vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, Tem, Mulder, camber, trabaman, I.P, Barbapaidi, Mimhsdr, Razor.QQ15

Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 01, 2015, 13:44 »
spiros αγορα ακομα με paypal δεν γινεται, παρακολουθησε αυτό το νημα για να δεις πως εχει η κατασταση και για τυχον νεα! (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,825.810.html)

Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 02, 2015, 16:17 »
Έχει ένας φίλος το subox. Ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά, τώρα αν του βάλουμε DELTA II ή K1 με αντάπτορα αναβοσβήνει 9,9Ω(στο 30αρι eleaf δουλεύουν σωστά). Toν subtank mini τον βλέπει κανονικά παρόλα αυτά.
Καθάρισα τον πόλο όσο καλύτερα γίνεται, τι άλλο να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 02, 2015, 16:29 »
με επιφύλαξη γιατί δεν το ξέρω προσωπικά, κοίτα το post 885
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14215.msg868204.html#msg868204

Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 02, 2015, 16:41 »
Ναι αλλά την πρώτη μέρα που το πήρε το δοκιμάσαμε σε DELTA II και δούλευε κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 02, 2015, 16:42 »
spiros αγορα ακομα με paypal δεν γινεται, παρακολουθησε αυτό το νημα για να δεις πως εχει η κατασταση και για τυχον νεα! (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,825.810.html)
ευχαριστω, θα το παρακολουθω.
η διαφορα στην τιμη με τα Ελληνικα καταστηματα ειναι εξωφρενικη.

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 03, 2015, 19:12 »
εχουμε κανενα καλο μαγαζι να το πάρουμε απο ελλαδα και να χει και μπαταρια το ιδιο μαγαζι?

Αποσυνδεδεμένος groupieris23

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 12, 2015, 16:02 »
Καλησπερα σε ολους!!


Εχω και εγω καποιους μηνες το subtank mini starter kit. Ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος. Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα σε οτι αφορα τον επισκευασιμο ατμοποιητη. Αφου κανω το στησιμο και φτιaξω μια αντισταση 1.1Ω π.χ, μετα απο καποιες ωρες χρησης το modaki μου δειχνει αντισταση 8.5, 8.7, 4.5 κλπ, και γενικα αλλαζουν τα Ωμ σαν τρελα. Αμα ανοιξω και πειραξω την αντισταση επανερχεται παλι στα φυσιολογικα επιπεδα Ωμ. Τι λαθος κανω στο στησιμο και δημιουργειται αυτο το προβλημα?


Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 12, 2015, 16:39 »
δες αν εχεις καλα βιδωσει την αντισταση σου πανω στο ντεκ στις βιδες .. να ειναι σφικτα στις βιδες και να μην εχουν μποσικα το συρμα και οι βιδες

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 12, 2015, 18:55 »
Καλησπερα σε ολους!!


Εχω και εγω καποιους μηνες το subtank mini starter kit. Ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος. Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα σε οτι αφορα τον επισκευασιμο ατμοποιητη. Αφου κανω το στησιμο και φτιaξω μια αντισταση 1.1Ω π.χ, μετα απο καποιες ωρες χρησης το modaki μου δειχνει αντισταση 8.5, 8.7, 4.5 κλπ, και γενικα αλλαζουν τα Ωμ σαν τρελα. Αμα ανοιξω και πειραξω την αντισταση επανερχεται παλι στα φυσιολογικα επιπεδα Ωμ. Τι λαθος κανω στο στησιμο και δημιουργειται αυτο το προβλημα?


Ευχαριστω


με τι σύρμα εστησες?


εμενα μου το εκανε μια φορα οταν ειχα κανει ενα microcoil με 0,40 συρμα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 12, 2015, 20:41 »
Τέτοιες συμπεριφορές, συνήθως οφείλονται σε:
α) λάσκα βίδα
β) Περισσευόμενο σύρμα από τη βίδα το οποίο βραχυκυκλώνει.
γ) Coil που ακουμπάει κάτω.

Τα κοιτάς με τη σειρά, καθώς τα έχω βάλει με σειρά πιθανότερο ως απίθανο και βλέπεις συμπεριφορά.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 12, 2015, 22:18 »
Είχα κι εγώ προσφάτως την πρώτη επαφή μαζί του και οφείλω να ομολογήσω ότι με άφησε με το στόμα ανοιχτό το μοντάκι, για τον βαμμένο mini δεν έκοψα και φλέβα απ'την αρχή έτσι κι αλλιώς.. ;)
Πραγματικά πολύ όμορφο και στιβαρό, παρόλο που φοβόμουν την πλαστικούρα στα κουμπιά του τελικά διαπίστωσα ότι το fire είναι μεταλλικό εντέλει αλλά και τα +/- του αν και πλαστικά, δεν δείχνουν και τόσο χάλια από κοντά τελικά.

Ο λόγος όμως που γράφω είναι για να επιβεβαιώσω ότι ο δικός μου subtank mini κούμπωσε κανονικά πάνω στον μη ρυθμιζόμενο 510 του και δεν άφησε κανένα κενό όπως αναφέρθηκε παλιότερα, ίσως το έχει αναφέρει κι άλλος αυτό αλλά δεν έτυχε να το διαβάσω. Έχω τον mini με τη νέα βάση, όχι όμως αυτόν που συνοδεύεται με το νέο RBA κατά την αγορά του. Μου είχε κάνει εντύπωση όταν κάποιος ανέφερε ότι δεν ταίριαξε ο προηγούμενος subtank και άφηνε κενό με το mod ενώ παράλληλα ο βαμμένος subtank που ήρθε με το kit καθόταν τέλεια πάνω του.

Τέλος πάντων απλή αναφορά έκανα, ίσως φανεί χρήσιμη σε κάποιους.. :) 

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 13, 2015, 11:52 »
μονο ο mini βιδωνει σε αυτο το μοντακι ολοι οι αλλοι απλα δεν κανουν επαφη..το fire εισαι σιγουρος οτι ειναι μεταλλικό?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 13, 2015, 12:06 »
Απ'το ελαφρύ ξύσιμο που του έκανα με το νύχι αυτό αισθάνθηκα, ίσως να έπεσα κι έξω. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που έχει το mod.. :)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 13, 2015, 13:34 »
Μια και το έχω κι εγώ μερικές μέρες να γράψω ότι ο russian 91% μια χαρά κουμπώνει (έχει βέβαια το βιδάκι που μπορείς να κατεβάσεις τον πόλο μισή στροφή), άρα λογικά και οι kfl+ που είναι πιο κάτω ο πόλος θα κουμπώνουν, ίσως με ελαφρό κενό.

Σαν κουτάκι είναι καλή κατασκευή, δεν με πειραζει καθόλου αν τα κουμπιά είναι πλαστικά, είναι στιβαρή η κατασκευή και δεν παίζουν, και το σημαντικότερο για μένα, χωράνε και οι ncr18650B οι unprotected με το βυζί, που απ' ότι έχω δει είναι οι μεγαλύτερες που υπάρχουν. Απλά σ' αυτές βάζω το καπάκι ανάποδα για να κλείσει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος groupieris23

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 13, 2015, 20:46 »
Τέτοιες συμπεριφορές, συνήθως οφείλονται σε:
α) λάσκα βίδα
β) Περισσευόμενο σύρμα από τη βίδα το οποίο βραχυκυκλώνει.
γ) Coil που ακουμπάει κάτω.

Τα κοιτάς με τη σειρά, καθώς τα έχω βάλει με σειρά πιθανότερο ως απίθανο και βλέπεις συμπεριφορά.
Σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση θα το ελεγξω!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 699 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588950 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13196 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711