vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

iStick 30W by Eleaf

Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 06, 2015, 16:29 »
Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω σαν καταναλωτής, αλλά το συγκεκριμένο μοντάκι επειδή το κάνω πολύ κέφι ήταν αυτός ο λόγος που το πήρα απ' έξω και σχεδόν στα μισά χρήματα, όταν μου είπαν από το κατάστημα ότι καλύπτεται μόνο από 40 ημέρες εγγύηση !!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 06, 2015, 16:36 »
Βρε παιδιά η eleaf δεν δίνει τρεις μήνες εγγύησης για το γνήσιο istick; Έτσι μου είπαν εμένα στο μαγαζί που τα αγοράζω και μάλιστα μου τα συγκριναν με τα mas της nobacco που δίνουν έξι.. Πως ο Μοντεχρίστος λέει ότι δεν υπάρχει εγγύηση μετά από ούτε έναν ολόκληρο μήνα; Και τον είχα στα "υπόψιν" για τις καλές τιμές του..

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 06, 2015, 16:42 »
Το σίγουρο είναι ότι είναι γνήσιο, γιατί το τσεκάρισα με τον κωδικό γνησιότητας. Τώρα, αν είχε εγγύηση απο την eleaf ποιος ο λόγος ο Montecristo να μη μου το πει;
Ισως τελικά είναι θέμα καταστήματος η εγγύηση του συγκεκριμένου προιόντος.


Και εγώ είχα την εντύπωση οτι η eleaf δίνει τρίμηνη εγγύηση και έκανα το λάθος να μην ρωτήσω το κατάστημα πριν την αγορά. Αλλωστε η αλήθεια είναι ότι δεν αναφέρει πουθενά στην σελίδα του ότι παρέχει εγγύηση.
Υπόθεση έκανα και έκανα λάθος.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 06, 2015, 16:48 »
Την εγγύηση τη δίνει η ίδια η eleaf και όχι το εκάστοτε κατάστημα που αγοράζουμε τη συσκευή, πως λοιπόν πουλάει γνήσια istick το συγκεκριμένο κατάστημα όταν η εγγύηση τους δεν ισχύει για όσο τη δίνει η εταιρία που τα κατασκευάζει;
Εκτός βέβαια κι αν ισχύει κάτι διαφορετικό για την εγγύηση της μπαταρίας συγκεκριμένα και μου διαφεύγει εμένα, σε κάθε περίπτωση όμως πιστεύω ότι ο Μοντεχρίστος θα έπρεπε να αναλάβει να το στείλει εκεί που πρέπει ώστε να βγει το σωστό πόρισμα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 06, 2015, 17:04 »
Και εγώ περίμενα να αναλάβει να το στείλει στην eleaf, αλλά δεν το έκανε. Στεναχωρήθηκα γιατί είμαι ακόμα στην προσπάθεια να μην ανάψω τσιγάρο, αφού ατμίζω περίπου τρεις μήνες και το ότι το itstick χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο φόρτιση, με δυσκολεύει στο να κρατηθώ, γιατί η backup μπαταρία μου, είναι μια ψόφια ego, αλλά δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα, γιατί αυτή την εποχή έχω πολύ σοβαρότερα πράγματα που με απασχολούν και ήδη είμαι απο αυτά, πολύ φορτισμένη.


Θα κάνω την προσπάθεια να του αλλάξω μπαταρία και θα ευχηθώ να μην έχει πρόβλημα η πλακέτα.
Απλά πες ότι εγώ ζημιώθηκα με 40 ευρώ , ενώ ο Montecristo με έχασε απο πελάτισσα μαζί με την παρέα μου, γιατί εδώ και ένα χρόνο, μαζευόμαστε και δίνουμε καλές παραγγελίες σε είδη καπνιστού και μπορεί εγώ να σταμάτησα το στριφτό, αλλά οι υπόλοιποι ακόμα καπνίζουν.   

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 06, 2015, 17:08 »
Και μετά από αυτά ας επιστρέψουμε στο θέμα μας.
Για τα ελληνικά καταστήματα υπάρχει ανάλογο νήμα Εμπειρίες από ελληνικά e-shops και καταστήματα η.τ. 2015

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 07, 2015, 11:00 »
Παιδιά τελικά η εγγύηση πρέπει να είναι καθαρά θέμα καταστήματος.
Τηλεφώνησα στο smokecentre.gr όπου έχει προσφορά το φουλ σετ του itsick 30w , γιατί θέλει να το πάρει μια φίλη μου στην Αθήνα και μεταξύ άλλων ρώτησα και για την εγγύηση, όπου η απάντηση τους ήταν πως σε όλα τα istick δίνουν 1 μήνα εγγύηση.

Επομένως οι 3 μήνες απο eleaf δεν ισχύουν.
Προσοχή λοιπόν από που αγοράζετε και πάντα ρωτάτε για την εγγύηση.


edit: Μίλησα μόλις και με osmoshop εδώ στην Θεσσαλονίκη, όπου μου είπαν να πάω το απόγευμα απο εκεί να κοιτάξουν το istick δωρεάν ( μπράβο τους!). Μου είπαν ότι μπορεί να μην πατάει καλά, πάνω στον πόλο της μπαταρίας.


Εμαθα απο εκεί, ότι καμιά εταιρία δεν δίνει εγγύηση σε κανένα box.
Υπάρχει εγγύηση καλής λειτουργίας για μια-δυο μέρες και απο κει και έπειτα αν θέλει ο έμπορος παρέχει την δική του εγγύηση.
Αυτά και περι εγγυήσεων και αν βγήκα εκτος θέματος ζητάω συγνώμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2015, 12:35 από izamel »

Αποσυνδεδεμένος Andreas81

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Child_In_Time
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 07, 2015, 13:33 »
Εγω πριν 1 μηνα που αγορασα το 30αρι απο Vapeland μου ειπαν για 6 μηνες εγγυηση.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 07, 2015, 14:32 »
και εμένα το ίδιο μου είπαν απο vapeland εχθές που πήρα το 30άρι
6 μήνες εγγύηση εκτός από πέσιμο..

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 07, 2015, 14:47 »
Γιαυτό προτιμάτε μαγαζιά που δίνουν 6 μηνες ... Εκτός και αν πιάνουν τα χέρια σας !

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 07, 2015, 15:59 »
Το ίδιο μου είπε κι εμένα σήμερα το κατάστημα που αγόρασα και τα 30άρια αλλά και το 50άρι μου, μάλιστα μου εγγυήθηκε ότι δεν έχω να φοβάμαι το παραμικρό για το διάστημα αυτό διότι κάνει άμεση αντικατάσταση σε οποιαδήποτε υποψία δυσλειτουργίας. 6 μήνες λοιπόν κι όχι 3 που νόμιζα κι εγώ στην αρχή.! :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 07, 2015, 16:35 »
Ωραία, αναφέρετε λοιπον τα καταστήματα, αν και μάλλον δεν θα έχουμε εκπλήξεις και θα αναφερθούν τα γνωστά...


Κακά τα ψέματα, δεν είναι αμιγώς το θέμα εγγύηση. Είναι ότι κάποια μαστόρια μαγαζιών, που δουλεύουν με μεράκι, αντιμετωπίζουν κάθε τι χαλασμένο ως πρόκληση και εντός ή εκτός εγγύησης, ελαττωματικό ή τραυματισμένο από τον πελάτη, θα το βάλουν κάτω και θα το φτιάξουν. Εννοείται βέβαια πως όταν πρόκειται για ελαττωματικό που μόνο με αντικατάσταση σώζεται, θα το αλλάξουν.

Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 07, 2015, 17:50 »
Δεν είναι θέμα η εγγύηση αυτή καθ' αυτή, αλλά το δούλεμα και η τρελίτσα που μας πουλάνε. Το ότι πουλιέται μία ηλεκτρονική συσκευή εντός E.E. ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ είναι από μόνο του θέμα, και αν γίνουν μερικές καταγγελίες στην Ένωση Καταναλωτών θα ισιώσουν μια χαρά...

Τα 65άρια και τα 120ρια ευρώ (όταν ένα ζευγάρι παίρνει δύο), χώρια τα παρελκώμενα μια χαρά τα παίρνουν τα "μαγαζιά", όταν το μεροκάματο είναι κάτω από 30 ευρώ κι αυτό όποτε και αν, και όταν έρθει η ώρα που θα χρειαστείς κάτι πουλάνε τρέλα...

Μόδα είναι θα περάσει στο φινάλε, το ίδιο πάθανε και τα ποδηλατάδικα και κλείνουν το ένα μετά το άλλο μετά από τόσο δούλεμα που έπεσε, εμένα προσωπικά ποσώς με ενδιαφέρει...

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 07, 2015, 18:06 »
Λυπάμαι που το συνεχίζω το θέμα, αλλά έριξα μια ματιά στο Alibaba


Warranty provided: 6 months for battery, 1 months for atomizer from the shipping date
http://www.alibaba.com/product-detail/2015-New-Release-Eleaf-ismoka-iStick_60153097105.html?s=p


3 month warranty.
http://www.alibaba.com/product-detail/Newest-30W-Box-Mod-Authentic-Eleaf_60206945495.html


Αν ψάξετε εδώ, πιθανόν να υπάρχουν κι άλλες επιλογές
http://www.alibaba.com/showroom/eleaf-istick-30w.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 07, 2015, 18:13 »
Καταρχήν, ούτε συλλήβδην μπορούμε να απαξιώνουμε κάποιους, ούτε συλλήβδην να τους αποθεώνουμε.
Οσο για το alibaba... ο Μανώλης με τα λόγια χτίζει ανώγεια και κατώγια. Στην πράξη, δεν έχουμε δοκιμάσει πώς λειτουργεί ο κάθε πωλητής του αλήμπαμπά όταν του πούμε ότι ένα 5μηνο eleaf κάνει missfires ανά δύο ώρες ή η μπαταρία του κρατάει 6 ώρες ή δε λειτουργεί καθόλου.


Η καλύτερη σιγουριά είναι να επιλέγουμε καταστήματα που έχουν αποδείξει ότι μπορούμε να τα εμπιστευόμαστε. Είτε έξω, είτε μέσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios