vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, gfilip

Yihi SX mini 350J M class

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 09, 2015, 10:05 »
Όντως η μέτρηση των joules είναι πολύ χρήσιμη.
Εγώ προτιμώ στον v4 kayfun το μεταλλικό μεσαίο δαχτυλίδι  και δεν βλέπω την στάθμη του υγρού που μου απομένει. Ξέρω όμως ότι ανά 6.000 joules περίπου θα χρειαστεί να συμπληρώσω λίγο υγρό.
Πολύ βολικό. Κάτι σαν έλεγχος στάθμης υγρού.
Φυσικά βασική προϋπόθεση είναι, κάθε φορά φορά που αλλάζω μπαταρία να φουλάρω κιόλας.

Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 09, 2015, 18:52 »
καλησπέρα έχω το sx mini 350j m class λιγότερο από 10 μέρες και μέχρι χθες το βράδυ όλα καλά αλλά σήμερα το πρωί ενώ διαβάζει την αντίσταση σωστά όταν πατάς για να δώσει δεν δίνει τίποτα, έχει διαβάσει κανείς ή αν έχει κάποιος  αυτό το πρόβλημα 

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 09, 2015, 19:08 »
Δοκίμασες να βάλεις άλλον ατμοποιητη να τεςταρεις;

Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 09, 2015, 19:19 »
τρεις επισκευασιμους και έναν  απλό τους άλλαξα και στησίματα με kanthal & titanium αλλά τίποτα σε άλλο mod όλοι παίζουν μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 09, 2015, 19:22 »
φαντάζομαι έβγαλες δοκίμασες άλλη μπαταρια?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 09, 2015, 19:40 »
Φίλε αν αλλάξεις και μπαταρία και συνεχίσει τα ίδια φαντάζομαι ότι η μόνη σου επιλογή είναι να το πας πίσω στο μαγαζί που το πείρες.
Και να μας ενημερώσεις και εδώ για την εξέλιξη...

Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 09, 2015, 20:12 »

φυσικά και άλλαξα μπαταρία αλλά τίποτα
δυστυχώς το μαγαζί δεν είχε άλλο για να μου κάνει αντικατασταση και έστειλα e-mail μαζί με video στην yihi και περιμένω απάντηση από Δευτέρα

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 09, 2015, 20:49 »
Κρίμα φίλε μου για το πρόβλημα που σου ετυχε.

Επειδή όμως όπως γραφεις είναι λιγότερο από δέκα ημέρες,εχω την εντύπωση ότι θα επρεπε να στο αλλάξει το κατάστημα.


γιαυτό και πιστεύω οι περισσότεροι αγοράζουν από εδώ.για να εχουν αυτου του είδους την αμεση υποστηριξη.

δεν ειχα ποτε μαγαζι τετοιου είδους και ετσι μπορει να κανω και λαθος.


στο μυαλο μας όμως εχουμε μαθει ότι αγοράζοντας κατι από την χωρα μας ετσι ώστε να παρει και το κερδος του το εκάστοτε μαγαζι,θα εχουμε και την υποστηριξη από αυτό.


μακάρι όπως και να εχει να βρεθει λυση γιατι είναι αμαρτία.


δεν εχω κατι με κανένα μαγαζί.

ολοι την δουλεια τους να κανουν.και εμεις να ευχαριστηθούμε τα προιοντα αλλα και εκεινοι να κερδισουν από την πωληση αλλα και από τα μετεπειτα πραγματα που θα αγοραστουν από έναν ευχαριστημενο πελατη.

Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 09, 2015, 21:14 »
και μένα αυτή είναι η άποψή μου για τα καταστήματα και όταν είχα πρόβλημα με ένα mod δεν είχαν αλλά το κράτησαν και μόλις παρέλαβαν μου έδωσαν καινούργιο , τώρα για το συγκεκριμένο μου είπαν ότι αυτή είναι η διαδικασία εφόσον δεν υπαρχει για αντικατασταση πρέπει μέσω skype ή με email να το κάνω εγώ και αυτοί θα μου πουν τι θα κάνω (αλλά please μην συνεχίσουμε την κουβέντα για τα καταστήματα)
πάντως εκτός από το κροτάλισμα στα κουμπιά και στο χρώμα δεν έχω διαβάσει  για άλλο πρόβλημα ο μοναδικός γκαντέμης είμαι εγώ
 

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 09, 2015, 21:44 »
... εκτός κλίματος των τελευταίων posts,


απλά θα ήθελα να αναφέρω πως η χουφτα τελικά ΞΕΒΑΦΕΙ σχετικά εύκολα!!!


Το έχω 10 ημέρες και άρχισε σε μικρά σημειάκια να φεύγει το μαύρο της χούφτας όσο κι αν το προσέχω στην χρήση του.


τελικά η carbon ή οποιαδήποτε άλλη φορεσιά, θα είναι απαραίτητη σε λίγο.


Ευτυχώς ταξιδεύει ήδη από J-Wraps μια μαύρη φορεσιά carbon fiber !!!

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 10, 2015, 09:55 »
Πρεπει να κυκλοφορουν παραπανω απο μια παρτιδες γιατι απο οτι βλεπω σε αλλους ξεβαφει για πλακα και σε αλλους(οπως εγω) δεν καταλαβαινει τιποτα το χρωμα.

Περα απο το καπακι της μπαταριας που (αν και το συνηθισα και το βιδω-ξεβιδω με τον αντιχειρα) συνεχιζει να μου κανει τα νευρα τσαταλια καθε φορα, δεν εχω βρει καποιο αλλο
σημαντικα αρνητικο.

+Κατασκευη
+Ρευματα
+Διαχειριση μπαταριας
+Σωστες τιμες στις αντιστασεις
+Δεν εχει υστερηση οταν πατας το κουμπι
+Αριστη tactile αισθηση απο το κουμπι
+Μετρητης joule - απιστευτα χρησιμος, ξερω πια καθε ποτε o K4 θελει γεμισμα(οταν τον εχω με το ss ring) αλλά και σε τι κατασταση βρίσκεται η μπαταρια μου
+Καθεται πολυ καλα στην παλαμη
+SS κονεκτορας - μπορεις να βιδωνεις-ξεβιδωνεις ολη την ημερα ατμο χωρις το αγχος αν θα γρατζουνιστει
+Δυναμη - οτι και να του εβαλα επανω, επαιξε μια χαρα
+Αναβαθμισιμο μεσω usb
+Λειτουργια Soft-Regular-Powerfull-Powerfull+. Αν και στην αρχη με ξενισε, τωρα πια τα πρωινα ατμιζω σε soft, ολη την υπολοιπη σε regular και με το ποτακι μου σε Powerfull mode
+Αριστη και απροβληματιστη λειτουργια σε temp(joule) mode.

-Καπακι μπαταριας - θα μπορουσαν να εχουν βρει μια καλυτερη λυση
-Θα το ηθελα λιιιιγο πιο κοντο
-Οταν κλειδωνεις για πρωτη φορα την αντισταση σε temp mode και σβηνει η οθονη, μετα ξαναπατωντας συνεχιζει να δειχνει την τιμη της αντιστασης και μετα αρχιζει να λειτουργει(bug, το εχει επισημανει και ο busardo)

Αυτα μεχρι τωρα. All in all δεν μετανοιωσα επουδενι για την αγορα του sx. Ειναι οτι καλυτερο εχει περασει σε μοντακι απο τα χερια μου και αν μπορεσω θα παρω και ενα all black που βλεπω οτι εχει κυκλοφορησει στο εξωτερικο.  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2015, 10:26 από Lazy Dog »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 11, 2015, 18:53 »
η βαφη του και σε εμενα ειναι χαλια παρολο που το προσεχω σαν τα ματια μου πανω απο 4 σημαδακια εχω.
βασικα παρατηρησα σαν να φουσκωνει το χρωμα και μετα με το χερι φευγει.αν το εξηγησα σωστα αλλιως να βαλω μια φωτο να σας το δειξω.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 11, 2015, 19:07 »
Μήπως υπάρχει θέμα στο μαύρο;  εγώ με τι γκρι κανένα πρόβλημα με χρώμα μέχρι τώρα.
Πάντως αυτό που έχω προσέξει είναι ότι μπορεί εύκολα να βγει να βαφτεί σε ότι χρώμα γουστάρει ο καθένας και να είναι κουκλί.
Το σκέφτομαι για αερογραφεια.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 11, 2015, 20:15 »
Δεν νομιζω να εχει να κανει με το χρωμα γιατι και γω με μαυρο καπακι εχω.

Συνεχιζω να πιστευω οτι υπαρχουν δυο ή και παραπανω batches....Ισως στο πρωτο batch να υπηρξε θεμα με την βαφη

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Yihi SX mini 350J M class
« Απάντηση #164 στις: Μαΐου 12, 2015, 08:55 »
Το δικό μου είναι γκρι και είκοσι ημέρες με καθημερινή αποκλειστική χρήση δεν έχει παρουσιάσει κάτι στο χρώμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 600991 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190963 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152361 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11427 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147644 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8371 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545801 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed