vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 8 χρήστες
ramon, joki, fratz8, bloodlessz, camber, Mulder, Ποντικός, SEB

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 15, 2015, 15:26 »
Ειναι σιγουρα υγρο?Πολλες φορες μαζευονται εκει υδρατμοι οποτε καθε 1, 2 τανκ καλο ειναι βγαζεις τον ρυθμιστη αερα και να σκουπιζεις λιγο μεσα!

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 15, 2015, 15:29 »
Δες επίσης αν η βίδα είναι καλά βιδωμένη στον πόλο. Και στους δύο Lemo που έχω δεν ήταν βιδωμένη τέρμα και έχανε απο κάτω. Με το που την έσφιξα καλά η διαρροή περιορίστικε στο ελάχιστο.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 15, 2015, 15:43 »
Πηρες και δευτερο???Και εγω το σκεφτομαι καθως ειμαι πολυ ευχαριστημενος!Δεν εχω μετρο συγκρισης αλλον επισκευασιμο αλλα εχω εντυπωσιαστει με την γευση του!

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 15, 2015, 17:41 »
Ναι πήρα και δεύτερο και δεν το μετανιωσα. Και να ξέρεις είμαι αρκετά απαιτητική. Δοκίμασα αρκετούς επισκευάσιμους χωρίς να κατασταλάζω κάπου εκτός από την Ιθάκη. Ο τελευταίος που δοκίμασα ήταν ο Phenomenon Lite χωρίς όμως να τα καταφέρει να μείνει στον ατμιστικό εξοπλισμό μου. Μέχρι στιγμής ο Lemo 2 με καλύπτει πλήρως. :yes:

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 20, 2015, 21:40 »
[youtube]GsiB3TnpNJU[/youtube] .

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 21, 2015, 23:20 »
ενα απλο καθημερινό στήσιμο




[youtube]P4IINve8-fw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 25, 2015, 13:08 »
Μόλις παρέλαβα και εγώ τον Lemo 2, γενικά έψαχνα καιρό για κάτι που θα με καλύπτει και η πρώτη εντύπωση είναι ιδιαίτερα θετική. Φοβερή γεύση, και επιτέλους εύκολο γέμισμα (τέλος οι διαρροές-ελπίζω!).
Ελπιζω να μην με απογοητεύσει στην συνέχεια. Μοναδικό μειονέκτημα για μένα το drip, το οποίο άλλαξα τα πρώτα 5 δευτερόλεπτα.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 28, 2015, 21:22 »
Υπάρχει ένα θέμα με τα παχύρρευστα υγρά επειδή ο άτμο είναι 22 χιλ. και το τζαμάκι όταν βιδώσουμε συμπιέζει το κάτω o-ring και το σπρώχνει μέσα στα κανάλια υγρού. Έχουμε dry hits και ελλειπή τροφοδοσία. Το καταλαβαίνουμε επειδή αν αρχίσουμε να ξεβιδώνουμε ελάχιστα το πάνω μέρος οι φυσαλίδες αέρα ανεβαίνουν πολύ πιο εύκολα.

Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βγάλω το κάτω o-ring και να βάλω ένα άλλο που είχα τυχαία από έναν κλώνο KFL+ FP Edition. Είναι λίγο πιο μεγάλο σε διάμετρο και μπαίνει πιο άνετα. Είναι και αρκετά πιο λεπτό, να σκεφτείτε καλύπτει το μισό πλάτος κάτω. Όταν βιδώνει το τζάμι όμως στεγανοποιεί μια χαρά χωρίς να φράζει τα κανάλια. Τροφοδοσία τέλεια τώρα. Έκανα για δοκιμή και ένα κάθετο coil με twisted 28άρι Kanthal 7 σπείρες 1.4Ω και το βαράω 35-40W χωρίς πρόβλημα τροφοδοσίας και με γεύση απίστευτη (βοηθάει ότι έχει κλείσει όλος ο χώρος μέσα με βαμβάκι, ο Lemo 2 έχει πολύ φαρδύ chamber). Στο επόμενο στήσιμο θα κάνω πάλι κάθετο με 32άρι 6-7 σπείρες για να παίζω σε πιο ανθρώπινα watt πάντως. Επίσης πρέπει να βρω παρόμοιο o-ring αλλά σιλικόνης γιατί αυτό που έβαλα είναι μαύρο και μάλλον rubber, οπότε αν βάλω κανένα περίεργο υγρό θα αρχίσει να διαλύεται μέσα στο τανκ (αν τα ξέρω καλά).

Ελπίζω να βοήθησα κάποιον με τις συμβουλές για πιο φαρδύ-λεπτό o-ring και κάθετο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 28, 2015, 22:55 »
Εκανες το vertical αλα rip trippers?To βαμβακι γυρω απο την αντισταση?Παντως να εισαι καλα δοκιμασα pancake method αν και δεν κανω vg σε υψηλα ποσοστα και ειδα οντως διαφορα στη γευση! 

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 28, 2015, 23:53 »
Προσωπικά ο δικός μου ο Lemo 2 είναι αξιόπιστο εργαλείο για κάθε μέρα στα υγρά που κάνω, περίπου 80% VG με Glycerin (όχι Mist)  και Thunder Atmos Lab. Κλασσικό 3mm 0.40mm twisted με σπείρες που αγγίζουν η μια την άλλη, βαμβάκι κοντοκομμένο που καλά καλά δεν αγγίζει το deck, ατμίζοντας από τα 30 μέχρι τα 40W. Προσωπικά είμαι υπέρ ικανοποιημένος. Το μόνο κακό επειδή δεν είναι dual coil όπως ο Orchid μου, και το στήσιμό μου είναι στα 0.9Ω, δεν μπορώ να παίξω σε μηχανικό.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 29, 2015, 00:22 »
Δεν ξέρω, ίσως τα o-ring διαφέρουν ελάχιστα και στον ένα πιέζεται μέσα στα αυλάκια και στον άλλον όχι. Ή δεν βιδώνεις καθόλου σφιχτά και έτσι δεν πνίγεις το o-ring. Για μηχανικό μπορείς να κάνεις ένα parallel build με 50άρι σύρμα ( 8) 8) ) ή να βάλεις Nichrome σε κανονικό coil. Εκεί στα 0.3-0.4Ω μπορείς να το πας. Αν και δεν μου φαίνεται και πολύ σόι ο πόλος για hybrid ούτε πρέπει να έχει και την τρελή αγωγιμότητα ο ατμοποιητής με τόσα κομμάτια στην βάση κάτω.

Robbins, δεν θυμάμαι καλά πως το είχε κάνει ο Rip (στον Delta 2 νομίζω έδειξε vertical). Με το τρυπανάκι να μπαίνει μέσα στην τρύπα του αέρα βιδώνεις το coil, δεν είναι δύσκολο αυτό. Για wicking εγώ έβαλα δύο λωρίδες παράλληλες KGD και έκανα κόμπους για να έρθει το βαμβάκι και από τις δύο μεριές να αγκαλιάσει σφιχτά το κόιλ. Μετά έχεις τέσσερις λωρίδες βαμβακιού που προεξέχουν (δύο από κάθε κόμπο). Μια σε κάθε μεριά την πας στο ντεκ και την κόβεις λίγο πριν τα juice channels και την άλλη την κόβεις. Βιδώνεις chamber και βλέπεις αν έχει μείνει κανένα μεγάλο κομμάτι χωρίς βαμβάκι και συμπληρώνεις εκεί. Σιγουρεύεσαι ότι το βαμβάκι δεν φράζει τις τρύπες και έτοιμος. Μετά το βίδωμα του chamber καλό είναι να έχεις βρέξει καλά το βαμβάκι για να έχει πάρει την τελική το μορφή και να μην φουσκώσει πολύ και πάει και φράξει τίποτα.

Προσωπικά μου άρεσε αυτό το στήσιμο. Λέω να το δοκιμάσω και στον Subtank Mini.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 29, 2015, 00:26 »
Επισης μετα απο 4-5 στησιματα με ff2 και αλλα τοσα με kgd μπορω με σιγουρια να πω οτι τα ινοφρικια κανουν τον lemo 2 απολυτως στεγανο απο διαρροες!Βγαζει μονο υγρασια που ειναι αποτελεσμα της εξατμισης και αυτη σε ελαχιστη ποσοτητα!

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 06, 2015, 02:03 »
πρώτη επαφή σήμερα ...απόλυτα ικανοποιημένος .
Nikel 200 0,16Ω 28 W 200° C  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #88 στις: Ιουνίου 06, 2015, 03:01 »
Τον έχω στην κατοχή σχεδόν δύο μήνες. Στήσιμο subohm και 1-2 φορές και μετά σε λογικά πλαίσια 1,4 - 1,8 Ω. Τον περίμενα καλύτερο ειδικά σε θέματα γεύσης. Τον δουλεύω σε sigelei mini 30w & istikc mini 30w από 12 έως 20 watt αναλόγως της αντίστασης.
Σε σύγκριση με το subtank mini δίνω προβάδισμα στον subtank. Είχα την εντύπωση ότι ο subtank παραήταν αεράτος, αλλά ο Lemo 2 έχει ακόμα πιο αεράτη τζούρα με αποτέλεσμα ο subtank να δείχνει παιδάκι στην αεράτη τζούρα (δεν τρελλαίνομαι για τις πολύ αεράτες τζούρες).
Στα μείον ο υπερβολικός ατμός που βγαίνει από το δακτυλίδι εισροής αέρα και κολλάει στο mod...
Αυτά προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #89 στις: Ιουνίου 07, 2015, 13:39 »
Γνωρίζει κανείς τι βίδες μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για αντικατάσταση των υφιστάμενων? Απο ποιότητα είναι χάλια και είναι επίσης δύσκολο να πιαστεί 0.40 σύρμα ή πιο χοντρό. Βρήκα κάτι από ποστ στο ECF αλλά δεν είμαι σίγουρη. Καμία ιδέα?


http://www.ebay.co.uk/itm/M1-6-M2-M2-5-M3-A2-STAINLESS-STEEL-SLOTTED-CHEESE-HEAD-MACHINE-SCREWS-DIN-84-/231308372424?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item35db0da9c8




Το μέγεθος λένε ότι είναι Μ1.6 x 3mm.


Δεν είναι κανένα σημαντικό κόστος αλλά μην βάζω παραγγελία άδικα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10758 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147177 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8012 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600258 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos