vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 3 χρήστες
Chris66, grag, Tem

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #480 στις: Μαΐου 14, 2016, 20:44 »
Να μας δείξετε κάποια στιγμή ρε παιδιά πως κόβετε και τα βαμβάκια  για να γίνει αυτή η πλήρης κάλυψη των εισαγωγών υγρού ενώ παράλληλα δημιουργείτε και λεπτά φυτίλια που οδηγούνται μέσα στα κανάλια.. Φαντάζομαι ότι στο κόψιμο ακουμπάτε το ψαλίδι στους εξωτερικούς πόλους και κόβετε διαγώνια προς τις τρύπες εισαγωγής αέρα του deck σωστά; θέλει τη μαεστρία του ο κερατούκλης, ώρες ώρες με τυραννάει ανεπανόρθωτα. Ενώ δείχνει ότι δέχεται πανεύκολο στήσιμο με την παραμικρή κουτσουκέλα στην κάνει την ζημιά.. :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #481 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:30 »
Eίναι ιδιότροπος όως και να το κανουμε.Τόσο καιρό όυτε καμένο ούτε χοντρές διαρροές ούτε τίποτα.Χθες 2,5 ml Βlack flag fallen να τρέχουν στον βραχίονα μου. :wall:

[justify]Την ίδια άποψη έχω με τον savo. Είναι ιδιότροπος και τρολάρει άσχημα. [/justify]

[justify]Αν συνεχίσω το θέμα του με γνώμονα τα δικά μου χούγια θα έλεγα: είναι μικρός, υπέροχα μικρός, είναι όμορφος, είναι λεπτεπίλεπτος, σε περιορίζει σε σπείρες, αν και δεν είναι ο μόνος. Έχει την πλαστική τάπα (για εμάς με τις μονές αντιστάσεις), πλαστικό που εμένα ενοχλεί. Αεράτος, αρκετά αεράτος, ακόμα και τέρμα κλειστός (ή αέρα ή τίποτα). Ο μοχλός ρύθμισης αέρα, καθώς και η μεγάλη εγκοπή διαδρομής του, είναι ο εφιάλτης στο δρόμος με τις λεύκες. Όταν μου χάραξε για πρώτη και τελευταία φορά το μοντάκι, έφαγε κλωτσιά που ήταν όλη δική του. Ναι, πήρα γεύση, υπέροχη γεύση, όμως ο αρραβώνας χάλασε νωρίς.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #482 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:41 »
Μακη εχω βαλει σε καποιο πιο παλιο post ενα video του vaping bogan που κανει ακριβως αυτο το στησιμο που περιγραφουμε. Κανε οτι βλεπεισ και μετα με ενα λεπτο κατσαβιδακι('η ψαλιδακι 'η οδοντογλυφιδα) τραβα μερικες ινες μεσα στα λουκια.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #483 στις: Μαΐου 15, 2016, 03:12 »
Μόλις έκανα το στήσιμο vaping bogan,το αποτέλεσμα? Μια απο τα ίδια.....τα υγρό ποτάμι από κάτω!! Όχι δάκρυα αλλά στην κυριολεξία ποτάμι!   :-\
Δεν ξέρω τι γίνετε...ότι και αν έχω προσπαθήσει αποτέλεσμα δεν έχω δει,ή καμένο θα έχω ή τρελές διαρροές ή μπουρμπουλήθρες ή λίγο από όλα!!   :wall:
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει από κοντά,κερνάω καφέ γιατί το βλέπω να τον πετάω από το παράθυρο στο τέλος...από χτες έχω κάνει 4 διαφορετικά στησίματα!!   :angry_orange:  
Και είναι κρίμα γιατί γενικά τον γουστάρω και ωραίος είναι και ντουμάνι έχει και φοβερή γεύση!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #484 στις: Μαΐου 15, 2016, 05:13 »
Πες όταν είναι να τον πετάξεις, να είμαι από κάτω :tongue_smilie:
Τις δυσκολες γκόμενες γουστάρουμε που δεν μας κάθονται!! Έτσι κ αυτός! Όταν  κάτσει.... :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #485 στις: Μαΐου 15, 2016, 06:10 »
@ tribal
Ρίξε μια ματιά και σε το βίντεο, εμένα μου κάθισε πολύ καλά και με μονή και με διπλή αντίσταση. Με αυτό το στήσιμο και με αυτό που περιγράφω σε προηγούμενο πόστ μου δεν έχω διαρροές, δώσε σημασία εκτός από το βαμβάκι και στη θέση και στο ύψος της αντίστασης. Μήπως όμως οι διαρροές που έχεις δεν οφείλονται σε λάθος στήσιμο αλλά στο γεγονός ότι, όπως διάβασα σε προηγούμενο πόστ σου αν θυμάμαι καλά, έχεις χαλαρώσει τον θετικό πόλο για να κάθεται ψηλότερα και να μη γδέρνει το μόντ; Αν θες να μη γδέρνεται το μόντ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάτι σαν αυτό. Να προσθέσω ότι τον γεμίζω ερμητικά ως πάνω, γυρνάω ανάποδα για να ανοίξω τον αέρα και τον αφήνω ανάποδα για κανένα λεπτό.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #486 στις: Μαΐου 15, 2016, 06:33 »
Καλημέρα ati,
όχι δεν οφείλετε στον πόλο γιατί έχω δοκιμάσει και κανονικά μήπως και...επίσης σε κάποια στησίματα δεν είχα διαρροές και με τον πόλο χαλαρωμένο,απλά τότε είχα άλλα θέματα(καμένο,μπουρμπουλήθρες κτλπ).
Όσο αφορά την αντίσταση και εκεί έχω κάνει δοκιμές,πιο χαμηλά,πιο ψηλά αλλά το ίδιο αποτέλεσμα έχω!
Θα δοκιμάσω και αυτό που λες με το γέμισμα... Μήπως θα σου ήταν εύκολο να ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες με τις λεπτομέρειες που θα πρέπει να προσέξουμε(είδα ότι το ζήτησε και ένα άλλο παλικάρι)?
Επίσης όταν ανοίγω για να κάνω αναπλήρωση,βλέπω φυσαλίδες να βγαίνουν από τα κανάλια,που σημαίνει ότι πλημμυρίζειτο deck,αφού γυρνώντας ανάποδα μετά(αφού τον έχω γεμίσει),για να ανοίξω τις εισαγωγές,αρχίζει και τρέχει υγρό στο χέρι μου από το επιστόμιο...
Να ξαναθυμίσω ότι στήνω μονή αντίσταση με ανοιχτές σπείρες και με kanthal Α1 32mm

Είδα το βίντεο,το έχω προσπαθήσει και αυτό,με τα χειρότερα αποτελέσματα από όλες τις προσπάθειες μου! Δεν μπορούσα να βάλω μέσα στο βαμβάκι με τίποτα,μπούκωνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2016, 07:02 από Tribal »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #487 στις: Μαΐου 15, 2016, 08:20 »
Καλά και του τύπου στο βίντεο μια χαρά ποτάμι τρέχουν τα υγρά από κάτω πάντως.. :D

Δείχνει να τοποθετεί το βαμβάκι αφράτο πάνω στα λούκια, τα καλύπτει πλήρως και μετά με τη βελόνα οδηγεί λίγες "τριχουλες" όπως λέτε μέσα στα κανάλια. Φαντάζει ότι θα δουλέψει σωστά. Όσες φορές κι αν το δοκίμασα κι εγώ όμως είχα διαρροή. Δείτε ξανά και τον δικό του από κάτω μετά το γέμισμα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #488 στις: Μαΐου 15, 2016, 08:53 »
Οτι είναι ιδιότροπος ο πιτσιρικας, είναι, τι να πούμε...
Όταν γυρίσω σπίτι και αδειάσει θα πάρω 1-2 φωτο απο το στήσιμο που μου δουλεύει. ΟΧΙ βέβαια ότι είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει και το επόμενο που θα κάνω, έστω και αν προσπαθήσω να το κάνω ίδιο, χαχαχα  :))

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #489 στις: Μαΐου 15, 2016, 09:54 »
Εξαρταται και το τι βαμβακι βαζεις. Αν ειναι pads(koh gen do ας πουμε) θελει οπως στο video, με fiber freaks no1 θελει παραπανω και πολυ αφρατο γιατι θα εχει διαρροες

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #490 στις: Μαΐου 15, 2016, 10:51 »
Κυριακη σημερα και λεω να αλλαξω αντιστασεις στον ιδιοτροπο (ωχ Παναγια μου).
Εσεις αγαπητοι μου Goblinνοκατοχοι καθε ποτε αλλαζετε στον δικο σας ??
Και αλλαζετε αντισταση και βαμβαξ μαζι ή μονο βαμβαξ πιο συχνα.
Εαν υποθεσουμε οτι ενα γεμισμα ειναι 3ml στα ποσα γεμισματα περιπου κανατε αλλαγη.
                                                                                      .........αιντε και ο θεος βοηθος !!

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #491 στις: Μαΐου 15, 2016, 11:19 »
Αμάν... Καλό κουράγιο!
Είμαι στα 9ml με το τελευταίο στήσιμο, με 3P Isolani. Δεν νομίζω οτι χρειάζεται τίποτα αλλαγή ακόμα!  ::)
Ίσως σε 5-10-20 γεμίσματα, λέω εγώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #492 στις: Μαΐου 15, 2016, 12:26 »
Εγώ 4 στησιματα δεν έχω καμιά διαρροή. Κανω στήσιμο από το βίντεο του aresmares.
Λίγα καμένα πήρα από δικιά μου βλακεία.
Ίσως είναι τυχερός

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #493 στις: Μαΐου 15, 2016, 12:47 »
Αυτο είχα κάνει πρώτο απο όλα και καμμένο δεν έπαιρνα μόνο με πνευμονικές. Τελικά... ο καθένας με την περίπτωσή του, ε?

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #494 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:03 »
Δεν εινια μονο το μηκος του βαμβακιου, ειναι και ποσο σφιχτο το περναει ο καθενας μεσα απο την αντισταση. Αλλος το στριβει απλα και το περναει, εγω το κανω scottish roll(συνηθεια απο τους dripper).Και εκτος απ αυτα παιζει και μεγαλο ρολο το βαμβακι που χρησιμοποιουμε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1226 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios