vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 02, 2015, 11:08 »
Δεν σε υποχρεώνει κανεις.Είναι και για φόρτιση,πολύ φτηνά και αν γίνει στραβή θα περιοριστεί εκεί μέσα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 02, 2015, 11:26 »
Δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να τρέμουμε κάθε φορά που θα συνδέουμε τον φορτιστή, να αφαιρούμε και τον ατμοποιητή μην την πάθει κι αυτός σε περίπτωση στραβής.. τι να πω, ωραίο προϊόν, από σβέρκο ψωνίσαμε όπως φαίνεται.
Τουλάχιστον να υπήρχε ένας τρόπος να μάθουμε αν πέσαμε στην προβληματική φουρνιά, αν κι απ'ότι δείχνει μάλλον κανείς μας δεν μπορεί να είναι σίγουρος γι'αυτό.
Σκέφτομαι να το επιστρέψω, μόλις προχτές το αγόρασα αλλά μετά από αυτά που διάβασα άρχισα να το φοβάμαι. Ακόμα δεν το έβαλα στον φορτιστή του όμως η εμπιστοσύνη χάνεται. Το κακό είναι ότι εξυσα τον κωδικό στο κουτί για να τσεκάρω τη γνησιότητα του, τι να κάνω τώρα γμτ...

Αποσυνδεδεμένος AndreasL

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 02, 2015, 11:57 »
Το περίμενα ότι το πενηντάρι θα έβγαζε προβλήματα αυτήν  ειδικά την περίοδο.

Δεν μπορώ βέβαια να έχω αποδείξεις απτές για τις απόψεις μου, αλλά η λογική δείχνει απλά ότι:
 Απίστευτη ζήτηση + Φτηνό προιόν + 'Ελλειψη στόκ + Κινέζικο εργοστάσιο = Μεγαλύτερο ποσοστό αστοχιών

Τα ISTICK 50 W  που θα παράγονται όταν ομαλοποιηθεί η κατάσταση ( σε κάμποσους/λίγους μήνες ????) θα είναι πάρα πολύ καλά με πολύ μικρότερο ποσοστό ελλατωματικών.

ΥΓ έχω πολλές επιφυλάξεις για την ποιότητα των μπαταριών ακόμα και στα καλά istick αυτής της περιόδου..... κινέζικες μπαταρίες γαρ...... :hmmm:

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 02, 2015, 14:52 »
A,έχει τέτοια θέματα το 30άρι?
να'σαι καλά φίλε harris γιατί ήθελα να το πάρω για τον πατέρα μου
και δε το βλέπω..για το 50άρι δε το συζητω καθόλου.


Για το 30άρι δεν έχει ακουστεί κάτι μέχρι στιγμής, θεωρείται με διαφορά το πιο σταθερό μοντέλο από τα
4 που έχουν βγει. Το 20άρι έχει τα γνωστά προβλήματα που έχει, για το 50άρι ακούγονται τώρα αυτά που λέμε, αλλά το 30άρι είναι ακόμα μια καλή επιλογή, ειδικά για τα λεφτά του.

Με χιλιάδες πωλήσεις βέβαια, λογικό είναι να βρεις και κανά 2 ποστς με κάποιον που γκρινιάζει ή για κανά ελλατωματικό κομμάτι, αλλά εδώ μιλάμε για φυσιολογικά νούμερα.

30άρι επομένως θα αγόραζα άφοβα, τουλάχιστον όπως δείχνουν τα πράγματα μέχρι στιγμής. Ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει με τα IBombs! :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 02, 2015, 15:11 »
και εγω παιδια που ειμαι κατοχος του 50αρι απο αρχες απριλιου δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα μεχρι αυτη την στιγμη και το αγορασα απο aliexpress

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 02, 2015, 16:45 »
Ποντάρω και εγώ στο ότι η τεράστια ζήτηση ενόχλησε κάποιους και ανακάλυψαν προβλήματα και εκρήξεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 02, 2015, 18:17 »
 Έχω 2 istick 50w και από βδομάδα θα έχω και τρίτο.
 Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι κανένα misfire αραιά και που και αυτό
 επειδή δεν πατάω το κουμπί του όσο χρειάζεται να πατηθεί.
 
 Και τα 3 είναι αγορασμένα από συνατμιστή που τα φέρνει κατευθείαν από την μαμά εταιρία full πακέτα.
Τα φορτίζω με το τροφοδοτικό τοίχου της μαμάς εταιρίας και πότε μέσω του υπολογιστή.
 Το γεγονός ότι το συγκεκριμένο μοντάκι έχει πάρει τα σώβρακα και ένα τεράστιο μερίδιο αγοράς
 στην κατηγορία του και όχι μόνο με κάνει αρκετά επιφυλακτικό για τις τελευταίες αναφορές
 που γίνονται για αυτό.
 
 Και μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχουν και ελαττωματικά κομμάτια και είναι λογικό να υπάρχουν
 σε μερικά εκατομμύρια συσκευές που έχουν πουληθεί. Έδω υπάρχουν ελατοματικά μοντ πολύ μεγαλύτερης
 αξίας από υποτιθέμενα καλύτερα, πιο αξιόπιστα και μεγαλύτερα ονόματα από τον χώρο του
 ηλεκτρονικού  τσιγάρου αλλά τέτοιος ντόρος δεν έγινε.
 
 Και παντού και σε όλα τα προϊόντα υπάρχει περίπτωση να υπάρξουν ελαττωματικά κομμάτια.
 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 02, 2015, 18:47 »
...σε μερικά εκατομμύρια συσκευές που έχουν πουληθεί.

Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω. Ούτε εκατομμύρια συσκευές έχουν πουληθεί ούτε δισεκατομμύρια ατμιστών υπάρχουν, ούτε εταιρίες κολοσσοί στο χώρο του η.τ. Η αγορά είναι ακόμη σε νηπιακή ηλικία.

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 02, 2015, 18:47 »
Ρε παιδιά, για όνομα του Θεού πια.
Καλός ο σκεπτικισμός, αλλά αν είστε καχύποπτοι, κάντε μια έρευνα μόνοι σας
πριν σχηματίσετε άποψη και κατασταλάξετε στο "έλα μωρέ, τους έχει πάρει τα σώβρακα η Eleaf
και τώρα και καλά κάποιοι ανακαλύπτουν ελαττώματα. ;) "

Να είναι 2 βαλτοί, 5, 10, οκ. Κάντε μια απλή έρευνα στο Reddit, στο YouTube, στο Google για
"Istick 50 misfire/autofire" και δείτε τι γίνεται. Έχει βίντεος και φώτος από 100άδες ποστς.
Όλοι βαλτοί είναι; Accounts ετών ξαφνικά αποφάσισαν να ρίξουν λάσπη στην Eleaf;

Και τι ακριβώς είναι η Eleaf πια που της έχετε τέτοια αγάπη και υποστήριξη; Έβγαλε κανένα τρομερό προιόν που να λες "αυτό μάλιστα! Ποιοτικό όσο δεν πάει!". Ό,τι και να πάρεις είναι ρίσκο 50-50 αν θα δουλεύει ενώ το βγάζεις από το κουτί και αν σου βγάλει 6μηνο λες πάει στο διάλο, τα 'βγαλε τα λεφτά του.

Έχω στείλει κόσμο να αγοράσει Isticks όσο κανένας, έχω Istick ο ίδιος αλλά μην τρελλαθούμε κιόλας.
Αγοράζοντας ένα τέτοιο μοντάκι ξέρεις τι περιμένεις: Μια δυνατή μπαταρία με μεγάλη αυτονομία σε πολύ καλή τιμή, που όμως έχεις τεράστιο ρίσκο να χαλάσει ακόμα και από την πρώτη μέρα και όσο και να το προσέξεις, σε λίγους μήνες θα είναι για πέταμα. Αυτό το ξέρουμε και το αποδεχόμαστε.

Αυτό που ΔΕΝ αποδεχόμαστε είναι να βάλουμε μια βόμβα στο σπίτι μας. Το να παίρνει φωτιά ή να ανατινάζεται στα καλά καθούμενα ΔΕΝ είναι αποδεκτό.

Αμφιβολίες είχα και εγώ και ήμουν όντως καχύποπτος αρχικά γιατί κυριολεκτικά από την μια μέρα στην άλλη, το Reddit γέμισε με τόπικς που λέγανε για τα autofires.

ΔΙΚΟ ΜΟΥ τόπικ που δημιουργήθηκε ΠΡΟΧΤΕΣ. Οι απαντήσεις έχουν τεράστιο ενδιαφέρον:
http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/34b7my/i_dont_understandhavent_the_istick50s_been_out/

Κοιτάξτε ειδικά αυτήν εδώ την απάντηση:
http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/34b7my/i_dont_understandhavent_the_istick50s_been_out/cqt6ft4

Το παλικάρι εδώ και μήνες έλεγε ότι το μηχάνημα αυτό είναι ελαττωματικό και όλοι τον βρίζαν και τον λέγανε βαλτό.
Ήταν τέτοια η αγάπη που είχαν όλοι για τα Isticks που δεν δεχόντουσαν καν να ακούσουν κάτι το αρνητικό για αυτά.
Τώρα που και ο πιο εγωιστής εκεί μέσα δεν μπορεί να κάνει πλέον τα στραβά μάτια, ξαφνικά έγινε ο ήρωας που τα 'λεγε αλλά δεν τον άκουγε κανείς.

Διαβάστε μέχρι και τις δικές μου απαντήσεις στο τόπικ: Μέχρι και ΠΡΟΧΤΕΣ έγραφα ότι είναι περίεργο πως από την μια μέρα στην άλλη βγήκανε τόσα προβλήματα και έγραψα πως βρίσκω και ύποπτο που όλοι ξαφνικά προτείνουν το Smok Xpro M80. Κάθομαι μετά το ψάχνω λίγο παραπάνω και τελικά η αλήθεια είναι ότι τα προβλήματα ΔΕΝ βγήκαν από την μια μέρα στην άλλη, απλά όλοι στην αρχή κάναμε τα στραβά μάτια και κλείναμε τα μάτια μας γιατί ποιος δεν θέλει 50watt με 4400mah μπαταρία με 40 ευρώ;

Άτομα που εκθείαζαν το μοντάκι αυτό και ΒΡΙΖΑΝΕ όποιον τολμούσε να πει κάτι το αρνητικό, παραδέχονται ότι και το δικό τους τα 'φτυσε. 100άδες άτομα με accounts ετών που πρότειναν "Istick 50+Subtank Mini, don't even think about it", παραδέχονται ότι κάνει misfires/autofires. Δεν μπορεί όλοι βαλτοί να 'ναι.

Δείτε βιντεάκια στο YouTube τι γίνεται.

Τέσπα, στο φινάλε ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Απλά, επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό, δώστε λίγη προσοχή παραπάνω. Δεν λέω πετάξτε το στα σκουπίδια αν δουλεύει καλά, ούτε εγώ θα το πετούσα άμα δούλευε μια χαρά, απλά
πάρτε τις βασικές έστω προφυλάξεις.

Ποτέ φόρτιση όλο το βράδυ χωρίς επίβλεψη.
Πάντα βγάζουμε τον ατμοποιητή από πάνω όταν το φορτίζουμε.
Στις πρώτες ενδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά, έχουμε τα μάτια μας 14 και είμαστε έτοιμοι για όλα.

Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση. Το ξέρω πως τα Isticks είναι αγάπη και άλλαξαν τον τρόπο που ατμίζουμε. Τέτοιες συσκευές σε τέτοια τιμή ήταν οι πρώτοι που διέθεσαν. Αλλά μέχρι ένα όριο παιδιά, δεν θα πεθάνουμε για τα κωλό-Isticks, αν υπάρχει φόβος να πάρει φωτιά το σπίτι μου, θα το ψάξω λίγο παραπάνω.


http://imgur.com/a/J8C3L



Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #144 στις: Μαΐου 02, 2015, 20:12 »
Εχω αρχισει και φοβάμαι! Missfires ειχα και εχω αλλα το να παρει φωτιά δε περιμενα να το ακούσω ποτε! Δηλαδη εγω που το αφήνω ολη τη νύχτα διπλα μου και φορτίζει μπορει να λαμπαδιασει; Επισης τις ωρες που δουλευω το αφήνω μεσα στο αυτοκινητο και εχω μια ego για μικρότερο μέγεθος! Θα δω καμια μερα το αυτοκινητο κάρβουνο μου φαινεται! Θα το εκμεταλλευτώ οσο περισσοτερο μπορω και θα το πετάξω,δε μπορω να σκεφτομαι ολη μερα αν το iStick θα εκραγεί!

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #145 στις: Μαΐου 02, 2015, 20:17 »
Η αλήθεια είναι πως η ''οικογένεια'' των istick μας κέρδισε με τον πολύ όμορφο και βολικό σχεδιασμό της σειράς αυτής. Και φυσικά οι επιδόσεις είναι στα πλαίσια της τιμής τους. Νομίζω ότι η Κινέζικη απληστία που θυσιάζει την ποιότητα στον βωμό του χρήματος, ήρθε να αλλάξει τις τόσο καλές κριτικές. Πολλές προβληματικές παρτίδες κυκλοφόρησαν στην αγορά και μας έκαναν επιφυλακτικούς μετά τον αρχικό ενθουσιασμό. Αν πράγματι το προιόν είναι απροβλημάτιστο και αυτά είναι μόνο λάσπη των αντιπάλων, γιατί δεν δίνουν τότε τα Ελληνικά μαγαζιά 1 χρόνο εγγυήση για να κλείσουν στόματα? Μάθανε όλα τα μαγαζιά στο DOA και μακριά απο εμάς...(πλήν nobacco που δίνει 6 μήνες εγγύηση).

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #146 στις: Μαΐου 02, 2015, 21:26 »
Τουλάχιστον υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθουμε αν έχουμε το καινούργιο ή το παλιό; Αυτό δηλαδή που ισχυρίζονται ότι άλλαξαν τη θύρα usb μετά τις αρχές του Μάρτη;
Προσωπικά τους έστειλα ένα email το μεσημέρι γράφοντας τους τον serial number αλλά και τον 16ψήφιο κωδικό που εμφανίζεται μετά το scratch ώστε να μου δώσουν την ημερομηνία κατασκευής του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω λάβει απάντηση. Έχει κάνει άλλος κάποια απόπειρα;

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 02, 2015, 21:45 »
εγω πλεον το αποφασισα θα το φορτισω στον κηπο και εαν κανει μπαμ το πολυ πολυ να χασω την τριανταφυλλια που εχω φυτεψει... :)) :)) :)) :)) :)) :))
αλλα περα απο την πλακα εαν υπαρχει καποιος εδω μεσα που οντως ειχε προβλημα με φωτια η οτιδηποτε αλλο καλο ειναι να μας το πει και στην τελικη το πεταμε δεν θα κατσουμε να πεθανουμε η να ζουμε με το αγχος για τα 50ευρω η οσο το πηρε ο καθενας...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εστειλα και εγω email περιμενω να μου απαντησουν..
οποιαδηποτε απαντηση θα την βαλω εδω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2015, 22:49 από ramon »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 02, 2015, 23:01 »
Τουλάχιστον υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθουμε αν έχουμε το καινούργιο ή το παλιό; Αυτό δηλαδή που ισχυρίζονται ότι άλλαξαν τη θύρα usb μετά τις αρχές του Μάρτη;
Προσωπικά τους έστειλα ένα email το μεσημέρι γράφοντας τους τον serial number αλλά και τον 16ψήφιο κωδικό που εμφανίζεται μετά το scratch ώστε να μου δώσουν την ημερομηνία κατασκευής του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω λάβει απάντηση. Έχει κάνει άλλος κάποια απόπειρα;


Το ίδιο ακριβώς με εσένα έχω κάνει κι εγώ από χθες βράδυ, Μάκη. Serial number & 16ψήφιο κωδικό, ΚΑΙ στην "μαμά" Eleaf, αλλά ΚΑΙ στην Eleaf USA...
Στα καπάκια αφού έστειλα, μου ήρθε αυτοματοποημένη απάντηση που έλεγε νομίζω ότι λόγω Πρωτομαγιάς κλπ., θα είναι πάλι διαθέσιμοι για οτιδήποτε από 4/5 και μετά...
Είδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 02, 2015, 23:23 »
Ευτυχώς που έχει αυτονομία το 50άρι λοιπόν και μειώνουμε και τις πιθανότητες να έχουμε ανατιναχτεί μέχρι τότε.
Πέρα απ'την πλάκα μόλις (και εάν βέβαια ) έχουμε κάτι νέο ενημερώνουμε και τους υπόλοιπους.

Να προσθέσω το ότι με καθησυχάζει πολύ το γεγονός ότι δεν βρέθηκε κάποιος από εδώ να δηλώσει τέτοια στραβή πάντως. Ας ελπίσουμε στο τέλος να αποδειχθεί πως η αναποδιά που έζησαν κάποιοι οφειλόταν σε άλλους παράγοντες που δεν αφορούσαν άμεσα αστοχία του istick50, όπως "λάθος φορτιστή" ας πούμε..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248014 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 230 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 834 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis