vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 9 χρήστες
antiklitos140, manoslykos, Milarepa, Sergios, Tem, slayer, g1smo1978, Amcm, laniel

Twitter

iStick 50W by Eleaf

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 02, 2015, 01:34 »
To δικο μου 50αρι στις δυο πρωτες μερες την ωρα που το φορτιζα αρχισε να μυριζει καμμενο. Αμεσως το εβγαλα απο την πριζα.Το μοντ λειτουργουσε κανονικα,αλλα επαψε πια να φορτιζει.
Μου το αλλαξαν,και δεν εχω κανενα πια προβλημα. Το θεματακι με misfire υπαρχει αν δεν πατησω καλα το κουμπι στο κεντρο. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος!

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 02, 2015, 01:39 »
Μήπως να ανοίξουμε ένα νεο θέμα για τα προβληματικά 50ρια όπου ο κάθε ένας θα αναφέρει πότε το πήρε και από που ?
Ίσως βγει κάποιο χρήσιμο συμπέρασμα...

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 02, 2015, 01:56 »
Θεμα τυχης ειναι βρε παιδια. Στα χιλιαδες μοντακια,καποια θα βγουν και με προβλημα.
Με τα cloupor εγινε ολοκληρος ντορος,αλλα 3 που περασαν απο τα χερια μου,και απο διαφορετικα καταστηματα,ολα δουλευουν αψογα μεχρι τωρα.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 02, 2015, 02:08 »
Ρε παιδιά, δεν σας καταλαβαίνω. Μα τόσο γκαντεμόσαυροι πια;;;  :laugh1:


Το δικό μου το 50άρι, αγορασμένο από GearBest, ΚΑΝΕΝΑ θέμα!
Το 30άρι, αγορασμένο από Ecig, ΚΑΝΕΝΑ θέμα!


Ίσως πράγματι να είναι θέμα τύχης... Αλλά και ΑΤΥΧΙΑΣ (σας) μαζί!
Ελαττωματική παρτίδα ίσως; Αλλά και συγκεκριμένα στα μέλη του φόρουμ εδώ;;;


Κάτι δεν πάει καλά εδώ πέρα... Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζετε!  :tongue_smilie:


(Πλάκα κάνω με τους χαρακτηρισμούς... Προς θεούς δηλαδή κιόλας! Δεν φταίτε εσείς για τα θεματάκια τους... Απλά όσο να 'χει είναι κάπως περίεργο... Κακά τα ψέμματα δηλαδή... Τουλάχιστον όσοι τα έχετε αγορασμένα από εδώ και αν πράγματι έχουν θέμα, γυρίστε τα πίσω για αντικατάσταση...)

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 02, 2015, 02:40 »
Thorin, σε ΟΛΑ τα forums για το ηλ. τσιγάρο, έχει γίνει ΧΑΜΟΣ τις 3 τελευταίες μέρες. 100άδες χρήστες ο ένας μετά τον άλλο ανεβάζουν φωτογραφίες από Istick 50's που έχουν πάρει φωτιά.


Αναφέρουν δε ότι ενώ είναι κλειστό το μοντάκι και απλά κάθεται, χωρίς καν ατμοποιητή επάνω, ανοίγει μόνο του, ξεκινά τα autofires, παρακάμπτει το αυτόματο κλείσιμο στα 10" και συνεχίζει μέχρει να πάρει φωτιά/ανατιναχτεί.


Στο Reddit τις τελευταίες μέρες δεν ασχολούνται με τίποτα άλλο, ένα στα δύο θέματα που δημιουργείται είναι για το Istick50.


Επίσης, το ότι δουλεύει τώρα το δικό σου ή κάποιου άλλου, δεν σημαίνει ότι είναι μια χαρά. Των περισσότερων μια χαρά δούλευαν και μια μέρα ξαφνικά αρχίσαν τα autofires. Μιλάμε πλέον για 100άδες χρήστες που αναφέρουν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, δεν μιλάμε για 1-2 ελλατωματικά κομμάτια ή κακή χρήση από κάποιους.


Την ίδια στιγμή τουλάχιστον σε 2 φόρουμς ακόμα που επισκέπτομαι προσωπικά, αναφέρονται τα ίδια πράγματα. Ενώ δούλευε μια χαρά το μοντάκι από τον Γενάρη, ξαφνικά ξεκινάει σιγά σιγά τα autofires μέχρι που σκάει.


Πλέον δεν είναι κάτι που μπορούμε να αγνοήσουμε ή να πούμε έτυχε σε 5-10 άτυχους.
Το μοντάκι είναι ελαττωματικό και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 02, 2015, 03:11 »
Baator, δεν το αποκλείω καθόλου αυτό που λες, αδερφέ. Και γενικά, μην πω και ψέμματα δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα και με άλλα φόρουμ. Είτε ελληνικά, είτε ξένα. Όπως μου το λες όμως τώρα, λες ότι άρχισε να τα κάνει αυτά τα τερτύπια μετά από καιρό και στα καλά καθούμενα. Άρα δηλαδή να αρχίσω να ανησυχώ κι εγώ και να το κρατάω με μεταλλικό γάντι το μοντάκι ή να το φορτίζω στην πρίζα στο μπαλκόνι. Είναι έτσι; Πρέπει να ανησυχώ δηλαδή; Και πολλά Cloupor Mini έσκασαν. Τι πρέπει να κάνουν λοιπόν όλοι όσοι έχουν iStick 50 & Cloupor Mini; Τα πετάμε στα σκουπίδια; Και δεν το λέω ειρωνικά καθόλου αυτό. Και ναι, ΟΚ κι εμένα καινούριο είναι. Δεν μπορώ να έχω μεστή άποψη ακόμα. Λογικό. Θα φανεί σε βάθος χρόνου με βάση τα λεγόμενά σου (των άλλων στα φόρουμ δηλ.). Αλλά τα παιδιά εδώ στο δικό μας φόρουμ, η πλειοψηφία λέει για εξ' αρχής προβλήματα. Εκτός και αν δεν διαβάζω σωστά...
Και προσπαθώ να καταλάβω, πώς ξαφνικά μία πλακέτα ξεκινάει και κάνει "firing" από μόνη της στα καλά των καθουμένων; Καίγεται κανα καλωδιάκι μέσα; Λιώνει σιγά-σιγά το κουμπί του "fire" με αποτέλεσμα να βραχυκυκλώνει και με την πάροδο του χρόνου να αρχίζει να κάνει μόνιμη επαφή πάνω στην πλακέτα; Παρακάμπτονται όλες οι δικλείδες ασφαλείας;;;
Εύχομαι να απαντηθούν κάποια στιγμή αυτά τα ερωτήματα. Είτε από κάποιον ειδικό (κάποιον ηλεκτρονικό π.χ.), είτε ακόμα καλύτερα και κυρίως, από την ίδια την Eleaf...

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 02, 2015, 03:16 »
Η μάλλον έχει τόσο καλες πωλήσεις που ενόχλησε κάποιους ... Λέγεται προπαγάνδα . Τα γύρισε κανεις πίσω, τα εξέτασαν αν τα πείραξαν η αν απο μονα τους ανατινάχτηκαν . πως μπορείς να πιστεψεις τον καθένα χωρίς να ξέρεις τι παίζει απο πίσω μπορεί να σαμποτάρουν την επιτυχία του και να χάνουν μερίδιο απο την αγορά οι ανταγωνιστές ...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 02, 2015, 03:35 »
Οπως και να εχει παιδια ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ πια,πως πολλα κομματια ειναι προβληματικα και πρεπει και εμεις απο την μερια μας να ειμαστε επιφυλακτικοι απεναντι του..Για αρχη καλο θα ηταν να μην αφηνουμε το μοντακι να φορτιζει χωρις να το παρακολουθουμε συχνα πυκνα..Προς θεου,ακομα και αν σας δουλευει αψογα εως τωρα,μην το αφηνετε απο τα ματια σας...Μην κοιμαστε και να το εχετε να φορτιζει..Και αν εντοπισετε μυρωδια καμμενου κατα την φορτιση,αμεσως αποσυνδεστε το καλωδιο...Και μην το χρησιμοποιησετε ποτε ξανα μετα απο αυτο..

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 02, 2015, 03:42 »
Ο φίλος Baator έχει ένα δίκιο εν μέρει. Πράγματι κι εδώ λένε για αυτά που έπιασαν φωτιά. Αναφέρει δε όμως, ότι είναι οι πρώτες παρτίδες και γενικά όσα φτιάχτηκαν πριν τον Μάρτιο.
Το θέμα είναι, πώς μπορούμε να μάθουμε (προφανώς με βάση το serial number που είναι από κάτω στο κουτάκι) πότε ακριβώς φτιάχτηκαν τα δικά μας; Να στείλουμε email στην Eleaf; Θα απαντήσουν; Ή να στείλουμε email στην EleafUSA όπως και έκαναν οι άλλοι από εκείνο το φόρουμ και πράγματι πήραν απάντηση;


(Εγώ τώρα κιόλας πάντως, λέω να στείλω και στους δύο... Όμως θα πάρω απάντηση; Ιδού η απορία...)

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #129 στις: Μαΐου 02, 2015, 07:26 »
Το κακό με την συγκεκριμένη σειρά istick είναι ότι χρησιμοποιώ σαν πάρα πολύ φτηνά υλικά για ένα Mod το οποίο θέλει Μπριζα και φυσικά Μπριζα με ότι ρεύμα σου δίνει η τοιχου Μπριζα. Πολύ κακό αυτό διότι ανάλογος με το ρεύμα που σου δίνει μέσα στο Mod άμα υπερβεί τα όρια θα λιώσει και η πλακέτα. Η δοκιμή σε εμένα έγινε σε έναν φίλο όταν του έδωσα τον Samsung φορτιστή και φορτισε σαν αστραπή το istick με κανένα πρόβλημα διότι έχω safe charger επάνω στην Μπριζα τοίχου για τυχόν υπερφόρτωση ρεύματος κτλ. Πάντως συμβουλή βρείτε κάτι ανάλογο με εξωτερική μπαταρία και θα με θυμηθειτε.

Επίσης στα istick 20w και 30w το μόνο πρόβλημα που είχαν βγάλει σε εμένα ήταν το 510 connector απαράδεκτος λες και το είχε με κόλλα μέσα όταν το ανοίξαμε είχε ξεκολλήσει η σύνδεση. Γενικά δεν ξανά μπαίνω στην διαδικασία της eleaf για αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #130 στις: Μαΐου 02, 2015, 07:53 »
A,έχει τέτοια θέματα το 30άρι?
να'σαι καλά φίλε harris γιατί ήθελα να το πάρω για τον πατέρα μου
και δε το βλέπω..για το 50άρι δε το συζητω καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #131 στις: Μαΐου 02, 2015, 07:57 »
Περιμένω και εγω ενα απο ft εχει παρει καποιος αλλος απο εκει να πει αν του βγηκε καλο; Απ οτι κατάλαβα αν ειναι να στην κανει θα στο δειξει απ την αρχη με misfires κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 02, 2015, 08:45 »
Ο φίλος Baator έχει ένα δίκιο εν μέρει. Πράγματι κι εδώ λένε για αυτά που έπιασαν φωτιά. Αναφέρει δε όμως, ότι είναι οι πρώτες παρτίδες και γενικά όσα φτιάχτηκαν πριν τον Μάρτιο.
Το θέμα είναι, πώς μπορούμε να μάθουμε (προφανώς με βάση το serial number που είναι από κάτω στο κουτάκι) πότε ακριβώς φτιάχτηκαν τα δικά μας;
Αν αυτά που φτιάχτηκαν πριν το Μάρτιο "σκάνε" τώρα, τα μεταγενέστερα μπορεί να σκάνε του Αγίου Πνεύματος  :))

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 02, 2015, 10:58 »
Υπάρχουν τα lipo battery safe bag.Η μπορείτε να χρησιμοποιείτε ένα μεταλλικό κουτί για την φόρτιση και για το βραδυ.Το cloupor πάντως θα σου δείξει από την αρχή αν έχει πρόβλημα.Αυτό είναι πιο ύπουλο αν το κάνει μετά από καιρό.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 02, 2015, 11:02 »
αυτά είναι για την αποθήκευση,


ζεσταίνονται που ζεσταίνονται κατά τη φόρτιση ειδικά το καλοκαίρι να το βάλω και σε σακούλα? :nope:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248021 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 230 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123030 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 859 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 539 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327698 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis