vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 4 χρήστες
pngtszs1976, lionor, dallaskdp, kon95

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #390 στις: Ιουλίου 22, 2015, 09:26 »
Αυτές οι αναφορές για τα απότομα 30w με απέτρεψαν από το να το αγοράσω αλλά και ακόμα ένα μεγάλο μειονέκτημα, αυτό του ότι δεν του έδωσαν τη δυνατότητα αναβάθμισης.
Απορώ γιατί του έδωσαν τη λειτουργία VW και μάλιστα σε τέτοιο εύρος, ποιος ο λόγος να κατεβαίνει κάτω απ'τα 15-20w ας πούμε αφού οποιοδήποτε ατμοποιητής που λειτουργεί στα 10w θα την "αρπάξει" μετά από 3λεπτη παύση.. ένας subtank θα την αντέξει, τόσοι άλλοι όμως όχι. Ο subtank δεν δουλεύεται στα 10w σε λειτουργία VW έπειτα, ποιος ο λόγος να κατεβαίνει τόσο λοιπόν; Ακόμα και στη λειτουργία tc δεν πέφτει κάτω απ'τα 30, εκεί τουλάχιστον έχει μια λογική..

Κι όλα αυτά ίσως είχαν μια ελπίδα να διορθωθούν μελλοντικά ακόμα κι αν η joyetech υποστηρίζει ότι "έτσι λειτουργεί κι αυτό είναι το σωστό". Χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης όμως την ξεχνάμε ακόμα κι αυτήν.

Μ'αυτά και μ'αυτά λοιπόν προσωπικά αρνούμαι να δεχτώ ότι μιλάμε για μοντάκι που παίζει σε τέτοιο εύρος, θέλει "δυνατούς" ατμοποιητές και σχεδόν αποκλειστικά λειτουργία tc. Μάνι μάνι το εύρος λειτουργίας του πέφτει στο μισό..

Τέλος, να δεχόμουν να πάρω όλο το κιτ και να το δουλεύω με τον δικό του ατμοποιητή αποκλειστικά, εκτός του ότι οι αναφορές λένε πως πρόκειται για πλήρως λειτουργικό κιτ είναι και κουκλί το όλο πράγμα έτσι κι αλλιώς. Δεν έχει ακουστεί ούτε ένας τόσο θετικός λόγος για τον One Mega όμως.

Απογοητεύτηκα η αλήθεια είναι, ήμουν σίγουρος ότι θα τα πάει πολύ καλά σε όλα. Κι όμως αυτοί οι "περιορισμοί" του (δεν μιλάω για "πρόβλημα" ) περιόρισαν και τις πωλήσεις του όπως φαίνεται.
Κι ελπίζω πραγματικά να αλλάξει όλο αυτό, σίγουρα θα το ήθελα στα χέρια μου κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος kostas21

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #391 στις: Ιουλίου 22, 2015, 09:38 »
το θελω για διακοπες μπαταρια-αυτονομια-καβατζα του ipv mini

το προτιμησα απο istick 50αρι  λογω παλμικου ρευματος
σιγουρα θα πειραματιστω με tc αν και τα 30w min ειναι πολλα  :'(

παντως με kayfun nichr1.5 δουλευει αψογα... (μονο αυτος)
ειναι κουκλι ομως κ μαλλον θα το κρατησω να το δουλευω μονο με kayfun

παντως ειναι ξενερα να σου λενε οτι δουλευει 1-60 v/w , πως? με καμμενη αντισταση ?
και τα 30w+ tc.....τελικα ειναι για πολυ συγκεκριμενο ατμιστικο κοινο το εν λογω...
κατι μ λεει οτι θα το μετανιωσω  :wall: αλλα ειναι κ πανεμορφο ρε γμτ 8)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
sry αν ειμαι offtopic αλλα λογικα θα βοηθηθουν κι αλλοι μελλοντικοι/μη κατοχοι

τι συρμα δουλευει καλα στα 10-12 watt χωρις να αρπαζει αν στιγμιαια δουλεψει στα 30watt?
και ποσα ohm αντισταση?

(δηλαδη πρεπει να μπορει να δουλευει και στα 30 η ιδια αντισταση που εχουμε φτιαξει χωρις να υπολειτουργει στα 10) :hmmm:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2015, 09:51 από kostas21 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #392 στις: Ιουλίου 22, 2015, 11:05 »
Σύρμα 0.20mm στα 2.2-2.3Ω δουλεύει πολύ καλά στα 10-12W και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα καμένου στον KFL+

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #393 στις: Ιουλίου 22, 2015, 11:12 »
Τελικα, "παιζει" να ειμαι ο μονος που δεν αντιμετωπιζει προβλημα, σε λειτουργια (αποκλειστικα) VW. Κι εχω 2 evic VT, στα χερια μου.
Το δουλευω με 2 expromizer, στο 1,5Ω (λιγο πανω, λιγο κατω, αναλογως το στησιμο), στα 11 με 12 Watt, και δεν εχω παρει ποτε, ουτε ιχνος καμμενου, ουτε στιγμιαια υπερτροφοδοσια, οσο χρονο κι αν το αφησω στην ακρη.
Το εχω δουλεψει επισης, και με τον ego One Mega, σε VW λειτουργια (δε μου αρεσει καθολου το TC), με το επισκευασιμο κομματι του (ταιριαζει αυτο το οποιο ειναι για τους παλιοτερους ego), στο 1Ω, 17 Watt, και παλι, χωρις κανενα προβλημα.
Τι να πω?? Ισως να ειμαι εγω η εξαιρεση, δεν ξερω!!! :confused1: :D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #394 στις: Ιουλίου 22, 2015, 20:47 »
Τελικα τη παιζη με το μοντακι  τα εχω χαμενα ο ενασ λεη οτι εχει προβλημα και ο αλοσ λεη εχει 2 και ολα καλλα φιλε alexyari  πια εκδοση εχεισ στα μοντακια την 1.10  η την 1.18
εχθεσ ειπε και ο ρενοσ στην παρουσιαση του οτι  μονο μια φωρα του εκανε νερα ρωταο γιατη ειμαι στη φαση τοσο καιρο για να παρω μοντ με θερμοκρασια και εχω κολημα με το evic vt
Και για το χρωματισμο για την αυτονομια αλλα και για το μικρο του κοστοσ

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #395 στις: Ιουλίου 22, 2015, 21:21 »
Θελει ψαξιμο φιλε γιωργο αναμεσα σε επιλογες αλλα και υπομονη να δεις αξιοπιστια σε βαθος χρονου
Εμενα αυτο που ειπε ο ρενος με προβληματισε

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #396 στις: Ιουλίου 22, 2015, 21:25 »
Με τη δική μου λογική αν σκοπεύεις να το χρησιμοποιήσεις με τον δικό του ατμοποιητή σε tc (έλεγχο θερμοκρασίας δηλαδή ) ή με οποιονδήποτε άλλο με σύρμα που δουλεύει σε tc, ή και με οποιονδήποτε άλλο σε λειτουργία vw που να αντέχει όμως στα στιγμιαία "ψηλά" ρεύματα, δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν του βάλουμε ατμοποιητή που δεν λειτουργεί σε tc (λόγω τύπου του σύρματος ) και δεν αντέχει στα ψηλά watt - άνω των 15 για να δώσω κι ένα νούμερο στο πολύ περίπου.. πάρε παράδειγμα τον mini ναυτίλο που με ορισμένες κεφαλές δεν σηκώνει πάνω από 12-13 watts και δεν αφήνει καν το mod να μπει σε λειτουργία tc, τα στιγμιαία 30w που θα δίνει το vt μετά από 3λεπτες παύσεις θα είναι αρκετά νομίζω για να κάψουν -έστω και ελάχιστα- το "βαμβάκι" των συγκεκριμένων κεφαλών..
Με έναν subtank απ'την άλλη που αντέχει και στις 30άρες αυτό το στιγμιαίο "μπαμ" δεν προλαβαίνει να του τις "κάψει", πάντα σε λειτουργία vw μιλώντας..

Δικά μου συμπεράσματα χωρίς να το έχω δει καν από κοντά το vt, λογικά θα το δοκιμάσω σύντομα αφού περιμένω να το φέρει και το μαγαζί που ψωνίζω, ας πει και κάποιος κάτοχος για πιο σίγουρα όμως..

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #397 στις: Ιουλίου 22, 2015, 21:30 »
Εγω ειχα την ευκαιρια και το δοκιμασα σε καταστημα ειδα οτι ειναι στιβαρο με πολυ καλη οθονη αλλα βαρυ

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #398 στις: Ιουλίου 22, 2015, 22:31 »
Φιλε μακη αν τα οικονομικα μου ηταν καποσ καλυτερα θα το ειχα αγωραση μπορω να σου πω οτι θα ειμουν και απο τουσ πρωτουσ αλλα λογο του οτι ειμαι ανεργοσ τωρα και καιρο δεν περνω ρισκο για μια αγωρα μονο γιατη ειναι ωραιο σε εμφανιση   η ολα η τιποτα  υπομονη απεριορηστη  εχω οταν βρω το καταληλο που θα ειναι στα δυκα μου γουστα  τοτε  και μονο τοτε θα προβω σε αγωρα

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #399 στις: Ιουλίου 22, 2015, 23:56 »
Τελικα τη παιζη με το μοντακι  τα εχω χαμενα ο ενασ λεη οτι εχει προβλημα και ο αλοσ λεη εχει 2 και ολα καλλα φιλε alexyari  πια εκδοση εχεισ στα μοντακια την 1.10  η την 1.18

Φιλε μου, την 1.18 εχουν, και τα 2 mod.

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #400 στις: Ιουλίου 23, 2015, 01:23 »
οσοι το εχετε για πειτε με τι ατμοποιητη το δουλευετε και δουλευει σωστα? εγω δοκιμασα με σαμπτανκ μινι και δουλευει μια χαρα. ψαχνομαι να παρω ατμοποιητη τωρα και θελω καποιον που να μην εχει προβληματα. με λεμο 2 τον δουλεψε κανεις?

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #401 στις: Ιουλίου 23, 2015, 15:36 »
Προς το παρόν το έχω δουλέψει χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με τους εξής ατμοποιητές και στησίματα:


1) KFL+ Clone (https://www.fasttech.com/p/1700500) με Clear View από steamtuners και σύρμα Ni200 0,25mm σε 2,5mm διάμετρο 0,14Ω και θερμοκρασία 210C


2) KFL+ από steamtuners με το diamond tank πάλι από steamtuners (ευχαριστώ φίλε Γιώργο {varaderum}  :) )και σύρμα Ni200 0,25mm σε 2,5mm διάμετρο 0,11Ω και θερμοκρασία 230C

3) Erlprinz με κοστούμι νάνο - σύρμα Kanthal A1 0,28mm σε 2,5mm διάμετρο αραιές σπείρες 1,48Ω στα 12W

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #402 στις: Ιουλίου 23, 2015, 16:01 »
Φιλε μου πεσ μασ πια εκδοση εχει το δυκο σου την 1.10  η την 1.18

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #403 στις: Ιουλίου 23, 2015, 16:02 »
1.18

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #404 στις: Ιουλίου 23, 2015, 23:19 »
Παιδιά μια ερώτηση για το evic ! Πήρα αναγκαστικά Nikel 0,32 και θέλω να βγάλω 0,20Ω πόσες σπείρες να κάνω ;; Γτ έκανα δέκα και με καίει τ βαμβάκι και λογικά δεν απείχαν ίσες αποστάσεις!


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343597 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207391 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542732 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1723 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios