vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 3 χρήστες
Chris66, grag, Tem

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #435 στις: Μαΐου 10, 2016, 07:36 »
Με ηρεμία, Έχε δίπλα σου κανένα ναυτιλάκο και κάνε καμμία-δυο τζουρίτσες καθώς τον στήνεις.  :D
Ποσο σου βγήκε η αντίσταση, πόσες σπείρες?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #436 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:19 »
Απ'ότι φαντάζομαι αυτή η έστω και μικρή υγρασία κάτω απ'τις τρύπες του αέρα δεν πρόκειται να σταματήσει με τίποτα έτσι;
Αυτό θέλει τελικά; Κάθε μισό τανκ ξεβίδωμα του ατμοποιητή και σκούπισμα το μοντ πρωτού συσσωρευτεί μπόλικο υγρό γύρω απ'τον πόλο και αρχίσουν τα προβλήματα η υπάρχει τρόπος να σταματήσει αυτό; Επίσης ακόμα δεν κατάφερα να γεμίσω τον ν2 (αχ αυτό το "αποπάνω" γέμισμα σε ατμοποιητές που δεν κλείνουν εντελώς τα υγρά.. ) και να μη χρειαστεί να τον βγάλω αμέσως να σκουπίσω τα δάκρυα που έβγαλε από κάτω.. Ναι δεν τον γεμίζω τέρμα πάνω κι επίσης κάνω την αναπλήρωση όσο πιο σύντομα μπορώ, φαίνεται όμως πως όταν βιδώνει το πάνω καπάκι δημιουργεί μια πίεση που στέλνει ζόρικα το υγρό προς την αντίσταση και φυσικά προς τα airflows μετά..

Μήπως με αντιστάσεις με κολλημένες σπείρες αυτό το φαινόμενο ελαττώνεται κάπως; Μήπως να στήνω την αντίσταση λίγο πιο μακρυά από τις τρύπες του αέρα; Ή μήπως τελικά να το πάρω απόφαση ότι μαζί με το μοντ θα πρέπει να κρατάω και το πακέτα με τα χαρτομάντιλα;

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #437 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:33 »
Δεν νομίζω ότι θα σταματήσει η λίγη υγρασία που μαζεύει από κάτω...
Η αντίσταση που έστησα χτες είναι με κολλημένες σπείρες. Δεν είδα καμμία διαφορά στο δάκρυσμα.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 10, 2016, 11:41 »
Υγρασια δεν μου βγαζει καθολου, αν και εχω φτιαξει ενα πλαστικο δισκακι στην διαμετρο του ατμοποιητη για να ειμαι ησυχος. Στο γεμισμα η μονες φορες που δεν εχω δακρυσμα ειναι οταν γεμιζω πααααρα πολυ αργα. Τα υγρα που εχω ειναι 70-80 vg

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:32 »
Το αργό γέμισμα το φοβάμαι επειδή μένει περισσότερη ώρα ανοιγμένο το τανκ με αποτέλεσμα να χάνεται η υποπίεση που χρειάζεται για να αποφευχθούν οι διαρροές. Όσο μένει ανοιχτό τόσο τροφοδοτείται και το βαμβάκι κι αρχίζουν τα δάκρυα, μιλάμε για ατμοποιητή που δεν κλείνουν τα υγρά του! Λάθος το σκέφτομαι;

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:15 »
7 μήνες κάτοχος..
Υγρασία απο κάτω ΠΑΝΤΑ, διαρροή (σταγόνες υγρού κ όχι πλυμμήρα) μόνο καμιά φορά στο τελειώμα του υγρου.
Super ιδιότροπος ατμοιποιητής όσον αφορά το βαμβάκι του,  μπορεί να τον στήσεις 10 συνεχόμενες φορές (μονή ή διπλή) και όλα να πάνε υπέροχα και μπορεί μετά τις 10 φορές ενώ αναφωνείς , εντάξει τον έμαθα τον αλητάμπουρα να φας καμένο για πλάκα.
Τελευταίο στήσιμο μου με 2πλή 0,5Ω σε 2,5 αξονα και 0,30mm Kanthal άλλαξα 2 φορές βαμβάκι μιας και το καμμένο έρχοταν σχεδόν κάθε 2η τζούρα..


Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:22 »
Μακη καλα τα λες και συμφωνω, αλλα στην πραξη μου γινεται το αντιθετο.. :( Εχω δοκιμασει να βιδωσω λιγο το καπακι, να γυρισω αναποδα να ναοιξω τον αερα και μετα να το σφιξω (σαν τον bellus δηλαδη) αλλα δεν ειδα ιδιαιτερη διαφορα.Μου εκανε εντυπωση παντως πως ενω με τον v1 ειχα προβλημα διαρροης με την αλλαγη υψομετρου, με τον v2 δεν εφυγε ουτε σταγονα. Βαζω και μια φωτο με το πλαστικακι που εφτιαξα
screen capture tool

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:31 »
Όπως φαίνεται το δάκρυ (μιλάω για ήδη ατμοποιημένο υγρό και όχι διαρροές υγρού από το τανκ ) μάλλον δεν το γλυτώνουμε, ζούμε λοιπόν με αυτό με την ελπίδα να μη γίνει καμία στραβή στο vtc. Ευτυχώς αυτό το δάκρυ συσσωρεύεται πάντα μέσα στο αυλάκι που έχει το μοντ γύρω απ'τον πόλο και δεν δείχνει ότι θα υπάρξει πρόβλημα η ότι θα μεταφερθεί μέσα στον 510, ίδωμεν.
Την προσοχή στο γέμισμα και στο βαμβάκι την είχα δεδομένη, ήξερα τι αγόραζα. Το να βλέπεις όμως πρώτη φορά υγρό στοιχείο γύρω απ'τον κονέκτορα της συσκευής σου έρχεται λίγο βαρύ αρχικά, κι ας είναι τόσο λίγο σε ποσότητα. Ας ελπίσουμε να συνεχίσουν όλα καλά αλλιώς πάω για cubis, να τον ανεβάζω στα ρετιρέ να τον χαίρομαι κιόλας :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 10, 2016, 16:04 »
Με ηρεμία, Έχε δίπλα σου κανένα ναυτιλάκο και κάνε καμμία-δυο τζουρίτσες καθώς τον στήνεις.  :D
Ποσο σου βγήκε η αντίσταση, πόσες σπείρες?

32 kanthal με 2,5 άξονα και 6,5 σπείρες μου βγαίνει 1,25 και το έχω στα 12watt τώρα. Αργότερα θα δοκιμάσω και αυτό που μου είπες.

Για τα δάκρυα προσπαθώ να μην φυσάω καθόλου προς τα μέσα και μόλις αφήσω το fire συνεχίζω για λίγο την τζούρα μου. Επίσης τον έχω σηκώσει από την βιδούλα του από κάτω,λίγο πιο πάνω. Έτσι δεν έχω πολλά δάκρυα ακόμα και μετά από ένα ολόκληρο tank. Βέβαια στα ενδιάμεσα ξεβιδώνω καλού κακού να σκουπίσω λίγο.

Στο γέμισμα δεν έχω κανένα θέμα! Δοκιμάστε να κάνετε το εξής,πριν κλείστε την εισαγωγή αέρα ώστε να ανοίξετε μετά από πάνω και να γεμίσετε,γυρίστε τον ανάποδα και ανοίξτε τελείως την εισαγωγή και μετά καπάκια κλείστε την,ύστερα τον γυρνάτε κανονικά,ανοίγετε και γεμίζετε χωρίς βιασύνες. Μόλις γεμίσετε,κλείνετε το καπάκι,ξαναγυρνάτε ανάποδα και ανοίγετε την εισαγωγή αέρα. Με αυτόν τον τρόπο δεν είχα καμία διαρροή. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2016, 16:41 από Tribal »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #444 στις: Μαΐου 10, 2016, 19:02 »
Καλή και λογική μου ακούγεται η μέθοδός σου. Δεν το είχα σκεφτεί, αν και θά 'πρεπε!
Επίσης εκεί που την έχω πατήσει μιά-δυό φορές, είναι ότι σκουπίζοντας τη βάση, το χαρτί κουζίνας έχει πιαστεί στο μοχλουδάκι και έχει ανοίξει τον αέρα τέρμα. Και εγώ νομίζοντας ότι είναι κλειστός, γεμίζω και... $%!^#*~@
:fight_hammered2:

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #445 στις: Μαΐου 10, 2016, 19:19 »
παιδια να ρωτησω και εγω κατι.την βιδα του γεμισματος την βγαζετε μαζι με το ring που εχει γιατι εμενα δεν βγαινει το ring μαζι με την βιδα.επισης επειδη ηδη χαλασα ενα ring μηπως ξερει καποιος κανενα μαγαζι να πουλαει???

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #446 στις: Μαΐου 11, 2016, 10:02 »
Καλημερα παιδιά. Μία ημέρα με τον ατμοποιητη. Στήσιμο σε 2,5 πυρήνα με ss316L 0.32 6-7 σπείρες.
Βάζω το βαμβάκι αφρατο αφρατο. Δεν εχβ διαρροές αλλά σε έλεγχο θερμοκρασίας δεν ανεβάζει βαθμούς εύκολα. Κοίταξα να δω αν βραχυκυκλωνει πουθενα αλλά δεν.
Και μετά από 3 τζουρες παίρνω καμενο. Βγάζοντας να στησω καινούργια αντίσταση βλεπω ότι έχει αρπάξει το ένα πόδι.
Κάτι κάνω λάθος αλλά τι είναι αυτό;

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #447 στις: Μαΐου 11, 2016, 15:17 »
 Παρακαλω να μου εξηγηση καποιος εμπειρος αντιστασοκατασκευαστης, τι εχει κανει ο καλλιτεχνης εδω περα....
Quad clapton coil......και χωρος για τον βαμβακα ?????? ΠΟΥ ?????.......μεσα στο deck του Goblin.... :eyesplash:!!!

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #448 στις: Μαΐου 11, 2016, 15:26 »
 :eleos: 
τι άλλο θα δούμε? Φανταστική δουλειά πάντως!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #449 στις: Μαΐου 11, 2016, 15:47 »
Kάτσε να το στήσω έτσι δύο λεπτά :idiot1:
Ψιλό μούφα μου φαίνεται αλλά και να μην είναι μέχρι εκεί είναι το αποτέλεσμα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541256 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1226 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios