vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

429 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, camber, Tem, Kouros17, Razor.QQ15, thanos1071

Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« στις: Ιουνίου 29, 2015, 19:39 »
Πριν 10 μερες εφτασε στα χερια μου το SUBOX MINI STARTER KIT απο την Kangertech και μου το έστηλαν για μια παρουσιαση η CVapor.com


H Kangertech είχε ανακοινωσει  το νέο της προϊόν, το SUBOX Mini Starter Kit πριν καποιους μήνες και πολλοί περίμεναν να το δουν .  Η εταιρεία εδρεύει στο Χονγκ Κονγκ έχει από καιρό δείξει και είναι γνωστό οι  καινοτομίες  της με  τους  EVOD, Protank, Aerotank και Subtank.
Τώρα έκανε όντως την εκπληξη και έφερε στην αγορά ενα ολοκληρωμενο πακετο άτμισης για νέους αλλα και για πιο έμπειρους ατμιστες , το SUBOX MINI STARTER KIT

Το σετ περιλαμβάνει το box  mod KBOX Mini και την καινουρια  έκδοση του Subtank Mini . Καθώς και άλλα πραγματα που σίγουρα κανουν την διαφορα σε αυτο το πακετο , οπως ανταλακτικες εργοστασιακες κεφαλες , επισκευασιμη κεφαλη, διαφορα spare parts .


Το σετακι βγαινει σε 2 βερσιον μια ασπρη με μαυρες πινελιες και μια μαυρη βερσιον με κοκκινες πινελιες


Τι είναι στο κουτί
  •   1 Χ KBOX Mini mod
  •   1 Χ Subtank Mini 
  •   1 Χ 0,5 ohm κεφαλη
  •   1 Χ 1,5 ohm κεφαλη
  •   1 Χ RBA Mini Plus επισκευασιμη
  •   2 Χ RBA προ-τυλιγμένα πηνία
  •   1 Χ Πακέτο οργανικο ιαπωνικό βαμβάκι
  •   1 X κατσαβίδι
  •   2 Χ RBA βίδες πιάσιμο του συρματος
  •   2 Χ κάλυμμα RBA βιδες για το δαχτυλιδι
  •   1 x καλώδιο micro USB
  •   1 Χ οδηγίες χρήσης
Παρουσιαση του SUBOX MINI STARTER KIT


[youtube]E30zQgzcxZs[/youtube]

Γενικα το ολο πακέτο ειναι ενα παρα πολυ καλο πακετο για εναν που αρχιζει τωρα το ατμισμα και οχι μονο ... το KBOX  με τα 50 Watt  απογειώνει το ατμισμα απο κανονικο mouth to lung  σε πνευμονικες και σιγουρα με την βοηθεια του ανανεωμενου airflow  αλλα και με της επισκευασιμη κεφαλη του πακετου ...





Ανενεωμενες εργοστασιακες κεφαλες με καθετο coil





Mε νεα χαρακτηριστικα επισκευασιμη κεφαλή




και με ένα πανεμορφο μικρο μοντακι κανει οντως παρα πολυ ωραιο σετακι




Τα συμπερασματα μου ειναι οτι θα το αγοραζα ανετα για μενα , θα το προτεινα σε ενα φιλο να το αγορασει και με ολα αυτα που εχει μεσα και με τετοια τιμη απο την Cvapor σιγουρα θα ηταν μια πολυ καλη αγορα .....

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 29, 2015, 19:44 »
Προσοχή στους πιθανούς αγοραστές.
Εν έτη 2015, ΔΕΝ ΕΧΕΙ αυτορυθμιζόμενο πόλο.
Περιμένετε την νέα έκδοση που θα το διορθώσει.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 29, 2015, 19:57 »
Φιλε   xxpistoss  δεν αντιλεγω οτι δεν εχει ρυθμιζομενο πολο το λεω αλλωστε πολλες φορες στη παρουσιαση αν το ειδες .... αλλα δεν διαπιστωσα κανενα προβλημα να μην καθεται καποιος ατμοποιητης επανω και να μην τον διαβαζει το δοκιμασα  εχτος απο τον  Subtank mini  που ειναι ηδη στο πακετο αλλα και με kayfun με ολες  oi βερσιον αλλα ακομα και με ντριπερ που εβαλα παλι μια χαρα τους διαβασε ... και αν θυμασε το στικακι ειχε θεματα αλλα το προτιμησαμε πολλοι και εγω μαζι με πολυ ενθουσιασμο  παρολο που με το παραμικρο ο πολος εμπαινε μεσα και χαναμε την επαφη με τον επισκευασιμο ενω σε αυτο το μοντακι δεν μπαινει .. και μετα απο 10 μερες με βαριες. χρησεις ..  και εγω συμφωνω μαζι σου αλλα επρεπε να πω και αυτο που ειδα ...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 29, 2015, 20:05 »

είναι πρόβλημα κώστα
εγώ δοκίμασα τον ego one mega και δεν έκανε επαφή και κάποιον ακόμα επισκευάσιμο δεν θυμάμαι τώρα οποτε το πρόβλημα υπάρχει
για να καταλάβεις αυτός που θα το χρησιμοποιούσε επειδή θα του έκανα δώρο τον ego one mega επειδή είχε διαρροές με τον subtank απογοητεύτηκε και δεν συνέχισε το ψάξιμο αλλα το κανονικό κάπνισμα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 29, 2015, 20:11 »
Κωστα παντα στα μοντακια μου κοιταω να εχουν ρυθμιζομενο πολο .. και ακομα και σε αυτο  ηθελα να ειχε ...  μακαρι να βγει με ρυθμιζομενο πολο  γιατι  θα ειναι πλεον ιδανικο πακετο για πολλους .. που ακομα και ετσι οπως ειναι μου αρεσε τρελα και σαν εμφανιση αλλα και σαν τιμη ...  .. και δεν το λεω εγω μονο πολλοι που του εκαναν παρουσιαση ...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 29, 2015, 21:06 »
Φιλοι να σκεφτειτε πρωτα οτι ισως το mod φτιαχτηκε για να λειτουργει με αυτον τον ατμο και δευτερο αν και ειμαι απο αυτους που θελουν ρυθμιζομενο πολο μηπως αυτο δεν ειναι παντα πλεονεκτημα; (λογω στεγανοτητας) και αν αυτο διορθωνεται με εναν ατμο με ρυθμιζομενο πολο; (αν εχει βεβαια)

Αποσυνδεδεμένος SteveSalvian

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 29, 2015, 23:03 »
Το λευκό είναι πανέμορφο!  ::)

Αποσυνδεδεμένος argailwall

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 30, 2015, 11:05 »
το έχω κι εγώ από τις 5 Ιουνίου (το μαύρο) είναι εξαιρετικό mod, παρόλο που ισχύει αυτό με τον πόλο δεν βρίσκω λόγο να μην χρησιμοποιείς τον subtank, δεν είχα δουλέψει τους παλιότερους και δεν ξέρω αν είχανε προβλήματα με διαροή , αυτός πάντως δεν έχει κανένα πρόβλημα, ο επισκευάσιμος του είναι καταπληκτικός, οι καινούριες ακόμη δεν έχουν βγει στο εμπόριο, αλλά μόλις βγει σαν ανταλλακτικό ο επισκευάσιμος λέω να χτυπήσω άλλον ένα να έχω πάντα έτοιμο στημένο.
Νομίζω δεν αναφέρεις τα αυτοκόλλητα που έχει για τις μπαταρίες (κόοκινα στον μαύρο-κόκκινο, μαύρα στον άσπρο-μαύρο) τα οποία είναι για τις μπαταρίες ώστε από την τρύπα με το logo να μην φαίνεται το χρώμα της μπαταρίας αλλά το θεματικό χρώμα του μοντ (ψιλοασήμαντο αλλά ωραία πινελιά) (φώτο συνημμένες)
Σε γενικές γραμμές είναι εξαιρετικό για entry level σε mods και επισκευάσημους

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 30, 2015, 18:44 »
Καλοατμιστο .... οντως ειναι πολυ ομορφο παρολο που λεω καποια που δεν μου αρεσαν στο βιντεο .. πανω σε αυτο αλλα σε γενικες γραμμες τιμης και αποδοσης οντως ειναι πολυ καλο ... οσο αναφορα τα αυτοκολλητακια :) ναι το λεω στο βιντεο που το παρουσιαζω .. εξυπνη πινελια δεν αντιλεγω  ;D

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 30, 2015, 20:14 »
ενα αρχικο πακετο σημαινει οτι εχει ολα οσα χρειάζεσαι για να ξεκινησεις...
το συγκεκριμενο δυστυχως δεν εχει μπαταρια την οποία πρεπει να παρεις ξεχωριστα.... :-\

Για εναν που δεν ξερει, θα παρει μια οποιαδηποτε μπαταρια και τελικα δε θα του λειτουργει.... :dontknow:

Αρα,
Δεν ειναι αρχικο πακετο....
Θα επρεπε να εχει και μια ΚΑΛΗ μπαταρια μαζί...

Δε θα το προτεινω σε νεοεισερχόμενο ατμιστή
Ανταυτού θα του προτείνω, όπως το εχω κάνει ήδη σε 3-4,
το iStick, με Subtank mini, ή για πιό απλά πράγματα GS Air...

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 30, 2015, 20:32 »
δηλαδη το καταστημα απο το οποιο θα το αγορασει δεν θα του υποδειξη ποια μπαταρια να χρησιμοποιηση?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 30, 2015, 20:41 »
Μπορει να του υποδειξει μπορει οχι

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 30, 2015, 20:48 »
ενα αρχικο πακετο σημαινει οτι εχει ολα οσα χρειάζεσαι για να ξεκινησεις...
το συγκεκριμενο δυστυχως δεν εχει μπαταρια την οποία πρεπει να παρεις ξεχωριστα.... :-\

Για εναν που δεν ξερει, θα παρει μια οποιαδηποτε μπαταρια και τελικα δε θα του λειτουργει.... :dontknow:

Αρα,
Δεν ειναι αρχικο πακετο....
Θα επρεπε να εχει και μια ΚΑΛΗ μπαταρια μαζί...

Δε θα το προτεινω σε νεοεισερχόμενο ατμιστή
Ανταυτού θα του προτείνω, όπως το εχω κάνει ήδη σε 3-4,
το iStick, με Subtank mini, ή για πιό απλά πράγματα GS Air...

Ηλια με αυτη την τιμη και με ολα αυτα που εχει ασχετως μπαταριας που δεν εχει .. δεν νομιζω να βρει να παρει ενα στικακι 50αρι και ενα subtank mini  τωρα αν δεν μπορει να του προτεινει το μαγαζι τι μπαταρια πρεπει να παρει τοτε δεν εμπιστευομαι αυτο το μαγαζι γενικως... 

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 30, 2015, 20:51 »
Γιατί το συγκρίνεις με το 50άρι στικ;;
Για το 20άρι ή 30άρι μιλάω που είναι και ίδια σε μέγεθος....
και στην τιμή μήν ξεχάσεις να προσθέσεις και κανα 15άρι για μπαταρία....

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 30, 2015, 20:55 »
γιατι αυτο ειναι 50αρι ατο SUBOX MINI STARTER KIT και μικρο στο μεγεθος  ... γιαυτο το λεω και εγω πηρα αυτη    Μπαταρία Samsung INR18650-35E 3500mAh   με 8 ευρω  και πιστευω να βρει και με πιο καλη τιμη αν ψαξει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7245 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312701 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13207 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711