. Σε μερικά αρώματα το βλέπεις, ότι κάτι έχει "κάτσει" και θέλει ανακάτεμα, σε άλλα επειδή το ίζημα είναι ίδιο χρώμα με το υπόλοιπο υγρό δεν φαίνεται, οπότε θέλουν όλα κούνημα πριν φτιάξουμε υγρό.

Με κάποιον από αυτούς τους τρόπους θα βρέθηκε το οινόπνευμα και στα υγρά εδώ που συζητάτε.

Αποσυνδεδεμένος antipasti

  • *
  • 26
  • vaporάκι
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #335 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:51 »
Ειχα δοκιμασει τα υγρα της εν λογω εταιριας σε ενα ατμομαγαζο και δεν μου εκαναν εντυπωση. Μετα καταλαβα οτι ηταν χαλια οι ατμοποιητες του μαγαζιου,καθως ειχε ενα φιλος το supreme και επαθα πλακα. Δευτερη βολτα για δοκιμη σε αλλο μαγαζι και οντως καμια σχεση. To supreme και το enjoy ειναι πολυ ευχαριστα υγρα , για καθε μερα. Και σε καλη τιμη . Και το relax καλο απλα μου πεφτει λιγο εντονη η γευση του καφε. Νομιζω δεν ειναι για καθε μερα.
ΥΓ: Οι ατμοποιητες σε ορισμενα μαγαζια ειναι σκουπιδια. Κακο για τις εταιριες των υγρων.


Σε τοπικό μαγαζί τα samples τα βάζουν σε ce5 με μπαταριούλα pharmacig. Άντε να καταλάβεις γεύση εκεί... Η πλάκα είναι ότι σε κάποια φάση το παιδί στο μαγαζί το 9 που δε το είχε σε sample μου έβγαλε ένα drip tip για να το δοκιμάσω στο προσωπικό του dripper που το άτμιζε εκείνη την ώρα  :)) .
Το 32 που έχω πάντως ενώ στην αρχή μου άρεσε αρκετά μετά μου έδωσε την εντύπωση 1) ότι φτάνει γρήγορα σε κορεσμό 2) κάτι σαν ελαφρώς καμένη σοκοφρέτα με φυστίκια στην επικάλυψη. Συνοδεύει πάντως αρκετά ευχάριστα καφέδες.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #336 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 12:11 »
Αυτό με τον γρήγορο κορεσμό στα συγκεκριμένα, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Και όχι μόνο σε αυτά που αναφέρεις αλλά σε όλα όσα μου άρεσαν.

Αποσυνδεδεμένος antipasti

  • *
  • 26
  • vaporάκι
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #337 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 13:43 »
Στο μεταξύ δε ξέρω αν είναι κριτήριο στο οποίο μπορεί να βασιστεί όντως κανείς, αλλά βλέποντας πόσο πυχτό είναι σε σχέση με το after 8 smokey caramel που κάνω παράλληλα, δεδομένου ότι και οι δύο λένε 50-50 pg/vg, μάλλον ο ένας απο τους δύο ψεύδεται...

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #338 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 14:12 »
Δεν χρειάζεται να ψευδονται ,απλώς είναι διαφορετικής ποιότητας οι βάσεις τους.

Αποσυνδεδεμένος assasin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #339 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 21:04 »
Καποια γνωμη για τα καπνικα αρωματα diy εχετε παιδια;στερουνται περιγραφης κ αυτο σε δυσκολευει..

Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #340 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 20:14 »
Πήρα εχτες το jet fresh 6mg, απιστευτη γευση τέλεια συσκευασία αλλα για να σου φύγει η γευση να πάς στο επόμενο μάλλον πρέπει να περασουν 24 ώρες....

Εβαλα το καπνικό και κάνω σχεδόν 4 ώρες και ακόμα καταλαβαίνω το jet fresh στο στόμα..... πολύ δυνατό!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #341 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 20:25 »
Τυχερός θα 'σαι αν σου φύγει σε 4 μέρες, όχι 4 ώρες...  :laugh1:
Έβαλες υγρό με μέντα (μεταξύ άλλων) και γλυκάνισο και περιμένεις να σου φύγει;;;  :idiot1:
Πρώτα θα σου φύγουν τα μαλλιά σου και τα δόντια σου όταν γεράσεις και μετά η γεύση μέντας... :))


(μπανάκι με χλιαρό νερό και ξύδι, μια κουταλιά υγρό πιάτων, σόδα, corega για τις μασέλες και ότι άλλο ματζούνι μπορείς να σκαρφιστείς, κανα δυο πατερημά, ένα ευχέλαιο κι ένας εξορκισμός καλού κακού δεν βλάπτουν)

Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #342 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 20:34 »
χχαχαχαχαχααχαχ  λες ε?

Είμαι noob ακόμα και στο μαγαζί που το δοκίμασα μου αρεσε πάρα πολύ(οχι τιποτα αλλο ειναι και 20ml..), δηλαδή από όλες τις εταιρίες με παρόμοιες γευσεις θα έχουν την ίδια γευστική συμπεριφορά???

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #343 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 15:58 »
Απίστευτη γεύση το Jet Fresh. Εγώ το βάζω σε ένα δεύτερο ατμοποιητή αποκλειστικά γι'αυτό το λόγο.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #344 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 17:10 »
Παιδιά δεν ξέρω για τα υγρά δεν τα έχω δοκιμασει, οι βάσεις πάντως είναι επιεικως απαράδεκτες.Πολύ παχυρευστες σε βαθμό που είχα πρόβλημα τροφοδοσίας.Και μιλάμε για τον cloud one.Αλλά ούτε γευστικά λένε κάτι......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191297 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 736 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 616 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12028 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13276 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711