vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 5 χρήστες
PsykieG, vasim, maprix, GeorgeGTS, Buliwyf

Twitter

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 01, 2015, 14:15 »
Καλό μήνα σε όλους :bye:

Δεν έχουν καμμία σχέση τα σκασίματα με την ισχύ της μπαταρίας.
Το istick 50W όπως λέει και το όνομά του έχει το πλεονέκτημα να μπορείς να ανεβάσεις τα Watts μέχρι τα 50 (φυσικά εγώ ποτέ δεν το έκανα, γιατί δεν μου χρειάζεται).
Όταν το δουλεύεις σε ίδια Watts που δουλεύεις το 30W τότε δεν έχεις διαφορά.
Επίσης το δεύτερο και μεγάλο πλεονέκτημα είναι η μεγαλύτερη, σχεδόν διπλάσια αυτονομία του 50αριού (4400mAh το 50άρι έναντι 2200mAh το 30άρι, γιατί το 50άρι έχει μέσα του δύο μπαταρίες 18650 ενώ το 30άρι μία).
Όταν δούλευα μόνο το istick 50W μου κρατούσε σχεδόν 3 μέρες. Τώρα που πήρα και το Cloupor mini, ξεχνάω πότε το φόρτισα τελευταία φορά.
Κατά τη γνώμη μου πάρε ένα διαφορετικό από αυτό που ήδη έχεις. Αφού έχεις 30άρι π.χ. πάρε 50άρι.
Εγώ είχα 50άρι και πήρα το Cloupor mini 30W για να έχω και κάτι διαφορετικό. Έτσι έχω ένα μικρό για μικρές εξόδους που είναι ελαφρύ και συμαζεμένο και ένα λίγο πιο μεγάλο με τεράστια αυτονομία όταν πάω κάπου και δεν θέλω να έχω συνέχεια το άγχος μην μου τελειώσει γρήγορα η μπαταρία.
Φυσικά αυτή είναι η δική μου γνώμη και πλέον με το δεύτερο μοντάκι και 3 έξτρα μπαταρίες 18650 φορτισμένες για το Cloupor-άκι μου έχω αυτονομία χωρίς φόρτιση 10 μέρες :)) .

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 01, 2015, 14:26 »
Υπαρχει καποιος χρηστης που να το αγορασε ειτε οταν κυκλοφορησε ειτε αργοτερα και να αντιμετωπισε σοβαρο προβλημα?λογικα πρεπει να ειμαστε πολλοι που το εχουμε παρει οποτε στατιστικα σιγουρα ειμαστε αντιπροσωπευτικο δειγμα!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 01, 2015, 14:33 »

Καλό μήνα σε όλους :bye:
Εγώ είχα 50άρι και πήρα το Cloupor mini 30W για να έχω και κάτι διαφορετικό. Έτσι έχω ένα μικρό για μικρές εξόδους που είναι ελαφρύ και συμαζεμένο και ένα λίγο πιο μεγάλο με τεράστια αυτονομία όταν πάω κάπου και δεν θέλω να έχω συνέχεια το άγχος μην μου τελειώσει γρήγορα η μπαταρία.
Υποψήφιο είναι και το Sigelei mini για να έχω κι ένα με αποσπώμενη μπαταρία, το σκέφτομαι ακόμα.
Αν αγόραζα το 50άρι θα το δούλευα κυρίως στο σπίτι και θα είχα το 30άρι ετοιμοπόλεμο για εκτός. Αν τύχει κάτι έκτακτο και βγεις με το 30άρι με τη μπαταρία στα μισά, δύσκολα τα πράγματα. Μπορεί και να σε βγάλει, αλλά θα αγχωθείς σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 01, 2015, 15:08 »
Περιμενω και γω το 50αρι απο Κινα,ελπιζω να ειναι οκ..

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 01, 2015, 17:01 »
Υπαρχει καποιος χρηστης που να το αγορασε ειτε οταν κυκλοφορησε ειτε αργοτερα και να αντιμετωπισε σοβαρο προβλημα?λογικα πρεπει να ειμαστε πολλοι που το εχουμε παρει οποτε στατιστικα σιγουρα ειμαστε αντιπροσωπευτικο δειγμα!

Δεν ξέρω αν υπάρχουν πολλοί με προβλήματα. Όλα τα ηλεκτρονικά καθώς περιέχουν πλακέτες με μικροσκοπικά κυκλώματα μπορεί να έχουν αστοχίες υλικών. Το δικό μου 50άρι εδώ και 2 μήνες δουλεύει απροβλημάτιστα. Είναι πιστεύω και θέμα τύχης.
Εγώ και για το Cloupor mini άκουσα πολλά αρνητικά αλλά το πήρα και φυσάει.
Πάντα υπάρχει ένα μικρό ποσοστό ελλατωματικών, αν σου κάτσει.....  :(
Αλλά στην τελική το ρισκάρουμε, τί άλλο μπορούμε να κάνουμε. ;)

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 01, 2015, 17:21 »
Sorry για το off topic,
Παω σε γνωστο μαγαζί και ρωτάω για το cloupor mini 30w,
-Για σας, πόσο έχει?
-59,99€ και είναι το V2.
-Εγγύηση, πόσο έχει? γιατί έχω ακούσει διάφορα.
-Δίνουμε 2 μήνες εγγύηση και μετά στην Cloupor για ότι χρειαστεί.
Τα συμπεράσματα δικά σας...

Αυτο που μπορούμε να κάνουμε makiss66 είναι να μην αγοράζουμε προβληματικά προιοντα και μαλιστα χωρις εγγύηση!
Εχουν κυκλοφορήσει πολλα προβληματικα κουτάκια στην αγορα απο τους Κινεζους τώρα τελευταια.
Καλά οι Κινέζοι ως συνηθως στην εγγύηση ξεχνούν να μιλάνε Αγγλικά και οι Έλληνες σε στελνουν στους Κινεζους...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 01, 2015, 17:50 »
Καλέ μου φίλε Vaper δυστυχώς έτσι είναι η αγορά.
Πες μου εσύ τί προτείνεις; Να μην αγοράσουμε τίποτα; Να το ψάξουμε; Ναι αλλά εμείς θέλουμε αμέσως ότι βγαίνει καινούργιο στην αγορά.
Μία λύση που εφαρμόζω εγώ είναι να περιμένω κανένα δίμηνο τουλάχιστον για να δω - ακούσω κάποιες γνώμες και μετά αποφασίζω αν θα αγοράσω ή όχι.
Όλα κινέζικα είναι πλέον. Και οι Έλληνες πωλητές ξέρουν "τί πουλάνε"...
Ειδικά για το Cloupor άν είναι να σου κάτσει στραβή, αυτό θα γίνει σίγουρα μες στους δύο πρώτους μήνες.
Και γω διάβασα διάφορα για το istick 50W ότι το fire button δεν δουλεύει σε μερικά, ότι το Cloupor mini καίγεται κλπ. αλλά τα αγόρασα.
Είναι λίγο τζόγος. :))

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 01, 2015, 17:58 »
Αυτό δεν λέγεται τζόγος! Κάπως αλλίως λέγεται! Αλλά ΟΚ στο θέμα μας...

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 01, 2015, 18:54 »
Misfire ξανά και ξανά...
Να το πετάξω από το μπαλκόνι ?
Να το ρίξω στην θάλασσα ?
ή να το λουσω με πετρέλαιο να ξανάκανουμε Πάσχα ?


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 01, 2015, 21:07 »
Είσαι άτυχος. Αν το πήρες από Ελλάδα δώσ το πίσω να σου το αλλάξουν.

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 01, 2015, 21:09 »
από gearbest
ανοιξα ticket και βλέπουμε
 :wall:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 01, 2015, 21:15 »
Δοκίμασες και με τερμα τα γκαζια στα 30-40 watt;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 01, 2015, 22:40 »


Misfire ξανά και ξανά...
Να το πετάξω από το μπαλκόνι ?
Να το ρίξω στην θάλασσα ?
ή να το λουσω με πετρέλαιο να ξανάκανουμε Πάσχα ?

Το ίδιο ακριβώς κάνει και το δικό μου αν πατάω ελαφρά το κουμπί. Με γερό πάτημα λειτουργεί κανονικότατα και δεν συναντάω κανένα παράδοξο. Φυσικά την πατάω συνεχώς και παίρνω "άδειες" τζούρες επειδή νομίζω ότι το έχω πατήσει γερά ενώ αυτό δεν ισχύει, μόλις το διαπιστώσω και πατήσω με το μυαλό επικεντρωμένο στην πίεση που ασκώ, όλα πάνε καλά.
Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσει η πίεση που χρειάζεται το κουμπί για να λειτουργήσει σωστά πάντως, καμία σχέση με το 30αρι που αρκεί απλά να ακουστεί το κλικ. Δεν χρειάζεται καν να δώσεις σημασία σε αυτό, απλά πατάς και ατμίζεις. Δεύτερη μέρα χρήσης για μένα με το 50άρι και δεν βλέπω το κουμπί να έχει μαλακώσει ούτε στο ελάχιστο, σε σημείο να με κουράζει κιόλας το συνεχές πάτημα του μέσα στη μέρα και να γυρνάω στο 30αρι για να χαλαρώνω λίγο δηλαδή..
Με τρελαίνει βέβαια η μπαταρία του, απίθανη αυτονομία μέχρι στιγμής. Το 30αρι θα είχε "παραδώσει" με τέτοια χρήση ενώ το 50άρι κρατάει γερά και δείχνει να μην καταλαβαίνει τίποτα μιλάμε.
Όλα του άψογα μέχρι τώρα, μόνο αυτό το παλιοκούμπι του.. Και συνεχίζω να αισθάνομαι το ίδιο πράγμα, σαν να υπάρχει ένα λαστιχάκι μέσα του που να μην το αφήνει να πατηθεί πλήρως αν δεν ασκηθεί παραπάνω δύναμη απ'τον χρήστη. Σπαστικό.. ακόμα πάντως ελπίζω. :)


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 01, 2015, 23:32 »
Η προσωπικη εμπειρια εδω και ενα μηνα ειναι οτι το modακι ειναι αψογο!μεγαλη διαρκεια μπαταριας ευκολο κρατημα και γενικα αρκετα στιβαρο!επειδη εχει γινει θεμα και στο ecf και στο reddit προτεινα να γινουν γνωστα σοβαρα προβληματα απο χρηστες και εδω για να ξερουμε τι γινεται και να βλεπουμε κατα ποσο  η εκαστοτε εταιρια (εδω η eleaf) φροντιζει σωστα τα προιοντα που παραγει!επισης οταν ενα προιον εχει 70 ευρω δεν θα επρεπε να υπαρχουν αστοχιες αν και αντιλαμβανομαι οτι αναποφευκτα θα υπαρχουν στο τελος!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 01, 2015, 23:54 »

Το ίδιο ακριβώς κάνει και το δικό μου αν πατάω ελαφρά το κουμπί. Με γερό πάτημα λειτουργεί κανονικότατα και δεν συναντάω κανένα παράδοξο. Φυσικά την πατάω συνεχώς και παίρνω "άδειες" τζούρες επειδή νομίζω ότι το έχω πατήσει γερά ενώ αυτό δεν ισχύει, μόλις το διαπιστώσω και πατήσω με το μυαλό επικεντρωμένο στην πίεση που ασκώ, όλα πάνε καλά.
Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσει η πίεση που χρειάζεται το κουμπί για να λειτουργήσει σωστά πάντως, καμία σχέση με το 30αρι που αρκεί απλά να ακουστεί το κλικ. Δεν χρειάζεται καν να δώσεις σημασία σε αυτό, απλά πατάς και ατμίζεις. Δεύτερη μέρα χρήσης για μένα με το 50άρι και δεν βλέπω το κουμπί να έχει μαλακώσει ούτε στο ελάχιστο, σε σημείο να με κουράζει κιόλας το συνεχές πάτημα του μέσα στη μέρα και να γυρνάω στο 30αρι για να χαλαρώνω λίγο δηλαδή..
Με τρελαίνει βέβαια η μπαταρία του, απίθανη αυτονομία μέχρι στιγμής. Το 30αρι θα είχε "παραδώσει" με τέτοια χρήση ενώ το 50άρι κρατάει γερά και δείχνει να μην καταλαβαίνει τίποτα μιλάμε.
Όλα του άψογα μέχρι τώρα, μόνο αυτό το παλιοκούμπι του.. Και συνεχίζω να αισθάνομαι το ίδιο πράγμα, σαν να υπάρχει ένα λαστιχάκι μέσα του που να μην το αφήνει να πατηθεί πλήρως αν δεν ασκηθεί παραπάνω δύναμη απ'τον χρήστη. Σπαστικό.. ακόμα πάντως ελπίζω. :)
Ετσι ακριβως Μακη..Λιγο να το χαλαρωσεις το πατημα,ειναι ικανο το μοντακι να σταματησει να δινει ρευμα..Με δυνατο πατημα δεν σταματαει ποτε να δινει ρευμα...Και γω μετα απο αρκετη χρηση,εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος απο την αποδοση του μοντ,αλλα δεν κρυβω τις ανησυχιες μου οσον αφορα τα διαφορα ΜΠΟΥΜ που εχουν κανει (ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ) iStick50 μοντακια  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572548 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327237 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios