vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

102 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, manoslykos, Milarepa, Mulder, ZoeM

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #765 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:30 »
Να πω και γω τις εντυπωσεις μου μετα απο 3 εβδομαδες χρησης.
Απο θεμα μπαταριας παει πολυ καλα.το δουλευω ΤΣ στα 15 watt  και ισα που δεν βγαζει το βραδυ.Αλλλα με πολυ χρηση .το GS Air  το γεμιζω 4 φορες! . Θελει προσοχη η φορτιση να γινεται χαλαρα με λιγα αμπερ.Εγω το φορτιζω με 0.8Α Γενικα ολες οι μπαταριες που φορτιζονται αποτομα χανουν και σε ημερισια αποθικευση ενεργειας και σε διαρκεια ζωης.
Με θερμικη προστασια δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος.Η αντισταση ειναι πολυ μικρη και το μηχανιμα ζοριζεται και ζεματαει .Μεχρι το μεσσημερι αδειαζε η μπαταρια, και το χτυπημα ηταν απλως αισθητο στους 305 C . Πιο χαμηλα νομιζα οτι δεν δουλευει.
Επισης επισκευασα και μια ανταλακτικη αντισταση.Εφτιαξα μια συμφωνα με τις οδηγιες αυτου του video και το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο.Η μονη διαφορα με το video ειναι οτι κρατησα το εξωτερικο χαρτακι γιατι ειναι αθικτο. Υπαρχει μια  μυρωδια καμενου στην αρχη αλλα σε λιγα ατμισματα  εξαφανιστηκε εντελως και εμφανιζεται μονο απο τα 15 watt  και πανω. Ισως με μια αντισταση το φυτιλι ειναι αρκετα μεγαλο για να μην καιγεται ,αλλα οχι αρκετο για να ατμοποιησει σε περισσοτερα  watt, σε σχεση με τις 2 αντιστασεις που εχει το αυθεντικο  GS air.
Τωρα ομως ετοιμαζομαι για δευτερο μοντακι γιατι δοκιμασα το Joyetech eVic VTC Mini White με τον ιδιο ατμοποιητη και ειναι πολυ καλυτερο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #766 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:49 »
Aπό όσα διαβάζω έχω την αίσθηση ότι σε γενικές γραμμές οι εργοστασιακές κεφαλές με νικέλιο 200 δεν έχουν τη σταθερή απόδοση αυτών που φτιάχνουμε σε RBA κεφαλές.
Οσοι ατμοποιητές στήθηκαν από μένα με ni200 δούλεψαν άψογα στο στικάκι, χωρίς να είμαι καμιά γκουρού στο στήσιμο.

Οσο για τη μπαταρία του, δεν έπεσε η ζάχαρη στο νερό. Το μοντάκι είναι φρέσκο ακόμη, κάτι μου λέει ότι η αντιπροσωπεία θα φέρει κάποια στιγμή ανταλλακτικές μπαταρίες και θα κάνει την αλλαγή.

Συμπέρασμα μετά από 2 περίπου μήνες χρήσης: αν δεν έχετε δεύτερο μοντ, αποφεύγετε τη λειτουργία TC διότι ρουφάει κυριολεκτικά τη μπαταρία και το κάνει άβολο στη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #767 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:17 »
οι εργοστασιακες κεφαλες νικελιου της eleaf σε ijust2 και melo2 δουλευουν εκπληκτικα στο στικακι και σε νορμαλ θερμοκρασιες 220-230
αρκει να κλειδωσεις την αντισταση στο 0,15 ουτε παραπανω ουτε παρακατω

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #768 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:23 »
Γειά σε όλους.. Έχω ένα πρόβλημα.. Πήρα ένα istick 40w και πλέον με gs-tank και αντίσταση εργοστασιακή 0.15 ni200 δεν μου δουλεύει.. Βγάζει temp protection κατευθείαν.. Δοκίμασα και σε λειτουργία watt, άλλους ατμοποιητές κτλ αλλά δε δουλεύει.. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν πατάς το κουμπί για να δώσει ρεύμα χαμηλώνει η φωτεινότητα της οθόνης.. Καμιά ιδέα τι συμβαίνει?

Υγ. Επικοινώνησα με το ελληνικό κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν ότι έχει 3 μήνες εγγυήση.. Είναι δυνατόν? Άντε να μου πει 3 μήνες για την μπαταρία, ψιλοδεκτό.. Αλλά για τη συσκευή 3 μήνες? Ενώ ο κινέζος δίνει 6?? Εννοείται ότι αν είναι χαλασμένο δεν θα το αφήσω έτσι μιας και υπάρχει νόμος που λέει ξεκάθαρα 2 χρόνια εγγύηση..

Έχει συμβεί και σε μένα ακριβώς όπως το περιγράφεις (χαμηλώνει η φωτεινότητα ή αν το ζορίσεις πολύ μπορεί να γράφει atomizer short). Από ό,τι έχω καταλάβει χωρίς να έχω κανένα τρανταχτό στοιχείο μάλλον έχει θέμα αγωγιμότητας ο πόλος, κάτι πρέπει να παίζει με το λαστιχάκι ( ; ) κάτω από τον πόλο. Προσπάθησε να το καθαρίσεις (ακόμα και με χαρτί ποτισμένο με πολύ λίγο οινόπνευμα) ή να ανασηκώσεις λίγο τον πόλο. Μου έχει συμβεί κάποιες φορές αλλά κάθε φορά κάπως έτσι ξαναδούλεψε.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #769 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 09:50 »
Μου έχει σπάσει το νευρικό μου...
Κάνω καινούριο στήσιμο 0.14 κουμπωνω ξεκλειδωτο παταω fire και δεν με ρωτάει για νέο κοιλ.  :confused1:
Πατάω fire για να ανεβάζει την αντίσταση στα 0.18, βγαζω/βαζω ατμο και τοτε με ρωτάει.
κλειδωνω και αφήνω να κρυωσουν.
μετά ανοίγω και ξεκλειδώνω.
βάζω ατμό διαβάζει πάλι 0.14 ΑΛΛΑ ΔΕΝ με ρωτάει με τίποτα για νέο κοιλ.
Τι κάνω λάθος ?
 :angry_orange:

κοντεβω να διαβασω ολο το νημα
λετε να φταιει ο ατμο?
εχω κ4 με δικο μου spring update.
με ποιο ατμο παιζει ρε παιδια απροβληματιστα το tc???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2015, 10:11 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #770 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 10:33 »

δεν είναι σταθερός ο k4 για tc
δοκίμασε κάποιον πιο fix ατμό έχει πολλούς
ο kayfun lite ας πούμε δουλεύει απροβλημάτιστα

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #771 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 11:05 »
Καλημέρα σας,

Η Zibacco έχει βγάλει προσφορά το TC40W στο regroup.gr (το site προσφορών του e-Shop) στα 34,90 €

Δεν έχω ιδέα αν είναι όντως original αλλά μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους.


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #772 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 14:07 »
Μου έχει σπάσει το νευρικό μου...
Κάνω καινούριο στήσιμο 0.14 κουμπωνω ξεκλειδωτο παταω fire και δεν με ρωτάει για νέο κοιλ.  :confused1:
Πατάω fire για να ανεβάζει την αντίσταση στα 0.18, βγαζω/βαζω ατμο και τοτε με ρωτάει.
κλειδωνω και αφήνω να κρυωσουν.
μετά ανοίγω και ξεκλειδώνω.
βάζω ατμό διαβάζει πάλι 0.14 ΑΛΛΑ ΔΕΝ με ρωτάει με τίποτα για νέο κοιλ.
Τι κάνω λάθος ?
 :angry_orange:

κοντεβω να διαβασω ολο το νημα
λετε να φταιει ο ατμο?
εχω κ4 με δικο μου spring update.
με ποιο ατμο παιζει ρε παιδια απροβληματιστα το tc???
Φίλε μου όταν φτιάχνεισ μια νέα αντίσταση σε μεγαλύτερα ωμ παντα να ξέρεις να διαβρέχεισ πρωτα και μετα να Βάλησ   πανω στο μοντ με το που θα την Βάλησ πανω θα πατήσεις αμέσως να κλειδώσεισ αν κανεισ αυτά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ..αντίσταση δεν κλειδωνο μονο αν ειχαμε πριν μια μεγαλύτερη σε ωμ πχ 0.15 και κάνουμε μια άλλοι στα πχ 0.10 τοτε απλα αν πατησησ το φαιρ μπουτων θα σε ρωτησει το μοντ για νεο κοίλ πατασ ναι και τελείωνε το θέμα ..είναι μερικές κίνησης που πρεπει να γίνονται χωρίς να προκαλούμε εμείς κάτι διαφορετικό αν το μοντ δεν εχει κατι σοβαρο ολα τα αλλα περι αλλαγή ωμ είναι παντα απο δικο μασ λάθος αποκλειστικά 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #773 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 17:19 »
σε εμενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο.
με ρωταει για νεο κοιλ οταν απο μικρη παει σε μεγαλη.!
απο μεγαλη σε μικρη δεν...(αν αυτο ελεγες...)

τωρα εκανα αυτο που μου ειπες.
εφτιαξα μια 0.24-πριν ειχα 0.14.
την εβαλα πανω βρεγμενη, πατησα fire και την κλειδωσα (ΧΩΡΙΣ το fire, και κλειδωμα..., κραταει την παλια, ...δειχνει η οθονη λουκετο 0.14, ενω ηταν ξεκλειδ. και κλειδ. σε 0,24!!!  :hmmm: ).

με λιγα λογια αυτο που εχω καταλαβει (νομιζω) ειναι οτι, για να κλειδωσει σωστα η αντισταση πρεπει να σε ρωτησει οπωσδηποτε για νεο κοιλ και να κλειδωσεις.
αν κλειδωσεις χωρις ερωτηση δεν δουλευει σωστα, ας φαινετε το λουκετακι.
κανω λαθος?
εννοειται ολα αυτα σε θερμ. δωματιου.
σε μπερδεψα με το προβλημα μου?

υγ. Γιωργη θα κατεβω Ιεραπετρα μου φενεται να μου τα πεις απο κοντα ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #774 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 17:37 »
Κατι αλλο που ξεχασα να σου πω ειναι οτι καθε φωρα πριν βαλουμε ενα ατμο με νεο κοιλ πανω στο μοντ ειναι να εχεισ ξεκλειδωση την ρυθμιση των ωμ και να πατησησ το φαιρ μποτων για να αναγνωρειση την νεα που θα βαλεισ ...τα ιδια προβλαματα ειχαι ενα φιλαρακι και ειρθε σπιτι μου καναμε μια αντισταση στα 0.13 ωμ την εβαλα και σε 2 αλλα μοντ και μασ εδειξε την ιδια ωμικοτητα και οπωσ του εδειξα να το κανει δεν του ξανακανε μεταβολη των ωμ ..τωρα παιζη να υπαρχει και προβλιματικο μοντ οπωσ αυτο που οτι αντισταση και ν  του εβανεσ σε ν200 την αναγνωρειζε στα 0.8 ωμ ολεσ και παντα η επισκευασιμη η εργοστασιακη

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος almpertis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #775 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:09 »
ειμαι κατοχος του εδω και 2 μηνες και μπορω ν πω οτι ειμαι ερωτευμενος με το μοντακι! το προτεινω ανεπιφυλακτα!

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #776 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:16 »
ειναι πολυ ωραιο μοντακι ρε γ@#ώτο με μικρο μεγεθος αλλα η μπαταρια ηταν αυτη που με προβληματιζε οτι δεν θα με καλυπτε μεσα στην ημερα ... τελικα κατεληξα να παρω vtc mini για να αλλαζω μπαταριες σε αναγκη... αλλα το κοιταω συνχεια και το ζαχαρωνω και αυτο καποια στιγμη...  :-[

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #777 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:17 »
χαχααα... μπορούσες να πάρεις 2 στικάκια. Τέλος πάντων, αφού έχεις το evic, μπορείς να πάρεις κι αυτό, για να έχεις πάντα ένα επιπλέον μοντάκι για περίπτωση ανάγκης. Είναι όντως αξιολάτρευτο, εκτός από όταν δουλεύει σε tc ti

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #778 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:23 »
ναι το σκεφτηκα και αυτο αλλα στα ιδια λεφτα θα βγαινανε πανω κατω και χωρις ατμοποιητη ... για αυτο επελεξα το vtc mini kit... τελος παντων δεν πειραζει αργοτερα θα παρω ενα στικακι να βρισκεται σαν δευτερο .... το μπλε ειναι πολυ ομορφο :D

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #779 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 02:52 »
Παιδιά μια ερώτηση,έχω το istick 40w ενός φίλου για λίγες μέρες.Το πρόβλημα είναι πως ενώ έχω πάνω μια αντίσταση 0,53ohm όταν το αφήνω για λίγο βλέπω πως μου αλλάζει την τιμή της αντίστασης πχ από 0,53 σε 0,57...Γιατί συμβαίνει αυτό;;Δεν είμαι με έλεγχο...Με απλό kathal 0,40 στρίβω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248620 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766982 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 160 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 349 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2467 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos