vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 0 χρήστες

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #225 στις: Ιουνίου 25, 2015, 20:33 »
Σε clearomizer ναι θα τσουξει λιγακι  :))
Εγω τα θελω τα βατακια μου ομως και ειπα να δοκιμασω το tc για να συγκρινω αποτελεσμα με το κλασσικο vw
Αν ειναι και πιο "υγιεινό" ακομα καλυτερα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 21:43 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #226 στις: Ιουνίου 25, 2015, 21:09 »


όχι δεν δίνη πάντα 30w στην αρχή
30w δίνη όταν το αφήσεις 3 λεπτά σε αδράνεια στο πρώτο πάτημα θα στείλει 30w στιγμιαία και θα πέσει αμέσως στην ρύθμιση που έχεις καθορίσει
μετά όλα τα πατήματα που θα κανεις θα είναι στην ρύθμιση που έχεις μέχρι να το ξανά αφήσεις 3 λεπτά σε αδράνεια


αν μετα τα 3 λεπτα πατησεις το κουμπι στιγμιαια μετα δεν θα δεινει νορμαλ το ρευμα? να το πατησεις δηλαδη ισα ισα να προλαβει να ατμοποιησει

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #227 στις: Ιουνίου 26, 2015, 00:56 »
κάντε λίγο υπομονή να λυθούν τα οποία θεματάκια έχει το μοντακι και μετα "βουρ". αλίμονο σε μας που βιαστήκαμε και δεν μπορουμε να αναβαθμίσουμε μεσω usb  :( .Μη ξεχνάτε μοντακια διπλάσιας αξίας πόσες αναβάθμισης εκαναν για να καταφέρουν να δουλεψουν σωστα.αλωστε ειναι όμορφο και στιβαρό το ατιμο  :)

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #228 στις: Ιουνίου 26, 2015, 01:14 »
Ρε παιδιά να κανω μια ερώτηση;
Περιμένατε να βγει ο busardo με τα νούμερα του για να καταλάβετε ότι το μοντακι βαράει ψηλά στην αρχή για ένα δευτερόλεπτο;
Στην δεύτερη σελίδα του νήματος ρωτάω καθαρά για το συγκεκριμένο θεμα αλλά κανένας δεν μου έκανε την τιμή να μου απαντήσει.
Τώρα όμως που βγήκε και το είπε ο busardo όλοι το πήραμε χαμπάρι ότι συμβαίνει....
Τέλος πάντων εγώ τότε πήρα τηλ την joyetech Αγγλίας και τους ρώτησα για το θεμα.
Μου απάντησαν ότι τους είπε η μαμά εταιρία ότι σκόπιμα το έχουν κανει να δουλεύει έτσι αλλά δεν τους εξήγησαν το λόγο....
Οποίος κατάλαβε κατάλαβε...

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #229 στις: Ιουνίου 26, 2015, 03:15 »
Δεν περιμέναμε κανενα.έχει  αναφερθεί πριν πει κάτι ο bursado,2 σελίδες μετά όσο μπορούσα ποιο αναλυτικά , καθώς και άλλα παιδιά αν διάβασες τα μετέπειτα ποστ θα σου λυνόντουσαν οι απορίες !!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #230 στις: Ιουνίου 26, 2015, 09:33 »

αν μετα τα 3 λεπτα πατησεις το κουμπι στιγμιαια μετα δεν θα δεινει νορμαλ το ρευμα? να το πατησεις δηλαδη ισα ισα να προλαβει να ατμοποιησει

ναι έτσι είναι, τουλάχιστον αυτό δείχνει και ο busardo
αν πατήσεις το fire στιγμιαία και το "ξυπνήσεις" μετά πρέπει να στέλνει σωστά τα ρεύματα

Αποσυνδεδεμένος wado

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #231 στις: Ιουνίου 26, 2015, 10:08 »
στο δικο μου παντος το κανει μια φορα οταν βαλω τον ατμοποιητη μετα δεν το κανει

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #232 στις: Ιουνίου 26, 2015, 10:10 »
ποιες version έχετε;;
με ποιό firmware;


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #233 στις: Ιουνίου 26, 2015, 10:13 »
v1.18


Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #234 στις: Ιουνίου 26, 2015, 10:17 »
Αυτη πρεπει να ειναι και η τελευταια αν δεν κανω λάθος....

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #235 στις: Ιουνίου 26, 2015, 10:48 »
ναι έτσι είναι, τουλάχιστον αυτό δείχνει και ο busardo
αν πατήσεις το fire στιγμιαία και το "ξυπνήσεις" μετά πρέπει να στέλνει σωστά τα ρεύματα

Νομιζω ότι δειχνει το αντιθετο... ακόμη και αν το πατησεις 4-5 φορες στιγμιαία, αυτό σε παρατεταμένο πατημα μετα παλι το κανει...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #236 στις: Ιουνίου 26, 2015, 11:21 »
Χωρίς να έχω κάποια επίσημη ενημέρωση, και επειδή έχω παρατηρήσει την ίδια συμπεριφορά στο Snow Wolf μόνο όταν δουλεύει με σύρμα που δεν προσφέρει TC, θεωρώ το εξής:

Αυτό γίνεται για να ελέγξει το μοντ αν χρησιμοποιείς σύρμα με έλεγχο θερμοκρασίας. Στο SW τουλάχιστον, όταν έχει Κάνθαλ, τότε στην αρχή και για ένα με ενάμιση δευτερόλεπτο πυροβολάει τρελά. Μετά, φέρεται άψογα. Όταν έχει Ni200 όμως, δεν έχει τέτοια συμπεριφορά.

Κάντε μια σύγκριση στο evic vt με χρήση κάνθαλ και με χρήση Ni200 και δείτε πως φέρεται σε αυτά τα κρίσιμα 3" στην αρχή.

Επαναλαμβάνω, καθαρά δική μου άποψη χωρίς επίσημα στοιχεία, και χωρίς να διεκδικώ τον τίτλο του modMaster!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 26, 2015, 11:36 »
Νομιζω ότι δειχνει το αντιθετο... ακόμη και αν το πατησεις 4-5 φορες στιγμιαία, αυτό σε παρατεταμένο πατημα μετα παλι το κανει...


εδώ στην αρχή λέει αυτό


Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 26, 2015, 11:39 »
Καλημερα!
Μ' ολο το σεβασμο, κι επειδη βλεπω πως, πολλοι παραπονιεστε για μικροπραγματα (κατα την αποψη μου): εχω το συγκεκριμενο mod, 10 μερες περιπου στα χερια μου. Δεν εχω παρατηρησει, ουτε "πυροβολημα", ουτε κατα παρομοιο. Το χρησιμοποιω σε VW mode, με kanthal, σε διαφορους ατμοποιητες, και μπορω να πω πως, το αποτελεσμα ειναι ακρως ικανοποιητικο. Τοσο, που αγορασα και δευτερο. Δε χρησιμοποιω τον Ego One Mega, δε με ικανοποιει, για την ωρα τουλαχιστον.
Σημειωτεον, στα χερια μου εχω, εδω και 2 μηνες περιπου, κι ενα SX mini. Πιο ομαλα τα ρευματα του evic vt, τουλαχιστον οπως τα αντιλαμβανεται ο οργανισμος μου. Μεγαλο foul του evic vt, το οτι δε μπορεις να ρυθμισεις κατω απο 30 Watt σε TC, οπως επισης και το μη αναβαθμισιμο του mod. Αλλα, μην τα ισοπεδωνουμε κι ολα!!! Καθε φορα που βγαινει κατι καινουριο, ειτε αυτο λεγεται Cloupor mini, ειτε Yihi SX mini, ειτε evic vt, θα βρισκονται καποιοι παρατρεχαμενοι, να κανουν παραπονα, μια για καμενες πλακετες, μια για ξεβαμα του mod κ.λ.π..
Η εγω ειμαι τοσο τυχερος, η ακουω λογια του αερα, προσωπικα, δε μου εχει τυχει κατι απο αυτα, και στα 3 (ενδεικτικα) προαναφερομενα mod. :)

Αποσυνδεδεμένος wado

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 26, 2015, 12:25 »
αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν αλλαζω απο το tc και βαζω ατμοποιητη με κανθαλ οταν παταω το κουμπι αλλαζει αυτοματα σε w και μονο τοτε ανεβαζει τα watt μετα δεν μου το κανει αν δω κατι αλλο ενημερωνω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359163 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1719 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios