vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 7 χρήστες
tony1976, maprix, lagoudakis, Giannis.B, Kliman, Buliwyf, camber

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #135 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 12:45 »
ευχαριστω για τα tips..
εχω τον gs air ms ευτηχως αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα..
οντως πετρα αυτο που ειπες τωρα που το σκεγτωμαι ισχυει...
γιατι στην αρχη ειχα βαλει λιγο και δεν ειχε καλη τροφοδοσια και το εκαψε το βαμβακι ενω τωρα εβαλα παραπανω και δεν εχω καμμενο αλλα αυτη την ασχημη γευση..
να αφαιρεσω απο το υπαρχων ή να βάλω καινουριο βαμβακι??

abe  πως να το καθαρισω ακριβώς??

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #136 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 12:55 »
Χλιαρό νεράκι,ξύδι,υγρό πιάτων καθάρισέ τα με καμιά παλιά οδοντόβουρτσα και άστα όλο το βράδυ να κολυμπάνε!Το πρωί ξανά το ίδιο με καινούργιο νερό!(εγώ το κάνω 2 φορές και τα αφήνω 24ώρες για καλύτερα αποτελέσματα!)κάποιοι προτείνουν και βράσιμο σε γάλα,δεν το έχω δοκιμάσει,αλλά λειτουργεί!Και βγάλε τα οριγκάκια για καλύτερο καθάρισμα και για να μην χαλάσουν γρήγορα!Εγώ έχω και μία σύριγγα και πιέζω νερώ στα δύσκολα σημεία(τροφοδοσίες αέρα)Καλή επιτυχία! :thumpup: Συγγνώμη που πετάχτηκα :laugh1: :laugh1: Τέλος ξέχασα:μπορείς και με ισοπροπυλική αλκοόλη από φαρμακείο για σούπερ αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #137 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 13:05 »
Θα το δοκιμάσω και αυτο λοιπον.. ;D
ευχαριστω πολυ

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
με συγχωρειτε για τις συνεχές ερωτήσεις..

οταν φτιαχνετε ενα νεο coil εχετε γευση
επιθυμητή μετα απο ποσες τζουρες??
εβαλα τα τμηματα του ατμο σε νερο με υγρο πιατων οχι για 24 ωρες που ειπε ο φιλος αλλα για 5 ωρες περιπου..(δεν αντεξα την αναμονη)
Η γευση παραμενει πολυ ασχημη..
το βαβακι ειναι πιο αφρατο απο τα αλλα στησιματα και εχω 5 σπειρες με 0,20 μμ στα 1,5 ωμ.
απο τροφοδοσια
νομιζω ειναι καλα..

Μηπως εχει να κανει που εχω αρκετα κλειστο τον αερα και ατμιζω??

Σας εχω ταραξει με τις ερωτησεις αλλα δεν εχω και καπου αλλου να απευθυνθώ..

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 21:55 από vendetta »

Αποσυνδεδεμένος EM2

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #138 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 10:35 »
απο χθες εχω τον goblin λοιπον...

πρεπει να εχω κανει 6-7 διαφορετικα στησιματα απο ιντερνετ αλλα απο την αρχη μεχρι σημερα εχω μια ασχημη γευση καμενο να το πω, μεταλικη γευση να το πω κατι τετοιο..παντως δεν παλευετε με τιποτα αυτη η γευση..
εχω κανει στησιματα που αναφερουν εδω μεσα και να ναι καλα..εχω κανει απο το ιντερνετ αλλα τιποτα...προφανος κανω εγω κατι λαθος αλλα τι?? :wall: :wall:
εχω στησει με 0,30 μμ με 0,20 και με 0,23... :wall: :wall:
ειναι ο πρωτος επισκευασιμος που χρησιμοποιω και στεινω μονη αντισταση απο 1,5 μεχρι 2,2..
οποια συμβουλή καλοδεχούμενη..
Στα ποσα watt ?
Αν εχεις γεμισει το τανκ "μεχρι τα αυτια" παιζει να μην κανει σωστη τροφοδοσια , το επαθα 2-3 φορες μεχρι να το βρω


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #139 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 11:47 »
@vendetta
Ρεύματα, επαφές, σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #140 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 15:34 »
τελικα κυκλοφορει original σε μαυρο http://www.yourcig.com/product/back-goblin-mini.html

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #141 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 16:03 »
με το 0,20 και 0,23 απο 7 μεχρι 9 watt καπου εκει.
Το εχω βαλει με 0,20μμ 1,5 ωμ σε μπαταρία cell 2200 mA delirium ,τιποτα παλι.. :wall:

θα το βρω που θα μου παει.. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #142 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 20:02 »
Μπορεί να είναι βρώμικο το σύρμα σου. Μπορεί να είναι τελείως μάπα, όχι απλά βρώμικο. Μπορεί να στρίβεις το βαμβάκι με βρώμικα/ιδρωμένα χέρια.


Έχεις παρατηρήσει σε κάποιο στήσιμο απ' όσα έκανες να στρώνει η γεύση μετά από λίγο; Ή έκανες 2-3 τζούρες και το πέταγες;

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #143 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 20:19 »
εχω στριψει διαφορα συρματα και στα τελευταια το καθαριζω το συρμα με νερο..
τα χερια μου δεν ειναι βρωμικα απλα πασαλειβομε λιγο με υγρο αναπληρωσης...
το εχω κρατησει το στησιμο και αρκετη ωρα μεχρι που δεν την παλευα αλλο αλλα οχι του δινω χρονο γενικα...
που και που καιγετε το βαμβακι αλλες φορες οχι..Γευση ομως δεν εχω καλη οπως και να χει..
εχω στησει με διαφορους τροπους αλλα δεν...

σπαω το κεφαλι μου καπως ετσι... :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #144 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 21:14 »
Στις πρώτες δυο τρεις τζούρες αμέσως μετά το γέμισμα αφού έχεις ποτίσει καλά το φιτίλι το κάνει;
Το βαμβάκι στην αντίσταση είναι όσο πρέπει;
Με πολύ λεπτά σύρματα σετάρεις, γιατί δεν βάζεις ένα 0,32mm να είσαι σίγουρος ότι έπιασε σωστά στα βιδάκια;

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #145 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 21:46 »
δες το video που ανεβασαν πριν λιγες μερες (λιγες σελιδες πιο πισω) ετσι το κανω και γω και δεν εχω κανενα προβλημα. χρησιμοποιω 32 αρι αλλα εχω στησει και με 25αρι..

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #146 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 01:30 »
με 32 αρι στα ποσα ωμ ατμιζετε εσεις παιδια??


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
οκ θα το ξανα σεταρω γιατι δεν θυμαμαι αν εχω κανει και αυτο το στησιμω εχω μπερδευτει... :idiot1: :idiot1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
οι πρωτες τζουρες ειναι λιγο ουδετερες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2015, 02:01 από vendetta »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #147 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 02:06 »
Δεν ξέρω τι ακριβώς άσχημη γεύση παίρνεις για να δούμε τι φταίει αλλά αν απλά έβαλες τα κομμάτια στο νερό με υγρό πιάτων και μετά τα έβγαλες τότε δεν έχεις καθαρίσει τίποτα.

Εγώ διαλύω τον ατμοποιητή (ότι βγαίνει χωρίς να καταστραφεί, συνήθως το μόνο που μπορεί να μείνει είναι το pin του 510 με το insulator του αν είναι press fit και δεν θέλω να μπλέξω),

πλένω τα κομμάτια κάτω από την βρύση με οδοντόβουρτσα και σαπυνάδα, τα ξεβγάζω,

τα βάζω όλα σε ένα ποτήρι και τα καλύπτω με ισοπροπυλική,

μετά από κανένα 2-3-4-5-6ωρο (ανάλογα με τα κέφια) τα βγάζω και τα βάζω σε ποτήρι με νερό και λίγο Lysterine,

μετά από λίγο τα βγάζω και τα ξεπλένω πάλι κάτω από την βρύση με σαπουνάδα και τέλος τα ξεπλένω καλά και τα στεγνώνω.


Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις άσχημη γεύση μετά από αυτό εκτός αν δεν έχεις βγάλει orings κτλ και έχει μείνει μηχανόλαδο από κάτω. Αν δεν έχεις ισοπροπυλική βάλε βότκα. Αν δεν έχεις βότκα δεν θέλω να σου μιλάω πια...  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #148 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 02:46 »
χαχαχα.. :respect:

δεν μενει παρα να κανω και αυτό λοιπον..με σαπουναδα τα εκανα...
 θα ακολουθήσω ολη την ιεροτελεστία σου φίλε mindtrapper..
οσο αφορα την βοτκα... ειχα ουισκι λογο χειμώνα ..παει καλύτερα στα γουστα μου τωρα θα παρω μια βότκα και θα πινω λιγια που και που...Τι?? Να την αφήσω να πάθει τιποτα και να την πετάξω?? Αμαρτια είναι..
ευχαριστω για την πληροφορία..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9615
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #149 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 03:32 »
Tο πιθανότερο είναι ότι και μετά την παραπάνω ιεροτελεστία δεν θα πάρεις σωστή και καθαρή γεύση. Εκτός φυσικά αν εντελώς τυχαία πετύχει κάποιο στήσιμο.......Εντάξει το σχολαστικό καθάρισμα μπορεί να είναι ορισμένες φορές απαραίτητο αλλά αυτό από μόνο του δεν σου δίνει σωστή γεύση. Περισσότερο είναι θέμα στησίματος....και ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι σχετικά ιδιότροπος στο θέμα αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 143 41247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:39
από Giannis.B
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249770 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420707 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158508 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15823 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131357 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 204 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 222 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 230 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 335 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 209 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767808 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966