vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 7 χρήστες
Ribot, pngtszs1976, Mimhsdr, Milarepa, maraki1308, Tem, Αποστολης

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 25, 2016, 14:20 »
Όντας κάτοχος του expromiser v2, σκέφτομαι να αγοράσω και τον goblin v2 κυρίως γιατί μου φαίνεται πιο εύκολος στον καθαρισμό, δίνει και 2πλή αντίσταση και είναι και για πιο πνευμονικές τζούρες. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι ακούω για καμένα και διαρροές από κάποιους. Τι λέτε, αξίζει η αλλαγή;

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 25, 2016, 14:26 »
Είναι δύο εντελώς διαφορετικοί ατμοποιητές. Εχοντας τον expro, και έχοντας κάνει αρκετές δοκιμές με τον goblin v2, θα σου πω, οτι εμένα, ο goblin μου άρεσε πάρα πολύ. Είναι για πνευμονικές κυρίως, έχει ωραία γεύση, αλλά θέλει δοκιμές για να βρεις το σωστό στήσιμο, και να δουλέψει εντελώς απροβλημάτιστα(δες και τα σχόλια που έχουν γίνει σε προηγούμενες σελίδες).
Θα πρότεινα, να τον βρεις κάπου και να τον δοκιμάσεις. Για δεύτερο μαζί με τον expro, ναι, θα μπορούσες να τον πάρεις. Για αλλαγή, μονο αν θες να αλλάξεις φιλοσοφία στο άτμισμά σου. δηλαδή, απο πιο αθόρυβο και τσιγαρίσιο ατμισμα, σε πνευμονικό.
Το καθάρισμα είναι το ίδιο εύκολο και στους δύο.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 25, 2016, 15:09 »
Να πω κ εγώ μερικά πραγματάκια.  Έχω τον v1

Aν υπάρξουν διαροές αυτό συμβαίνει γιατί δεν βιδώθηκε καλά το pyrex στη βάση του ατμοποιητή.
Για να βιδωθεί σωστά και σφιχτά πρέπει να τον έχουμε πάνω στο μοντ. Αυτή η κίνηση βέβαια δεν είναι και ότι καλύτερο γιατί αν θέλουμε να ξεβιδώσουμε τον ατμό το πιο πιθανό είναι τότε να ξεβιδωθεί το τανκάκι.
Γενικά έχει τα θεματάκια του ως προς το λύσιμο και την άρμοση και χρειάζεται αυτό το εργαλειάκι για να γίνεται πιο εύκολα η δουλειά μας.
Ούτε την καμπάνα με το λογότυπο που βιδώνει στο ντεκ δεν την σφίγγουμε πολύ.

Το ντεκ είναι στενάχωρο και προσέχουμε μην πάμε πάνω από 2,5mm πυρήνα γιατί μπορεί να ακουμπήσουμε στην καμπάνα.

Στο διπλό στήσιμο προσέχουμε επίσης τα ποδαράκια του σύρματος γιατί όταν θα περάσουν από την άλλη μεριά μπλέκονται με την άλλη αντίσταση και δυσκολεύει το κόψιμο του σύρματος.

Δεν γυρνάμε ανάποδα τον ατμό ή μέσα σε τσέπες κλπ με το γυάλινο επιστόμιο, γιατί θα έχουμε διαροές.

Κατά τ άλλα είναι ένας ατμοποιητής που είτε με μονή, είτε με διπλή αντίσταση, προσφέρει κορυφαίο άτμισμα με μεγάλη παραγωγή ατμου και μεγάλη κατανάλωση ειδικά στις χαμηλές αντιστάσεις.
Ακόμα και με σχεδόν κλειστο το airflow παραμένει αεράτος πολύ.

Ο διάολος μεταμφιεσμένος σε ατοποιητή.

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 25, 2016, 19:36 »
ψιλοσφιχτες τζουρες δεν κανει καθολου? αφου αρεσε και στον ρενο..χε. ας πουμε σαν του cubis που εχω?

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 26, 2016, 00:27 »
Σας ευχαριστώ για της συμβουλες! Τελικά κατέληξα στον avocado.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #380 στις: Απριλίου 26, 2016, 08:38 »
Αξίζει ο mini v2 για στήσιμο με μονή αντίσταση;
Έχει το ίδιο καλή απόδοση και γεύση;

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 26, 2016, 10:09 »
Με 2 εχεις πιο πολυ ατμο και γενικα πιο πλουσια τζουρα.. Αλλα εγω προτιμω να τον δουλευω με μονη για ολη την μερα, με φυσιολογικα συρματα και watt.. Η γευση εξακολουθει να ειναι καλη

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 30, 2016, 19:34 »
Πρώτες 3 μέρες με τον Goblin Mini V2 στημένο με μονή αντίσταση και παρά την απειρία του νέου ατμιστή... Με έκανε να πάω σε πνευμονικές, ειναι αεράτος όπως και να το κάνουμε. Όχι οτι έχω παράπονο... Απίστευτη γεύση σε minimal μέγεθος και 3αρι τανκ, σε προκαλεί να τον έχεις μαζί σου όλη μέρα. Ειδικά πάνω στο Mini Volt ειναι σετάκι που σκοτώνει!
:delicious2:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Χρόνια πολλά στην ομάδα! :D
Τώρα κάποιος έμπειρος θα πρέπει παρακαλώ να μου λύσει αυτή την απορία: Οπως είπα από πάνω...
...στο Goblin Mini V2
...στημένο με μονή αντίσταση, ακριβώς πάνω (αλλά όχι βέβαια κολλημένο) από την τρύπα εισαγωγής αέρα
...Kanthal 30άρι σε άξονα 2mm και 7 σπείρες, δίνει 1,8 Ω
...βαμβάκι UD organic αφράτο και κομμένο όμορφα να έρχεται μόοολις και να βγαίνει από τις τρυπες εισαγωγής υγρού
...στα 9-10 Watt
...με την εισαγωγή αέρα στο μέσον και πνευμονικές... 
ολα άψογα, υπέροχη γεύση και αρκετό ντουμάνι  :D
Αν όμως τολμήσω να επιχειρήσω όχι πνευμονική, αρχίζω να νοιώθω καμμένο! :thumpdown: Τι κάνω λάθος ρε παιδιά?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2016, 10:00 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #383 στις: Μαΐου 02, 2016, 12:40 »
Με την ευγενική βοήθεια του Vrs5 το πρόβλημα με το καμμένο λύθηκε. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!  :respect:
Τελικά θέλει πολύ λίγο βαμβάκι. Πολύ λίγο! Μόλις να κάθεται πάνω από τις εισαγωγές υγρού, να μήν τις κλείνει καθόλου.
Οι περισσότεροι το ξέρατε ήδη βέβαια, εγώ μόλις το έμαθα!  :laugh1:
Πάντως ο Goblin Mini V2 είναι αεράτος, εκεί τα δίνει όλα και τα δίνει τέλεια! Απλά ρε παιδί μου, ήθελα να έχω και την επιλογή της μικρής τζουρίτσας που θα τη βγάλω από τη μύτη. Τώρα όλα είναι ΟΚ!  (πώπω ντουμάνι!...)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #384 στις: Μαΐου 02, 2016, 13:35 »
 :)) Ο μικρος δινει ρεστα  ;)
Μετα απο 2-3 στησιματακια θα τον παιζεις στα δαχτυλα.
Τωρα για τσιγαρισιες ......... δεν τον επελεγα  :nope:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #385 στις: Μαΐου 02, 2016, 14:59 »
Εγω πάλι πιστεύω ότι το τσιγαρίσιο πνευμονικό εχει να κάνει πιο πολύ με τον τρόπο που ατμίζουμε εκτος κ αν έχω μπερδέψει εγω τους όρους.
Το αεράτο του πράγατος δηλάδη δεν συμβαδίζει με την τσιγαρίσια τζούρα? Ρουφάμε απαλά και σχετικά εύκολα αφου έχουμε τη βοήθεα του  αέρα και δη στον γκόμπλιν.
Μια χαρά τσιγαρίσιες κάνω το πρωί που δεν σηκώνω και πολλά πολλά, και με διπλή στα 0,40 και δωδεκάρι υγρό. (goblin) Δυο τρεις τζουρίτζες με λιγα βαττ να φέρουμε ατμό και ετα κρατάμε την ποσότητα που θέλουμε. Χτυπηματάκι στο λαιμό για αρχή και σιγά σιγά πάμε προς πνεύμονα.

Ο μικρός έχει τρομερές δυνατότητες που αν δεν είχε τα θεματάκια με το λύσιμο του θα τον θεωρούσα κορυφαίο ατμό για το μέγεθος και την ομορφιά του. ΌΛα αυτά βέβαια  μέχρι να έρθει ο θεορίμ και μπορεί α τον εκθρονίσει από το μοντ μου.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #386 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:08 »
Ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι ανάποδος ε? Το πρωί θέλω βαρβάτες τζούρες και όσο προχωρά η μέρα τις κάνω πιο χαλαρές... Το πρωί δεν ξεχαρμανιάζω τόσο εύκολα!  :fight_hammered2:

Off topic το ξέρω.  :tomatos_01:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #387 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:26 »
Εγω λογο μηδενικης τις θελω ''βαρβατες'' ολες τις τζουρες μου  ;D
Το γκοπλινακι καλο δεν λεω αλλα μονο το πρωι, μεχρι να πιω τον καφε, μετα ειναι αδειο :idiot1: (διπλη 0,3-0.4 πινει τον αμπακο) και εφοσον (εχω το v1) βαριεμαι να το γεμισω, πιανω εναν αλλον ετοιμοπολεμο και φευγω  :))

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #388 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:31 »
Α εγώ έχω τον v2 και δεν έχω κανένα πρόβλημα να τον δουλεύω ολημερίς (εκτός σπιτιού) γιατί μέσα στο σπίτι αποκτηνώνομαι με διαφορετικούς ατμοποιητές.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #389 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:37 »
Εεε ναα δεν ηθελα να το πω αλλα μια και το φερνει η κουβεντα ;D για το πρωι καλος ειναι μετα δεν μου φτανει ο αερας του  :idiot1: και σαν κατοχος''τερατων'' τα προτιμω για την συνεχεια  :tongue_smilie:
Ασε που δεν θελω να βγουν και παραπονουμενα απο την ακινησια   :))
Θα ειναι οπως ειναι καθε ανεργος  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342006 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios