vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 4 χρήστες
lidbab, paulxan, anetost, camber

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #915 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 09:43 »
Αδερφά ειναι ολα τα εργοστασιακά.. εχω την τιτανιου τώρα πάνω.είναι στο τιτάνιο ναι κλειδωμένη η αντίσταση και το έχω βάλει στους 210 c


Τα διάβασα όοοοοοολα τα ποστ απο το πρώτο μέχρι και το τελευταίο και το πρόβλημα παραμένει. Όταν το αφήσω για λίγο και το πιάσω ξανά στα χέρια μου αρχίζει να πυροβολάει...έχει απαίσια γεύση και με πεθαίνει ο λαιμός μου.αυτό γίνετε στις 10 πρώτες τζούρες πάνω κάτω και μετά φτιάχνει.. δεν μπορω να το τραβάω αυτό συνεχώς με τίποτα  :wall: :wall: 

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #916 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 09:53 »
Πάτροκλε, και εγώ με τον EgoOne είμαι και αυτό που λες το κάνει μόνο στις Κανθάλ και μια στο τόσο μετά από sleep και κυρίως όταν βγάζω τον ατμοποιητή για να τον γεμίσω. Και με Νικελίου και με Τιτανίου δεν μου το έκανε. Στον Lemo2 που κατά κύριο λόγο χρησιμοποιώ, δεν το έκανε ποτέ, ούτε με Κανθαλ, ούτε με Νικέλιο. Αν έχεις, δοκίμασε κάποιον άλλον ατμοποιητή. Ή δοκίμασε να βάλεις άλλη αντίσταση μήπως αυτή είναι προβληματική. Και αν στο ξανακάνει, αμέσως στο κατάστημα. Αυτό που λες, δείχνει πρόβλημα. Άντε να στο κάνει μία φορά στην αρχή για να τσεκάρει την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #917 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 10:09 »
Δεν έχω άλλη κεφαλή και μου το έχει κάνει και με τις 2 εργοστασιακές που έχει μέσα το κουτί.Εμένα το κάνει ΠΑΝΤΑ μετά που θα τον αφήσω κανένα τεταρτο αδρανές. Μόλις έκλεισα με τον τυπά που έχει το κατάστημα και θα περάσω το απόγευμα να μου δώσει καινούριο κουτί να δούμε τι παίζει. ο πατέρας του έχει τ 1.18 με την τιτανίου που έχει μέσα στο κουτί και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. αν δεν έχει καινουρια έκδοση θα ζητήσω τα λευτά μου και θα πάω μάλλον στο μικρό

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #918 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 10:14 »
Πανε μια καλη στο μικρο που αναβαθμιζεται κιολας.καλυτερη ευκαιρια δεν θα εχεις


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #919 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 10:20 »
To απόγευμα θα το προτείνω εγω στο τυπά να δούμε τι θα μου πεί και αν υπάρχει και σε διαθεσιμότητα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #920 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 10:25 »
To mini είναι σχετικά νέο και δεν ξέρεις τι θα σου προκύψει. Σε κάποιον χθες η οθόνη ... τσούλαγε. Και εγώ την 1.18 έχω και το δοκιμάζω περίπου δύο μήνες. Ότι αντίσταση και να φτιάξω και στο EGO και στον LEMO, δούλεψαν άψογα. Στα συν του είναι βέβαια ο χρόνος που κρατάει η μπαταρία του. Μέχρι να το πάρω, ήθελα 3 μπαταρίες 18650. Και χωρίς να ατμίζω σε sub. Από εκεί και πέρα βέβαια, είναι καθαρά δικό σου θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #921 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 10:28 »
Ας πω και εγω τις εντυπωσεις μου με κεφαλες Νικελιου και τιτανιου προβλημα ουδεν


τις παιζω στα 42 βατ και στους 260 C ντουμανια αφθονα και γευση απογειωμενη


Τωρα στους επισκευασιμους εχω τον Kaufun lite και τον Eviva με αντιστασεις νικελιου 0.12


τους ατμιζω στα 30 βατ δχι παραπανω και στους 220 C και τα αποτελεσματα ειναι εκπληκτικα


Ξεχασα να πω οτι χρησιμοποιω 35αρι συρμα και προσοχη πολυ στο στρηψιμο των αντιστασεων


και στην ποσοτητα του βαμβακιου γιατι η σωστη τροφοδοσια ειναι το παν στο Tc ....

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #922 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 10:57 »
Vaggos59 τα σκεφτομε και εγω τα 2 θεματα που αναφερες (αυτονομια μπαταριας και οτι ειναι καινουριο και δεν ξερουμε προβληματα)


Νικολα και ο πατέρας του τύπα το έχει στους 260 C ντουμανια αφθονα και απιθανη γευση χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα εδω και 3 μήνες. εμένα μου έκατσε στραβά απο την αρχή δυστηχώς  :eyesplash:  [size=78%]αλλα ευελπιστώ να φτιάξουν όλα με το καινούριο που θα μου δώσει και να είμαι και εγω κομπλε.. η αληθεια είναι οτι απο χτες και με τα προβλήματα που αναφερα εκανα μόνο 1 κτ σήμερα το πρωί γιατί δεν πάλευα το καμένο με τον καφε [/size] :tongue_smilie:  αν όλα είναι κομπλε με το καινούριο τέλος και απο μενα το κτ  ;)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #923 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 11:05 »
Πάτροκλε μην απελπίζεσαι. Ατμίζω κοντά στα 3,5 χρόνια, μου έχουν τύχει στραβά με το ΗΤ. αλλά ΚΤ. δεν άναψα. Απλά σου έτυχε μία στραβή. Το μοντάκι για μένα είναι άψογο. Μπορεί να είναι ελαττωματικές οι αντιστάσεις. Όταν πας το απόγευμα, πάρε και μια clr. Είναι επισκευάσιμη και μπορείς να φτιάξεις αντιστάσεις σε μισό λεπτό. Με τον ego One δεν έχω δοκιμάσει να φτιάξω αντιστάσεις Νικελίου αλλά μόνο Κανθάλ Στον LEMΟ2, έχω φτιάξει περισσότερες από 15 αντιστάσεις Νικελίου και όλες ήταν άψογες. Ακόμα και η πρώτη που έφτιαξα. Καμένο δεν πήρα ούτε μία φορά. Το Τιτάνιο το αποφεύγω, μιας και έχω διαβάσει πολλά αρνητικά. Την εργοστασιακή που δοκίμασα, μου φάνηκε η γεύση υποτονική. Με νικέλιο, ατμίζω την 0.14 ωμ στους 190 βαθμούς. Πιο πάνω βγάζει τρελά ντουμάνια. Όταν θέλω να παίξω, το ανεβάζω. Την clr την έκανα στα 1,05 ωμ και την ατμίζω στα 10 βατάκια. Στις πέντε έξι ημέρες και το πηνίο και το βαμβάκι είναι ολοκάθαρα.   

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #924 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 11:18 »
Vaggos59 δεν το νομιζω να φτιάξω για αρχη αντιστάσεις αλλα παιζει να πάρω άλλη μια τιτανίου να το δοκιμάσω αυτό που λες μήπως και το πρόβλημα παρουσιαζετε στην αντίσταση.. πρέπει να διαβάσω πρωτα τα ποστ σας για να φτιάξω τις δικές μου αντιστάσεις  ;D  μακάρι να δουλεύει κομπλε με το καινούριο κουτι και θα πάμε και σε αυτό το κομματι να πειραματιστούμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #925 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 11:22 »
Ένα βιντεάκι να δεις, και αμέσως μετά έφτιαξες.

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #926 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 11:44 »
Ευχαριστω πολυ  ;D   :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #927 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 21:43 »
Δοκιμη με κανθαλ 0,28 στα 1,12 ohm, απο 12-15 watt μεχρι στιγμης δεν εχω παρει καμμενο.

edit
Moλις το εφαγα το καψουλι. Συμπερασμα οτι μονο με χοντρα συρματα και χαμηλες αντιστασεις λυνεται το προβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 23:51 από Γιαννης Κυριακου »

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #928 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 09:28 »
Kαλημέρα σήμερα με χαμόγελο και ελπίζω να κρατήσει για πολύ  ;D ;D

Πήγα χθες το απόγευμα απο τον τυπα το είδε και ο ίδιος ότι αγόρασα πολυβόλο :fight_shot_bandana: αντι ητ και μου αντικατέστησε ΑΜΕΣΩΣ την μπαταρία  :thumpup:  Μου βίδωσε επίσης και ένα βιδακι που είναι στο κάτω μέρος του Mega One και έρχετε σε επαφη με την μπαταρία μου μήπως και δεν υπήρχε καλή επαφή μεταξύ των 2... Απο χθές το απόγευμα μεχρι και σήμερα κανένας πυροβολισμός, απιστευτη γεύση, αρκετό ντουμάνι και ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΤ ;D ;D ;D


Έχω βάλει σαν γεύση φράουλα της Joyetech 6mg για αρχή και έχω να πω οτι εχει απίστευτη γέυση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nickcompact

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #929 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 10:17 »
Μια ερώτηση παιδιά ...το έχω απο χτες με 20αρι NI στα 225κελσιου , 26w και αντίσταση στα 0.17....με kayfun....γεύση φοβερή και χτύπημα υπέροχο ....απλά παρατήρησα όταν πατάω το power για να τραβήξω τΖουρα , ενώ τραβάει κανονικά στη θέση της θερμοκρασίας ανάβει το protection....το έχει παρατηρήσει άλλος αυτο ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342703 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios