vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, vag21, maprix, mathimatikos1966, kurtz

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #420 στις: Μαΐου 09, 2016, 04:07 »
Ναι....έλα ντε που δεν ξέρω τι να κάνω,όμως! Περισσότερο ή λιγότερο? Θα ξανα στήσω τώρα να δω...

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #421 στις: Μαΐου 09, 2016, 07:50 »
Λίγο βαμβάκι, λίγο και αφράτο. Και να μην μπαίνει μέσα στα κανάλια τροφοδοσίας, απλά να τα καλύπτει.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #422 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:24 »
Να'μαι κι εγώωωω... :D



Μόλις στήθηκε για πρώτη φορά, μονή με 0.35 και 6 σπείρες σε 2.5άρι. Δεν ξέρω τι διαόλοι με πιάσανε αυτές τις μέρες και παράτησα ν3καυφούνηδες και Τηλέμαχους και τό'ριξα στο cloud chasing. Avocado προχτές, αυτόν εδώ τον σατανάκο μόλις. Και ομολογώ, γευσάρα και τρομερή απόδοση και οι δυο!
Τούτος'δω είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα βέβαια, αν και δείχνει από νωρίς το ποιόν του. Θα δοκιμαστεί με διάφορα υγρά, εδώ θα είμαστε να αναφέρουμε στησίματα και συμπεριφορές.! ;)

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #423 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:36 »
Αν μπορεις κανε και μια συγκριση (μολις τον μαθεις λιγο) με τον avocado.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #424 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:37 »
Προσωπικά δεν κάνω καμία σύγκριση goblin v2 και avocado. Καλύτερη γεύση βλέπω στον goblin με μεγάλη διαφορά...   :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #425 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:47 »
Ενώ βλέπω πολλά όμορφα και σε αυτόν για αρχή, νομίζω ότι τον αβοκάντο δεν θα τον πιάσει παίδες. Ο αβοκάντος σε κάνει να αισθάνεσαι ότι βάζεις στο στόμα το ίδιο το βαμβάκι ποτισμένο με το υγρό, τέτοιο πράγμα δεν έχω συναντήσει σε άλλον ατμοποιητή. Κοντά του βρισκόταν ο φαινόμενος θα έλεγα (πόλεμο ανοίγω τώρα ) αλλά όχι, τη γεύση του αβοκάντο δεν την είδα πουθενά αλλού τόσο έντονα. Είναι μπόλικη, γεμάτη, υγρή και γευστική. Στους υπόλοιπους που όλοι θεωρούμε αρκετά αξιολογους παίρνουμε έναν πολύ ωραίο γευστικό ατμό τελικά. Με τον αβοκάντο (ακόμα και με τον περίσσιο αέρα που συνοδεύει τη τζούρα του ) αισθάνομαι ότι έχω βάλει στο στόμα το βαμβάκι που έχει πλημμυρίσει στο υγρό μου, ένα τρελό πράγμα όμως.

Κι όποιος θέλει το πιστεύει, όποιος θέλει διαφωνεί. Κανένας μα κανένας ελληνικός των 100+ ευρώ δεν μου έδωσε τη γεύση του αβοκαντου, τέλος. Δεν έχω δοκιμάσει τον εβιβα για να είμαι και κύριος.. ;)
Ούτε έχω παίξει με drippers (για να το κλείσω και αυτό το κομμάτι ) πέραν του κλωνομάγκμα που υπήρξε στα χέρια μου μόνο για δοκιμές υγρών. Συνεπώς δεν τον συγκρίνω με dripper αλλά με οποιονδήποτε τανκάτο έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα.

Καθαρές κουβέντες χωρίς να γλύφω τα αυτιά κανενός, ο αβοκάντο των 40 ευρώ είναι ότι καλύτερο έχω ατμίσει μέχρι σήμερα, για τα δικά μου γούστα φυσικά.
Στη διάθεσή σας αν και δεν βρισκόμαστε στο κατάλληλο νήμα. :D

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #426 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:54 »
Αυτό με τη γεύση είναι υποκειμενικό νομίζω συνονόματε συντοπίτη Μάκη.  ;) 
Για κάποιον που πριν άτμιζε με φαινόμενα μπορεί ο αβοκάντο να φαίνεται τρομερός... Εγώ πάντως πριν άτμιζα ολημερίς κι ολονυχτίς με τον Griffin. Τον goblin τον πήρα για πιο σφιχτό όχι πιο αεράτο (σε αντίθεση με σένα)  ::) . 
Ο αβοκάντο δεν μου λέει κάτι μιας και θέλω να ατμίζω στα 0.3Ω, βαριά στα 0.4Ω. Σε πιο ψηλά ωμ δεν καταλαβαίνω τπτ.  :fight_hammered2: 
Ο αβοκάντο με φουλ ανοιχτό αέρα παρααερίζεται και χάνει σε γεύση πολύ, ενώ από την άλλη ο goblin με ανοιχτό αέρα και 0.3-0.4 δίνει ρεσιτάλ γεύσης και ντουμανιού. 
Το goblinάκι είναι ο to go ατμοποιητής μου εδώ και ενα-ενάμιση μήνα που τον έχω και πιστεύω πως μαζί με το tsunami είναι μακράν η καλύτερη αγορά μου (στους 4 μήνες και κάτι ψιλά που είμαι στον ατμό).  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #427 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:02 »
Πάσο συντοπίτη, το βλέπετε καθαρά εξάλλου ότι βρίσκομαι μόλις στο πρώτο στήσιμο πάνω του και μάλιστα έχω αναφέρει τις λεπτομέρειες παραπάνω. Θα δοκιμαστεί και πιστεύω κι εγώ ότι έχει πολλά να δώσει ο μικρός. Απλά ο αβοκάντο μου τα έσκασε αμέσως (φυσικά μπορεί και σ'αυτόν να βρω καλύτερα σημεία μελλοντικά ;) ) με το ίδιο στήσιμο που έκανα και στον goblinάκο και με τη ρύθμιση του αέρα στις δύο μικρές αντικριστές τρύπες. Ούτε φουλ αέρα, ούτε διπλά coils, ούτε κλαπτον και λοιπά και λοιπά.. ;)

Και πάντα μα πάντα μα πάντα, ο καθένας από εμάς θα παίρνει διαφορετικό πράγμα από κάθε τι που κρατάει στο χέρι του στο τέλος! ;)

Έχεις δίκιο πάντως, ο σκατούλης αυτός εδώ δείχνει ότι κρύβει κότσια μέσα του. :)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #428 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:09 »
Λογικό είναι ρε συ Μάκη. Ο καθένας μας ατμίζει διαφορετικά έιτε λίγο είτε πολύ.  :angel: 
Τον goblin δεν τον έχω στήσει ποτέ με μονή αντίσταση μιας και δεν είναι του γούστου μου αυτά τα πράγματα  :laugh1: άρα δεν μπορώ να εκφέρω και άποψη. 
Γενικά όμως (το χω ξαναπεί και στο ίδιο νήμα νομίζω) ότι δεν καταλαβαίνω το λόγο του να στήνονται ατμοποιητές που παίρνουν διπλά coils με μονή αντίσταση, μιας και πιστεύω ότι χάνουν σε γεύση με αυτόν τον τρόπο. :hmmm: 
Είναι δυνατός ο κοντός. μην τον υποτιμάτε παιδιά!  :blr: :happy_roll_01: :peace1:
 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #429 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:18 »
Δεν τον υποτιμήσαμε λέμε, κρατάμε πισινές... :D


Παραλίγο να το ξεχάσω βέβαια, αν δεν τον δεις σε pico είναι σαν να μην τον είδες κιόλας.! :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #430 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:28 »
Καλά το ατού του μεγέθους δεν το συζητάμε καν! Δεν έχω pico ούτε tesla nano δυστυχώς αλλά και στο vtc mini είναι μια χαρούλα ο mister στούμπος. :laugh1: 
Διακριτικότατος και ντουμανογευσάτος! Τι άλλο να ζητήσω από τη ζωή???  :bravo_encouragements: :dance2: :yahoo:

Δεν αναφερόμουνα σε σένα συγκεκριμένα Μάκη, απλά ήθελα να το αναφέρω!  :protos:

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #431 στις: Μαΐου 10, 2016, 02:02 »
Λίγο βαμβάκι, λίγο και αφράτο. Και να μην μπαίνει μέσα στα κανάλια τροφοδοσίας, απλά να τα καλύπτει.

Ξανα έστησα με πιο λίγο βαμβάκι και πιο αφράτο αλλά μετά από 1-2ml πάλι τα ίδια. Όταν λες να μην μπαίνει μέσα στα κανάλια και απλά να τα καλύπτει,εννοείς το βαμβάκι να μένει επάνω,στην είσοδο που αρχίζει το κανάλι και να μην μπαίνει καθόλου μέσα?

Πάντως όσες φορές και αν έστησα διαρροές δεν είχα και πάντα το ίδιο πρόβλημα,μετά από 1-2 άντε 3 ml αρχίζει να έρχεται καμένο,το ίδιο φυσικά και αν ανεβάσω τα watt. Και πάντα μετά όταν πάω να ξαναστήσω,βλέπω την αντίσταση μέσα στην μαυρίλα,λες και την είχα κανα μήνα...

Δοκίμασα και αλλαγές στην αντίσταση,με πιο πολλές σπείρες,πιο ανοιχτές,πιο κλειστές αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #432 στις: Μαΐου 10, 2016, 04:34 »
Kαμιά φορά η αιτία μπορεί να προέρχεται από κάτι απλό.
Η ΜΟΝΗ φορά που έκανε υποψία καμένου ο Γκομπλινάρας, ήταν σε κατά ριπάς πνευμονικών with a lot of ένερτζι!  :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #433 στις: Μαΐου 10, 2016, 05:31 »

Ξανα έστησα με πιο λίγο βαμβάκι και πιο αφράτο αλλά μετά από 1-2ml πάλι τα ίδια. Όταν λες να μην μπαίνει μέσα στα κανάλια και απλά να τα καλύπτει,εννοείς το βαμβάκι να μένει επάνω,στην είσοδο που αρχίζει το κανάλι και να μην μπαίνει καθόλου μεσα?
Ακριβώς αυτό εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #434 στις: Μαΐου 10, 2016, 05:42 »
Οκ θα το δοκιμάσω και αυτό! Ελπίζω να στρώσει έτσι! Έχω βαρεθεί κάθε 4-5ml να στήνω καινούριες αντιστάσεις!! :(  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1180 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios