vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, atsirtsis, camber

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 27, 2015, 15:25 »
Κάτοχος του εν λόγω mod από την Παρασκευή, έβαλα μια Ni κεφαλή στον gs air m (δεν είναι το καλύτερο μου να στρίβω αντιστάσεις) και το δουλεύω στους 450F. Πιο κάτω δεν παίρνω γεύση και μπαίνει ο κόφτης συνέχεια. Σε κελσίου πρέπει να ανεβάσω στους 240C για να ατμίσω...Πρώτη επαφή με TC μοντάκι. Θα δοκιμάσω με τις Ni κεφαλές του melo, τις Ni του subtank mini και θα επανέλθω για σχολιασμό.

Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 27, 2015, 15:26 »
Τωρα νομίζεις οτι μας έβαλες διλημμα;;; μα φυσικά και τα δυο! Κάνουν και σετακι!
Όσο για τα istick 40 τα χρωματιστά..... Θελω τουλάχιστον δυο απο αυτα!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 27, 2015, 16:34 »
Και τα δυο, με επιφύλαξη για το μέγεθος του τακουνιού. 7 ποντο, δε θέλει παραπάνω. Το θέμα είναι οτι χρειάζεται και ασορτί τσαντούλα.


Και κόκκινο μαστίγιο, μια και το σκίσαμε στα οφφ το νήμα.
Βάλε τουλάχιστον κόκκινο στικάκι να είμαστε εντός θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 27, 2015, 18:48 »
Παιδες το πηρα πριν δυο μερες,ειναι καλο και βολικο,σε TC δεν το εχω δουλεψει ακομα,μια χαρα το βλεπω,το φαιαρ - μπουτον ειναι ολα τα λεφτα,ταιριαζει απολυτα με καθε καθε καιφουν που εχω,το εχω καταευχαριστηθει.Ελπιζω συντομα να βγουν προστατευτικες θηκες...σαν κατασκευη ειναι ενα σκαλακι παραπανω απο τα αλλα της ιδιας εταιριας (τα εχω ολα) και δειχνει ακετα αξιοπιστο.Το μονο που μενει να δουμε ειναι η αντοχη του σε βαθος χρονου...Ενα ελαχιστο - και με αρκετη παρατηρηση - λιγοτερο εντονο το φως της οθονης σε σχεση με τα αλλα μοντελα της εταιριας (μονο σε αρκετο ηλιο θα το δει καποιος).Οπως παντα η Eleaf προσφερει για ακομα μια φορα κατι,τιμιο,κομψο,εργονομικο,και αξιοπιστο (για τα λεφτα του).Εχω ενα 30 αρι,και δυο 50 αρες,και παρολο που τους εχω φαει τα συκωτια,σε χρηση (ατμιζω πανω απο 10 μλ την μερα) και παρολο που μου εχουν πεσει αρκετες φορες κατω,απο γραφειο,χερια,τσεπες,ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.Ειδωμεν στην πορεια...Στο θεμα της αυτονομιας δεν ειδα μεγαλη διαφορα απο την 30 αρα,αλλα ειδα μεγαλη με την 50 αρα.Νομιζω σε αυτη την τιμη αποτελει μονοδρομο,αν και - το ξαναλεω - δεν εχω δουλεψει το TC.Ελπιζω να βοηθησα,αν μελλοντικα παρουσιασει κατι θα επανελθω.Καλα ατμισματα σε ολους.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 27, 2015, 19:16 »
να και η θηκούλα για το 40άρι!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 27, 2015, 19:44 »
Καλες οι θηκουλες αν δειτε ομως καμια λευκη και οταν λεμε λευκη εννοουμε του "γαλακτος" :laugh1: , οχι διαφανες... Ριξτε κανα λινγκ!

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 28, 2015, 00:33 »
Να πω και εγω καποια συμπερασματα...
Με τον εργοστ.gs και τις tc κεφαλες κανει ελεγχο θερμοκρασιας οποτε στο ξεκινημα της τζουρας παιρνεις πολυ ατμο και μετα σταθεροποιει την θερμοκρασια σε οτι εχω ρυθμισει αλλα οταν αυτο αυξομειωνει κοβει και την ποσοτητα του ατμου...πουθενα δεν εξηγείται αυτο και σε κανενα ριβιου.
Γνωριζω την σωστη διαδικασια κλειδωματος κλπ αλλα η τζουρα του ειναι απαραδεκτη στο tc mode.
Σε κανονικη βατ λειτουργια ειναι πολυ καλο με τις απλες αντιστασεις.
Εξηγω λιγο το φαινομενο...οταν κανω τζουρα πχ στους 230 και το μοντ ηταν κρυο κτοτε με το πατημα γίνεται πανικος και μου δινει γεματη τζουρα και μεχρι το τελος ειναι καλη, μετα απο δυο τρεις τζουρες που εχει ανεβασει θερμοκρασια το μοντ τοτε σαν να υπολειτουργει δηλαδη ο παραγομενος ατμος ειναι πολυ λιγος, εαν το αφησω να κρυωσει και παρω τζουρα τοτε ολα καλα.
Γενικο ο παραγομενος ατμος σε tc ειναι λιγος ενω σε βατ περιπου 11 ειμαι καλα.
Καμια ιδεα?
Και κατι ακομα...ο τροπος που ατμοποιει λόγω κατασκευης η rc κεφαλή δεν μου αρεσε καθολου, οι εργ. Κεφαλες με ικανοποιουν πολυ καλυτερα.
Μαλλον πρεπει να μπει κανενας σωστος επισκευασιμος πανω για να εχω σωστο αποτελεσμα και tc.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 28, 2015, 07:32 »
Με έλεγχο θερμοκρασίας στα 11 watts νομίζω πως είναι πολύ λίγα, δεν αφήνεις δηλαδή την αντίσταση να πιάσει τους 230 βαθμούς που έχεις ρυθμίσει γι'αυτό κι ο λιγοστός ατμός. Είχα την εντύπωση πως δεν κατεβαίνει απ'τα 40 watts σε λειτουργία tc.. όπως και να'χει δοκίμασε να τ'ανεβάσεις αρκετά, αυτό θα δίνει μόνο του όσα watts χρειάζονται (χωρίς να τα "κόβεις" εσύ στα 11 δηλαδή ) για να πιάσει σύντομα την επιθυμητή/ρυθμισμένη θερμοκρασία.. ;)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 28, 2015, 09:20 »
Μάκαρε, δεν κατάλαβες.
Ο φίλος λέει οτι σε TC mode παίζει στους 230 βαθμούς και μετά απο 2-3 τζούρες ο ατμος είναι λίγος, ενώ σε VW mode παίζει στα 11W και είναι οκ.
Καταρχήν θα συμφωνήσω.
Ο ατμος σε TC είναι λιγότερος. Αλλά σε σχέση με τι? Σε σχέση με τον ατμό που βγάζει σε VW mode οταν παίρνουμε ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΤΥΠΗΜΑ στο λαιμό.
Δηλαδή, στους 230 είμαι καλά απο χτύπημα στο λαιμό αλλά εκπνέω λιγότερο ατμό σε σχέση με αυτό που εκπνέω σε VW όταν είμαι καλά απο χτύπημα στο λαιμό.
Αυτό πιστεύω οτι οφείλεται κατα ένα μεγάλο ποσοστό στο γεγονός οτι σε TC το υγρό το εξατμίζουμε ενώ σε VW απο ένα σημείο και μετά το καίμε.
Είναι κάτι που είχε πει και ο Ρένος σε ένα βίντεο.
Αν στους 190-230 (ανάλογα τον ατμοποιητή βέβαια. πχ η joyetech στις κεφαλές Ni200 του ego one προτείνει 260-290) κάτι δε μας πάει καλά, τότε σημαίνει οτι σε VW που έχουμε συνηθίσει μάλλον παίρναμε λίγο καμμένο χωρίς να το καταλαβαίνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 28, 2015, 12:35 »
Ωραίο και το γκρι istick. Eπίσης, πολύ καλύτερες οι θήκες, που πλέον έχουν μεγαλύτερη τρύπα και χωράει άνετα το βύσμα φόρτισης.
Λίγο πιο σκούρο θα το ήθελα το γκρι της θήκης.








Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #115 στις: Ιουλίου 28, 2015, 12:39 »
Πολυ σωστα το ειπε ο vato.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 28, 2015, 14:45 »
Στέλιο, το γκρι απο που? Online αγορά ή το έχει κανείς κοντά μας?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 28, 2015, 14:49 »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 28, 2015, 16:18 »
Να πω και εγω καποια συμπερασματα...
Με τον εργοστ.gs και τις tc κεφαλες κανει ελεγχο θερμοκρασιας οποτε στο ξεκινημα της τζουρας παιρνεις πολυ ατμο και μετα σταθεροποιει την θερμοκρασια σε οτι εχω ρυθμισει αλλα οταν αυτο αυξομειωνει κοβει και την ποσοτητα του ατμου...πουθενα δεν εξηγείται αυτο και σε κανενα ριβιου.
Γνωριζω την σωστη διαδικασια κλειδωματος κλπ αλλα η τζουρα του ειναι απαραδεκτη στο tc mode.
Σε κανονικη βατ λειτουργια ειναι πολυ καλο με τις απλες αντιστασεις.
Εξηγω λιγο το φαινομενο...οταν κανω τζουρα πχ στους 230 και το μοντ ηταν κρυο κτοτε με το πατημα γίνεται πανικος και μου δινει γεματη τζουρα και μεχρι το τελος ειναι καλη, μετα απο δυο τρεις τζουρες που εχει ανεβασει θερμοκρασια το μοντ τοτε σαν να υπολειτουργει δηλαδη ο παραγομενος ατμος ειναι πολυ λιγος, εαν το αφησω να κρυωσει και παρω τζουρα τοτε ολα καλα.
Γενικο ο παραγομενος ατμος σε tc ειναι λιγος ενω σε βατ περιπου 11 ειμαι καλα.
Καμια ιδεα?
Και κατι ακομα...ο τροπος που ατμοποιει λόγω κατασκευης η rc κεφαλή δεν μου αρεσε καθολου, οι εργ. Κεφαλες με ικανοποιουν πολυ καλυτερα.
Μαλλον πρεπει να μπει κανενας σωστος επισκευασιμος πανω για να εχω σωστο αποτελεσμα και tc.
Μηπως εχεις υποτροφοδοσια?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247110 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8186 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 768 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 476 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios