vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

429 επισκέπτες, 5 χρήστες
marauder800, pngtszs1976, thanos1071, Barbapaidi, sakissalonika

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #270 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:40 »
καποιο καταστημα απο Ελλαδα που να εχει σε στοκ ανταλλακτικο τζαμακι πηρε πουθενα το ματι σας?


http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=120&product_id=885


http://www.dotshop.gr/lemo-2.html


Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #271 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 22:40 »
Δεν έχω χοντρότερο σύρμα να δοκιμάσω, αλλά με 0,28 mm, σε 3 mm διάμετρο, 7- 8 σπείρες, στα 2 ohm περίπου, τέρμα ανοιχτός αέρας, στα 15-16 watt με FF1 και βγάζει κάτι ντουμάνια που πραγματικά κόβουν την ορατότητα.

Για τις διαρροές: Στην αρχή έχανα το μισό tank. Παράλληλα με τις δοκιμές στην ποσότητα του βαμβακιού, δοκίμασα να ταπώνω με το δάχτυλο το ντριπ τιπ πριν ανοίξω την πλήρωση και από τότε μόνο λίγες σταγόνες στο mod.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 00:42 »
Ρε παιδια τι θα γινει με αυτο το σταξιμο,δεν το αντεχω αλλο,ολα τα δοκιμασα, δοκίμασα να ταπώνω με το δάχτυλο το ντριπ τιπ πριν ανοίξω την πλήρωση,δοκιμασα  μισο γεματο το τανκ,δοκιμασα ψιλα-χοντρα βαμβακια μιλαμε τα δοκιμασα ολα και ειμαι συνεχεια με τα χαρτομαντηλα στο χερι,σταματαει να σταζει μονο οταν ειναι στο 10-15% γεματο το τανκ!
Τι να κανω???????

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 01:06 »
Κλείσε τον αέρα, γύρισε τον οριζόντια, γέμισε τον, κλείσε την πάνω τρύπα, γύρνα τον άτμο ανάποδα με μια χαρτοπετσέτα από κάτω, άνοιξε τον αέρα ενώ έχεις τον άτμο ανάποδα, κλείσε τον αέρα, γύρνα τον κανονικά, άνοιξε και κλείσε τον αέρα γρήγορα, γύρνα ξανά ανάποδα. Λογικά εδώ έχει σταματήσει να στάζει από το ντριπ τιπ. Άνοιξε πάλι αέρα ενώ είναι ανάποδα. Αν δεν στάζει τελείωσες.  :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 01:11 »
Προσωπικά τον έχω από το Μάιο (και αγόρασα άλλους 2 μετά) και δεν είχα ποτέ θέματα διαρροών κατά το γέμισμα. Δεν κλείνω καν τον αέρα, απλά γέρνω τον άτμο με το μοντ οριζόντια, ανοίγω τρύπα, γεμίζω ακουμπώντας τη μύτη στη μια άκρη της τρύπας (για να φεύγει ο αέρας από δίπλα) και κλείνω.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 01:50 »
Ρε παιδια τι θα γινει με αυτο το σταξιμο,δεν το αντεχω αλλο,ολα τα δοκιμασα, δοκίμασα να ταπώνω με το δάχτυλο το ντριπ τιπ πριν ανοίξω την πλήρωση,δοκιμασα  μισο γεματο το τανκ,δοκιμασα ψιλα-χοντρα βαμβακια μιλαμε τα δοκιμασα ολα και ειμαι συνεχεια με τα χαρτομαντηλα στο χερι,σταματαει να σταζει μονο οταν ειναι στο 10-15% γεματο το τανκ!
Τι να κανω? ??? ???


Ειναι ολα τα orings ενταξει;

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 08:17 »
Ρε παιδια τι θα γινει με αυτο το σταξιμο,δεν το αντεχω αλλο,ολα τα δοκιμασα
Φίλε και μένα είχε στην αρχή διαρροή γιατί απλά έβαζα πολύ βαμβάκι. Κατ' αρχήν κάθε τόσο πριν γεμίσεις, θέλει να ξεβιδώνεις το κάτω μέρος να καθαρίζεις από υδρατμούς. Στο βαμβάκι. Βάζεις τόσο, όσο να μη μετακινείται η αντίσταση. Βιδώνεις τον κύλινδρο με τα βαμβάκια σηκωμένα. Κόβεις ένα δύο μμ πάνω από την άκρη του κυλίνδρου. Παίρνεις μια καρφίτσα και σπρώχνεις τα βαμβάκια και τα ανοίγεις δεξιά αριστερά από το λούκι. Βιδώνεις την καμπάνα. Κλείνεις τον αέρα. Το βάζεις πλαγιαστά. Βάζεις το υγρό απο δεξιά η αριστερά της οπής για να παίρνει αέρα. Αφήνεις λίγο κενό. Κλείνεις αέρα. Τον γυρνάς δευτερόλεπτα με το ντριπ τιπ κάτω. Τον γυρνάς κανονικά. Είσαι έτοιμος. Όπως το έχω κάνει και δεν έχω τίποτα διαρροή, το βαμβάκι φθάνει ακριβώς στο χείλος στα λούκια. Όχι πολύ βαμβάκι. Και μια φορά στο τόσο καθάρισμα για υδρατμούς. Δύο μήνες τώρα, μηδέν στάξιμο. 

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 11:45 »
Φιλε αν βαλω βαμβακι εως το χειλος της καμπανας ειναι πολυ το βαμβακι και εχω σταξιματα, αν βαλω βαμβακι οπως δειχνουν σε αλλα tutorial μεχρι εκει που αρχιζουν τα πασα-λουκια  οπου βιδωνει η καμπανι ειναι λιγο το βαμβακι και ξανασταζει  (δηλ. θελει καπου ενδιαμεσο μηκος ),αν την πετυχω την καταληλη ποσοστητα τελικα και γεμισω στο 80-90% της χωρητηκοτητας του παλι σταζει,χθες ξενυχτησα πρωσπαθοντας να βρω μια μεση λυση !
Δοκιμασα και το κολπο με το αναποδο ανοιξε κλεισε του αερα και μεχρι στιγμης δεν μου εχει σταξει απο χθες τα ξημερωματα,το θεμα μου ειναι οτι απο τα πολλα στησιματα τελικα δεν θυμαμαι πιο ακριβος μου εκατσε και δεν σταζει τωρα!
Ευαισθητουλης ο Lemo 2 στο θεμα σταξιματος,ειχα τρεις μερες  εναν κλωνο kayfun 3,1 και οτι ποσοτητα βαμβακι του εβαλα και οτι μηκος,οσο και να τον γεμιζα  οπως και να τον γεμιζα και μαλιστα απο πανω οπου δεν ειναι ο σωστος τροπος γεμισματος του,ουτε μια σταγονα δεν εβγαλε! 
Που θα παει θα με παιδεψει αλλο στο τελος θα το βρω!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2015, 11:52 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 16:06 »
Κατι κανεις με το βαμβακι, δεν γινεται. Εγω ποτε δεν ειχα σταξιματα. Οτι και να εκανα με το βαμβακι. Γιατι νεος ειμαι στους επισκευασιμους και ειμαι μολις στις 5-6 αλλαγες. Ποσο πλατος εχει το βαμβακι που κοβεις; Και τι βαμβακι βαζεις;

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 16:41 »
Έχω μια υποψία ότι δεν είναι και τέλειο το quality control της eleaf. Εμένα δεν εσταζε, αλλά είχα dry hits κτλ. Δοκίμασα και λεπτότερο oring αλλά τίποτα. Τελικά έκανα 2 slots κάθετα στο βαρελάκι, σήκωσα τα juice channels πιο ψηλά ας πούμε. Τώρα έχω λίγο σταξιμο στο γέμισμα, επειδή βάζω και πιο πολύ βαμβάκι. Σταζει 5-6 σταγόνες όταν τον γυρίζω ανάποδα μετά το γέμισμα και μετά τέλος. Μπορώ να τον πάω και 70 watt (και πανω) όμως, οπότε δεν με πειράζει... 😂

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 16:45 »
Θα ήταν εμφανές αν είχε κάποια διαρροή αέρα ο ατμοποιητής καθώς θα άδειαζε από μόνος το το βράδυ (κάτι που δεν έχει αναφερθεί). Το ίδιο και στα κανάλια, θα φαινόταν αν δεν είχαν κοπεί καλά και δεν τροφοδοτούσαν. Οι τρείς Lemo 2 που έχω είναι πανομοιότυποι και η μόνη μικροδιαφορά τους ήταν στο πόσο σφιχτά άνοιγε η τρύπα των υγρών, κάτι που ισοσταθμίστηκε μεταξύ όλων με τη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 16:51 »
Δεν είναι ότι δεν είναι κομμένα καλά, μάλλον είναι λίγο χαμηλά και πιέζεται και το oring μέσα τους. Τι να πω, εμένα είχε dry hits στα 25 watt ανεξαρτήτως wicking.

Μπορεί να πάρω δεύτερο, να είναι στοκ και να πειραματιστώ πάλι. Αν δεν πετύχει ξέρω τι να κάνω...

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 16:55 »
Μου φένεται λίγο απίθανο να πιέζεται μέσα το oring καθώς είναι καθισμένο σε λούκι. Σε κάθε περίπτωση, μου είχε τύχει να καργαριστεί το πάνω κομμάτι πολύ δυνατά (ήθελε λίγο elbow grease να ξεβιδώσει) και πάλι συνέχιζε να τροφοδοτεί ο ατμοποιητής στα 40-50W που τον δουλεύω.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 17:07 »
Το γυαλί είναι πιο λεπτό από το λουκι και πιέζει το oring από έξω προς τα μέσα. Εμένα για να κάνει σωστό wicking έπρεπε να ξεβιδώσω τόσο ώστε το γυαλί να ήταν σχεδόν χαλαρό, και τότε έβλεπες ότι το γυαλί μπορεί να μετακινηθεί αριστερά δεξιά ελάχιστα. Προφανώς οι δικοί σου δουλεύουν σωστά, ο δικός μου και πολλών άλλων δεν δούλευε. Δεν νομίζω ότι πρέπει να έχει μόνο ένας δίκιο εδώ. Ελάχιστα mm διαφορά σε γυαλί, oring, μέταλλα, μπορεί να δημιουργήσει αυτά τα φαινόμενα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 17:44 »
Παιδιά έχω αυτούς τουσ 2
και δεν έχω απόλυτος κανένα πρόβλημα και η 2 είναι εξίσου το ίδιο λειτουργική με καμια διαφορα μεταξύ τουσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147286 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos