vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 9 χρήστες
pany, mfk, johnath, billythekid, camber, Milarepa, Doubt, nightdream, bloodlessz

Twitter

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος S4m

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 22, 2015, 02:59 »
Θα κάνεις εγγραφή στο gearbest θα προσθέσεις στο καλάθι σου το προϊόν και λίγο πριν πληρώσεις, έχει ένα  πλαίσιο για να προσθέσεις τον εκπτωτικό κωδικό .

Στάλθηκε από το JY-F1 μου



Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 22, 2015, 03:16 »
Δεν ξέρω αν είναι η σωστή κατηγορία εδώ, αλλά μιάς και μιλάμε για istick, αφότου αγόρασα το 30αρι της eleaf σήμερα και έβλεπα κάποια θέματα στο φόρουμ, είδα και το sticky περί ασφάλειας μπαταριών κλπ. Περιττό να πώ βέβαια οτι κοιτούσα τα 2 isticks που έχω, 10αρι και 30αρι περίεργα, αλλά έκανα γενικά μία έρευνα στο νετ για να δώ για την ασφάλεια που παρέχουν τα συγκεκριμένα και έχουν όντως αρκετές δικλείδες. Παρόλαυτά είδα στο google όπως έψαχνα μία συζήτηση περι του καινούργιου eleaf istick 50 με αρκετά posts τελευταίων ημερών να αναφέρουν περιπτώσεις auto-fire ακόμη και με κλειστή τη συσκευή και ιστορίες. Από ότι είδα πιθανόν να πρόκειται για ελλατωματικές πλακέτες. Αυτό με έκανε βέβαια να βλέπω το 30αρι και να σκέφτομαι να το πουλήσω, που βέβαια μιά χαρά φαίνεται να είναι αλλά με κάτι τέτοια χάνεις την εμπιστοσύνη σε αυτές τις εταιρείες. Μετά είδα ότι και σε άλλα μοντς παρόμοιων εταιρειών έχουν γίνει τέτοια. Αυτό που κοίταξα είναι εάν τα istick έχουν τρύπες για διαφυγή αερίων σε περίπτωση προβλήματος και δεν βλέπω να έχουν. Φαντάζομαι ότι θα μπορούν να γίνουν σε κάποιο σημείο, αρκεί να μην επηρεάζει αυτό τη λειτουργία της συσκευής. Δεν έχω δεί αντίστοιχες για να δώ πώς είναι. Επίσης με όλα αυτά που βλέπω περί των usb φορτιστών σε pc και ότι μπορεί να υπάρχει θέμα και εκεί δεν ξέρω τί γίνεται. Οι πωλητές εδώ λένε, οι 2 που έχω πάει τουλάχιστον, ότι μπορώ να το φορτίζω οπουδήποτε. Από όσα είδα πάντως σε λάπτοπ δεν θα το βάλω, μόνο στο σταθερό που το έχω φορτίσει ήδη 2-3 φορές και με το δικό του usb. Έχω τρομάξει η αλήθεια είναι με αυτά που διάβασα. Έχει ασχοληθεί κανείς να κάνει τρυπούλες στο istick ή δεν χρειάζεται;

Μπορώ να πώ ότι σαν νέος ατμιστής μερικών ημερών ήδη έχω κατεβάσει το κ.τ κατά πολύ και δεν μου λείπει και ιδιαίτερα, οπότε θέλω να δώ άν οι συσκευές που χρησιμοποιούμε είναι ασφαλείς γενικά και το πώς να τις χρησιμοποιούμε με τον βέλτιστο τρόπο. Ήδη απο αυτό το φόρουμ εχω ενημερωθεί αρκετά πάνω σε πράγματα που δεν ήξερα.

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 22, 2015, 03:41 »
Πιθανόν να έχει τις ίδιες πιθανότητες να σκάσει όσο με την μπαταρία του κινητου σου που ουτε αυτό έχει τρύπες διαφυγεις αερίων και αν κανεις και ενα ψάξιμο στο γκουγκλ θα βρεις και πολλά ιφον να έχουν πάρει φωτιά και να έχουν σκάσει ! Οποτε μην φοβάσαι !

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 22, 2015, 21:03 »
Ειδικά για το 50άρι ο Busardo είχε πεί ότι τα αέρια μπορούν να διαφύγουν  από την τρύπα φόρτισης του usb, πιθανότατα να είναι το ίδιο και στα άλλα μοντέλα.

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 22, 2015, 23:00 »
Καλησπερα...κατοχος του istick 50 παρατηρησα το εξης φαινομενο.Οταν οδηγαω φυσικα και το κραταω στα χερια μου...Καθε φορα που πιανω να κλεισω την πορτα ηλεκτριζομαι και πλεον ειμαι σιγουρος οτι ειναι λιγο περισσοτερο απ οτι αλλες πιο σπανιες φορες χωρις να εχω κρατησει το istick...Εννοειται πως το παθαινουμε ολοι αυτο,απλα παρατηρησα οτι το φιανομενο αυξανεται κρατωντας τη συσκευη...Δεν ξερω αν αυτο επηρρεαζει καπου,μεχρι στιγμης δν εχω παθει κατι..Αν ομως καποιος απο σας εχει πανω του το istick και ενα μηχανικο ταυτοχρονα,ειδικα αν ειναι και υβριδικο,καλυτερα να εχει το νου του...Ελπιζω να μν σας τρομαξα...

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 23, 2015, 09:33 »
Το πάθαινα και εγώ  παλιά που το ποδήλατο μου ήταν από σίδερο με άλλο μοντ, οπότε άλλαξα το ποδήλατο πήρα ένα αλουμινένιο και ησύχασα. :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 24, 2015, 13:52 »
Ευτυχής κάτοχος από την Δευτέρα  :D

Σαν εμφάνιση και μέγεθος μου αρέσει πάρα πολύ και με βολεύει περισσότερο από το cloupor mini που είχα.  Αυτό που θέλω να τονίσω όμως είναι η αυτονομία του.  Το παρέλαβα Δευτέρα 11:00 και ακόμα δεν το έχω φορτίσει  :respect: .  Οι αντιστάσεις που παίζω είναι 1,5 - 1,7Ω, στα 10 - 13W και περίπου 1-2ml την ημέρα.  Πραγματικά σκυλί και ήδη του έχω παραγγείλει κουστουμάκι δερμάτινο  :thumpup:

Ερώτηση: επειδή αλλάζω συχνά ατμο μέσα στην μέρα από σπειρώματα πως πάει;  Θα έχω θέμα λέτε;
 

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 24, 2015, 14:07 »
Μα κανενα ομως  :)

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 26, 2015, 01:34 »
Οι θήκες σιλικόνης κυκλοφορούν στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 26, 2015, 05:49 »
Όχι ακόμα. Από 'βδομάδα λένε σχεδόν όλοι. Και για τον "φόβο των Ιουδαίων" διότι δεν γνώριζα πότε θα κυκλοφορήσουν και συν ότι το δικό μου που περιμένω είναι ασημένιο, παρήγγειλα από FastTech την ημιδιάφανη. Γιατί εδώ θα είναι μόνο οι κλασσικές: άσπρη, ροζ, γαλάζια και μαύρη. Και όσο να 'χει, θέλω κάπως να το βλέπω το ασημένιο χρωματάκι, γιατί στο άσπρο δεν φαίνεται τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 26, 2015, 10:03 »
Το εχω μηνα + ποτε κανενα προβλημα και εχω μεινει ευχαριστημενος απο την αγορα του.Παρ'ολο που μου εχει πεσει κατω αρκετες φορες ποτε κανενα προβλημα.Θα παρω αλλο 1 γιατι την εχω καταβρει μαζι του.Αντε να ερθουν και οι θηκες πριν το κανω ολο γδαρσιματα και γρατσουνιες.Δυο φορες εφαγε δυνατες πτωσεις και αντεξε το θηριο...  :))

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 27, 2015, 16:23 »
Όντας χρήστης του www.reddit.com/r/electronic_cigarette μπορώ να πω πως έχω χεστεί απάνω μου από τότε που πήρα το istick 50W. Αρκετοί χρήστες έχουν προβλήματα με autofire και είναι μερικές περιπτώσεις που έχει αρπάξει φωτιά το μοντάκι (!!!!!!!!). Δύο χρήστες το είχαν αφήσει το βράδι να φορτίζει και ξύπνησαν απ'την καπνίλα. Ένας άλλος ενώ το χρησιμοποιούσε στο αμάξι του άρχισε να σπαμάρει Low Power, έπειτα άρχισε το autofiring και μετά από λίγο άρχισε να βγάζει καπνούς απ'την τρύπα του usb.


Βλέποντας το λογικά πάντα, οι περισσότεροι χρήστες του συγκεκριμένου site είναι Αμερικάνοι, έχοντας αγοράσει μοντάκι ίδιας παρτίδας και λογικά απ'το ίδιο εργοστάσιο. Ισχύει αυτή η λογική ή λέω βλακείες;


Όσον αφορά εμένα τώρα, το μοντάκι δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα αλλά το έχω λιγότερο από μια βδομάδα οπότε δεν έχει να λέει. Το ερώτημά μου είναι: υπάρχουν Έλληνες  ατμιστές που να έχουν αντίστοιχα προβλήματα; Υπάρχει λόγος ανησυχίας από πλευράς μου σε σημείο να το αφήνω στην μπανιέρα πριν πάω για ύπνο; Καθησυχάστε με λίγο, πλιζ  :'( :'( :'(

Μεταφορά από εδώ
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2015, 19:36 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 27, 2015, 18:22 »
Φιλε ExMortus καλησπερα...Εδω Ελλαδα δεν εχουν ακουστει παρομοια προβληματα για το iStick 50 παρα μονο για το κουμπι εχουν ακουστει καποια θεματακια οπως αν δεν κανω λαθος και 2 περιπτωσεις που στην 1η περιπτωση εβγαζε low power ενω η μπαταρια ηταν μεχρι την μεση και στην 2η περιπτωση ολοκαινουργιο iStick 50 και απο την αρχη ειχε θεμα με τα ποσα watt μπορει οντως να δωσει καθως οσα και αν του εβαζαν (Ακομα και 50) κατα το ατμισμα,αυτο ηταν σαν να μην μπορουσε να δωσει πανω απο 20...Προβληματα με υπερθερμανσεις-καπνους και τα συναφη δεν εχουν ακουστει....Επισης με μια σχετικα συντομη αναζητηση στο ecf,δεν ειδα αναφορες σε προβληματα για καπνους και φωτιες παρα μονο για αλλο ενα θεμα αυτο με το αυτοματο fire του μοντ δηλαδη να βαραει το μοντακι μονο του χωρις να παταμε εμεις το κουμπι...Ολα τα παραπανω θεματακια προσωπικα δεν τα εχω βιωσει  και το εχω αρκετο διαστημα το iStick 50..Μηπως υπαρχει καποιο λινκ για τα προβληματα που ανεφερες οπως το οτι εχουν αρπαξει φωτιες και τα σχετικα με καπνους απο το usb κλπ?

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 27, 2015, 20:53 »
Όχι ακόμα. Από 'βδομάδα λένε σχεδόν όλοι. Και για τον "φόβο των Ιουδαίων" διότι δεν γνώριζα πότε θα κυκλοφορήσουν και συν ότι το δικό μου που περιμένω είναι ασημένιο, παρήγγειλα από FastTech την ημιδιάφανη. Γιατί εδώ θα είναι μόνο οι κλασσικές: άσπρη, ροζ, γαλάζια και μαύρη. Και όσο να 'χει, θέλω κάπως να το βλέπω το ασημένιο χρωματάκι, γιατί στο άσπρο δεν φαίνεται τίποτα...


Λίγο οφτόπικ, αλλά μιας και θέλω να παραγγείλω από FastTech την ίδια θήκη σιλικόνης (διάφανη και μαύρη) και κάποια ορινγκάκια για τον subtank, ξέρεις περίπου πόσο θα περιμένω;  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 27, 2015, 21:17 »
Από 10 έως 40+ μέρες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243900 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem