vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, camber, vag21, anetost, vasim, gfilip, manoslykos

Yihi SX mini 350J M class

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #300 στις: Μαΐου 31, 2015, 17:16 »
η έκδοση είναι από τη yihi γιατί στη σελίδα του m class ακόμα την ίδια έχει  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #301 στις: Μαΐου 31, 2015, 17:26 »
Εδώ είσαι http://www.planetofthevapes.co.uk/forums/ecig-discussion/everything-ecigs/72816-sxmini-test-version-m_sxmini-v2-1-a.html

..κάνε και μιά "τυπική" εγγραφή (..γίνεται μέσα σε δευτερόλεπτα) ..και θα σε αφήσει να δείς (..και να κατεβάσεις), την v2.21.

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #302 στις: Μαΐου 31, 2015, 17:27 »
Όποιος θέλει να δοκιμάσει την v2.21 που διορθώνει το eco bug και δεν θέλει να περιμένει μέχρι να ανεβεί η τελική έκδοση στο επίσημο σίτε, μπορεί να μπει εδώ


η ανάρτηση με το αρχείο υπάρχει κάτω από το μέσο της σελίδας για να μην χαθείτε στο ψάξιμο.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #303 στις: Μαΐου 31, 2015, 21:21 »
 :respect: παιδιά ευχαρστούμε για τις ταχύτατες εξελίξεις!!


Θέλω να πιστεύω οτι μπορούμε να γυρίσουμε σε προηγούμενη έκδοση;;

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #304 στις: Μαΐου 31, 2015, 21:40 »
Ναι αρκεί να έχεις σώσει το ανάλογο αρχείο (..αυτό που είχες - έχεις κατεβάσει και είχες - έχεις κάνει unzip στον υπολογιστή σου).

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #305 στις: Μαΐου 31, 2015, 23:32 »
Στην σελίδα τις  yihi έχει και την προηγούμενη έκδοση λογισμικού δεν χρειάζεσαι να εχεις αποθηκευσει κατι εσυ.
Με το όνομα

Original firmware V1.4 for M Class

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #306 στις: Ιουνίου 01, 2015, 00:24 »
μας κανείς πλάκα  μπήκες να γράψεις κάτι που σου ήρθε και δεν διάβασες καν 2-3 σχόλια πριν από το δικό σου ;

Καθόλου βιαστικά  update 1 μήνα μετά διόρθωσε 2-3 μικρό πράγματα πρόσθεσε και το eco και όλα καλά .
Βγήκε όμως άλλο ένα μικρό μπαγκ με την λειτουργία eco και αλλαγή  μπαταρίας οκ  πολύ γρήγορα θα το διορθώσει και συνεχίζουμε.

Τι να πουν στο αμερικάνικο καλό vaporshark που δεν έχει απντειτ αλλά ολική αντικατάσταση και έχουν φτιάξει 4 πλακέτες και τα προβλήματα  συνεχίζουν ;

Μια χαρά ξεκίνησε και μια χαρά συνεχίζει η yihi  κατεμε.

Δεν κανω πλακα. Δεν εχω καμμια διαθεση. Οταν εγραψα ειδα τα σχολια.

Δεν εχω προβλημα με την προελευση του yihi.Εχω ενα vs rdna40 με προβληματα οθονης και τοστειλα αμερικη. Ξερω οτι δεν γινεται update.
 Πηρα το yihi μετα τις καλες κριτικες , δουλευει αψογα αλλά εχει ξεβαψει μεσα σε 3 εβδομαδες.

Αρκετες εταιρειες βγαζουν προιοντα ,τα δοκιμαζουν για λιγο, τα διαθετουν στη παγκοσμια αγορα και μετα ανακαλυπτουν τα λαθη , τις ατελειες , αστοχιες υλικων και το ανεπαρκες Q.C.

Εμεις πληρωνουμε παντως δειχνοντας εμπιστοσυνη...και με ενοχλει οταν αγοραζω κατι ακριβο ,συγχρονο, που θεωρειται καλο σαν προιον κλπ. να παρουσιαζει ελαττωματα η  προβληματα, να το στελνω εξω , να επικοινωνω με τον κατασκευαστη, να χανω χρονο, να αγοραζω αλλο μοντ μεχρι να επιστρεψει το ελαττωματικο επισκευασμενο .

Η yihi με τη δυνατοτητα αναβαθμισης που διαθετει ειναι μπροστα απο αλλους κατασκευαστες που δεν εχουν κανει αυτην την προβλεψη και δεν παρεχουν αυτη τη δυνατοτητα.

Στο φορουμ μιλαμε για τις εμπειριες μας απο τα θετικα αλλά και τα αρνητικα των προιοντων η.τ ( γιατι δεν υπαρχει τελειο προιον ).

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #307 στις: Ιουνίου 01, 2015, 00:46 »
Εδω εκατονταδες αυτοκινητα μερικων δεκαδων χιλιαδων ευρω κ βαλε, ανακαλουνται καθε νεο μοντελο λογω τεχνικων προβληματων
(γιατι ειναι λιγοτερο κοστοβορο για τις αυτοκινητοβιομηχανιες απο τα να ξοδεψουν εκαντονταδες χιλιαδες στο r/d) κ "ολα καλα" κ "μπραβο" τους
 κ κανουμε θεμα για ενα οχι ιδιαιτερης σημασιας κ λειτουργικοτητας bug ενος firmware σ'ενα mod tων 200 ευρω...στο οποιο βρεθηκε κ αμεσα λυση
χωρις κοστος κ ταλαιπωρια σε αντιθεση με αλλα συναφη προιοντα... :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 04:21 από Nick.V »

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #308 στις: Ιουνίου 01, 2015, 01:04 »
Nick,
και το δικό μου το SX ξέβαψε
και το έντυσα με carbon
και θα περιμένω να βγει η σιλικονάτη θηκούλα (η οποία είναι και πολύ όμορφη)
και δεν μπήκα φυσικά στην ταλαιπωρία να το στέλνω πίσω, αναμονές, ..... και όλα τα σχετικά.
(βεβαίως γιατί το πρόβλημα δεν είναι στην πλακέτα ή στα κουμπιά)


Αλλά με το σκεπτικό σου δεν συμφωνώ.

Το SX κοστίζει 200 ευρώ και είναι από τα πιο ακριβά,
Ένα αυτοκίνητο που κοστίζει 12000 ευρώ, είναι φτηνό!!!

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #309 στις: Ιουνίου 01, 2015, 01:32 »
Billy για να μην βγουμε εκτος θεματος διαβασε την τελευταια προταση που εχει να κανει με ομοειδη
που επισης ξεβαφουν, δεν κουμπωνουν τα καπακια, προβληματα με τον κονεκτορα, εχουν σοβαροτερα
προβληματα απο ενα bug στην πλακετα κλπ. κλπ.
να μην μιλησουμε κ για "ιδιο"κατασκευες με παρομοια προβληματα κ κοστος αποκτησης απο Χ2 εως κ Χ5 επειδη
γινανε μοδα τα κουτακια κ χωρις ουσιαστικη υποστηριξη τεχνικη η αλλη...
παρεπιπτωντος κ μενα ξεβαψε απο το χερι μου που ειχε υπολοιματα λιποκαθαριστικου υγρου (υπαιτιοτητα χρηστη λοιπον)
 κ γω το εντυσα κ ολα καλα... :thumpup:
υγ. περιμενω κ γω τις θηκες lol

 

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #310 στις: Ιουνίου 01, 2015, 02:10 »
Πως το εντυσες? Στα πλαινα μονο η και στο μπροστινο μερος που εχει τα κουμπια? Στο δικο μου εχει φυγει το χρωμα και των δυο διαφορετικων χρωματων δηλ.στα πλαινα αλλά  και στο μπροστινο μερος..
Παρηγγειλα απο την αμερικανικη JWraps LLC ενα ασημι carbon  με κοστος 21,50 δολλαρια...για να καλυψω ..το προβλημα ,αλλά το μπροστινο μερος δε νομιζω οτι η ζελατινα θα το καλυψει. Σε 10 μερες που θα παραλαβω τη ζελατινα θα δω.

Τελικα η σιλικονενια θηκη πρεπει να ειναι η λυση οπου θα το καλυψει ολο το μοντ για να μη φαινεται το προβλημα.

Αλλά το να αγοραζεις εξτρα ζελατινες και σιλικονενιες θηκες δεν ειναι λυση στο προβλημα αξιοπιστιας της βαφης. Δεν επρεπε να ξεβαφει μεσα σε λιγες μερες χρησης προσεκτικοτατης χρησης .

Για να το χρησιμοποιεις σχεδιαστηκε και οχι για βιτρινα.Οφειλαν να προσεξουν αυτο το βασικοτατο θεμα της ..χρησης απο χερια...Κανενα αλλο μοντ που εχω εκτος αυτου και του Vs RDNA40 δεν εχει ξεβαψει...και υποτιθεται οτι πηρα δυο απο τα καλυτερα TC μοντ της αγορας..





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Nick.v

To δικο μου ξεβαψε και καθε μερα χειροτερευει αισθητα χωρις να εχω χρησιμοποιησει κανενα υγρο για απομακρυνση λιπαρων κλπ.

Ειναι φιλε η βαφη τους που δεν ειχε γινει σωστα και με τη  χρηση ''φευγει'' . Ευχομαι να μην υπαρξουν αλλα κρουσματα σε φιλους που το εχουν αγορασει ,γιατι ειναι σπαστικο να το βλεπεις να φθειρεται συνεχεια ..ενω ειναι ενα καινουργιο μοντ..λιγων ημερων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 02:27 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #311 στις: Ιουνίου 01, 2015, 11:29 »
οngakos, μονο στο μαυρο κ εκοψα το πατρον μονος μου...
Εχεις δικιο, τουλαχιστον απ'οτι διαβαζω η Yihi αναγνωρισε το προβλημα κ αντικατεστησε
σε οσους επικοινωνησαν κ μαλιστα σε μια περιπτωση που ο μεταπωλητης δεν συνεργαστηκε
εκαναν επιστροφη χρηματων...
εχω δει αρκετα skins να καλυπτουν κ τα πλαινα, δεν γνωριζω αν της JWraps  κανουν το ιδιο...


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 15:29 από Nick.V »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #312 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:14 »
Καλησπερα κι απο μενα στην παρεα.Κατοχος κι εγω του sx απο προχτες.Οταν το παρελαβα εκανα ενα coil στον eviva με 0,28 ni200 που μου βγηκε στα 0,13.Εκανα την δοκιμη για dry coil,μου το εβγαλε κανονικα και λεω οκ.Στηνω με βαμβακι και ολα καλα.Σημερα που ηθελα να αλαξω το βαμβακι μετα απο 2 μερες,λεω κατσε να κανω και την δοκιμη για το dry coil και με το βαμβακι επανω να δω τη παιζει.Οταν ο ατμο ειχε υγρο μεσα κανονικα,η θερμοκρασια εφτανε γυρω στους 100-110c στα 20 j και ετσι εβαλα τον κοφτη στους 150c και δουλευε ρολοι 2 μερες.Aφου λοιπον ειδα οτι τελειωσε το υγρο αρχισα να παταω το fire και να βλεπω μια την αντισταση,μια την οθονη για να δω ποτε θα μου βγαλει την ενδειξη(ακομα περιμενω :eyesplash: ).Και ενω εφτανε πλεον με την μια στους 150c αφου δεν ειχε υγρο πλεον και εκοβε προς στιγμη το ρευμα οπως κανει,μετα συνεχιζε να δινει ξανα και ξανα,μεχρι που καηκε πλεον το βαμβακι χωρις να βγαλει ουτε μια φορα την ενδειξη dry coil.H δοκιμη εγινε και στον κ4 με περιπου το ιδιο στησιμο και ακριβως τα ιδια αποτελεσματα.. :hmmm: .Πως την βλεπετε την δουλεια...κανω κατι λαθος ή γ@@@ την τυχη μου μεσα :wall: !!

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #313 στις: Ιουνίου 01, 2015, 22:05 »
Νιck .V  σε ευχαριστουμε για τη φωτο.Πολυ ωραιο δειχνει οπως το ''εντυσες'' :thumpup:

Πως να φτιαξω πατρον, απο ριζοχαρτο που θα πατησει στο μοντ και ενα μολυβι να σημειωνει τα ορια γυρω γυρω ,οπου μετα θα το κοψω αναλογα?

Το τελειωμα της κοπης μηπως βρισκει στο χερι? Δηλ δεν ειναι πιο παχυ το φιλμ οταν κολληθει απο το μπροστινο (ασημι στη φωτο) τμημα?


Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #314 στις: Ιουνίου 01, 2015, 22:28 »


Ας δοκιμασω και εγω την νεα εκδοση.ευχαριστω τα παιδια για τα λινκ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 600963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190957 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152300 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11426 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147634 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8369 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209344 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545794 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52886 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed