vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dpapak, Sergios, mathimatikos1966, vasim, ZoeM, camber, liabovas

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #420 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 01:09 »
Παιδιά ενώ ήμουν έτοιμη με την πρώτη ευκαιρία (οικονομική γιατί έχουμε και κρίση) να πάρω το στικακι , μετά την ανάγνωση κάποιον προηγούμενων ποστ, απογοητεύτηκα πλήρως.. Αν είναι να το πάρω και να μου σπάσουν τα νευρα μέχρι να μάθω πως λειτουργεί ή γιατί υπολειτουργεί και να ξεκινησω ξανα στριφτο κλαίγοντας τα λεφτά μου, χίλιες φορές η κλασσική μπαταριούλα EgoT που χα πάρει πριν καμια 4ετία και δουλευει άψογα ακόμα και σήμερα.
Το μοντακι σε απλη λειτουργια vw ειναι αψογο πολυ καλα ρευματα και αν θελεις πειραματιζεσαι και στο tc.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #421 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:21 »
Φιλε αντρεα αν θελησ ν 200 να δουλεψησ με μοντ με ελενχο θερμοκρασιασ ναι συμφωνο με συρμα 0.40 και 5 με 6 σπιρεσ παντα κάπως ανοιχτεσ ποτε κολητεσ θα εχεισ μια αντισταση στα ωμ που ζητασ με αυτο των υπολογιστη μπορεισ να ψαξησ και μονοσ να κανησ καποιουσ πειραματισμουσ http://www.steam-engine.org/coil.asp?mat=ni200&r=0.05&dia=0.4&id=3

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σ ευχαριστώ για την απάντηση.Το χα δει το link και πιο πίσω στο θέμα αλλά δεν ήξερα πως συμπληρώνεται. Μια διευκρίνηση, στο πλαίσιο του Ω γιατί μπαίνει 0.05Ω και όχι 0.5Ω? Επίσης, η διάμετρος τι ρόλο παίζει 2mm,2.5mm,3mm στην αντίσταση, γιατί θα πάρω κ ένα kuro coiler προς διευκόλυνση της διαδικασίας?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #422 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:34 »
Φιλε μου αντρεα θα το δεισ και στην πραξη οτι οσο πιο λεπτη διαμετρο επιλεξησ χρειαζωνται παραπανω στροφεσ στο πηνιο η καλυτερεσ διαστασησ για εμενα ειναι η 2.5 και 3 χιλιοστα υπαρχουν ολεσ η επιλογεσ ποιο συρμα σε τη παχοσ συρματοσ ποσα ωμ και η διαμετροσ η εσωτερικη του πηνιου που επιλεγησ οταν κανησ απλο κανθαλ και 0.5 να βαλησ δεν εχεισ καποιο προβλημα στησ ν200 αν θελω ν  κατεβω κατω απο 0.10 ναι βανω 0.05 πχ η αναλογα τα ωμ που θελω σχετικα τωρα με πηνια σε ν200 και τιτανιο επειδη η σπιρεσ πρεπη να εχουν καποιο κενο μεταξη τουσ το κουρο κοιλ δεν θα σε βοηθειση οσο σε μαικρο κοιλ αυτο που κανω εγω με το κουρο φτιαχνω τησ σπιρεσ που θελω και αντι να τησ πιεζω με το χερι εχω βγαλη κιι τα 2 βιδαλακια απο το θυληκο κοματι του κουρο και τησ συμπιεζω ομιομορφα με αυτων των τροπο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kwstas3

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #423 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 13:56 »
geia sas ...epidi ime kainourgios sto a8lima 8 i8ela n rwtisa an o aspire triton 8 douleye swsta pana sto istick 40tc...gt exw to sygkekrimeno mod k psaxnw gia ena kalytero atmopoiiti gia perisoteri apodosi atmou...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #424 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 14:03 »
Φίλε Κώστα σε λίγο θα σου ερθει σίγουρα κάποιο μύνημα απο των συντονιστή που θα σε καθοδηγείση στην απάντηση που ζητάς καλοσ ειρθεσ στην παρεα μασ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #425 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 15:08 »
Καταρχήν, Κώστα, γράφε ελληνικά. Είμαστε σε ελληνικό φόρουμ και δεν γράφουμε με λατινικούς χαρακτήρες που καθιστούν δυσανάγνωστο το μήνυμα.
Για τυχόν απορίες ως νέος ατμιστής μπορείς να απευθύνεσαι στον πίνακα αυτόν http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html


Τώρα, σχετικά μ΄αυτό που ρωτάς, καταρχήν έχω μια απορία αν όντως είσαι νέος ατμιστής, τι δουλειά έχεις με aspire triton, που είναι πολύ ισχυρός ατμοποιητής.
Ο ατμοποιητής σου είναι πολύ ισχυρός και με κάποιες κεφαλές είναι για συννεφοκυνήγι. Δες εδώ τις κεφαλές που υπάρχουν για τον συγκεκριμένο, για να δεις ποια είναι η δικιά σου και με πόσα βατ πρέπει να τη δουλεύεις.
Τρία τινά μπορεί να συμβαίνουν
ή έχεις κεφαλή που θέλει πάνω από 40 βατ για να δουλεψει, οπότε δεν σου αρκεί το μοντάκι (ή αλλάζεις μοντάκι ή παίρνεις τις κεφαλές 0.4 για λειτουργία σε 30 βατ ή τις κεφαλές 1.8 για λειτουργία στα 13 βατ. Θα σου πρότεινα τις κεφαλές 1.8 ομ, που δε ζορίζουν μπαταρία και πλακέτα του μοντ
ή ανεβάζεις τα βατ στο μοντ σου. Δε μας είπες σε πόσα βατ το δουλεύεις
ή έπεσες σε ελαττωματική κεφαλή. Δοκίμασε με μια άλλη

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #426 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:17 »
Για απλή VV/VW λειτουργία αξίζει τα παραπάνω λεφτά από το 30W δεδομένης και της μεγαλύτερης μπαταρίας; Ή ακόμα και σε τέτοια λειτουργία η μπαταρία δεν ειναι καλή όπως διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα για το TC; Επίσης στο GearBest το βρίσκω σε ευρωπαική αποθήκη με 5 δολάρια παραπάνω.Έρχεται πιο γρήγορα από κει;;;

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #427 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:33 »
Για το τελευταιο μπορω να σου απαντήσω.

Ναι θα σου ρθει σε 1 εβδομαδα μέσω dpd και acs. Οδικώς και θα το βλέπεις στο tracking να κανει eurotrip περνώντας απο 5-6 χώρες!

Υπολόγιζε επίσης περιπου 3$ έξτρα μεταφορικά απο την ευρωπαϊκή αποθήκη.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #428 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:48 »
Φίλε μου το αν έχει πιο μεγάλη μπαταρία απο το istick 30 wat δεν είμαι και 100%100 σίγουρος τώρα η αποφόρτιση τησ μπαταρίας και tc αλλά και σε vw εξαρτάται παντα απο την αντίστασή που έχουμε φτιάξει και  τη ρεύμα πρέπει να τραβήξει το μοντ τη δεδομένη στιγμη   δηλαδή αν κάνεις αντίστασής 0.5 που χρειάζονται πανω απο 20 βατ και η κατανάλωσή σου σε ml είναι αυξημένη θα υπάρχει μεγάλη αποφόρτιση τησ μπαταρίας
όσο  λοιπών ανέβεισ  σε ωμ και με πιο λεπτα σύρματα και η κατανάλωση σε ml είναι περιορισμένη τόσο θα σου κράτησή περισότερο χρονο διάρκειας η μπαταρία αυτό  είναι  σε όλα γενικά τα μοντ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #429 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:56 »
Λέει ότι έχει 2600 μπαταρία απέναντι στα 2200 στο 30W, αλλά έχω διαβασει αρκετά παράπονα όσο αναφορά την αντοχή της σε TC. Οι ατμοποιητές που χρησιμοποιώ είναι απλοί  Aspire BDC και Ναυτίλος. Δεν κάνω Sub-Ohm και δεν σκοπεύω για καιρό ακόμα γιατί καλύπτομαι με αυτούς. Γι αυτό ρωτάω για τη λειτουργία του σε VW mode, και ρωτάω αν υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποιεί κι έτσι...

Αποσυνδεδεμένος kwstas3

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #430 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:06 »
να εισαι καλα φιλε petra για τις συμβουλες σου...εχει 4 μηνεσ που ατμιζω και εχει μολισ λιγο καιρο που αγορασα το istick με το GS TANK μαζι...και τωρα 8 ηθελα ν παρω ενα καλυτερο ατμοιποιητη για περισοτερο ατμο....γι αυτο σκεφτικα τ TRITON...μιπωσ υπαρχουν καλυτεροι ατμοποιιτες που θα δουλεψουν καλυτερα και θα αποδοσουν καλυτερα(ωσ προς θεμα καπνου μιλαω) στο συγκεκριμενο mod??....σας ευχαριστω :thumpup: :thumpup: :thumpup:



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ααα ξεχασα ποιο πανω ...δν τ εχω αγοραζει σκεφτομε να αγορασω...αλλα επιδι ειμαι ψιλοασχετος γι αυτο ρωτισα αν δουλευι καλα κ αν αποδοδι καλα στο συγκρκτιμενο mod..και αν υπαρχι καποιοσ καλυτεροσ ατμοποιητης που θα αποδιδει καλυτερη ισχυ ατμου απο τον triton πανω στο istick 40...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:16 από kwstas3 »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #431 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:17 »
 Μέχρι προχθές που το δοκίμασα για ούτε μισή μέρα με TC το δούλευα σε VW με κανένα απολύτως πρόβλημα. Μετά τα έπαιξε στο TC και μετά απο μία ημέρα τα έπαιξε και στο VW..  :eyesplash: Προφανώς είχε θέμα..

 Για την μπαταρία πάντως που είναι "μεγαλύτερη" απο του 30, σε VW εγώ δεν είδα διαφορά, ίσως κρατάει λίιιγο παραπάνω.. Σίγουρα όμως εν συγκρίση με το 30 έχει καλύτερα ρεύματα, πολύ καλύτερο πόλο και καλύτερο fire button. αυτά απο εμένα..

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #432 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 21:56 »
παιδια αν ειμαι σε Νι , και βαλω συρμα κανθαλ χωρις βαμβακι θα πρεπει να το ανάψει ?η θα πρεπει να με πετάξει σε vw?

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #433 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:36 »
Δεν το βάζεις να μάθουμε  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #434 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:43 »
επειδη το κανα για αυτό ρωτάω αν το εκανα στο evic θα με πέταγε σε VW
αυτο συνεχιζε να δουλευει σε Νι και ελεγε κ θερμοκρασια 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 34 6826 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:24
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118031 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244722 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2064 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog