vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, swtos, domaze, zamploutos, tasos1976, lagoudakis

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #285 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:14 »
Καλησπέρα fkatsa  τον έχω στήσει και με 2 mm πυρίνα αλλα μια με δυο φορές..
υπάρχει περίπτωση να πέρασες πολυ βαμβάκι μεσα απο τον πυρίνα και να μην το άφηνε να τροφοδοτείτε σώστα??
Εγω απο ότι θυμάμαι δεν είχα θεμα..
και δεν νομίζω να  εισαι κουλός αλλα ο άτμο μας θέλει τον κοπο του!!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #286 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:22 »
@Vendetta
Δεν νομίζω αλλά δεν το αποκλείω κιόλας.
Στο επόμενο στήσιμο θα δοκιμάσω ξανά

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #287 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:18 »
Αν και αργοπορημένος μιας και έχει βγεί εδώ και παρα πολύ καιρό, σήμερα αποφάσισα να τον πάρω κι εγώ!
Οφείλω να πω πως είναι ένα μικρό ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙ για τις δυνατότητές του όντας τόσος μικρός σαν "μπιμπελό"...  :D


Τον έστησα ΑΜΕΣΩΣ, πρώτη μου φορά και ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ μπορώ να πω. Με μονή αντίσταση φυσικά...
Ούτε μικροδιαρροούλες, ούτε dry hits, ούτε τίποτα. Πράγματι, είναι ατμοποιητής ΚΑΙ για πνευμονικές, αλλά ΚΑΙ για τσιγαρίσιες τζούρες...


Πρώτο μου στήσιμο με τον Goblin Mini λοιπόν σε διάμμετρο πυρήνα 2,5 χιλιοστά, 6 σπείρες κολλητές, σύρμα 0,32 χιλιοστά, αντίσταση 1,02 ohm, βαμβάκι καλλιτεχνικά κουρεμένο και τοποθετημένο, γέμισμα με Granny's Vanille Custard από κάτω α λα Kayfun (δεν το βρίζω, γιατί είμαι συνηθισμένος που γεμίζω τον Lite Plus τόσους μήνες έτσι) και πολύ άνετα με κάθε είδους πιπέτα (κάποιοι έχουν θέμα με αυτό, εγώ όχι πάντως), αέρας στο 1/6 και απόλαυση...
Να πω κάτι κουλό εδώ; Νομίζω πως σαν να παίρνω πιο έντονα γεύση αν έχω το air flow τέρμα ανοιχτό... (Ναι, κύριοι και κυρίες, σωστά διαβάσατε! ΤΕΡΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ!)
Από την άλλη όμως, δεν μπορώ τις πνευμονικές με τίποτα, οπότε το air flow ρυθμισμένο ξανά στο 1/6 ανοιχτό...


Ωραίο και το γυάλινο drip tip, αλλά πολύ ανοιχτό και για αυτό προτίμησα το δικό μου (μιας και δίνει και το ανταπτοράκι μαζί)...


Από κάτω, δύο φωτό για το πώς "δένει" με το Stingray-X σε 18490 mode...

Αποσυνδεδεμένος KARPIS

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #288 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 21:19 »
Καινούριος Goblin mini v2
Φαίνεται ότι έχουν διορθωθεί ότι ελαττώματα είχε :-)
Έχω 6 μήνες τώρα το πρώτο, με καθημερινή χρήση, πάντα στημένο με διπλή αντίσταση και ειμαι πολύ ευχαριστημενος. Περιμένω για αγορά το καινούργιο τωρα ;-)




Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #289 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 21:51 »
Thorin ισως εχεις την αντισταση στο κεντρο , οποτε οταν εχεις τον αερα στο 1/6 χτυπαει ο αερας ενα μερος της.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #290 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:06 »
...
Πρώτο μου στήσιμο με τον Goblin Mini λοιπόν σε διάμμετρο πυρήνα 2,5 χιλιοστά, 6 σπείρες κολλητές, σύρμα 0,32 χιλιοστά, αντίσταση 1,02 ohm, βαμβάκι καλλιτεχνικά κουρεμένο και τοποθετημένο,
...

Καλησπέρα. Μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία παραπάνω για το καλλιτεχνικά κουρεμένο και τοποθετημένο βαμβάκι σου;
Τον περιμένω από μέρα σε μέρα και ψάχνομαι.
Ευχαριστώ!



Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #291 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:34 »

Στο 15 περιπου λεπτο κοβει τα βαμβακια.. Απ ολους τους τροπους που εχω δοκιμασει θεωρω οτι ειναι ο καλυτερος. Ισα ισα να ακουμπανε στα λουκια.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #292 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 00:41 »
Ό,τι είπε ο φίλος από πάνω...  :)  Ειδάλλως, τσέκαρε και του Ρένου το βίντεο, μια χαρά είναι και αυτό για να σε βοηθήσει...


Εγώ προσωπικά τα κόβω πολύ κοντά τα βαμβάκια και κάπως διαγώνια για να κάνουν σαν "μύτη" μπροστά. Και αυτή η μύτη πάει πάνω από τα κανάλια του υγρού χωρίς να τα φράζει ιδιαίτερα...


Διαρροές καθόλου μέχρις στιγμής όπως το κάνω ακόμα και με λίγο βαμβάκι (πλην της υγρασίας που πιάνει κλασσικά από κάτω)...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Thorin ισως εχεις την αντισταση στο κεντρο , οποτε οταν εχεις τον αερα στο 1/6 χτυπαει ο αερας ενα μερος της.. :hmmm:


EDIT: Τώρα το είδα αυτό το ποστ σου Λευτέρη. Όχι, δεν την έχω στο κέντρο ΕΠΙΤΗΔΕΣ, επειδή γνώριζα ότι θα το ανοίγω λίγο και γι αυτό την είχα βάλει ελαφρώς αριστερά, όπου αυτό το λίγο άνοιγμα θα την "χτυπάει" ολόλκηρη ο αέρας...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2016, 01:38 από Thorin13 »

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #293 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 15:07 »
Τελευταια και αρκετα καλη "πατεντα" για την χρηση οποιουδηποτε drip tip. Παιρνουμε ενα σιλικονενιο καπακι( απ αυτα τα μιας χρησης που συνηθως μας δινουν οταν δοκιμαζουμε υγρα σε ατμομαγαζα) το γυρναμε αναποδα και κοβουμε οπως στην φωτο.Το βαζουμε στο πανω μερος της καμπανας και βιδωνουμε το πανω μερος του ατμοποιητη. Το χρησιμοποιω πανω απο μηνα και δεν εχει παθει τιποτα. ;)




Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #294 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 15:54 »
Αυτό ακριβώς το κόλπο με το λαστιχένιο δοκιμαστικό επιστόμιο, θυμάμαι το είχα δεί προ κανα μήνα ή δύο (δε θυμάμαι ακριβώς) περίπου όταν ήμουν στον Κώστα (Atmistique) που του το ζητούσε ένας κύριος για να το δοκιμάσει και τελικά το πέτυχε όπως εσύ!


Ρε μήπως ήσουν εσύ αυτός ο κύριος;;;  :))

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #295 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 16:01 »
αχαχαχα... Οχι δεν ημουν εγω :)

Αποσυνδεδεμένος veduracell

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #296 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 01:58 »
υπάρχει και παρόμοιο βιντεο στο youtube ... έχω παραγγήλει από ft και σκεφτόμουν να αγοράσω απο το γνωστο σιτε στην αγγλία που έχει τα ειδικά drip tips.. αλλά είναι ακριβά ρε γ@#ώτο ... μου πάει σχεδόν όσο ο ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #297 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 00:02 »
Aυτα τα βιδακια να ειχε λιγο καλυτερα,δεινοπαθησα,για να σφιξει το συρμα το 30αρι
Κατα τα αλλα απο τζουρα ,εχει ολη τη "κλιμακα'' εκτος απο πολυ σφιχτη..και απο γευση,τωρα πολυ η λιγο για μενα βγαζει,σε σχεση με το μπελους που ητανε ατονη
Το δριπ τιπ το γυαλινο σε μενα ειναι σταθερο δε βγαινει
Διαροες δε ειδα,μονο υγρασια,πολυ ικανοποιημενος.αλλα δυστηχως εκει που τον ελυσα για να τον πλυνω εχασα το βιδακι του 510 :wall: Προσωρινα εβαλα μια κοινη βιδα με σταυρο,μηπως υπαρχει η δικια του σε ανταλακτικο?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 17:22 »
@petra, καλησπέρα.
Επέστρεψα στο θέμα για να πω τ' ανάποδα με την τελευταία φορά. Δεν θυμάμαι σε ποιο νήμα, όμως είχα πει πως δεν θα επέλεγα τελικά τον Goblin mini και πως θ' αναζητούσα τον Erlprinz (για παραπάνω χτύπημα). Τελικά μόλις επέστρεψα αγκαλιά με τον Goblin mini.

 
Από χτύπημα μέχρι στιγμής με κάλυψαν τα υγρά (με τ' ανάλογα mg), οπότε μπορώ να μεταθέσω χρονικά το θέμα "παραπάνω χτύπημα". Το δέλεαρ ήταν πως έτυχε να τον δοκιμάσω από άλλον ατμιστή και το αποτέλεσμα μου άρεσε, αν και άτμισα απειροελάχιστα. Επίσης, τα 22mm, η χαμηλή τιμή και το μικροσκοπικό κουστουμάκι του (πιο μικρός κι από το tiny). Δεν τον έχω στήσει ακόμα και το μόνο αρνητικό είναι καθαρά αισθητικό, τα κενά στη βάση για τον μοχλό τού αέρα. Παρ' όλ' αυτά είναι όμορφος ατμοποιητής και περιμένω ανάλογη απόδοση. (τον Erlpinz τον έχω γι' αργότερα, και δεν ξέρω αν αξίζει να κοντύνει με τα κόστη που είδα). 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:39 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος sobi1984

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
  • redwood original
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 18:16 »
Καινούριος Goblin mini v2
Φαίνεται ότι έχουν διορθωθεί ότι ελαττώματα είχε :-)
Έχω 6 μήνες τώρα το πρώτο, με καθημερινή χρήση, πάντα στημένο με διπλή αντίσταση και ειμαι πολύ ευχαριστημενος. Περιμένω για αγορά το καινούργιο τωρα ;-)

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)


καλησπερα παιδια, το πρωτο μου ποστ στο φορουμ. σκεφτομαι να παρω τον συγκεκριμενο ατμοποιητη.

απο οτι εχω δει υπαρχουν δυο versions. 
ερωτηση ο αυρος λοιπον ειναι μονο v2  η εβγαινε και στην πρωτη εκδοση μαυρος. γιατι οτι review και αν εχω δει δεν εχω δει καποιον μαυρο. και η αληθεια ειναι οτι με ενδιαφερει να ειναι οσο γινεται διορθωμενο το προβλημα με το drip tip καθως ειμαι και λιγο ατσαλος .

ευχαριστω εκ των προτερων !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26815 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115637 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1715 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog